Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsünk egymásnak természetesen fórum

Segítsünk egymásnak természetesen (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. tulipán*** (válaszként erre: 72. - Soyle74)
2021. jan. 23. 08:04

szerintem biztosan javult az arcbőröd állapota mert a bevitt táplálék nagyban befolyásolja azt, az aloé pedig elméletileg jótékony hatású (bár ahogy néztem 1-2 külföldi videót, szó volt róla, hogy ez nem feltétlenül bizonyított de rossz hatással sztem biztosan nincs a szervezetre).

Ha ilyen fáradékony vagy, akkor próbálgasd is a méregtelenítő kúrákat.

A hashajtás részére vissza térve ... lehet, hogy nem az a fajta ital hajt meg amit vettél hanem maga az aloé, mert a videóban kitértek annak laxatív tulajdonságára. Szóval ha nálad ez a hatás nem kívánatos akkor mértékkel, de majd idővel kitapasztalod. Ha folyamatosan hajt az nem jó szerintem sem, akkor majd szüneteltesd vagy kisebb dózist igyál. Nekem kifejezetten jól jön ez 😃, bár itt széklet lazaság nem áll fenn, de én kicsit össze-vissza is iszom.

Örülök, hogy sikerül mostanában tovább fent maradnod. Én meg képzeld kb. amióta futtatjuk ezt a fórumot előbb elálmosodok aminek örülök, mert korábban éjfél előtt biztosan nem vetődtem az ágyra de volt, hogy még jóval utána sem. Most meg automatikusan elálmosodok jóval korábban így valamivel korábban is kelek, így nekem meg ez kifejezetten előnyös.

Az alga-szakértő kollégámat ki fogom kérdezni neked csak most home-office-ba rendeltek minket pár hétre ő meg ez után sem fog bejárni elméletileg, de azért majd meginterjúvolom valamikor.😀

Írok most privátot is neked még 1-2 infóval.

72. soyle74 (válaszként erre: 70. - Tulipán***)
2021. jan. 22. 17:44

Hát legalábbis úgy tűnik a számomra, hogy javult az arcbőrőm, és remélem, hogy nemcsak beképzelem...

Igen, vannak emésztési problémáim, többek közt amiatt is kezdtem el az Aloe ill. Chlorella kúrát.

Igen, a széklet ha hosszabb távon nem elég szilárd, akkor az szerintem sem túl jó dolog, így ha elfogy a mostani Aloe Vera italom, akkor utána egy másik típust fogok választani, hátha az kevésbé hajt majd meg.

Én szívesen pörögnék ezerrel, de sajnos nekem nem megy, bár már az is némi haladás végülis, hogy kicsit tovább fent tudok maradni esténként, nem ragad le a szemem már 20 óra körül.

71. .Ági.
2021. jan. 21. 18:38
Szuper, hogy ilyen jó tapasztalatok vannak ilyen rövid idő alatt! 🙂
70. tulipán*** (válaszként erre: 67. - Soyle74)
2021. jan. 20. 22:55

szerintem ez egész jó eredmény, hogy a bőröd gyulladásos folyamatai lelassultak. Épp a minap beszéltem egy kollégámmal aki nagy Spirulina és Chlorella szakértő és azt mondta, hogy volt aki ezeket ette fél évig semmi mást és megszűnt a bőrproblémája ami olyan súlyos volt, hogy már az orvosok is lemondtak róla. Amúgy azt is mondta, hogy az orr körüli pattanások emésztési problémára utalnak, szóval ha neked van ilyen, lehet, hogy körbe kellene járnod a témát.

Lehet, hogy mondasz valamit ezzel a széklet dologgal. Nekem is gyakrabban volt az utolsó pár napban bár én annyira nem figyelek magamra oda és nem esett volna le, hogy az aloétól, de most, hogy mondod, lehet, hogy nálam is az segített rá.

Az energia problémáim amúgy rendeződtek, hála istennek nem pörgök ezerrel, mint pár hete.

Egyébként az ekcémám is elmúlt bár az jön-megy, szóval nem 100% hogy az aloé miatt, bár járkáltam mostanában kesztyű nélkül rendesen és mégsem, pedig a hideg kihozhatja.

69. tulipán*** (válaszként erre: 66. - Soyle74)
2021. jan. 20. 22:34
hú pedig jól hangzik a hatása. Majd szerintem vágj bele újra azért később, hátha. Én amúgy azt veszem észre magamon, hogy amikor hanyagolom a süteményeket és az édességet (mert ezeken kívül azért nem eszek egészségtelenül), akkor jobban érzem magam és az arcbőröm is sokkal szebb. Szóval nekem nem biztos, hgoy csodaszerre lenne szükségem, elég lenne egy kis állhatatosság is - de az sajnos nincs -.
68. tulipán*** (válaszként erre: 64. - Elemző)
2021. jan. 20. 22:29
szerintem az enyém nem orvosi volt. Világoszöld, fehér hosszanti csíkokkal. Orvosi aloét akartam venni de tök egyformán néztek ki az eladó aloék a hirdetésekben, úgyhogy valahogy azt volt a leg könnyebb beszerezni, amit végül megvettem. Amúgy mennyi időnként érdemes szerinted locsolni? Az előző tulaj azt mondta, hogy pár naponta ad neki egy kevés vizet úgyhogy én hetente kezdtem locsolni biztos ami biztos alapon, nehogy kirohadjon. Aztán a nagy leveleket felhasználtam erre arra és már csak vékony levelek vannak, de ezt ősz óta alig öntözöm. NAgy sokára ráöntöttem egy kis vizet erre a pici kezdemény (egy új tő pár hajtással) kirohadt. A nagyobb még bírja de kókadozik és nincs éppen jó formában. Egyszerűen nem tudom, hogy azért mert túl sok vizet kap (ami szinte semmi de lehet, hgoy ennek még az is sok), vagy túl keveset.
2021. jan. 20. 09:59

No hát 1 hét Aloe Vera ital és Chlorella tabletta kombó fogyasztása után az alábbi tapasztalataim vannak:

Olyan nagy változásokat még tapasztaltam, de mintha kevésbé lenne zsíros az arcbőröm, pattanások se nagyon jöttek elő az orromon azóta, és aftám sem alakult ki újabb a számban. Illetve tovább fent tudok maradni esténként, mint korábban, bár ugyanúgy felébredek minden reggel 5-6 óra körül. Az energiámat még nem érzem, hogy több lenne, és bizony hasmenésem is kicsit sűrűbben van, ill. gyakrabban alakulnak ki bélgázok is. De lehet, hogy ez pont jó, mert beindul/hatot/t a méregtelenítési folyamat.

Pedig csak napi 2x fél kupakkal iszom az Aloéből, nem mertem 2x1 kupakot inni, bár ha úgy tettem volna, akkor gondolom még jobban meghajtana.

Persze több idő kell ahhoz, hogy még jobban hassanak ezek a készítmények, de 1 hét után már ezek történtek nálam.

És nálatok hogyan alakulnak a dolgok?

66. soyle74 (válaszként erre: 62. - Tulipán***)
2021. jan. 17. 10:39
Hát pl. amikor Kombucha gomba teát ittam, vagy Nosico krémet használtam arcra, mellkasra, hasra kenve, vagy éppen Hunyadi János keserűvizes kúrát csináltam, akkor egy idő után úgy éreztem magam, mintha kicseréltek volna, mint aki mázsás súlyoktól szabadult volna meg, teljesen tisztának, könnyűnek éreztem magam, vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg. Csak az volt a gond velük, hogy miután abbahagytam őket, idővel újra visszaállt minden a korábbi szintre. És amikor újra megcsináltam velük egy kúrát már sajnos nem hatottak újra valamiért. :/
65. soyle74 (válaszként erre: 61. - .Ági.)
2021. jan. 17. 10:32
Igen, nagyon bízom benne, hogy valóban így lesz.
64. elemző (válaszként erre: 63. - Tulipán***)
2021. jan. 17. 10:17
Az aloénak több mint 300 fajtája van és ebből 5 fogyasztható. Az orvosi aloe, az aloe vera, vagy más néven Aloe Barbadensis Miller tartalmazza a legtöbb hatóanyagot. 4 év után "szüretelhető". Lehet, hogy Te nem ilyet dolgoztál fel.
2021. jan. 17. 09:06
Amúgy általános infó mindenkinek: évekkel ezelőtt megpróbáltam előállítani aloé italt házilag. Vettem egy növényt, szakszerűen (youtube videók útmutatása alapján) kivontam belőle az aloint, és csak a zselés részt bele turmixoltam vízbe. Eléggé rosszul lettem pár óra múlva, és enyhe mérgezéses tüneteket éreztem magamon. A gyomrom rossz volt és a bőröm is szinte megszürkült. Nézegettem a neten, hogy ez mitől lehet, de semmi infót nem találtam. Sokkal később olvastam egyszer egy fórumon, hogy a növénynek legalább 15 évesnek kell lennie, hogy az emberi fogyasztásra alkalmas legyen. Az enyém biztosan nem volt annyi, habár az biztos, hogy nem volt vegyszeres, mert mielőtt "feldolgoztam" már nálam volt közel 2 évig és csak vízzel öntöztem. Állítólag az előző tulaj sem vegyszerezte - ezt megkérdeztem vásárláskor -. Magyarul ha valakinek eszébe jutna otthon feldolgozni aloét, az nagyon körültekintően tegye.
62. tulipán*** (válaszként erre: 60. - Soyle74)
2021. jan. 17. 08:52

Igen, szerintem is jó ötlet ez a Chlorella-aloé próbálkozás.

Amúgy amikor több sikerrel ment végbe nálad a méregtelenítés akkor mit tapasztaltál? Milyen hatása volt?

61. .Ági. (válaszként erre: 60. - Soyle74)
2021. jan. 16. 20:18
Lesz is hatás, csak nem szabad feladni! 🙂
60. soyle74 (válaszként erre: 59. - Tulipán***)
2021. jan. 15. 12:02

Érdekes lehet ez a citromos víz is, de ennek az Aloe Vera italnak nagyon jó íze van, és Aloe Vera darabkák is vannak benne bőven. :) Azt írják a csomagoláson, hogy 22% Aloe Vera juice van benne, és 8% Aloe Vera gél.

Igen megvan a napi 8-9 óra alvásom általában, méregtelenítést pedig már többfélét kipróbáltam eddig, több-kevesebb sikerrel. Ezért bízom most nagyon ebben a Chlorella-Aloe Vera kombóban.

59. tulipán*** (válaszként erre: 58. - Soyle74)
2021. jan. 15. 11:47

jól bele húztál. 😄👍 Én a citromos vizembe szoktam a koncentrátumot keverni, de önmagában is szeretem az enyhén savanykás ízét. Lehet neked is ki kellene próbálnod ezt a citromos víz témát később. Költséghatékonyabb és környezetbarátabb, talán egészségesebb is - bár nem néztem az italokat, nem tudom mennyire vannak bennük adalékanyagok -.

Úgy hangzik, hogy eleget alszol. Lehet, hogy egy méregtelenítésre tényleg be kellene nevezned. Nem tudom a méregtelenítéssel kapcsolatos összes infót de azt olvastam, hogy a fáradékonyságot a méreganyagok felhalmozódása is okozhatja, szóval talán érdemes lenne neki futni.

58. soyle74 (válaszként erre: 55. - Tulipán***)
2021. jan. 14. 16:23

Hát majd kiderül... Azóta vettem 1,5 literes sima aloe vera italt is, natúrosat, meglepően jó íze van neki, ebbe keverem bele a koncentrátumot, bár magában is meg lehet inni végülis.

Egy pár hónapja sajnos valamiért korán ébredek reggelente, 5-6 körül már fent vagyok, és nemigen tudok visszaaludni. De ennek "köszönhetően" este 21 óra körül már el is alszom legtöbbször. Tehát 8-9 órát azért alszom minden éjjel, és csak néha ébredek fel egyszer-egyszer.

57. elemző (válaszként erre: 56. - Tulipán***)
2021. jan. 14. 12:04
Az aloin az embernél hasmenést, görcsöt okozhat.Egyszerűbb, gyorsabb,és nagyobb mennyiséget eredményez, ha valaki egyben dolgozza fel a levelet, igaz a hatása is gyengébb meg benn van az aloin a kedvezőtlen hatásaival.Különböző képpen dolgozzák fel a levelet a cégek.A legjobb a filézés.
56. tulipán*** (válaszként erre: 54. - Elemző)
2021. jan. 14. 10:58
De szerinted meg merik maguknak engedni a cégek, hgoy a mérgező rész kivonása nélkül állítsák elő a terméket? Lehet, hogy az egész levél bedarálása előtt megszabadulnak az alointól, nem?
55. tulipán*** (válaszként erre: 53. - Soyle74)
2021. jan. 14. 10:56

Na akkor viszont jól tetted, hogy az aloéra is befizettél, lehet, hogy pont ez oldja meg a gondod.

Átlagolni kellene az energiáinkat, mert ugyan tényleg nem lehet jó kábulni egész nap, de ez a túlpörgés is fárasztó. Bár én nagyjából ki szoktam aludni magam minden nap mivel későn kelek, lehet, hogy van ebben is valami....

Te korán kelsz, hogy hamar kidőlsz? Alszol eleget?

54. elemző (válaszként erre: 48. - Tulipán***)
2021. jan. 13. 15:03
Az aloe verának csak a belső zselés részét tartalmazó aloe italt szabad fogyasztani. Az aloin nemcsak hasmenést, de vetélést is okozhat. Azért azokat áldott állapotban nem szabad fogyasztani.
53. soyle74 (válaszként erre: 52. - Tulipán***)
2021. jan. 13. 13:28

Igen, a savanyú káposztaléről én is olvastam, az valóban olcsóbb, de én már sokmindent kipróbáltam a refluxra, de semmi sem segített eddig. Pl. almaecet, gyógyteák, cayenn-i borspaprika, lúgos vizek, papaya, Gaviscon...

Most ennek az Aloénak adtam esélyt, hátha ez majd beválik ellene.

Bárcsak én is fel tudnék így pörögni, ahogy te, de én már napközben is kába vagyok, este 8 körül meg el is álmosodom, és 9 körül többnyire már alszom is. :/

52. tulipán*** (válaszként erre: 49. - Soyle74)
2021. jan. 13. 13:21

Gondoltam, hogy másnál ilyen hatást nem igazán fog kiváltani (már amennyiben az aloé adja ezt az eszméletlen energiát), mert engem az evés is felpörget, mást meg elálmosít. Régebben amikor elkezdtem multivitaminokat szedni ugyan így felpörgetett, úgyhogy abba is hagytam, azóta sem szedtem.

EGyébként a költségekre visszatérve .... tényleg drága, a Foreverről meg ne is beszéljünk .... szóval ha csak immunerősítésre és hangulatjavítónak ill. refluxra iszod, azon gondolkodtam, hogy talán a savanyú káposzta lé is megtenné. Mivel az aloét (amit én vettem legalábbis de legtöbb terméket - ahogy körül néztem - szintén) az USA-ban állítják elő és onnét szállítják, szóval egy csomó pénz a szállításra és külföldi termék lévén az ottani előállításra megy el, hatásában pedig nem biztos, hogy jobb, mint egy sav. káposztalé (bár utána kellene nézni jobban, én eddig felületesen vizsgálódtam). Iszom azt is de mivel sok folyadékot fogyasztok, gondoltam az aloét is kipróbálom a változatosság kedvéért. Egyébként mostanában a sav. káposztaléből is többet ittam meg ezt is elkezdtem inni és csak arra tudok tippelni, hogy ez a 2 pörgetett fel ennyire, de csak találgatok. Lehet, hgoy abba hagyom az aloét egy pár napra, hogy lássam, mi történik.

51. .Ági.
2021. jan. 13. 13:05

Tapasztalat, hogy akár az alga, akár az aloe fogyasztásnál először azt éreztem, hogy tele vagyok energiával! Utána türelemmel, és kitartással kell lenni, mert a méreganyagok se 1-2 hónap alatt kerültek a szervezetbe!

Az Aloe is ott hat ahol kell! A beleket is tisztítja, ezálltal az immunrendszer erősödni fog, majd ellenáll a betegségeknek. Tapasztaltam, és nagyon meg vagyok elégedve az aloéval is!

50. soyle74 (válaszként erre: 48. - Tulipán***)
2021. jan. 13. 12:42
Igen, én is azt olvastam, hogy nem teljesen egyformák az összetételeik az Aloe Vera italoknak. Van amelyikben benne van ez a káros anyag, az aloin, ami hasmenést okoz, egy másikban csak minimális, egy harmadikban meg állítólag egyáltalán nincs. Én is azt a fajtát vettem, amiben állítólag egyáltalán nincs benne, bár eddig nem is okozott még nekem hasmenést.
49. soyle74 (válaszként erre: 47. - Tulipán***)
2021. jan. 13. 12:37

Hát ki tudja, lehet az ekcémádra is jó hatással lesz.

Nekem nem ekcémám van, hanem ha sokat mosom a kezeimet, akkor kisebesedik, száraz lesz, és viszket. De nekem a shea vajas krémeim helyre szokták hozni szerencsére.


Ááh még nem érzek semmit sem az Aloe Vera itallal kapcsolatban, ráadásul eleinte egy ideig még csak naponta 2x fél kupakot iszom belőle, megpróbálok fokozatosan hozzászokni. Na mondjuk nekem ez az energiafeltöltődés jó lenne, mert egész nap kába vagyok sajnos már hosszú évek óta.

48. tulipán*** (válaszként erre: 46. - Elemző)
2021. jan. 13. 10:51

Én el tudom képzelni, hogy egy légtér megvásárolható és akkor ki vannak zárva onnét a repülők, hiszen azok is csak engedélyezett vonalakon repülhetnek. Szóval ez jól hanzik.


Az összetételre vonatkozólag nem tudom tudtok-e erről valamit: találtam olyan aloé gélt ami rostos és az egész levél benne van és van olyan is, amelyik csak a belső zseléből készült. Mivel a külső kemény réteg alatt van egy sárga mérgező réteg én azt vettem ami csak a belső zselés részt tartalmazza de kíváncsivá tesz, hogy az egész levélből készültben vajon benne hagyják-e a sárga mérgező nedvet. Úgy gondolnám, hogy nem, de a leírásban erről semmi nincs.

47. tulipán*** (válaszként erre: 41. - Soyle74)
2021. jan. 13. 10:42

szuper. Én is igazából egészségmegőrzési céllal vettem, mert az ekcémám nem hiszem, hogy el fog múlni. Az jön-megy, de ha pl. bele folyik a mosogatószeres víz a gumikesztyűmbe mosogatáskor akkor menthetetlenül kijön, vagy a hidegtől is. Szóval ezeket a külső ártalmakat nem hiszem, hgoy bármi felül írja, de ha némileg erősíti az immunrendszerem valami (pl. ez az aloé), akkor még az is elképzelhető, hogy némileg ellenállóbb lesz az érzékeny bőröm is.

Elkezdted inni? Van valamilyen tapasztalatod? Gondolom még nem sok. Én azt az egyet vettem észre, hogy úgy feltöltődtem energiával, hogy kb. le tudnám futni a maratont. Ez egy irodai ülő munkánál nem igazán szerencsés és pont ezt a hatást nem akartam elérni, mivel amúgy is energia túltengésem van általában. POnt ezért nem neveztem be az algákra sem, mert mondták többen, hogy megdobta őket energiával. Na ez nekem nem hiányzott. Mondjuk nem tudom, hogy az aloétól van ez vagy mástól mert ez az állapot már pár nappal az aloé ivás előtt beindult de az biztos, hogy azóta szinte folyamatos és marha idegesítő.

Nálad mizu?

46. elemző (válaszként erre: 45. - Soyle74)
2021. jan. 13. 10:27
Én is hallottam már a légtér megvásárlásáról.Azt nem tudom, hogy megvásárolható-e a légtér. Az viszont biztos, hogy bio gazdálkodással termelik az aloe verát és nincs benne tartósító, viszont az összetétele 99,75%-ban megegyezik a növényével és lényeges, hogy csak a belső zselés gélt tartalmazza.
45. soyle74 (válaszként erre: 44. - Elemző)
2021. jan. 13. 09:31

Hát igen, elhiszem, hogy más az állaga a kettőnek, de csaknem olyan rossz a DM-es változat, mivel többen is írták, hogy segített nekik.

Azt is olvastam már valahol, hogy a Forever-es változat azért a legjobb, mert ahol termesztik az aloe verát, ott még a felette lévő légteret is megvásárolták a gyártók, hogy más repülőgépek ne szennyezzék azt a részt nekik. Nem tudom, hogy ez igaz-e, meg hogy egyáltalán hogyan lehet fizikailag lezárni egy légteret...

44. elemző (válaszként erre: 43. - Soyle74)
2021. jan. 13. 09:20
Én a Foreverét fogyasztom már jó ideje és jelentős kedvezménnyel tudom megvásárolni.Van pl olyan idős ismerősöm, aki a köhögős, asztmás problémái miatt kezdte el inni és bevált neki. Ezt látva, mikor tavasszal a vírus miatt a fia vásárolt mindent neki ő a DM-ből vett.Se az állaga, se a hatása nem olyan volt, így azóta is a foreverest fogyasztja.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook