Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítsetek nekem, hogyan tanuljak meg tanulni? fórum

Segítsetek nekem, hogyan tanuljak meg tanulni? (beszélgetős fórum)


7. haaeen (válaszként erre: 6. - Madicken)
2009. febr. 11. 22:16
én is mindig leírom magamnak a tanultakat, jegyzeteket készítek, viszont én még a stresszben hiszek, mint tanulási módszerben :) minél jobban szorít az idő, annál jobban megy a tanulás.
6. madicken (válaszként erre: 1. - Bigyusz)
2009. febr. 11. 22:02
Már 30 éves vagyok, és eddig nem sok olyan év volt, hogy ne tanuljak valamit. Mindenki más módszerrel tanul, nekem is sok idő volt, mire rájöttem a megfelelő módszerre. Időigényes, de a biztos tudáshoz nagyon fontos.: Hagyj időt a tananyagra. Először érdemes az egészet elolvasni, hogy tudd, mennyire nehéz, hogy kalkulálj vele. Ha ez megvan, kezdd az elején, és kis részekre bontva memorizáld, de lényeges, hogy vissza tudd mondani magadnak. Ebben segít, ha le is írod a tanultakat, mintha dolgozat lenne. Ebből meg tudod állapítani, mi az amit még ismételned kell... Ha izgulás miatt jön a fehér köd a vizsgákon, ez a módszer nagyon sokat segít, magabiztossá tesz. :) Hajrá!!
2009. febr. 11. 22:02
nekem bejött, hogy hangosan olvastam fel a megtanulandót. jobban rögzül, de sokkal.
2009. febr. 11. 22:02
szia... a 16 éves fiam most jár a tanuláskontrol tanfolyamra. 2 hétvége az egész. múlt héten volt az első két napon, és fantasztikus dolgokat tanult. már is tudta alkalmazni az ott tanultakat... néz utánna, a neten, érdemes
3. haaeen (válaszként erre: 1. - Bigyusz)
2009. febr. 11. 21:59
milyen teszteknél, milyen jellegű tananyagnál véted a hibákat? és a hibáid milyen típusúak? összekevered, elfelejted, elbizonytalanodsz, stb.?
2. Meruru (válaszként erre: 1. - Bigyusz)
2009. febr. 11. 21:54
Hát, olvastam valahol, hogy nem az a lényeg, hogy mennyit tanul az ember, hanem hogy hányszor. A lényeg, hogy naponta többször ülj le tanulni akár csak 15 percre is, mert a gyakoriság többet ér, mint pl. egy nap 3 órát egyhuzamban tanulni. Nekem most ez segít az angolozásban, eddig bejönni látszik, de ezt csak én érzem, nem mértem :)
2009. febr. 11. 21:53
az a baj, hogy hiába tanulok, mindig banális hibákat vétek pl egy tesztben...mit tegyek ellene? ti hogyan tanultok-tanultatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook