Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sertéshús fórum

Sertéshús (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. márc. 6. 22:29
Szüleim tartanak otthon disznókat. Szinte húst hússal eszünk. Persze a gyerekek szeretik a csirke és a pulyka húst is. Kisfiam főleg a pipicombot :))
2008. nov. 27. 14:23
Disznóhúsból a karajt szoktam leginkább venni. A vélemények megoszlanak a családban. Mikor összejövünk leginkább csirkét szoktam készíteni,de természetesen a rántott karaj sem maradhat el.
2008. okt. 23. 18:14
inkább a csirke.
2008. ápr. 28. 19:28
Nem vagyok húsimádó,de a páromnál minden mennyiségben jöhet a sült oldalas,rántotthús,pörkölt.Mondjuk a csirkecombot sem veti meg éppen...én maradok a párolt zöldségeknél inkább!
2008. febr. 11. 20:15
Húsimádó vagyok, de a szárnyasokat előnybe részesítem.
2008. febr. 11. 19:20
nekünk is van egy fél- disznó a fagyasztóba, de a csirkét jobban szeretem én is!
2008. febr. 11. 16:35
Van a hütöbe de én inkább a csirkét fogyasztom.
93. egerur
2008. jan. 25. 09:35
Nem vagyok szakértője a kérdésnek de azt meg figyeltem hogy nagyjából már minden élelmiszerről bebizonyitották hogy egészségtelen és nem sokkal utána az ellenkezőjét is.Én maradok mindenevő.:)
2008. jan. 25. 08:43
Nem szeretem a sertés minden részét. Inkább csak combot, és karajt szoktam venni. A szárnyasokat jobban kedvelem.
2008. jan. 25. 02:58
Erdelyi vagyok de jelenleg Del-Koreaban elek es az erdekesseg csak annyi hogy otthon nem voltam elragadtatva a serteshustol, egyszoval ha lehetett valasztani inkabb a szarnyast valasztottam ( a zsirossaga miatt), de itt Koreaban annyira mas a serteshus, nem zsiros annyira mint nalunk, a suto is olyan hogy lefolyik rola a folosleges zsir es meglepetesemre megkedveltem a serteshust.
2007. nov. 14. 18:34
Bocsi rosszul irtam,hús,hús,hús
2007. nov. 14. 18:32
Hát nem tudom el kébzelni,hogy mi ne együnk sertést.Igazábol husos a családunk,minden féle hus jöhet
2007. nov. 14. 17:34
Minden húst szeretek !Ha egészségtelen akkor is !
87. Venes (válaszként erre: 86. - Banyanyanya)
2007. aug. 20. 07:44

Ami azt illeti, mindenféle húsféle káros a szervezetre... van egy jó kis orvosi filmeme, mikor egy ,,húsevőnak" felvágják az aortáját, gusztustalan. Szinte elrohad.

(De valamibe meg kell hallni.:))

2007. aug. 19. 08:47
Csajok! azt már hallottátok, hogy a szárnyasok milyen veszélyesek ránk nőkre. A húsuk sok foszfort tartalmaz, ami úgy ürül, hogy viszi magával a kálciumot, tehát elősegíti a csontritkulást.
2007. máj. 23. 14:06
Ha lehet akkor csak háztáji sertés, vagy mangalicasertés, a boltiban nem bízom meg, telitömik a jószágokat antibiotikummal, ilyenolyan kémiai anyagokkal, hogy ne nyúvadjanak ki idő előtt a telepeken...brrr...ugyanígy vagyok a baromfihúsokkal is, igyekszem kapirgálósat az asztalra tenni közülük. A legritkább esetben eszem már sertéshúst, sajnos úgy látszik örököltem anyukám enzimhiányát és a szárnyasokon és halon kívül minden jószág "visszabeszél" órákon keresztül...anyu ezt olyan profin űzi, ha a virslire rá van írva, hogy baromfi, de ő büfizik tőle sokat, akkor tuti van benne valami négylábúszármazék is...esetleg nem lett feltűntetve...azért eddig nem akarok eljutni.
84. 'szti (válaszként erre: 83. - Castellina)
2007. febr. 11. 17:05
mert az nem is hús, csak bőr :-)
2007. febr. 11. 16:26
A hugom vegetáriánus. Hogy meg legyen az egyensúly a családban, maradtam húsevő. Nekem mindegy baromfi vagy sertés. Jöhet mindkettő. Valahogy a csülökkel és a csirkelábbal állok csak hadban..
82. 'szti (válaszként erre: 81. - Venes)
2007. febr. 11. 09:44

te perverz vagy, ez tuti :-))))))

főtt, fűszerezetlen csirkét, meg a fővő káposzta szagát szeretni... nehogy bántásnak vedd, viccelek :-)

81. Venes (válaszként erre: 80. - 11b140028a)
2007. febr. 11. 09:36

Miért szereted jobban? Íze miatt?

(Anyum a sertést kedveli jobban, mert ízesebb, mondja ő, aki még nyersen sosem kóstolta. nem feltétlen úgy nyersen gondolom, hogy sütés nélkül, hanem csak simán megsütve, só és bors nélkül. Csak így lehet érezni az ízét, a hús ízét. S ki így nem szereti, az a húst sem szereti.)

Én pl. imádtam csak megfőzve a csirkát fűszerek, sózás nélkül.

Most is a halat pl. nyersen is imádom.:)

2007. febr. 8. 11:20
szeretem a sertéshús,de csirkét valahogy jobban.
79. Venes (válaszként erre: 77. - 'szti)
2007. jan. 30. 08:07

Én pl. azt imádom.

De igaz, hogy van aki meg a zöldségek szagát nem bírja elviselni. Én a hússal vagyok így, vagyis csak a vörös húsokkal, főleg a sertéssel.

Pl. csirke, hal (amit megint sokak büdinak tartanak) semmi bajom.

2007. jan. 29. 19:40
Engem a barika húsának a főzésekor kerülget a hányinger. Nekem rettenetes büdi, én nem is főzöm,csak a párom.
77. 'szti (válaszként erre: 76. - Venes)
2007. jan. 28. 11:20
háááát,az "illata" a fővő fejeskáposztának se kutya :-)))))
76. Venes (válaszként erre: 74. - 0148b688d6)
2007. jan. 28. 11:12

Az a bajom nekem is a húsokkal, hogy baromi büdösek. Én a zúza főzésekor tudok kirohanni a világból és ki is szoktam menni pár órára a lakásból, a kertünkbe. Egyszerűen felfordul a gyomrom. Mondjuk minden hús illetától egy picit, de általában elviselem.

Meg ami nagyon nem tetszik, az a feketés, hbos valami, ami kifő belőle.:/ Csalédom miatt dolgozom hússal, úgyhogy már megedződtem, de elég, pfúj...

Dehát attól hogy valami halott és büdös, még lehet finom. Aki szereti az csak szeresse ezért is főzök húsos ételeket csalédomnak is, hiszen szeretik és meg szeretek a kedvükbe járni.:)

2007. jan. 27. 20:19

Bocsi a gépelési hibákért. Így szemüveg nélkül..

Máris felveszem az ókulárémat.

2007. jan. 27. 20:15

Mi nem eszünk disznót. Az ok nagyon egyszerű: a férjem mohamedán, gy nálunk ki van csukva a setés.Egysze 8b. 10 éve),mikor még a kicskémovisok voltak, jött egy csaj,akinek a férje szintén mohamedán(vagyis nem eszik disznót). A nő bemutatta nekem a féjét. (Ez nyáron volt).Est a féj kérdezte tle,gy, ugye az a fatalasszony nem eszk disznót? Erre a felség: nem,miért? A férj. mert rögtön éreztem a bőre kipárolgásán (vagyis a "szagomon"),mivel nem volt büdös, hogy bizoby én nem vagyok disznó párti.

A gyerekeknek sem hiányzik, ebben nőttek fel.Ha vendégek jönnek és karajt rántok menekülnek,mondván mi ez a büdös??

2007. jan. 27. 17:23
Én nem szeretem, vagyis nem eszem meg, meg amúgy is olyan rágóóós, számomra! Mamáimnál rendszeresen vágunk disznót 3 alkalommal, nos a múlt évben kimaradt belőle.. na de mindig ott voltam, és nekem ez olyan izéé érzés, hogy levágják a malacot és azonnal csinálnak belőle valami kis finomat.. de az előbb még itt szaladgált a malacka.. nem bírom megenni ezért! Egyébként meg egészségtelen, mert gondoljatok bele, az vagy amit megeszel alapon, minden evő a malac és van mikor a sz*rban hemereg..! Persze másnak finom, nem is ítélem el.. mert van mikor anyukám malacból csinál vadast az nagyon finom szokott lenni.. és a kolbászt is szeretem malackából! Csak máshogy nem tudom megenni!
72. Venes (válaszként erre: 71. - BaloghneAdri)
2007. jan. 15. 08:03

Íztelenebb? És még. Mármint bocsi, csak szeretem hallani, hogy milyen egy kaja íze.:)

Szóval íztelenebb volt, de különbözött a sima sertésétől?


Mivel szoktátok enni a sertés húst, vagyis milyen körettel? (Valami extrábra gondolok most...)

71. BaloghneAdri (válaszként erre: 68. - Venes)
2007. jan. 14. 18:20
Hát ez pont jókor jött, mert múlt hétvégén apósomék szomszédja vágott rendes sertéskét és mangalicát is, és mindkettőből küldött kóstolót. Sült hús volt és a mangalica íztelenebbnek tűnt, de azért nem volt rossz.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook