Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek! Támadnak a levéltetvek!!! Mit tegyek? fórum

Segítsetek! Támadnak a levéltetvek!!! Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 26. 15:48
Köszönöm! Megnézem és veszek! Ez nagy segítség! Még egyszer köszönöm!:))))
2012. jún. 26. 15:45
mi mezőgazdasági boltban vettük.
2012. jún. 26. 15:41

a vape olyan 1500 forint körül van de két nagy majdnem velem egymagas bokrom van és egy szezonra egy flakon elég. max 2 de a 2.nak a fele már a köv. szezonig megmarad.


ja és obi, prakti ezekbe tuti van

2012. jún. 26. 15:37

Köszönöm!:)

Ezek hol kaphatók?

OBI, Praktiker, Cora, Tesco, Lidl, Penny nekem elérhető. Ti hol vettétek?

2012. jún. 26. 15:34
Ja, most látom írtad a szappanost.... próbáld meg még a spriccelést szerintem.... napjában egy-két alkalommal...
7. csgybzs (válaszként erre: 3. - B235ac96d5)
2012. jún. 26. 15:33
Én most szenvedtem meg a teraszon a paprikáimmal, de ha nem akarsz vegyszerezni, akkor próbáld meg szappanos lemosóval... egy a százhoz arányba nyomj folyékony szappant a spriccelős üvegbe. Nem egy habzós cucc lesz, de amikor majd a kezedre fújod érzed, hogy szappanszagú. A tetvek nem bírják az ízét, a szagát, a földet is fújd be. Nekem 3 nap alatt jött rendbe a paprikám, pedig telítve voltak a levél hátulján is.
6. 83e25137af (válaszként erre: 5. - Mafalda)
2012. jún. 26. 15:27
az actara-val az a gond hogy a méheket is kinyírja :S
2012. jún. 26. 15:19
Decis nevűt szokott venni a férjem.Az egy kis fiolában van,azt kell vízzel higítani és permetezni.Az arányt elmondják vásárláskor.A másik az Actara (25WG).Kis tasakos por.Az egészet 10 l vízben feloldani,permetezni.Néha nem elég 1x permetezni,de hatásos.Hol ezt,hol azt használjuk.
2012. jún. 26. 15:12

amúgy viccen kívül nekem is amályváimat nyaggatják meg a minirózsám (ami sajnos télen elfagyott :(


de ez bevált (és a méhekre és egyéb rovarokra a leírás szerint legalábbis nem ártalmas, nekem ez is szempont.)

Vape Garden-Fito Levéltetü spary 300 ml

2012. jún. 26. 15:09

Kitettem a hibiszkuszom az erkélyre még áprilisban. Minden évben, késő őszig ott szoktam tartani és gyönyörű szép virágokkal hálálja meg a gondoskodást.

2-3 hete azonban óriási küzdelmeket vívunk a levéltetvek ellen. Már próbáltam erős csalán lével permetezni, de csak ideig-óráig volt hatásos, mert újból ellepik. Ma lemostam, szinte külön külön minden levelét és hajtásvéget szappanos vízzel. Fogalmam sincs róla mivel tudnám távol tartani ezeket a kis alattomos dögöket! Nagyon szeretem a hibiszkuszom, már évek óta megvan, szép fa lett belőle. A tavalyi virágokról készült képeket megnézhetitek az adatlapomon.

Ha tudtok valamilyen hatékony módszert, szívesen bevetném! Előre is köszönöm!:)

2012. jún. 26. 15:06
Védekezésre felkészülni! Komoly csapásra számíthatunk de a védelmünk kitart egy darabig! Emberek, nem hagyhatjuk hogy áttörjenek a frontvonalon!!! :D
2012. jún. 26. 14:58
Segítsetek! Támadnak a levéltetvek!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook