Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Semmi örömöm nincs! fórum

Semmi örömöm nincs! (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. ariana (válaszként erre: 68. - Amaunet)
2020. máj. 18. 17:42
Azt csak úgy lehet teremteni?Nekem olyan a világom, ahogyan látom az embereket, hogy viszonyulnak hozzám.
2020. máj. 4. 17:15
Gondolom párkapcsolati okokból jutottál idáig akit szeretünk azt tudja hazavágni legjobban az embert én is így jártam ha gondolod privátba beszélhetünk.
68. Amaunet (válaszként erre: 62. - Ariana)
2020. máj. 2. 23:02
Ahányat csak teremtünk magunknak.
67. 60458c31c7 (válaszként erre: 66. - Szőkelédi)
2020. máj. 2. 22:49
A fórumgazda már elkezdte írni a tanulmányát amire mi válaszolgattunk.
66. szőkelédi (válaszként erre: 65. - 60458c31c7)
2020. máj. 2. 22:46

A nevem nem tudom változtatni,itt a Hoxán 😆

Persze ,hogy folyamatos változás,nem is lenne élet ha nem így lenne.

Azért egész jól elvagyunk ...de hol fórumgazda?🤔

65. 60458c31c7 (válaszként erre: 63. - Szőkelédi)
2020. máj. 2. 22:36

Nem tudod változtatni?

Nem igaz.

Az élet egy folyamatos változás.

64. 60458c31c7 (válaszként erre: 62. - Ariana)
2020. máj. 2. 22:35

Lehet igen. Mindkettő igaz.

Saját véleményünk lehet, saját igazságunk nem.

63. szőkelédi (válaszként erre: 61. - 60458c31c7)
2020. máj. 2. 22:33
Se nem szőke se nem lédi ...jogos 😆 de már nem tudom átváltoztatni.
62. ariana (válaszként erre: 59. - Amaunet)
2020. máj. 2. 22:27
Naa azért elgondolkodtató, hogy ha szerelmes vagyok, valóban másképpen látom a világot, és ha depressziós vagyok, akkor is. Melyik az igazi? Akkor egy embernek is lehet több valósága.?
61. 60458c31c7 (válaszként erre: 60. - Szőkelédi)
2020. máj. 2. 22:26
Szerintem pedig a neved rossz. Megnéztelek, nem vagy szőke. Kívül sem, meg belül sem. Pont. -:DDDDDDDD
60. szőkelédi (válaszként erre: 58. - Ariana)
2020. máj. 2. 22:16
Lehet ,nem jól fogalmaztam . Pl a rosszat jobban átérzi egy lelkibeteg vagy jobban beleéli magát a helyzetbe,mint aki kiegyensúlyozott . Ezért még szomorúbb lesz . Vagy hogy is mondjam 🤔. Egy mentálisan egészséges ember a megoldást keresi ,a beteg csak a problémán aggódik . De nem biztos ,hogy így van . Nem vagyok szakember,csak velem így van/volt .
59. Amaunet (válaszként erre: 58. - Ariana)
2020. máj. 2. 21:59
Úgy mondanám ezt, hogy sokféle valóság létezik és mindenkié más.
58. ariana (válaszként erre: 37. - Szőkelédi)
2020. máj. 2. 21:29

"egy depressziós sokkal jobban látja a valóságot,mint pl egy szerelmes aki mindent rózsaszínben lát" ez elég érdekes meglátás.

Nem-e a kettő között van a valóság?

2020. máj. 2. 21:28
Apró dolgokban is lehet örömöt lelni, hozzáállás kérdése hogy keresed is e. Pl. menhelyi kutyák megsegítése, akár örökbefogadása, pozitívan hat a lélekre.
56. Lianax
2020. máj. 2. 20:11

Esetleg van valami ami miatt önbünteted magad? Tudattalanul..... Vagy környezeti hatások miatt nem úgy éled az életed ahogy azt te szeretnèd.Mi lenne ha azokra akikre irigy vagy,megpróbálnád ugy felogni

mintha a sajátod lenne... neked is esélyt adahat az élet.... Álmodozz játsz el a gondolattal. Példaként veheted tőlük semmit sem lehetetlen.

Hozzá teszem átéltem a depressziót tudom milyen. Nem könnyű testi tüneteim is vannak miatta gyógyszereket szedek.Radasul van egy idős anyukám aki súlyos depresszió agresszió, minden fajtája megnyilvánul a téves kèpzelgèseken át minden. Folyton az öngyilkossággal fenyeget.Szó szerint az életét tőlem várja hogy lelegezzem belè én tegyek érte hogy legyen kedve élni.Igy nőtem fel mellette, miközben amikor csak tehette megvert, félelemben tartott uralkodott felettem.Most is csak megverni nem tud nem hagynám. Áldozat de magáèrt semmit nem tesz ,de èn mindent tegyek meg érte.En intézem az ügyeit, ugráltat rosszul van, zsarol. Magán életem szinte alig van mert erte aggódom. Én is sokszor sulyedtem le voltam Rosszul. Most sem vagyok jól de muszály tennem magamert. Probald meg mert a szeretteied is meg szenvedik.

55. Hheni80 (válaszként erre: 49. - 60458c31c7)
2020. máj. 2. 19:49
Nagyon sajnálom. Az elmúlt 2 év nekünk is pokol volt. Most meg mind a kettőnknek a 3 havi kontroll, hogy visszajön e rák vagy sem. De ha csak erre gondolnánk akkor abba belehülyülnénk. 2 éve elkezdtünk a mának élni. Most hogy aztán én is beteg lettem, még inkább.
54. vivo44 (válaszként erre: 34. - Szeretekolvasni)
2020. máj. 2. 19:45
Siránkozáshoz nem beszélgetős fórum kell, ahol nem szólal meg, nem reagál a fórumnyitó, hogy segíthessünk, hanem egy naplót írni, amibe nem szól bele senki, se pro, se kontra.
53. szőkelédi (válaszként erre: 34. - Szeretekolvasni)
2020. máj. 2. 19:41
Jó az ha siránkozik ,de semmit sem szól. Hogy mi a baj ?🤔
2020. máj. 2. 19:28
Gyárilag az vagyok 🤔😆
2020. máj. 2. 19:23
Ha meg még mindig meg akarsz halni, jelentkezz önkéntesnek intenzívre súlyos koronás betegekhez. Menő mód az öngyilkosságra, még segítesz is másokon. Sokan úgy halnak bele, hogy elni akarnának. Ha meg megis túléled, szerintem atértékeled a dolgokat.
2020. máj. 2. 19:19

Illetve ne hasonlísd magad masokhoz. A legtöbb ember cipel valamilyen terhet, csak nem irja ki sem a homlokára sem a Facebook oldalára. Csak magadra figyelj.Arra, hogy Te juss 1 lépéssel előre. Akár csak 1 tyúklépéssel.


Es igen, nem tudod, mit hoz a jövő. Lehet, hogy szuper dolgot hoz. Én több olyan jó dolgot átéltem már, amit előtte el sem tudtam volna képzelni, hogy megtörténhet. És megtörtént.:)

49. 60458c31c7 (válaszként erre: 45. - Hheni80)
2020. máj. 2. 19:18

Tudod mit?

A feleségem 8-hónapja halt meg rák-betegségben. A fél életem töltöttem az idő alatt a váró termekben, volt olyan nap, hogy 11 óra hosszat.

2020. máj. 2. 19:15

Tegnap én is azt csináltam.

Azt mondták menjek maszkba, meg gumi kesztyűbe.

Amikor oda értem, akkor láttam hogy mindenki más fel volt öltözve.

A kutyák pedig vigyorogtak hogy nekem is szájkosarat kellett használni.

2020. máj. 2. 19:11
Neked igazad van ebben.
2020. máj. 2. 19:10

Én értem. Nem tudom, ennyire így voltam-e, de hasonlóan igen.


Fiatalon átéltem egy borzasztó kettős tragediát. Azóta semmi sem ugyanolyan. Akkor bennem nem voltak öngyilkos gondolatok, fiatal voltam, erős, az volt az első komoly sokk az életemben, célokat tűztem ki magam elé, hihetetlen energiával mentem tovább.


Amikor a célok közül a két legfontosabb először ellehetlenült, akkor gondoltam először öngyilkosságra. Azt hiszem, valamennyire racionálisan gondoltam végig. Az egyik érvem az volt, ami már itt is elhangzott: a vége igy is, úgy is a halál. Lesz elég idő halottnak lenni. Addig meg várjunk ki, hátha lesz valami jó is.Amúgy én nem tettem volna meg, erős bennem az életösztön.


Nekem egyébként azóta most nehéz, bezárva a lakásba. Jönnek a negatív gondolatok, ami feltöltene, az kimaradt a napokból, helyette sok lélekölő baromság.


Neked nem tudom, mit írjak. Lehet, hogy pszichológus segítene. Illetve, ami nekem segített, az, hogy csinaltam valamit. Bármit, ami motivált. Egy jobb munkahely, egy könyv, egy uj hobbi. Igyal egy pohár bort, egyél egy csokit. Menj ke futni. Bármi. Igen, ezek közül több most nehezen megvalósítható, de ez sem tart örökké.

2020. máj. 2. 18:43

Értem én, hogy minden ember más, de mindíg kisüt a nap a felhők mögött. 2 éve a férjem volt rákos, 1 évbe telt talpra álltunk, tünetmentes. Idén április 8-án közölték velem hogy méhtestrákom van(40 éves vagyok, s sajnos a férjem betegsége révén gyermektelen), 22-én vagyis 10 napja kivették a méhem petefészkekkel együtt. 6 hét után sugárkezelés lesz. Egyszer sem jutott eszembe hogy feladjam a nehézségek, fájdalmak ellenére sem.

Szóval fel a fejjel.

2020. máj. 2. 18:40
Az életkor csak egy dolog, mindig lehet új dolgokat kipróbálni.
2020. máj. 2. 18:31
Én gyakran vagyok így. Ez depresszió, ha az öngyilkosságon gondolkodsz, akkor az már elég súlyos fokozat is. Én is utálom egyébként az embereket, kutyákkal-macskákkal jobban elvagyok. De valami csak van ami érdekel. Én próbálnám azt megkeresni a helyedben, mert lehet az lesz a mentőöv neked. Nem vágysz vmire, amit eddig még nem adott meg a sors? Csinálj vmi szokatlant, aztán rájössz hogy az élet nem is olyan szar. Én még azokat az embereket is megértem akik néha mesztelenül ugranak le a boltba egy vekni kenyérért, lehet tökuncsi az életük aztán úgy vannak vele egy kicsit feldobják. :D Neked is ezt kéne. :D Belesavanyodtál szerintem az életedbe. Vagyunk így egy páran. Fiatalon minden más volt, de ahogy öregszik az ember, egyre fárasztóbb minden. Már annak se tudsz örülni, aminek előtte örültél.
42. michelle.r (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 17:56

Veled se túl nagy élmény. Tulajdonképpen miért nyitottad a fórumot? Ha nem csak dagonyázni szeretnél, és együttérzézt koldulni, légy nyitott és őszintre. Elvégre inkognitóban vagy, nincs vesztenivalód, ha elmondod, mi a helyzet veled.


Akarsz ezen váltoutatni?

41. vivo44
2020. máj. 2. 17:36
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook