Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Terhes vagyok? fórum

Segítsetek! Terhes vagyok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 14. 15:52
Tesztelj, de ne csak egyet, és menj dokihoz. Megvizsgál és minden kiderül.
2012. ápr. 13. 23:34
tényleg vegyél tesztet mi itt nem tudunk neked semmit mondani....
36. Gavrilo1 (válaszként erre: 35. - Macilányy)
2012. ápr. 13. 17:36
vegyél egy tesztet.
2012. ápr. 13. 17:26

Látom , hogy majd' két éve nem írt ide senki, de hátha meghallja valaki a segélykiáltásomat! :)

23 éves vagyok, és egy ideje azon parázom, hogy terhes vagyok. Korábban is szedtem fogamzásgátlót, majd kb 2 év kimaradt, de szeptember óta újra szedem. Valahogy január végén-február elején kezdtem el aggódni. Reggelente hányingerem volt, mostanában feszül a mellem, egyszerűen minden melltartóm kényelmetlen. De a barátom azt mondja, hogy ezek nem attól vannak, nem lehetek terhes ha rendesen szedem a gyógyszert. A megvonásos vérzésem is jött mindig, csak azon aggódom, hogy ez nem igazi menstruáció, csak azért jön, mert szedem tovább a gyógyszert. Aztán a napokban utána olvastam az egésznek. Nem tudtam korábban (sajnos),hogy az antibiotikum csökkenti a fogamzásgátló hatását. Január elején pedig szednem kellett antibiotikumot és óvszer használat nélkül szexeltünk. Mostanában észrevettem, hogy többet járok pisilni, és ma olvastam, hogy ez is lehet a terhesség egyik jele.

Mostanában még azt is észrevettem, mintha a hasam nagyobb lenne, de ezt már lehet, hogy tényleg én halucinálom be, vagy simán csak kis zsírpárnák.

Ha tényleg teherbe estem az antibiotikum miatt, akkor ha jól számolom 12-13 hetesnek kellene most lennem.

Ti mit gondoltok erről az egészről?

2010. máj. 31. 22:43
Gombás fertőzésre egyik legjobb megoldás a cickafarkfű teával való lemosás. Gyógyszertárban, és gyógynövényboltban lehet venni, ha lehet ne filterest. Forralni kell vizet, ebbe beleszórni a teafüvet, sűrű szűrőn leszűrni, és ha langyos, akkor ebbe bele kellene ülni, vagy lemosnod magad,oda is felnyúlva. Ezt egymás után több este kell megtenni, sőt egy nap többször is lehet, ha módod van rá. Inni is lehet ezt a teát, nincs rossz íze. Nekem is volt ilyen problémám, már rosszul voltam a Canestentől, és ezzel gyógyítottam meg magam. Utána már nem tért vissza olyan gyakran,és ha éreztem, hogy ez lesz, elkezdtem, és nem lett olyan súlyos a gyulladás, vagy ki sem alakult. Ez csak egy tipp, orvos után is alkalmazhatod.
2010. máj. 31. 21:33

köszi, de nem emiatt megyek orvoshoz.

2 hete szenvedek hüvelygyulladással, vagy gombával, nem tudom...

vettem C. Combit, 2-t felraktam, de a 3. már nem sikerült, annyira fájt.

Aztán elkezdtem a 10 napos Klion D hüvelytabit, de az sem használt, szombat éjjel nem tudtam aludni, vasárnap már ülni sem és rózsaszin folyásom (vérzés?) lett. emiatt mentünk a klinikára, ahol a portás elzavart, hogy nem vagyok életveszélyben....

2010. máj. 31. 20:34
A két hetes vérzés mi volt szerinted? Nem menzesz? Vagy úgy gondolod két hétig véreztél, kilökődött minden nyálkahártya onnan, csak a baba maradt bent? Akkor meg elvileg rendesen szedted a gyógyszert, nem? Szóval ápr. 19-ig kizárt, hogy terhes maradtál volna...Várd ki nyugodtan a gyógyszerszedés végét, és nem késel le semmiről. Az orvosok sem foglalkoznak veled előbb. Ja, és ne idegeld magad, nincs ott semmi baj :) A lányommal már átéltem ilyet, és neki sem volt problémája. Nyugi, oks? :)
2010. máj. 31. 20:29
A peteérés után bármikor előfordulhat mellfeszülés terhesség nélkül, a menstruáció előtt. Ez nem szokatlan, és nem is ritka. Nekem pl. majdnem minden hónapban volt, még most is van (50-en túl :))Tuti, hogy nem vagy terhes, és amúgy is ez nem olyan, mint egy gyomorfájás, ehhez idő kell, hogy ki lehessen mutatni. Elmehetsz orvoshoz, de kész pénzkidobás, és lehet furán fog rád nézni, hogy ennyi idő után elmész terhesség gyanújával.
30. 15cb6b03f9 (válaszként erre: 27. - 3c111cc40f)
2010. máj. 31. 17:14
hormonprobléma,de nem terhesség.Ez biztos.2 hét vérzés után kizárt, hogy terhes legyél.
2010. máj. 31. 16:58
Szerintem nem vagy terhes!Mivel május 8-án volt menzeszed(2 hétig!!!),szerintem legközelebb jun.8.körül várd,vagy amikor elfogy a következő levél gyógyszered.
2010. máj. 31. 16:22
bocsánat, a nővérem bejelentkezve maradt....
27. 3c111cc40f (válaszként erre: 26. - 15cb6b03f9)
2010. máj. 31. 16:16
stresszes?! szerintem nem vagyok stresszes, vagyis most igen, azért hogy mi van, miért feszül ennyire a mellem? még sohasem volt ilyen...
26. 15cb6b03f9 (válaszként erre: 24. - Mucus22)
2010. máj. 31. 16:03

Mióta vagy stresszes? A mellfeszülés a prolaktintól is lehet, ami stressz hatására is megúgorhat.

Szinte 100%, hogy nem vagy terhes.

2010. máj. 31. 15:46

ha innentől számolok, akkor már 6 hetes terhes lennék


akkor már csak kimutatná a teszt, nem?

2010. máj. 31. 15:42

teszteltem, és negativ lett.

De akkor mitől feszül a mellem? úgy érzem, le akar esni...


az utolsó RENDES menzesz április 19-én volt

2010. máj. 31. 13:51
Bejelentkezhetsz, de nem tud megállapítani semmi biztosat. Jó két héttel ezelőtt még véreztél, szóval még ha terhes lennél sem tudna biztosat mondani. Végig kellene csinálnod a hónapot, és megnézni akkor megjön-e, ha már elfogytak a tabletták. Szerintem hormonzavar, mert kihagytad a két napot, és összezavartad a szervezeted.
2010. máj. 31. 13:16

oké, köszönöm a válaszokat

délután tesztelek, holnaprta meg bejelentkeztem egy magánhoz

21. Manon
2010. máj. 31. 13:12

Szerintem is keress másik dokit



az ok hogy két szem kimaradt


de megszoktak vizsgálni pont azért hogy nem vagy-e terhes

2010. máj. 31. 12:50
Biztos lett egy kis hormonzavarod. Nem kell elsietned semmit, hiszen az orvos sem tud kimutatni egy pár napos terhességet teljes bizonyossággal. Ha netalán mégis terhes vagy, van még időd eldönteni mit szeretnétek. Csinálj közben tesztet, ha ez megnyugtat. Reggeli testhőmérséklet ha 37 fölött van, akkor még nem várhatod, hogy megjön, és peteérés után vagy. Minden reggel, felkelés előtt, szájban lehet megmérni. Menzesz előtt leesik. (Peteéréskor is lemegy, és utána megemelkedik 37 körülire.)
19. Mzsuka (válaszként erre: 15. - Mucus22)
2010. máj. 31. 12:44
De akkor ne várj,keress egy másik orvost.
18. 15cb6b03f9 (válaszként erre: 2. - Mucus22)
2010. máj. 31. 12:41
Felborultak a hormonjaid... 2 hétig tartó vérzés után kizárt, hogy terhes legyél.
17. Mucus22 (válaszként erre: 12. - Manon)
2010. máj. 31. 12:39
úgy hogy elkezdtem szedni a köv. levelet és abból 10 szemet már bevettem
16. lisa65 (válaszként erre: 8. - Mucus22)
2010. máj. 31. 12:39
Ha elzavart az orvos, akkor menj másikhoz! A tesztből sem egyet kell csinálni, mert lehet, hogy az első még nem mutat semmit, ha a második is negativ akkor megnyugodhatsz, de mindekféleképpen keress fel egy másik nőgyógyász orvost!
15. Mucus22 (válaszként erre: 11. - 156a5eb9fd)
2010. máj. 31. 12:39

ehhez nem megyek mert nagyon bunkó, tegnap voltunk az ügyeleten, ott a portáig jutottam, a portás férfi kérdezte, mi a panaszom


nem mondtam meg neki,így valakit felhívott és a kezembe nyomta a telefont, a nő közölte hogy csak akkor szóljak ha életveszélyben vagyok, különben le se hívja az orvost...

14. Mucus22 (válaszként erre: 10. - Manon)
2010. máj. 31. 12:37

amikor következett, elkezdtem szedni. Akkor még tartott a közti vérzés


voltam dokinál, de mondta hogy meg se vizsgál ez egyértelműen attól van, hogy kimaradt 2 bogyó, szedjem tovább, majd elmúlik...

13. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - Mucus22)
2010. máj. 31. 12:30
Akkor keress fel másik orvost,mi az hogy elzavart????
12. Manon
2010. máj. 31. 12:30

most nem értem!


most tartasz a 10. napnál? ez hogy lehet???

2010. máj. 31. 12:29
Akkor menj vissza még egyszer
10. Manon
2010. máj. 31. 12:29

Szia, csinálj tesztet!


melyik nap kezdted el az új adag tabletta szedését?


egymás után 2 nap maradt ki?


és a vérzés közben szedted a bogyót?


voltál akkor vele dokinál?

9. 6f7760b318 (válaszként erre: 2. - Mucus22)
2010. máj. 31. 12:28
Vegyél egy tesztet, és ha negatív, akkor azért, ha meg pozitív, akkor azért irány az orvos!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook