Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek, miért ilyen a babám? fórum

Segítsetek, miért ilyen a babám? (beszélgetős fórum)


14. Bogi37 (válaszként erre: 8. - 2bdc19077f)
2015. febr. 21. 12:23
Igen, ez pontosan így van, ki kell tapasztalnod, hogy mi a jó neki és mi nem. Érdekes, az első lányomnál természetesnek vettem a dolgokat, a történéseket, sokkal lazábban (nem felelőtlenül!) vettem fel, ezt vagy azt, könnyedebben is viseltem... de most, kerek 10 év elteltével sokkal jobban megszenvedem, ha van vele valami, minden kis apró rezdülésével ismerkedem. Már ismerem a sírásait, az egyéb hangocskái jelentését, de még hosszabb az ismerkedési folyamat.
13. Bogi37 (válaszként erre: 9. - Anya4005)
2015. febr. 21. 12:17

Ezzel kapcsolatban is mindenki mást mond. A mi védőnőnk és gyermekorvosunk pl. azt, hogy napi 150 ml folyadék (tea vagy víz) kell a lányomnak a tápszer mellé.

Amikor kórházba kerültünk, akkor is ez volt a baj, 3 hetesen, mert én nem tudtam, hogy itatni is kell és alig mertem adni neki, de egy idősebb doktornő azt mondta, hogy a tápszeres babák szomjasak, ezért kell nekik a víz. Tehát mifelénk ezt tartják, de olvastam már olyanokat is, akik tápszeres babájuk ellenére még sosem adtak neki külön folyadékot... nem tudom, nekem szívfájdalmam, hogy a kicsikém nem akar vizet inni (az első lányom imádta és szereti most is a vizet), de hát nem vagyunk egyformák. Néha azt gondolom, hogy csak inna a picikém, ha szomjas lenne - nagy ritkán meg is teszi, de így is max. 50 ml mellékfolyadékot iszik az utóbbi időben és én nagyon tanácstalan vagyok, hogy ez jó-e?

2015. febr. 19. 19:44
Én is úgy tudom, hogy még elég az anyatej.. de majd holnap kiderül. Még elalvás előtt igényelt egy kis simit, köröztem a lábával, attól hamarabb jobban lett, gyorsan elaludt a lelkem. Lefárasztott, mert rossz látni, hogy valami rossz neki.
11. anya4005 (válaszként erre: 10. - B00d33e65c)
2015. febr. 19. 18:09
Ha jól emlékszem,azt mondták,hogy testsúly kilógrammonként 150 ml folyadék kell nekik,és elég a tápszer... De úgyis mindenki mást mond! Annó ezért nem is kérdezősködtem sokaktól,ha a gyerekek miatt felmerült valami,inkább 3-4 "stabil" tanácsadóra hagyatkozva alkottam meg a saját verzióm. :-)
10. b00d33e65c (válaszként erre: 9. - Anya4005)
2015. febr. 19. 17:14
Nekem anno azt mondták hogy hami után meg kell kínálni vízzel is,a kutacsa miatt.Nekem azt mondták hogy nem elég folyadék a tápszer vagy az anyatej.
9. anya4005 (válaszként erre: 7. - Bogi37)
2015. febr. 19. 17:11

2,5 hónapos korban minek külön a víz? Amíg csak tápszert vagy anyatejet kap a baba,az a szomját is oltja,nem? Legalábbis nálunk annó még azt mondták,hogy felesleges a víz vagy tea (nem gyógytea).

Hasfájásra nekünk annó a köménymag teát ajánlották,mert sajnos a mecseknek a mellékhatása a hasfájás.

8. 2bdc19077f (válaszként erre: 7. - Bogi37)
2015. febr. 19. 12:18
Igazad van, hiszen még csak 10 napja van velem, sokat foglalkozom vele, ami azt illeti, rengeteget, de még közel sincs vége az "ismerkedésünknek". :) holnap megyünk orvoshoz, kikérem az ő tanácsát is, megtudakolom, mit ajánl. Köszönöm neked is a tanácsokat!
2015. febr. 19. 11:16

Szia. Akármilyen szomorú is, ebben az életkorban - meg még jó pár hónapig - fejletlen a baba emésztőrendszere! Nem véletlenül mondják a szakemberek, hogy a későbbiekben is óvatosan kell hozzátáplálni, mert ki kell tapasztalni, hogy mit bír a pici és mit nem.

Az én kicsikém most 2 és fél hónapos, s bizony, hasfájása miatt 3 hetesen megjártuk a kórházat is, miközben ma már tudom, hogy csak éhes volt akkor... annak ellenére, hogy a zárójelentésére túletetést írtak. Mi tápszeresek vagyunk, s csak a 3-féle tápszer vált be végül. A másodiktól, amit hasfájásra kapott volna, állandóan bukott, így az nagyon nem volt jó.

Nem beszélve arról, hogy még te is nagyon korai időszakban vagy, ki kell tapasztalnod, hogy tényleg mi a jó neki?

Én pl. még azt vettem észre, hogy a kamilla tea sem jó neki, mert állandóan pukizik tőle, ami nem lenne baj, csak éppen csikarja közben a hasát és azt a sírást nem kívánom senkinek közben. Viszont a M. baby tea már jó, de az is csak alig-alig megmártva.

Én tegnapelőtt elkövettem egy hibát, mert sajnos az én picikém nem akar külön vizet inni (mint az első lányom annak idején, ő azóta is szereti), a teáján kívül cukrot tettem a vizébe is (az első lányomnál még a teájába sem tettem soha!), hogy igyon, mert a szakemberek szerint napi 150 ml folyadékot kell megigyon a tápszeren kívül, de estére fájni kezdett a hasa tőle... nagyon rossz érzés, hogy én okoztam ezt neki! - csak úgy jöttek a púpok, amíg ki nem ürült, végül a kimerültségtől aludt el.

Szóval szerintem ki kell ismerned a babácskád és hagynod kell neki időt, hogy fejlődjön az emésztőrendszere.

6. 2bdc19077f (válaszként erre: 5. - B00d33e65c)
2015. febr. 19. 10:57
Köszönöm a tanácsokat! :) kicsiként én is hasfájós voltam... de erre valahogy ezidáig nem is gondoltam.
5. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - 2bdc19077f)
2015. febr. 19. 10:44

Hasfájós lehet.

Ha szoptatsz,kerüld az olyan kajákat ami felfúj,mert a babát mégjobban felfújja!

Ha tápszeres irass másikat.

Ha látod hogy fáj a hasa,akkor a kis lábait tornáztasd úgy,hogy körözteted a hasánál,így segíthetsz neki pukizni.

2015. febr. 19. 09:28
Mit eszik?
2015. febr. 19. 09:27
Orvoshoz vidd el. Kérj beutalót hasi uh-ra
2. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - 2bdc19077f)
2015. febr. 19. 08:56
Valószínű, hogy hasfájós. Az én kisfiam is az volt kb 3 hós koráig.
2015. febr. 19. 08:52
Kislányom 10 napos. Sokat sír, és csak akkor nyugszik meg, ha a pociját, oldalát simizem óvatosan. Valami baja lehet? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook