Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apuka alkoholista, akkor is ugyanúgy működik a láthatás? fórum

Ha az apuka alkoholista, akkor is ugyanúgy működik a láthatás? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. unom (válaszként erre: 22. - Epervirág)
2018. szept. 12. 18:38
Még a gyermekelhelyezésről sincs döntés...
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Epervirág)
2018. szept. 12. 18:34
A konkrét apuka valószínűleg nem fog magától fizetni, de szerencsére láttam már más esetet is.
2018. szept. 12. 18:32
Lehetsz optimista ettöl függetlenül amig nincs róla papir,hogy apukának gyerek tartást kell fizetnie addig nem valoszinű,hogy fog is.Ezt a biroságon tudja elintèzni ahogy láthatást is ott szabják meg.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2018. szept. 12. 15:40

Ilyen is akad, a lehetőség fennáll.

No mg optimista is vagyok, plusz általánosítani sem akarok... :D

20. epervirág (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2018. szept. 12. 15:36
Nem gondolod,hogy magatol pènzt fog küldözgetni vagy a kezèbe adni ha nem kötelezik rá?!
2018. szept. 12. 14:19
Sikerült beszélned a gyámügyesekkel?
18. Csilla008 (válaszként erre: 17. - 08e46ada5d)
2018. szept. 11. 21:01
Köszönöm szépen.😊
2018. szept. 11. 20:12

Én is csatlakozom azokhoz, akik azt tanácsolják, fordulj az illetékes járási hivatal gyámügyi osztályához. Tanácsot is adnak, és amennyiben szeretnéd, eljárást is indítanak a gyermek apával való kapcsolattartásának szabályozása érdekében. A felügyelt kapcsolattartásra valóban csak hétköznap van lehetőség, viszont mindenképpen a gyermek érdekeinek elsődlegessége alapján fognak eljárni, és ha az apa magatartása veszélyt jelenthet rá, úgy szabályozzák, esetleg korlátozzák majd, hogy ne lehessen baj.


A gyermektartásdíj fizetése valóban független a kapcsolattartástól.


Sok szerencsét és kitartást kívánok Neked!

16. Guruljka (válaszként erre: 10. - Epervirág)
2018. szept. 11. 18:57

Mindenképpen köteles gyermektartást fizetni, azaz hozzájárulni a gyermek megfelelő körülményeihez. Akár önként küldözgeti a pénzt, akár a munkahelye vonja. Az nem kibúvó, ha bejelentés nélkül dolgozik, mert minden jövedelméből önként is küldhet. Akár többet is, mint amit megítéltek.


Ha még nincs bírósági határozat, akkor megint csak a Gyámhatóság tudja, mit lehet és kell tenni. Ugyanis hivatalosan az anyának is kötelessége, hogy ennek utánajárjon, a gyermeke érdekében.

15. Csilla008 (válaszként erre: 14. - Unom)
2018. szept. 11. 18:56
Szia. Nincs. Igazából most kezdődött ez a dolog.
14. unom (válaszként erre: 12. - Csilla008)
2018. szept. 11. 18:54
Van bírósági döntés a gyermekelhelyezésről?
13. Amaunet (válaszként erre: 10. - Epervirág)
2018. szept. 11. 18:49

A gyermektartás, miután megítélte a bíróság úgy működik, mint más adósság.

Tehát, ha nem fizet, akkor az halmozódik. Idővel kérhetnek akár végrehajtást is.


És tényleg semmi köze a gyermekelhelyezéshez.

Az egy külön eljárás.

12. Csilla008 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. szept. 11. 17:22
Be fogok menni.. köszönöm.😊megkérdezem ilyen esetben mi a teendő.
11. Csilla008 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2018. szept. 11. 17:20
Igen. Abban biztos vagyok, hogy ők becsületesek. Azért merem csak elengedni. Hölgy az illető. Ha férfi volna azért lehet cinkoskodna. Apa csak furikázni szeretne egész nap a gyermekkel és mutogatni boldog boldogtalannak..elvinni messzebbre biztos nem..attol nem tartok.
2018. szept. 11. 15:43
Èn ugy tudod,hogy apuka akkor köteles gyerektartást fizetni ha bejelentett állása van mert ha nem bejelentett hiába itèl meg a biroság gyerektartást akkor nem tudják az apuka bèrèböl levonni a gyerektartást mert olyan mintha nem is dolgozna.de javitsatok ki ha rosszul tudom.
9. Guruljka (válaszként erre: 5. - Csilla008)
2018. szept. 11. 15:25

A gyerektartás és a láthatás nincs összefüggésben, csak valami miatt a legtöbben ezt hiszik.

Neked kellene lépned ez ügyben, mindenképp a gyámhatóságnál kezdve, mert ott még jogi tanácsot is kaphatsz.

8. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2018. szept. 11. 15:15
Lett egy kis gond a fogalmazással, de remélem, így is érthető, amit írtam.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Csilla008)
2018. szept. 11. 15:14

És szerinted a sógorékban meg lehet bízni ilyen téren. Ha oda elviheti a kicsit, onnét már nem fogod tudni követni, hogy hova viszi.

És mi van, ha vissza sem viszi...


Rokonságban a 6 éves kislányt 1 hétig vitte, hurcolta magával az apja a láthatáskor elvitt gyereket, egyik városból a másikba. És ugye meg volt az az előnye, hogy az anya csak akkor jelezte a rendőrségnek, gyámügynek, hogy nem vitték vissza a gyereket, amikor vasárnap este kiderült, hogy nem vitték vissza.

De addigra már árkon-bokron túl voltak, és csak itthon, határon belül szöktek ide-oda... és te tudod, hogy a volt férjed külföldön dolgozik, és több napra szeretné elvinni a gyereket?????

6. epervirág (válaszként erre: 5. - Csilla008)
2018. szept. 11. 15:06
Szia!Nem tudod sajnos kihagyni a gyámügyet meg a biroságot mivel addig amig nincs papir a láthatásrol bármikor elviheti a gyereket sőt ugy is,hogy te akár akarod akár nem.Mert ha jól èrtem nem volt gyermek elhelyezèsi per ilyenkor az apukának ugyan olyan joga van mint neked.
5. Csilla008 (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2018. szept. 11. 14:24
Ha idejön az kevés neki..elakarja vinni..és tekeregni vele.Most ezen megy a vita,mert nem engedem, hogy elvigye. Sőt én sem szeretnék menni sehová vele, de ha nem viheti el,nem ad gyerektartást..😂 és rámküld egy ügyvédet... azt talaltam ki, hogy a testvére ha átjön a gyermekért, ő átviszi a mamáékhoz 10 km-re, akkor lehetnek együtt és persze figyelnek is rájuk..más ötletem nincs. Csak a gyámügy vagy a bíróság.. de ezeket szerettem volna kihagyni..csak hát lehet muszály lesz..
4. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. szept. 11. 14:16

Nem gondolom, hogy hivatalos helyiség ez miatt szombat-vasárnap nyitva lenne.

De az biztos, hogy annak a szülőnek a felügyelete mellett, akinél a gyermek elhelyezésre került.

Tehát az apuka vagy odamegy hozzátok, és a lakásban találkozik a gyermekkel, vagy mégy velük együtt te is.

De ha nagyon durván viselkedik, akkor esetleg (gondolom én!) kérhetsz "távolságtartási végzést" és addig amíg egy elvonón sikeresen át nem esik, nem is engedném a gyerek közelébe!

2018. szept. 11. 14:01
Szia.köszönöm válaszod.Az a problémám hogy neki nem jó, hogy itt lehet a gyermekkel több órát.. mert külföldön dolgozik igazából és egy hetet van itthon.. én megengedem hogy minden nap jöjjön, neki ez kevés.. vinné.. magával.. autóval erre arra, kocsmabol kocsmába. Nem tudom mit tegyek.. kész vagyok. Féltem tőle a gyermeket.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Csilla008)
2018. szept. 11. 13:52
Szerintem ezt mindenképpen jelezni kell a gyámügynek, és a láthatást tudtommal valamelyik hivatalos helyiségben bonyolítják le.
2018. szept. 11. 13:45
Sziasztok! Egy nagyon fontos dologra lennék kíváncsi. Hátha valaki járt ebben a cipőben és tudna okosat mondani.Mi van akkor ha az apuka alkoholista,akkor is ugyanúgy működik a láthatás? Csak hasznos tanácsokat kérek.. okoskodók kíméljenek. Köszönöm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook