Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Senkit nem fogad el a babánk rajtunk kívül fórum

Senkit nem fogad el a babánk rajtunk kívül (beszélgetős fórum)


16. anya4005 (válaszként erre: 15. - Zsomicica)
2013. szept. 20. 14:09
Nekem nem KELL visszamennem dolgozni,nem is fogok,mert vendéglátózom,az meg nem nagyon egyeztethető az óvodai nyitvatartással. Nem kövezlek meg,mert szükséged van a munkádra ahhoz,hogy teljesnek érezd magad. Mikor még csak 1 gyerekünk volt,mi is a bölcsire szavaztunk,de 9 hónapos volt,mikor megtudtuk,hogy jön a kistesó,úgyhogy ő is itthon maradt velem ovi kezdésig. Engem "kielégít",ha néha a gyerekek nélkül leléphetek akár 30 percre,és az is jó,ha csak a közértbe megyek,de mindenki más,mások az igényeink. Amúgy én sem vagyok az a tyúkanyó típus,sosem gondoltam,hogy lesz gyerekem,de hála az égnek így alakúlt. Abban meg teljesen igazad van,hogy sokszor "igénytelen" az együttlét,bár igyekszem kitalálni mindig valamit,de nem vagyok super anyu! :-)
15. zsomicica (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2013. szept. 19. 11:55

Hmmm. Most jön a megkövezésem. Imádom a gyermekeimet, mindkettőt, együtt alszok velük, ha igénylik, játszóterezünk, sétálunk, amit akarnak.

De én szeretem az életemet és a munkámat. Igényemis van rá,hogy ne csak anya legyek,hanem nő, ésdolgozhassak,hogy valami hasznosat is kiadjak a kezemből. Tudom,hogy a gyermekek ellátása is, fontosés hasznos, csak az máshogyan.

Meg nem vagyok egy tyúkanyó típus.

Lányomat is beadtam bölcsibe 15 hósan, mert kellett a pénz. És utána csak javult a kapcsolatunk. Sokszor azt érzem/éreztem a 24 órás műszakban,hogy mintha sose figyelnék a gyerekekre igazán. Játszom,de nem koncentrálok. miután visszamentem dolgozni, igaz,csak délután találkoztunk,de teljesen az övé voltam. A lelkemmel is, nem csak a testemmel. Szóval a sok, igénytelen együttlétet a kevesebb,de igényes váltotta fel. De lehet ezzel csak én vagyok így.

14. anya4005 (válaszként erre: 13. - Zsomicica)
2013. szept. 16. 13:19

Láttad volna az én fiamat a 4-5. napon az oviban... Ő nem volt bölcsis,de nálunk nem divat a hiszti,ehhez képest a földön vergődött,úgy öltöztettem. Aztán,ahogy beadtam az óvónő kezébe,2 perc múlva csend lett. Pedig ő már nyitott mások felé,érdeklődő... Csak rájött,hogy már mindig oviba kell járni :-( !

Amúgy ne aggódj! Gyorsabban megszokja az új helyzetet,mint gondolnád! A gyerekek már csak ilyenek! Én miattad aggódnék,hogy hogyan fogod kibirni nélküle,főleg,hogy ilyen picike! Megszakadna a szívem!

2013. szept. 15. 17:44

Nagyon reménykedek benne, hogy minden jól fog alakulni a bölcsiben. Ő még relatív kicsike lesz, 15 hónapos. Meglátjuk. Sajnos, mikor a lányomat beszoktattam, láttam olyan kisfiút,aki egész nap a gondozónő kezébe kapaszkodva sírt :( De végülis ő is megszokta a bölcsit...gondolom mindenki megszokja. Most már a lányom oviba jár, szépen vette az akadályt,de még ott is látok reggelente síró gyerkőcöt, pedig mindegyikük volt bölcsis is.

Mindenki más.

2013. szept. 15. 01:37
18 hónapos a kisebbik fiam,mi vele éljük át ezt. Addig,amíg nem ér hozzá más,nincs baj,de ahogy megérintik,sírva fakad. Sőt! A nagyfiam keresztapjának már a hangjától is sírni kezd,és szalad hozzám. Ez teljesen normális,én nem aggódom emiatt. Majd elmúlik,de addig is sokat járunk játszóra,játszóházba,ahol találkozhat más emberekkel,gyerekekkel és megszokhatja a közelségüket. Persze,hozzáérni ott sem szabad,de azért eljátszik mással. Multkor nálunk volt a barátnőm a lányával. Kb.30 perc után a fiam betolatott a lábai közé,és leült az ölébe. Ahogy meg akarta simogatni,felállt és odébb ment. Nem szereti,ha tapizzák,ennyi!
2013. szept. 14. 20:56
Szerintem nem kell túlaggódni. Az én fiam sem engedi senkinek sem, hogy felvegye, csak az apjának és nekem. Már 1 hete jár bölcsiben és nagyon szépen alakul minden. Szereti a gondozó nénit és bár amikor reggel beviszem, akkor sír(bár ez is azért van, mert van egy kislány, aki nagyon nagyon sír és a fiam is rázendít ha meghallja a kislányt sírni), de utána játszik szépen. Pénteken már ott is ebédelt és evett egyedül.
10. b73e24f31f (válaszként erre: 9. - Borda)
2013. szept. 14. 19:13
Nem ülhetsz bent a csoportban fél évig! 2 hét a beszoktatás! Legfeljebb nem adod be egész napra csak pár órára!
9. Borda (válaszként erre: 8. - Zsomicica)
2013. szept. 14. 14:27

Mintha csak az én kislányomról lenne szó. Dettó ugyan ezt csinálja. Én is megkaptam, rokonoktól hogy rosszul nevelem, azért sír. Ha hozzánk jön vki, akkor nem olyan vészes a dolog, de ne jöjjön túl közel és pláne ne akarja megfogni.

Az enyém is bölcsibe megy és én is nagyon tartok tőle. Egyelőre más ötletem nincs, minthogy min. féléves beszoktatást tervezzek.

Ha vkinek bevált vmi, szívesen olvasnám én is.

2013. szept. 13. 17:43

Hát köszönök minden hozzászólást!


csodát nem várok, de remélem azért kicsit kinyílik.

Jó tudni,hogy nem vagyok egyedül...elfogadom, hogy ilyen, (bár...a remény hal meg utoljára :) ).

Igazából lehet hogy ördögi körbe viszem magunkat, mert ott van a nagyobbik,akit mindenki körülugrál, ő állandóan mosolyog.

A kicsi fiú meg baba korától sírósabb, és emiatt kaptunk hideget, meleget (Dávidka síróska, lesz vele gondodod, ez a gyerek állandóan ölben van és mégsorolhatnám), és emiatt lehet nem is szivesen adtam ki a kezemből,illetve inkább mondjuk úgy, hogy nem erőltettem. Kivétel anyukámmal, aki viszont imádja úgy ahogy van :). De őt se fogadja el.


De érdekel bármiféle tapasztalat ilyen típusú gyerkőcökről!!! :)

2013. szept. 11. 21:46
Az én fiam 22 hónapos. Ő elfogadja a nagyszülőket ezzel nincs gond. Kb. egy hónapja kezdte, hogy mikor megyünk babakocsival Pl. boltba és ott egy ismerősöm akit ő nem ismer hozzáér elkezd kézzel lábbal hadonászni olyan hiszti szerűen.Mi októberben kezdjük a bölcsit.
6. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Zsomicica)
2013. szept. 11. 21:39
Hát lehet h neki nehezebb lesz, de előbb utóbb, hidd el inkább előbb, meg fogja szokni a nevelőjét, hiszen ő lesz vele egész nap. És érhet még meglepetés is ;)
2013. szept. 11. 21:37
3 éves a nagyobbik lányom, kezdettől ilyen, a mai napig. Tudom, milyen kellemetlen tud lenni, apósomat például a mai napig nem fogadja el, aki el is van keseredve emiatt rendesen. Viszont némelyik vadidegent jobban elfogadja, mint a saját rokonait. Most szokunk az oviba, nem olyan vészes, de a közösséggel megszenvedünk. Egy biztos: nem szabad erőltetni semmit ezen a téren, majd megérik mindenre, valamilyen szinten el kell fogadni, hogy ő ilyen típus. De rengeteget alakulnak.
4. 40f1eafcfc (válaszként erre: 1. - Zsomicica)
2013. szept. 11. 21:36
Teljesen természetes,olvass utána az ebben az életkorban fellépő szeparációs félelemnek.
2013. szept. 11. 21:20
Az én lányom is ilyen, 13 hós. Anyukámat fogadta el úgy, h sok sok időt töltött vele. Párom családjától frászt kap, mosolyog mindenkire, de senki ne nyúljon hozzá.
2013. szept. 11. 21:15
Az én fiam is ilyen és most kezdtük a bölcsit. Eddig nagyon jól alakul minden.
2013. szept. 11. 21:11

Sziasztok!


Teljes tanácstalanságomban írok. Kisfiunk már 10 hónapos, és senkit nem fogad el rajtam és az apukáján kívül. Minket egyformán szeret, de amint kikerülünk a látóteréből, vagy akár más ölbe veszi (ha ott vagyunk, ha nem) egyből sírva fakad,úgy istenigazából. Szereti a hasát, de még kaját sem fogad el senki mástól. Se nagypapa, se nagymama, se nagybácsi, pedig mindenki kedvesen, szeretettel fogadja...fogadná :S


Ráadásul vissza kell mennem dolgozni kb fél év múlva (15 hós lesz),és iszonyatosan rettegek a bölcsitől is. Jó lenne addigra kicsit segíteni neki!


A nővére most 3 éves,szöges ellentéte, akárkivel elvan, 1 nap ismeretség után bárkinek haverja csecsemőkora óta. Ő is bölcsis volt, imádta, heteket tölt a nagyszülőknél.


Előre is köszönök minden választ!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook