Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Kisfiamat vasárnap hajnali fél 4 körül be kellett vinni az ügyeletre mert lázas volt... fórum

Segítsetek! Kisfiamat vasárnap hajnali fél 4 körül be kellett vinni az ügyeletre mert lázas volt... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. 793a9334d7 (válaszként erre: 24. - L.Niki18)
2010. júl. 3. 10:10

Bármit, amit hajlandó megenni!

Amit akar - csokit, sütit, tortát, csak egyen!

Sok gyümölcsöt!

Dinnyét, banánt, paradicsomot.

Gyümölcslevet igyon, de ne ezeket a bolti löttyöket. Ki kell facsarni citromot, narancsot (forró víz alatt jól meg kell sikálni a héját egy csak erre szolgáló körömkefével), és ha savanyú, meg lehet egy kicsit cukrozni.

Mézet!


Jó, hogy nem kellett kórházba vinni, az borzasztó egy ilyen kisgyereknek.

34. 90b84d226e (válaszként erre: 31. - L.Niki18)
2010. júl. 3. 10:10
Szerintem nem lenne baja tőle.
33. 90b84d226e (válaszként erre: 29. - L.Niki18)
2010. júl. 3. 10:09

Szegény! :( Gondolom étvágya se nagyon van. Fáj neki a nyelés. :(

Folyadékot igyon sokat! Az a lényeg, hogy mindig nedvesen tarsátok a torkát, akkor nem fáj annyira.


Régen azt csinálták a magas, hosszantartó láznál, hogy a teába kis sót raktak, pont ezért, hogy nehogy kiszáradjon (pótolták a sóveszteséget).

Valahol itt a hoxán olvastam, hogy van a patikákban is valami spéci dolog (lötty talán?), amit pont ilyen esetekre lehet használni.

32. L.Niki18 (válaszként erre: 30. - 90b84d226e)
2010. júl. 3. 10:07

Igen a szénsavasat kerüljük teljesen. Amikor nem beteg akkor is nagyon ritka amikor szokott kapni ilyen szénsavas üdítőket vagy ásványvizet.


Igen, az a puffasztott. :o)

2010. júl. 3. 10:06
Nagyon szereti a túró rudit is, azt szerintem meg is enné, de azt se merem a túró miatt adni neki. :o(
30. 90b84d226e (válaszként erre: 27. - L.Niki18)
2010. júl. 3. 10:04

Nekem a háziorvos szokta mondani, ha torokfájós betegségünk van, hogy a szénsavas és ilyen keményebb dolgokat kerülni kell.

Ja, az a puffasztott bigyó! :)

2010. júl. 3. 10:04
Nem hányt. Sosem szokott, szerencsére. A hasát sem fájlalta. A krumplit főve nem igazán szereti. Csoda, hogy tegnap megette azt a 2 hasábra vágott főtt krumplit!
28. 90b84d226e (válaszként erre: 24. - L.Niki18)
2010. júl. 3. 10:03

Azzal az a baj (szerintem), hogy elég zsíros. A torkából a pocijába csorog a váladék, lehet, hogy meghányatná az ilyen zsírosabb kaja. Amúgy nem hányt? Vagy nem mondta, hogy fájna a pocija?


Legjobb a sós főtt krumpli és minden olyan kaja, ami pépes!

27. L.Niki18 (válaszként erre: 26. - 90b84d226e)
2010. júl. 3. 10:02
Nem mondta. Nekem mindig azt mondta kiskoromban a gyerekorvos, meg ugye anyának is, hogy a pirítós teával az jó. De akkor nem adom neki. Nem pattogatott kukoricát eszik, hanem kukit. :o)
26. 90b84d226e (válaszként erre: 22. - L.Niki18)
2010. júl. 3. 10:01

Pirítóst ne!!!! Nem mondta a doki? Ha fáj a torkuk és piros pont tiltani szokták az ilyen kajákat! Nem tesz jót a torkának az ilyen kemyény, száraz dolog!

Kuki az pattogatottkukorica? Mert az sem jó!

2010. júl. 3. 10:00
Hát az ivással már nincs gond. Csak ritkán, de mindig iszik. Doktornő szerint napi 2 liter. Hát én nem bírok annyi folyadékot meginni egészségesen!! Akkor egy ilyen pici gyerek? Örülök ha egy nap másfél literrel megissza az adagot.
2010. júl. 3. 09:59
Bundás kenyeret csinálhatok neki szerintetek? Azt szereti.
2010. júl. 3. 09:59

Itasd többször kis adagokban! Ha nálunk ilyen gond volt, akkor a gyógyszerek (Panadol vagy Nurofen) fecskendőivel nyomtam a szájába a kamilla teát ha tetszett, ha nem. A kamilla jó gyulladásgátló!

Jobbulást!

22. L.Niki18 (válaszként erre: 20. - Belle Morte)
2010. júl. 3. 09:57

Tegnap pár harapás pirítóst nagyon kevés vajjal evett, aztán 2 hasáb főtt krumplit, csokit is keveset. Kukit is kicsit.

Ennyi volt.

2010. júl. 3. 09:55
Remélem már ma vagy holnap látható lesz a javulás.
2010. júl. 3. 09:55
Amikor hajlandó enni az jó. Ha kell szaladgálj is éjszaka a kajáért, megéri. :) Egy 3 éves gyereknél ha legyengül még jobban ki fog merülni a szervezete. Erőltesd az evést, ha mást nem, pár szem kekszet, ha nem eszik kikészül a kis gyomra (gyomorfekélyem van, tudom mit beszélek). A tejes dolgok tényleg nem szerencsések, nem azért, mert letapadnak, hanem mert abban ugye baktériumok vannak és nem jó. Műtötték az állkapcsomat sokszor, fogbeültetés, stb, amíg a seb be nem gyógyult mindig TILOS volt a tejtermék, ne adj neki, ha csak lehet.
19. L.Niki18 (válaszként erre: 15. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 3. 09:50
Igen így csináltam. És amikor láza volt, fürdetés, borogatás. A legmagasabb láza 38.9 volt
18. L.Niki18 (válaszként erre: 13. - B2076ec79b)
2010. júl. 3. 09:49
Nem érzékeny semmilyen gyógyszerre.
17. bige
2010. júl. 3. 09:48

nem baj, ha nem eszik. igyon, de azt folyamatosan. citromos vizet, teát, rostos gyümölcslevet, amit szeret. ha másképp nem, kortyonként, illetve én egyszer fecskendővel adagoltam a lányom szájába. Esetleg olyan gyümölcsöt pépelj össze neki, amiben sok a lé. alma, narancs, mandarin pl.

Azért nem eszik, - és nem is szabad erőltetni - mert a szervezet a betegség leküzdésével van elfoglalva. hadd dolgozzon a szervezete, ne kelljen az emésztéssel is foglalkoznia. nekünk ezt mondta egyszer az orvos, és nagyon igaza van.

még az is nagyon jó, ha az almát megszúrkálod, beteszed a mikroba. nagyon sok levet ereszt.

2010. júl. 3. 09:48
Még nem igen szeretnék ilyen tejtermékes dolgot sem neki adni, mert a széklete is amikor kakál híg. Nincs hasmenése. És azt hallottam, hogy amikor a torok vagy a mandula be van gyulladva, nem szabad tejes dolgokat/tejtermékeket adni mert rátapad a torokra vagy mandulára és nehezebb a gyógyulás.
2010. júl. 3. 09:46
Nagyon lázas volt? Ha magas a láza, akkor a két kezére és a lábaira is hidegvizes borogatást kell tenni, nedves ruhával a tarkóját, homlokát borogatni, amíg le nem megy a láza. A gyerek ajkait is kell hidegvizes ruhával törölgetni. A borogatást mindig cserélni kell.
14. b2076ec79b (válaszként erre: 11. - Belle Morte)
2010. júl. 3. 09:45

:-DDD

Volt hogy este 8kor rohantam egy étterembe fasírtot venni, mert végre evett volna valamit a gyerek :)

13. b2076ec79b (válaszként erre: 9. - L.Niki18)
2010. júl. 3. 09:45

Jaaa, értem :) Akkor jó. Elvileg 4-5 nap alatt már az amoxicilinnek is hatnia kéne...

Penicillin érzékeny amúgy?

2010. júl. 3. 09:44
A gyógyszereket sem akarja bevenni már, én terelem el a figyelmét, meg beszélek neki sokat mire hajlandó bevenni.
2010. júl. 3. 09:44
Gyümölcsleves, hideg (szobahőmérsékleten kihűt) tea, gyümölcslevek, víz, adj neki mindent, amit hajlandó meginni. Leves. És főzd a kedvenc kajáját, ha kell rendeljetek pizzát, arra mindig vevők a kölykök. Járj a kedvében, hidd el, akármilyen beteg is vagyok egy lekváros ischler vagy 2 mindig lecsúszik, hiszen imádom. :) Kérdezd meg mit enne, főzd azt és itasd, ahogy csak tudod. Jobbulást Neki!
2010. júl. 3. 09:44
3 éves múlt márciusban.
2010. júl. 3. 09:43
Már az ivással nincs gond szerencsére. Így már nem kell kórházba vinnem. Néha van még hőemelkedése is. Csak azt szeretném kérdezni, hogy volt e valakinek ilyen eset, hogy a kiszáradás miatt már a gyógyszer sem hatott. Most 2 napja szerencsére sokat iszik, pisil rendesen, csak ilyenkor a gyógyszer mikor hat már végre? Elnézést ha érthetetlen voltam.
2010. júl. 3. 09:43

Mennyi idős a kisfiad?

Adj neki egy kis citromos vizet majd ad egy kis étvágyat.Bébi ételt adj neki amit szeret.

Mi is ebben a cipőben voltunk a múlt héten de már túl vagyunk nekünk az orvos nem írt fel semmit nurofent szirupot,láz csillapító kúpot felváltva adtam neki figyeltem az időt éjszaka beállítottam az órát és mielőtt lejárt a hatása adtam neki a következőt kemény volt mert 38,9 volt a láza átlagba és volt amikor több is.

Jobbulást nektek.

7. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - 793a9334d7)
2010. júl. 3. 09:39

Szerintem a múlt héten és azóta sem javul. De a kérdést nem értem.. Miben kéne segíteni?

Itasd ahogy csak tudod, ha már ennyire súlyos a helyzet. Ha meg nagyon nyugtalanít, nem iszik, nem javul, akkor újra ügyeletes kórház, infúzióra teszik. Ilyen melegben könnynen kiszárad egy kisgyerek :(

6. 793a9334d7 (válaszként erre: 4. - L.Niki18)
2010. júl. 3. 09:37
Szóval akkor MA vittétek be a kórházba?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook