Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsünk egymásnak a kertészkedésben !!!!! fórum

Segítsünk egymásnak a kertészkedésben !!!!! (beszélgetős fórum)


101. Donyta
2008. szept. 19. 18:16
GRATULA A 100-AS HSZ-hoz!
100. akác56 (válaszként erre: 99. - Nagyi57)
2008. szept. 19. 16:29

Tudjuk a pincében tárolni Margókám! - de én nem szeretem sütve, a gyerekek sem, csak a férjem! Ilyen sok meg nem kell neki!

Köszönöm az ötleteket!

99. nagyi57 (válaszként erre: 94. - Akác56)
2008. szept. 19. 14:49
♣♣Nem tudod olyan helyre elrakni ahol nem fagy meg??Én pincében tárolom,igaz mi sütve nagyon szeretjük,de a télen már pürének is használom a manócskámnak!!♣♣
98. Donyta (válaszként erre: 97. - Akác56)
2008. szept. 19. 11:30

Szorítok Neked! Leginkább a fogászattól rettegek. Nekem sem ártana már ellátogatni oda, de nem itt! Csak oda merek menni ahol ismerősöm van! Bár még eddig nem sűrűn kellett látogatnom őket, de remélem nem is kell majd! Még a sajátjaim vannak meg, de félek, hogy egyszer nekem is mennem kell valamiért..

A szuritól még nem is félek, sőt.. De a további kezeléstől menekülök. Valamivel én is jobban vagyok, csak én dinnye, a másik fülem is megpiszkáltam és nem maradt ki az sem a szórásból. Most azt gyógyítgatom..

Pussz, Dony

2008. szept. 19. 11:25

Köszi az ötletet!

Fogorvoshoz ma is megyek 14 órára, . de ma már nem kapok szurit. Azt hiszem, hogy a jövő héten már befejezem.

Remélem már Te is jobban vagy!- mielőbbi teljes gyógyulást kivánok Neked! Cilus

96. Donyta (válaszként erre: 94. - Akác56)
2008. szept. 19. 11:19
Amit majd megsütsz az tedd félre. A többit főzd meg és tedd el üvegbe! Bármilyen krémnek jó lehet még télen, pl. amint írod levesnek, desszertnek, vagy sütőtök tortának! Főzve is ugyanolyan fini mint sütve.
95. Donyta (válaszként erre: 92. - Akác56)
2008. szept. 19. 11:15
Én is csak jobbulást tudok Neked kívánni! Én is sajnállak, nem szeretnék a helyedben lenni! Bár baromi módon tűröm a fájdalmat, de én sem vagyok fából.. Félni viszont félek mindentől ami fájhat!
2008. szept. 19. 11:13

Sziasztok!

A kertünkben kb.20-25db, nagyon szép sütőtök termett! Ennyit nem sütünk meg. Egyből holnap próbálok sütőtökkrémlevest főzni!

Van valami ötletetek, hogy a többit mire használjam fel?

2008. szept. 19. 06:42
♣♣Szép napot Mindenkinek.♣♣
92. akác56 (válaszként erre: 91. - Donyta)
2008. szept. 18. 15:42

Olvastam a másik topikban, hogy betegeskedsz! jobbulást kívánok!

A múlt héten én is náthás voltam, de már majdnem elmúlt.

A papa most veri le a diót, én nem mentem ki szedni, mert délelőtt a fogászaton voltam és ott megkinoztak. Most sajnálom magam!

91. Donyta (válaszként erre: 90. - Akác56)
2008. szept. 16. 13:20
Nincs semmi gond ebből sem, nem vok sértődős.. Meg amúgy sem hiszem, hogy érintene bárhogyan ez a kifejezés.. Valamikor lehet, szerettem volna lenni én is Dáma, de elmúlt az a kor! Mármint az a kor (idő amiben lehettem volna)
90. akác56 (válaszként erre: 88. - Donyta)
2008. szept. 16. 10:20
Bocsi a dámáért! Mikor elmentettem, már én is láttam, hogy a hölgy megfelelőbb lett volna!- de nem lehet javítani! Talán nem bántó ugye? ( csak a azt akrtam érzékeltetni, hogy finom, nett, csinos)
2008. szept. 16. 08:16
Ejjött a virágmagok gyűjtése a kertben.
88. Donyta (válaszként erre: 87. - Akác56)
2008. szept. 16. 08:14

Hihihiiii.

Méghogy pesti dáma"! Azért Dáma sosem voltam sztem, és nem is bozti, hogy lennék.. De való igaz, elsőre én is örülök annak amim lett! Meg ha diófát ültetnék, akkor is a termését csak kb. 10 év múlva szüretelhetném... Van itt minden fa, csak értelmes nincs..

87. akác56 (válaszként erre: 86. - Donyta)
2008. szept. 14. 15:57
Neked sem teremhet minden Donykám! A sok egyébbel behozod az árát, hisz kánaánt teremtettél Magad körül! Még egy gyakorlott gazdának is dicséretére válna! - hát még egy pesti dámának!
86. Donyta
2008. szept. 14. 11:12

Sziasztok!

Sajna felénk dió ne migazán van, legalább is a mi családunkban. Így majd vehetem meg jó áron, ha szükségem lesz rá... Na mind1, a lényeg, hogy ha kell úgy is meg kell venni..

85. nagyi57 (válaszként erre: 84. - Akác56)
2008. szept. 14. 10:53
♣♣Én is így csinálom,de most jöttem rá,hogy a mogyoróról teljesen elfelejtkeztem.Úgy ,hogy azt is szedem össze!!♣♣
84. akác56 (válaszként erre: 83. - Nagyi57)
2008. szept. 14. 10:29
Már mi is szedtünk össze, ami lepotyogott, de a zöme még a fán van! Amit összeszedünk, azt hálós zsákba tesszük, nappal a szabadban, napon van, éjjelre betesszük a pincébe! Tetmészetesen, ha esik az eső akkor is!
2008. szept. 13. 14:35
♣♣Igazán őszies idő van felénk,kimegyek diót szedni,ki tart velem?,♣♣
82. Donyta
2008. szept. 12. 08:07

Sziasztok!

Köszönjük a jelentést. Én azt hiszem már nincs mit féltenem kint. Ami marad, már nem is nagyon érdekel. Az alig valami. Viszont akkor most kellene már felásni a kertet?

A dicséret nagyon jól esett, köszönöm. Első nekifutásra én is nagyon örülök ennyinek is! Főleg, hogy az elején még üvegeim se nagyon voltak! A családot ugrasztottam, és így lettek belőle sokan..

Mikor fent voltam az esküvőn, nagy bőrönddel hoztuk el, és anyukám is 3x azért (is) jött le, hogy lehurcolja a gyűjtött üvegeket. Jövőre már sokkal több lesz abból is, mert addig rakják el nekem amit tudnak. Lassan már csak bébiételes kisüvegeim maradnak.


Ti is nagyon nagyon ügyik vagytok..!!

2008. szept. 12. 05:35
♣♣Sziasztok,szép napot mindenkinek.A cserepes virágokat én is mind behoztam,csak a leánderek vannak még kint,de azok -5 fokig bírják.♣♣
80. akác56 (válaszként erre: 79. - Nagyi57)
2008. szept. 11. 15:52

Köszönjük Margókám a hasznos tanácsokat! ...ha így álla helyzet, akkor néhány cserepesvirágot behozok, amit tavasszal kivittem!- de annál több, mert közben szaporodtak!

A fákon még van sok alma, mégezután érnek, remélem nem megy tönkre! Az idén bőséges almatermés van!

2008. szept. 11. 11:47

♣♣Figyeljetek !!Nekem már nincs féltős dolog a kertbe a virágokat is behoztam tegnap,de ide másolom,csak azért,hogy fel tudjatok rá készülni.


Szombaton még lehet némi napsütés, majd vasárnaptól várhatóan keddig a fent említett mediterrán ciklon hatására borult, vagy erősen felhős lesz az ég, és megszakításokkal többször és többfelé valószínű olykor jelentős mennyiségű eső, zápor, kezdetben zivatar.


Az északi szél megerősödik, mellyel több fokkal hidegebb levegő zúdul a Kárpát-medence térségébe. Jelentős lehűlés várható, nappal 8-18, reggel 5-9 fokos hőmérsékletekkel. A hűvös, esős, szeles időben várhatóan annyira áthűlnek az épületek falai, hogy - főleg a kisgyermekes családoknál - lehet, hogy fűteni kell majd.


A közlekedést is jelentősen befolyásolhatja a ciklon, csúszós utakra, erős oldalszélre, párás levegőre számíthatunk. Orvosmeteorológiai szempontból sem lesz túl rózsás a helyzet, pénteken melegfronti, vasárnap és hétfőn kettős, majd keddtől hidegfronti hatással számolhatunk.


Szerda és csütörtök reggel többfelé lehet talajmenti fagy és nappal is mindössze 13-19 fok között alakul a levegő hőmérséklete. A jövő hét végére újabb nedves levegő érkezhet, többfelé esőket okozva.Jó munkát!!♣♣

2008. szept. 11. 10:03
Ja, még azt megírom, a mai ebéd almás diós rétes, fejtett bableves-- ezek is mind saját termés!
77. akác56 (válaszként erre: 74. - Donyta)
2008. szept. 11. 10:01

Azt a mindenit! Szívből gratulálok! Nagyon-nagyon ügyes, szorgalmas vagy!- meg még az összes jelző, ami jót jelent!

Gondolom, örömmel nézel körbe az éléskamrában és a fagyasztóban! Én is szoktam mindenfélét elrakni és tudom, hogy mögötte mennyi munka van.Télen majd nagyon jó lesz elővenni.

Én lekvárból tettem el legtöbbet,- külömböző gyümölcsökból, ami nekünk termett. Sok spenót, sóska, mángold, tök is van a fagyasztóban. Üvegben sok uborka és kompót. Céklát is ültettünk, azt majd frissiben készítem, addig a pincében lesz!

76. Donyta (válaszként erre: 75. - Nagyi57)
2008. szept. 11. 09:39

Köszi Margókám!

Én nagyon örülök a munkámnak és őrzöm mint a kincset! A fiam már szedné elő a befőtteket, mert ahhoz is lusta, hogy a frisset egye! Amúgy is,olyan jó benézni a helysincsmársehol kamrába, és gyönyörködni benne. Sajnálni fogom amikor ki kell bontani valamit, mert akkor azt már nem láthatom... Dinnye vagyok mi? Pedig ezért tettem el azt a sok mindent! Tegnap a gyerek azt mondja.. rengeteg a lecsó, nem fog lefogyni! Na én.. Nálad valami megmaradna? Nem 40 napból áll a tél, és ha jönne is valaki eheti a nyári ízeket! Majd kíváncsi leszek mi mikor fogy ki!!! Persze Ő az akinél valami megmaradna? Egyedül megeszik egy üveggel.. Hahahaha!

2008. szept. 11. 09:21
♣♣Nagyon ügyi vagy,meglátod milyen boldogan bontod fel az üveget,amikor a csúnya hidegben nincs kedved még at ajtóig sem kimenni.Évek óta ezek fontos dolgok nekem is minden évben,csak én ennek sokszorosát csinálom,hiszen négy család fogyasztja folyamatosan.Fárasztó,de télen olcsó és finom.♣♣
74. Donyta (válaszként erre: 72. - Akác56)
2008. szept. 11. 09:12

Köszi, valóban elkerülöm ezt a fajtát jövőre!

Hogy bejöttek? Jobban is mint gondoltam volna!

Nem is nagyon tudnám felsorolni mennyi mindent tudtam eltenni ami a saját munkámból termett.

Kb. eddig ennyi.


80 liter hordós uborka/paprika z.paradicsom

2 db 5 literes üvegben csalamádé

6 db két literesben csemege ubi

2 db 5 literes káposztával töltött paprika

2 db 720ml es marinált olajos/ecetes kápia

12 db 720ml-es csem.ubi

4 db 720 ml-es hagymás zöld paradicsom

38 db 720 ml-es kész lecsó

12 db -.- körte befőtt

14 db -.- őszibarack -.-

16 db -.- felezett szilva -.-

8 db -.- cseresznye -.-

8 db -.- meggy -.-

9 db -.- birsalma -.-

8 db -.- szilva lekvár

12 db 500ml-es szilva lekvár és dzsem

4 db -.- barack dzsem

2 db -.- eper -.-

2 db -.- málna -.-

8 db 540ml-es szeletelt gomba

13 db 500ml-es paradicsomlé


Egyenlőre "csak" ennyi... ;D

Még ezután darálok cseresznye paprikát sóban, és rakok pár üveggel savanyúnak is. A többit még nem tudom..

2008. szept. 10. 20:37
♣♣Sziasztok.Ebben a mai szép időben Ti is a kertbe voltatok??♣♣
72. akác56 (válaszként erre: 71. - Donyta)
2008. szept. 10. 10:15
Te most gyűjtöd a tapasztalatokat!Ami nem tetszik, jövőre változtatsz rajta! Akkor is nagyon-nagyon stram csajszi vagy, kora tavasztól kertészkedsz! Gondolom elégedett vagy, mert nagyjából bejöttek a számításaid!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook