Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítsetek véleményetekkel!! Válságban van a 22 éve tartó kapcsolatom!! fórum

Segítsetek véleményetekkel!! Válságban van a 22 éve tartó kapcsolatom!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
68. Eta70 (válaszként erre: 67. - 184481d874)
2019. jún. 1. 22:35

"Úgy látszik,hogy a férjed részéről rutin lett a házasság,leszűkült,önző lett,nem családban gondolkodik." Nem azt mondom, hogy nincs baj Remény81 férjével, de ez a mondat így valószínű nem igaz. A szakemberek azt mondják, férfiaknak nagyon fontos a teljesítmény felmutatása, hogy jó egzisztenciális helyzetbe hozzák a családjukat. Tehát nem arról van szó, hogy rutin lett a házasság, h általában önző lett, h nem családban gondolkodik, hanem arról van szó, hogy nála ez egy erős kényszer, amit sajnos a társadalmi nyomás egyre jobban fokoz. tulajdon képen bele sodródik egy taposó malomba, mint ahogy a nő is a maga munkájába, plusz a háztartás, gyerekekkel való foglalkozás, és az eredmény, mindketten elhanyagolhatják egymást. Ugyan akkor, közben, a biológia kissé másképpen működik.

Félre értés ne essék. Én is fontosnak tartom, hogy a férj megértse a helyzetet, és megpróbáljon többet segíteni, programokban részt venni és ha lehet némileg alkalmazkodni feleségéhez. Erre rá kellene vezetni.

Ha szabad kérdezni hány éves a férj?

67. 184481d874 (válaszként erre: 55. - Remény81)
2019. jún. 1. 22:16
Úgy látszik,hogy a férjed részéről rutin lett a házasság,leszűkült,önző lett,nem családban gondolkodik.Szomorú.Ha a házastársi kapcsolatot nem tudjátok megújitani akkor mindenki rámegy.Ilyenkor jön a vádaskodás,hibák keresése a másikban.Azt irod a férjed nem igényli a beszélgetést veled,ezt sajnálom legjobban,számára a feleség a "feszültség oldás",a szex.Ez nem lenne baj,ha a te libidód is hasonlóan működne.Talán ha a kapcsolatotok : társas kapcsolatotok rendeződne,neked is nagyobb lenne az igényed az együttléthez.Nehéz helyzetben vagy, változtatni ezen csak akkor lehet ha mind a kettő fél változtat,hogy a házasság működjön.Minden jót kivánok.
66. Remény81 (válaszként erre: 63. - Eta70)
2019. jún. 1. 22:15
Köszönöm ha folytatod!
65. Eta70 (válaszként erre: 63. - Eta70)
2019. jún. 1. 22:15
Ez egy elég erős biológiai késztetés - tulajdon képen a fajfentartás elengedhetetlen "kelléke". Szóval nem túl okos a férfit azért hibáztatni, hogy működik benne a biológia. Persze az ember nem csak ösztönöket kapott, hanem eszet és szívet is. Úgyhogy mielőtt nagyon megszólnátok, gyorsan kiegészítem. Nagyon sokrétű ez a témakör. Természetesen, a férjnek is úgy kell szeretnie a feleségét mint saját magát, vagyis nagyon igyekezni, hogy a nőnek is jó legye a párkapcsolat. De - és ez természetesen mindkét félre egyaránt vonatkozik - a másik esetleges hibája, botlása, gyengesége nem jogosít fel engem, hogy akkor megvonjam a szeretetem v. gondoskodásom tőle. Ugyan akkor a férjnek el kellene magyarázni, hogy a diszharmónia konfliktusokhoz vezethet. Ehhez jó lenne egy párterápi. Ma már vannak nagyon jó szakemberek. (folytatás)
64. Remény81 (válaszként erre: 62. - Semleges)
2019. jún. 1. 22:13
Már mondtam,hallani se akar róla!
63. Eta70 (válaszként erre: 55. - Remény81)
2019. jún. 1. 21:56

Ha szabad; nem szerénytelenségből mondom, de van itt egy kis tudatlanság a fejekben.

Az a szeretet ami a lassan (vagy kinél hogy) elmúló/alábbhagyó szerelem után van egy jó párkapcsolatban, az, az AKARATON múlik. Vagyis döntés kérdése. A lángoló szerelem az esetek döntő többségében elmúlik, és aki állandóan ezután vágyakozik, az egy csapdába esik, az elégedetlenség csapdájába. Ezt azért írtam le mert ezt érteni kell, hogy kialakítható legyen egy jó házasélet. Azt egyébként egy nagy áldásnak - vagy akinek jobban tetszik mondhatjuk úgy szerencsének- kell tekinteni, ha szerelmi házasság volt. Általában ez nagyon kell a kezdeti nehézségek leküzdéséhez, az összecsiszolódáshoz. Akkor a bevezető után rákanyarodva:azt kell eldöntenem, elhatároznom, hogy szeretem a férjemet és jót akarok neki. Mielőtt nekem szaladnának sokan(!); természetesen ez ugyan úgy vonatkozik a férjre is! Ugyan úgy kell neki is szeretnie és óvnia engem a feleségét. Kicsit "előre szaladva" a biológiai kérdéssel:általában(persze van azért jó pár kivétel, döntően) ez alapból másképpen működik a férfinél mint a nőnél. Mondjuk úgy, hogy úgy lettünk megalkotva, hogy a férfiben általában gyorsabban termelődik meg (röviden)az az ondó mennyiség ami a vágynak is az egyik hajtómotorja. (folytatom)

62. semleges (válaszként erre: 60. - Remény81)
2019. jún. 1. 21:29

Azért a gyerekekkel ne ordíts, nem ér annyit az egész.

Mond meg a férjednek, hogy heti kettő és kész. És majd te kezdeményezel, várja ki. Ezért idegbetegnek lenni nagy áldozat a részedről.

Szexuálpszichológus, párterápia?

61. Remény81 (válaszként erre: 59. - Timycat)
2019. jún. 1. 21:29
Igrn a sport nagyon jó a feszültség oldasra,de nincs ideje ennyi munka mellett. Lehet nekem se ártana :)
60. Remény81 (válaszként erre: 58. - Semleges)
2019. jún. 1. 21:25
Ez így van,néha már tiszta idegbeteg vagyok,a gyermekkel is csak orditok,nagyon gáz. Nem.voltam ilyen soha :(
59. timycat (válaszként erre: 57. - Remény81)
2019. jún. 1. 21:23

Sport esetleg, ha belefér az idejébe és van benne rá szándék.


Ha nem, akkor sajnos nem tudok tanácsot adni. Tényleg sokkal jobb ez - bár nem így érzed - mintha alkohollal, droggal vagy más nőkön vezetné le a feszkót.

58. semleges (válaszként erre: 57. - Remény81)
2019. jún. 1. 21:20

Ahogy az ő feszültsége oldódik úgy növekszik a tiéd.

Nem irigyellek. Ezt meg kell beszélni.

Ha valóban annyira szeret vegye figyelembe a te kérésedet, érzéseidet, akaratodat, kedvedet.

57. Remény81 (válaszként erre: 56. - Timycat)
2019. jún. 1. 21:11
Igen jól látod , ezért nem is nagyon változik semmi. És azt is jól látod ,hogy neki ez a legjobb feszültség oldás,ezt meg is mondta.
56. timycat (válaszként erre: 55. - Remény81)
2019. jún. 1. 21:10

Ooo feszültségoldás a szex, nem csupán libidó. Az alkoholnál, drognál jobb.

De ezen így nehéz lesz változtatni 😕

55. Remény81 (válaszként erre: 54. - 0adc8842b1)
2019. jún. 1. 20:56
Vezető beosztásban van nagyon sokat dolgozik. Napi szinten 7-8 mire hazaér. Megfurdetjuk a gyerekeket,aztán ő bevonul a dolgozoba és 11 ig tovább dolgozik. Aztán mire én is ágyba kerülök vagy kerülnék akkor jön hogy neki vannak igényei....és az a baj hogy az én igenyeim nagyon háttérben vannak. Az hogy a család többet legyen együtt,többet beszélgessünk,kiranduljunk.Csak Ö nem igényli a beszélgetést velem,nem egy szoszátyár ember,én meg csipigok egész nap :) szóval mindkét felrol vannak igények..
54. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Remény81)
2019. jún. 1. 20:49
A férjed mit dolgozik? Soha nem megy haza fáradtam? Te sokat dolgozol, természetes ha van olyan este amikor nem akarod. Szerinted ha nem engeded magad, elhagyna? MOnd meg neki, hogy a napi sextől immunis vagy és teljesen meg fogod utálni a szexet és őt is. Hagyjon békén legalább 3 napig. Sokkal jobb lesz mindkettőtöknek. Ha nem állsz a sarkadra, akár ötóránként is lehetnek igényei. Téged meg magánál tart, mert még szereted, szereted a bókjait, meg jobban oda vagy érte, mint talán ő. Nem szajhaság kérdése, hanem tudsz vele egyezkedni, vagy nem?
53. Remény81 (válaszként erre: 51. - Timycat)
2019. jún. 1. 20:41
Én is így érzem,de ettől függetlenül nem.esik jól,vagyis belefogni nincs kedvem. Szóval már valószínűleg megkopott ezen része a kapcsolatnak. Tényleg már ez a monoton megszokott dolgok amik lehúzzák az egészet.
52. Remény81 (válaszként erre: 50. - Lapbarna)
2019. jún. 1. 20:39
Igen sosem voltam ez így igaz. De nem gondolom ha vki nincs kibékülve magával ennyire kihat a szexuális életére...vagy igen? Sosem voltam előtte szégyenlős,vagy hogy emiatt nem akartam vele lefeküdni mert én nem vagyok kibékülve magammal.
51. timycat (válaszként erre: 48. - Remény81)
2019. jún. 1. 20:37

Ő mondja vagy te is így érzed?


Egyébként lent már tanácsolták, hogy vond be a házimunkába, gyerekek körüli teendőkbe. Így nem leszel úgy leterhelve, több időd marad pihenni. Hidd el kedved is több lenne a szexhez.

50. lapbarna (válaszként erre: 48. - Remény81)
2019. jún. 1. 20:34

Akkor azért nem annyira gáz a helyzet, és szerintem indokolatlanul érzed magad szajhának. Ha csak magára figyelne, akkor azt mondanám, ez borzalmas, de ezek szerint ő még mindig téged kíván elsősorban nem a szexet csak úgy.

Szerintem magaddal nem vagy kibékülve.

49. Remény81 (válaszként erre: 43. - Ariana)
2019. jún. 1. 20:25
Azt mondja a férjem,hogy ő még mindig úgy szeret mint 20 évvel ezelőtt. Szerintem ez nem igaz,én bennem ez már át alakult vmi mássá.
48. Remény81 (válaszként erre: 36. - Lapbarna)
2019. jún. 1. 20:22
A sex közben nagyon önzetlen egyébként, sőt nagyon is figyel rám. Meg egyébként is sok bókot kapok tőle, még ennyi idő után is. Szokta is mondani,hogy más nő örülne ha ennyi bókot kapna a férjétől.
47. Remény81 (válaszként erre: 25. - Birebora)
2019. jún. 1. 20:20
Öt se,de ha maga Brad Pitt lenne itt, őt se hiszem. Lehet már ki vagyok égve,vagy nem tudom.
46. Remény81 (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2019. jún. 1. 20:18
Nem.nagyon...
45. Lávli (válaszként erre: 39. - Tamtamano)
2019. jún. 1. 20:17
😰
44. kisj
2019. jún. 1. 20:14

A férjed nyilván mindig ilyen volt.

Nem értem, hogy miért pont most kezdesz ezen problémázni?

43. ariana (válaszként erre: 40. - Amaunet)
2019. jún. 1. 20:01
A szexet, vagy a feleségét? Esetleg mindennap udvarol is neki egy kicsit?
2019. jún. 1. 20:00
16 évesen ismerte meg a férjét, aki kialakított benne egy szexuális viselkedést. Nem tudhatjuk volt-e lehetősége felfedezni magában a nőt, a saját testét megismerni, voltak-e szexuális vágyai? Vagy a férje eleve elfojtotta benne ezeket?
41. birebora (válaszként erre: 37. - Tuskoledi)
2019. jún. 1. 19:42

Nem igazán érzem így. De az is igaz, hogy volt egy öreg néni ismerősöm aki azt mondta, hogy nem mindig kívánta a szexet a férjével és sokszor nagyon nem akaródzott neki, de úgy volt vele, hogy mi baja lesz tőle ha engedi. Semmi.

Ezek szerint lehet így is.

Vagy csak így lehet? 22 év után a napi együttlétet főleg ha nem minőségi, én is túlzottnak tartom. Főleg ha az egyik félnek ez teher.

40. Amaunet (válaszként erre: 38. - Ariana)
2019. jún. 1. 19:41
De a fórumindítónak épp az a problémája, hogy a férje naponta kívánja.
39. tamtamano (válaszként erre: 38. - Ariana)
2019. jún. 1. 19:35
és mindeközben a pasi csak várja, hogy betehesse a lompost...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook