Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek kiigazodni kutyavásárlás terén! fórum

Segítsetek kiigazodni kutyavásárlás terén! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 17. 13:52
Tényleg túl gyors vagy a géphez, mert van még pár elírás :D:D
2010. ápr. 13. 15:56

22-es, nem tudom, miért írtam eggyel kevesbbet...


És lelje, túl gyors vagyok a gépnek! :D

14. Anatita81 (válaszként erre: 13. - SarahMina)
2010. ápr. 13. 15:43

Egyetértek!


Viszont még azt is tudni kell, hogy az igazi tenyésztők rengeteget áldoznak a megfelelő tartásra, kiállatásokra, fedeztetésre, szűrővizsgálatokra, ezért nem 50, inkább 150 ezer körül "adnak" egy kiskutyát. :( Viszont náluk nincs hibás kölyök és az adásvételi szerződés, garancia alap.


Szaporítótól meg esetleg egy,a fajtától teljesen idegen vérmérsékletű, rossz idegrendszerű kutyát is kifoghatsz. :( 21-es csapdája, ugye?


Nekünk emiatt lett mentett kutyónk! Hidd el, aki megment egy állatot, az azzal kiérdemli, hogy örömét elje benne! :)

2010. ápr. 9. 18:52

Hmm, miért van az, hogy az emberek természetesnek veszik, hogy a tv-k, laptopok, dvd felvevők és társaik sok tízezer forintba kerülnek, viszont ha egy állatot-kedvencet-társat akarnak maguknak, arra sajnálják a kért összeget? "Egy kutyáért ennyit?!" és hasonló kérdések állatbarátok szájából.


Értem én, hogy nincs pénz, de akkor ottvannak a menhelyek, tele kidobott kutyákkal, akik valószínűleg a szaporítóknak köszönhetően kerültek oda..


Nem értem az embereket.


Kutyát csak tenyésztőtől, tenyészszemlés, törzskönyves szülőktől szabad venni! ha erre nincs lehetőség, hát ments meg egy életet!

12. Bcicus (válaszként erre: 1. - 388b941089)
2010. ápr. 4. 00:31

Mindenképpen tenyésztőtől vegyél kutyát, vagy egy menhelyről hozz egy kutyust. Ha tenyésztőtől veszel, csak megbízhatótól, ne a pénzd nézzed egy társat veszel magad mellé, ráadásul a sapni negyon sok betegséggel terhelt fajta.

Ha gondolod tudok ajánlani valakit aki nagyon ért a fajtához sok tenyésztőt ismer és nagyon megbízható.

2010. ápr. 3. 18:16
Azért ragaszkodom, mert konkrét elképzelésem van a fajtát illetően. Én nem Goldit szeretném visszakapni egy másik kutyában, hanem több szempontot figyelembe véve döntöttünk most és régen is a spániel mellett. (Biztos más kutya is megfelelne, de mi a spánielt szeretjük) A probléma az, hogy bármi előfordulhat. Még akár az is, h 50 ezret kiadok egy kutyáért és tök beteg. De akár az is, ha elhozok egy kiskutyát "nem igazi" tenyésztőtől és soha életében semmilyen probléma nem merül fel! És igen, a keverék kutyákat is nagyon lehet szeretni, a szeretet független ettől.
10. a74de3d08a (válaszként erre: 9. - 388b941089)
2010. ápr. 3. 13:01

Olvastam az előzményeket.

Sajnálom, ha nem segítettem.

Nem értem teljesen a problémádat.... :-(

Max. 50 ezer forint miért lenne horror összeg, miért sajnálod kiadni egy kiskutyáért?

Mondjuk az más tészta, hogy azt sem értem, miért ragaszkodsz a fajtatiszta kutyához...

Nekem az előző fajtatiszta volt, mikor meghalt, utána én is ugyanolyat akartam, de végül beláttam, hogy az úgyis egy másik kutya lenne, hiába néz ki ugyanúgy, akkor meg már tökmindegy milyen.

A régi kutyámat ugyse kaphatom vissza soha.... :-(

Nem bántam meg a döntésem végül, lett egy csodálatos keverék kutyám, akit nagyon szeretek.

9. 388b941089 (válaszként erre: 8. - A74de3d08a)
2010. ápr. 3. 12:46

Úgy látszik nem olvastad az előzményeket!!! 14 évig volt kutyám, pontosan tudom mennyibe kerül a tartása, főleg ha beteg lesz! Kutyám térdműtétje 50 ezer forint lett volna, de nem műtötték meg, mert a műtétet megelőző vizsgálatok során kiderült, hogy tüdődaganata van, ami nem gyógyítható. A kutya ápolására, a gyógyszerekre, a vizsgálatokra 2 hét alatt 50 ezer forintot költöttünk el, és a műtét még 40 ezer forintba került volna!!! Semennyi pénzt nem sajnáltunk rá,

ő volt a mindenünk, de annak ellenére, hogy mindent megtettünk, sajnos a lehető legrosszabbul alakultak a dolgok.


Ilyen kommentekkel nem segítesz...

8. a74de3d08a (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2010. ápr. 3. 11:45

Nem hiszem, horror összegbe kerülne egy spániel, elég gyakori fajtáról lévén szó....

Viszont, ha neked 30-40-50 ezer forunt horror összeg, akkor szerintem inkább mondj le erről a szándékodról, hiszen egy kutya rendesen tartása nem 2 forint, ha meg komolyan beteg lesz, vagy nagyobb műtétre lenne szüksége, az ennek többszörösébe is kerülhet....

7. 388b941089 (válaszként erre: 6. - A74de3d08a)
2010. ápr. 3. 11:26
Igen, de ha tenyésztőnél veszel kutyát, horror összegbe kerül...Azzal egyetértek, hogy aki nem hobbicélra veszi a kutyát, hanem tenyészteni szeretné, természetesen adjon ki ennyi pénzt a kutyáért, hiszen ez befektetés neki, ami többszörösen fog megtérülni számára. Viszont olvastam már olyat is, (az olcsokutya.hu-n) hogy tenyésztőnél vett az illető kutyát (nem csak tenyésztőnek adta ki magát, hanem tényleg az volt)és a kiskutya nagyon beteg volt, vitte is vissza...A csaj többszáz kilométert autókázott a kutyáért, mivel a szülők állítólag többszörösen díjnyertes kutyák voltak. Tehát akkor most hogy is van ez? Az állatorvos akihez vitte, közölte, hogy a kutyának örököltes betegsége van (valami lábprobléma volt azt hiszem)
2010. ápr. 3. 09:58
Bár én egy csodálatos keverék kutyu gazdija vagyok, azt gondolom, hogy ha valaki ragaszkodik a fajtatiszta kutyához, akkor csakis tenyésztőtől vegyen. Akkor össze kell spórolni amibe kerül.
2010. ápr. 3. 08:43
Köszönöm lányok! Úgy látom ti is mindenhol ott vagytok! :))) Panettone, köszi Judittal nagyon sokat leveleztem már a témával kapcsolatban, idáig is nagyon sokat segített a jótanácsaival! És természetesen mindennap figyelemmel kísérem a gazdikereső spancikat! Több felületen leírtam már, hogy szívem vágya egy kölyök spanci, akit mi formálhatunk olyanná amilyenné szeretnénk, ill.a kölyökkort sem szeretnénk kihagyni. És szerintem a gazdikereső kutyikról sem lehet megmondani, hogy van-e bármilyen örökölt betegsége vagy sem...:((
4. Anatita81 (válaszként erre: 1. - 388b941089)
2010. ápr. 2. 21:55
Szia, nagyon sajnálom a kutyusodat és ha tényleg tudsz várni, szerintem a 7 éves gyerkőc mellé már nem is olyan fontos, hogy kölyök kutyát vegyetek magatokhoz, biztos találsz egy kedves, egészséges, fiatal gazdikereső spancit valamelyik menhelyen! Megvannak a megfelelő fórumok, ahol hirdetik is őket vagy az előző hozászólásban írt hölgy is segíthet! Ha véletlenül ilyenre bukkannék, jelzem neked! Amúgy most talált valaki itt egy arany kant, de még várjuk az eredeti gazdit, hátha...
2010. ápr. 2. 21:48

Hívd fel a 06309983947-es számot akkor Judit nagyon szívesen meghallgat és akár az ő gazdikeresői közül is tud ajánlani olyan kutyust aki könnyen beilleszkedik majd a család életébe.

Sokan akik nem szánnak pénzt a kutya vásárlásra rengeteg csalódástól kímélnék meg magukat, ugyanis az állatvédők nem árulnak zsákba macskát minden egyes kutyáról elmondják van-e és milyen betegsége, esetleg viselkedés zavara. Akire Ő azt mondja alkalmas az örökbefogadásra az többnyire már oltva, ivartalanítva chipezve ha szükséges kivizsgálva gyógyultan kerül gazdához egy-egy ilyen örökbe adott kutya sokszor sokkal többe van mint egy átlagos kennelben vásárolt.

2010. ápr. 2. 20:10

Szia, mi nem tenyésztőtől vettük a goldenünket, nem törzskönyvezett, de jó és könyvvel rendelkező szülőktől való a kutyum.

Júniusban lesz 3 éves és oltáson és féregtelenítésen kívül még másért nem kellett állatorvoshoz vinni.

Mi jól választottunk.

Persze a pakliban benn van az ellenkezője, de szerintem tenyészőnél is járhatsz így!!

Nálunk s pénz dominált, így a tenyésző eleve ki volt zárva.

Sok sikert!

És sok örömet az új négylábúhoz!

Igaz - kutya nélkül nem élet az élet, még ha rosszak is akkor is imádnivalóak!:):)

2010. ápr. 2. 20:03
Sziasztok! Goldi nevű spániel kutyink 14 éves korában, 1 hónappal ezelőtt elment. :( Egész családunkat borzasztóan érintette a tragédia, főként engem, azóta is teljes letargiában vagyok. Nem most, de idővel természetesen szeretnénk majd másik spancit, mert kutya nélkül nem élet az élet. Vásárlás terén szeretnék elkezdeni tájékozódni, ebben kéne a segítség. Ha tenyésztőtől veszem a kölyköt, akkor az nagyon drága mulatság lenne, viszont az a kutyi biztosan szűrt lenne az örökletes betegségektől.De ha nem tenyésztőtől veszem kevesebb pénzért, akkor lehet kifogok egy nagyon beteg kiskutyát! Segítsetek légyszi, írjátok le a tapasztalaitokat! Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook