Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek tanácsokkal ha tudtok. fórum

Segítsetek tanácsokkal ha tudtok. (beszélgetős fórum)


14. manianyu (válaszként erre: 13. - Dalya)
2011. febr. 16. 15:03
Szegényke, akkor jól megjárta... :-(
13. dalya
2011. febr. 16. 14:55
Pénteken híg sárga szinte gennyes széklete volt és tele lett pöttyökkel a kis teste. Azonnal hívtam az orvost írt a Lászlóba beutalót és már rohantunk is. Ott a vizsgálat után infúziót kapót a picikém ami egész másnap délig csepegett.Azt mondták hogy ez a háromnapos láz aminek a végére, mire már túl volt rajta a babám mentünk be. a háziorvos nem ismerte fel, csak a kiütések miatt adott bútealót.Most már jól vagyunk.
2011. febr. 10. 21:07
Esetleg kérj a gyerekorvostól beutalót vér+vizelet-vizsgálatra,abból kiderül-nincs-e gyulladásban valamije(ami okozhatja a lázat).Csak megnyugtatásképpen.
11. c191c35515 (válaszként erre: 10. - Dalya)
2011. febr. 10. 20:59

lehet valami vírus+a fog együtt.. hasmenés is van ugye:S

Jobbulást!

Jó éjt!

10. dalya
2011. febr. 10. 13:37
Ma reggel 37.5 volt a hőemelkedése.12 órára fel ment neki 37.8 -ra, és egész nap nyűgös volt, megy a hasa, és úgy látom hogy felül jön a két szem foga. Kézzel kitapogattam és látszik is. De azért ha holnap is lázas vissza viszem a dokihoz.
9. c191c35515 (válaszként erre: 8. - Dalya)
2011. febr. 10. 05:55

jó,a tanács az ne hagyd annyiba!:)


jobban van a kicsi?

8. dalya (válaszként erre: 6. - C191c35515)
2011. febr. 9. 19:00
Pont ezért kértem én is tanácsot a fórumon.Persze hogy vissza viszem, ha folytatódik a láz és nem múlik.
2011. febr. 9. 18:55
az enyémnek 40 fokos volt 2 hete szombaton...orrmandula műtét után...:(
6. c191c35515 (válaszként erre: 5. - Dalya)
2011. febr. 9. 18:54

figyeljed...igen,de ha több napig lázas akkor mutasd meg megint,vagy másik orvosnak,azért aggódom a gyermekedért,mert a láz miatt most hallottam egy tragédiát..és én félek már az ilyenektől is..


remélem hamar felépül!puszi

5. dalya (válaszként erre: 4. - C191c35515)
2011. febr. 9. 18:53
A dokinál voltunk már és semmi mást nem mondott, csak hogy figyeljem, és 38 felett csillapítsam a lázat.
2011. febr. 9. 18:18

Én meg arra gondolok a láz miatt vizsgáltasd ki rendesen...!!!

Nem biztos,hogy a foga..lehet ezer más baj...

Nézesd meg nem árt az óvatosság...ebben ne a fórumra alapozz,az itteni véleményekre...mert csak az orvos mondhat biztosat!

3. dokianya (válaszként erre: 1. - Dalya)
2011. febr. 9. 18:13
Én is arra gondolnék így 3 gyerek után, hogy fogzik. Attól, hogy nem látszik a fogacskája, de az ott benn már mocorog...okozhat ilyen tüneteket. Nekünk ilyen esetben Canestent és Neogranormont javasolta a doki. A Canesten jött be. Szerintem nagy probléma nem lehet a háttérben, de azért figyelgesd a picit persze. :)
2011. febr. 9. 17:11

Hirtelen 2 ok jut eszembe.

1. Fogzik. Ez indokolná a lázat és kipirosodott popsit is (már, ha megy a hasa...)

2. 3 napos láz. Mindenféle indok nélkül felmegy a láz, néha egész magasra. Lehet, hogy valamilyen fertőzéssel találkozott, amit a szervezete így reagál le.

Mi nemrég estünk át ezen a 24 hónapos lánykámmal. Csak láza volt és semmi más...

Ha a popsi kipirosodik, én a következőt szoktam csinálni:

- nagyon sokszor tisztába teszem, és amennyit lehet levegőztetem a fenekét. Pelenka alátét a feneke alá, és valamivel elvonni a figyelmét, hogy nyugton maradjon egy rövid időre. Ha mégis elmászkál, nem kell kétségbeesni egy kis pisitől... :-)

- letisztítás után szárítani (nem törölni) fújással, vagy legyezéssel, majd jó vastagon bekenni krémmel (a bőrgyógyászok a szívükhöz kapnak ilyenkor, de nálunk ez bevált)

- váltogatni a krémeket, hátha valamelyik jobban használ. Mi Bepantent, Sudocremet és Gabi popsikrémet váltogattunk.

- amikor nagyon ki volt csípve, nem fürdettük este, csak lemosdattuk a csapnál. Egy kis mosdókrémet tettem a kezemre és langyos vízzel azzal mostam le a fenekét, míg a férjem tartotta.

Gyors gyógyulást kívánok! :-)

2011. febr. 9. 16:57
Sziasztok.Két kérdésem is lenne.az egyik:-A 10 honapos kislányomnak 2 napja délutánra felmegy a láza 39.1-re ebből még nem vontam le a az öt fokot.Be adom neki a láz kúpot és az szép lassan de le viszi neki.Nem náthás nem folyik az orra nem köhög, egyszerűen csak lázas. A doktor nő azt mondta hogy figyeljem de nem mondta hogy valami baja lenne.Nem tudom elképzelni hogy miért lázasodik be. Félek ezektől az influenza vírusoktól annyi rosszat hall az ember. A másik:- A kislányom popsija, most már másodszor, mondhatom hogy havi egyszer kipirosodik, de most már annyira hogy a nunikálya annyira sebes lett hogy vérzett is neki, épp az előbb tetem tisztába, mert be kakilt, és annyira fájlalta szegénykém. A doktor nő azt mondta hogy annyi minden újat kapnak enni hogy az is okozhatja, és irt fel rá egy nagyon jó kenőcsöt ami eddig használt is. Tegnap óta kenem, és ma reggelre szebb is lett, ma nem nagyon fogadott el a lányom főzeléket inkább csak a tápszert abból is hagyott.És most estére már véresre volt fel marva szegénykém, pedig sűrűn rakom tisztába.Mivel kenjem a doki azt is mondta ha nem jó semmi a disznó zsírt próbáljam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook