Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek tejbegrízt csinálni :-) fórum

Segítsetek tejbegrízt csinálni :-) (beszélgetős fórum)


19. csodapók (válaszként erre: 18. - Ramoona)
2010. ápr. 1. 21:04
Jó étvágyat!!:):)
2010. ápr. 1. 21:01
Nos, elkészítettem: 4 ek cukor, 2 csomag vaníliás cukor, 7 ek gríz, és 1 l tej. Pont olyan állaga lett, mint szerettem volna, és nagyin finom lett :-) Köszönöm szépen mondenkinek!!!
2010. ápr. 1. 20:56

Na várjatok csak:D leírom én hogyan készítem, merthogy imádom a tejbegrízt:)))

1 liter tej, felteszem forrni

amikor már látom hogy kezd forrósodni, de még ne forrjon, mert akkor pillés lesz amit nagyon utálok!!

Na szóval, beleteszek egy csipet sót, 3 evőkanál cukrot, összekeverem és kicsit lassúbb fokozatra veszem a tűzhelyt.

Majd jön a lényeg, mert nem szeretem ha csomós!! :)

Előkapom a búzadarát, egy fakanalat és egy evőkanalat. Egyik kezemben a fakanál, másikban az evőkanál. A fakanállal keverem a tejet, közben az evőkanállal grízt szitálok a tejbe, szitálok, nem öntöm! :) kb 8-10 evőkanál grízt szoktam beleszitálni folyamatos keverés mellett a tejbe.

Aztán még pár percig keverem és kész is.

Ha sűrűbb lett, akkor miután elzártam a tűzhelyt öntök még rá kis hideg tejet, és jól összekavarom... hmmm nagyon finom... :DD én darált cukros kakaóporral szoktam megszórni a tetejét ... jó étvágyat:)

16. doxikri (válaszként erre: 15. - Körömvirág)
2010. ápr. 1. 20:41
én nagyon pici sót szoktam, cukrot meg csak a végén, rászór aki akar...én nem szoktam. Én viszont fahéjjal és kakaóval, vagy áfonya lekvárral szeretem.
15. körömvirág (válaszként erre: 12. - Doxikri)
2010. ápr. 1. 20:28
én sót nem is szoktam bele tenni, hanem inkább cukrot:DD apa meg a fia kakóval, én fahéjjas cukorral szeretem
2010. ápr. 1. 19:53
Mi kakóval + meggybefőttel szoktuk enni, jaj de finom úgy :-))
2010. ápr. 1. 19:24
hmm mennyi féle recept :) most lehet sokan furcsán néznek majd rám, de én mikróban szoktam csinálni, sokkal egyszerűbb és kevergetni sem kell folyamatosan..meg a cukrot én is feleslegesnek tartom..szerintem elég a végén a tetejére kakaóporral összekeverve :)
12. doxikri (válaszként erre: 5. - 37403e3af4)
2010. ápr. 1. 19:20
Az az egy kávéskanál só, nem lesz egy kicsit sok???? Mert szerintem az még egy levesbe is sok!! Bocsi!
2010. ápr. 1. 19:16
Köszönöm szépen, majd írok... amúgy azt tudom, hogyan kell csinálni, csak sosem jött össze... eddig :-) majd most! írok, ha végeztem :-)
10. c225fb6637 (válaszként erre: 7. - Csodapók)
2010. ápr. 1. 19:09

Látod Ramoona......így már biztos megmered csinálni!!!!!!

Jó főzőcskézést......a végeredményt majd írd meg!!!!!!

2010. ápr. 1. 19:08

Én sosem teszek bele cukrot, felesleges.

Mikor forr a tej, akkor teszed bele evőkanalanként a darát, közben pedig kevergesd, hogy ne legyen csomós.

7-8 lapos evőkanál darát tegyél bele.

2010. ápr. 1. 19:07
Kedves elsőhozzászóló a tejet felteszed a tűzhelyre utána a következő lépés beleteszed a buzadarát előbb negyedet de a végén meglátod, mert folyamatosan kevergetni kell, hiszen különben odaég, ha ez meg van akkor észreveszed kezd sűrűsödni. Különben hamar meg van és a legvégén pedig kakaóport szórsz rá, ha pedig édesebben szereted akkkor teszel hozzá izlés szerint kristálycukrot. Figyeljél rá nehogy odaégjen. Jó étvágyat hozzá. Utánanézhetsz a neten keresztül a keresőbe beirod, hogy tejbegriz és mindjárt elolvashatod hogyan készül. Gyerekjáték nem nehéz elkésziteni. Üdv.Ágnes
7. csodapók (válaszként erre: 3. - C225fb6637)
2010. ápr. 1. 19:04
Én is 6 púpozott evőkanállal teszek 1 l. tejbe.
2010. ápr. 1. 19:04

Forrás: desszert.eu


Hozzávalók (kb 1 adaghoz)


500 ml tej

1 csipet só

65 g búzadara

40 g kristálycukor

1 teáskanál vanília esszencia/vanillin cukor 1 cs.


Elkészítés


1. A tejet feltesszük főni a csipet sóval.


2. Kimérjük a cukrot és a búzadarát, majd összekeverjük őket.


3. Mikor forr a tej, takarékra vesszük a tűzhelyet, és folyamatos keverés mellett hozzáadjuk a cukros-búzadarás keveréket, valamint a vanília esszenciát.


4. Addig tartjuk a tűzhelyen - folyamatosan keverve -, míg be nem sűrűsödik a tejbegríz.


5. Melegen tálakba szedjük, majd fahéjjal, vagy kakaóporral megszórva, esetleg valamilyen lekvárral tálaljuk.

2010. ápr. 1. 19:01
szerintem kb 10 evőkanál gríz kell bele, meg egy vaníliáscukor meg persze egy kávéskanál só. Időközben meglátod hogy kell-e még bele gríz.
2010. ápr. 1. 19:01

Nálunk ez a recept vált be:

4 evőkanál kristálycukor

2 csomag vaníliáscukor

1 liter tej

8 evőkanál búzadara



A cukrot és a darát összekeverjük. A tejet feltesszük forrni, miután felforrt, hozzáadjuk a darát, és folyamatos keverés mellett melegítjük, amíg a gríz nem sűrűsödik.

2010. ápr. 1. 19:00

6evőkanál darát tegyél,úgy pont olyan lesz amilyet szeretnél!!!!!

Remélem segítettem!!!!!

2010. ápr. 1. 19:00
én 4 dl tejhez 4 evőkanál darát, 3 ek. cukrot, pici sót tettem
2010. ápr. 1. 18:55
Sziazstok, szeretnék csinálni közepes sűrűségű tejbegrízt, de nem tudom az arányokat. 1 l tjhez kb mennyi búzadara kell, ti hogy csináljátok? Tudom, buta kérsdés, de köszönöm....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook