Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek, kétségbe vagyok esve, lehetek terhes? fórum

Segítsetek, kétségbe vagyok esve, lehetek terhes? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. máj. 29. 09:50

Az EllaOne-nak semmi mellékhatása nem jelentkezett.

Talán este óta kicsit szédelgek,de nem biztos hogy attól.

Hm,fura,a gyógyszertárban a csajszinak mondtam hogy mi van,és ő is egyből azt kérdezte,hogy mióta szedem a gyógyszert.

Az ő véleménye is az volt,hogy ennyitől nem lehet baj...

56. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 54. - Devonshire)
2013. máj. 28. 21:38

Devonshire,az egyik fele az,hogy jelenleg még mi magunk sem élünk meg.

Nagyon rossz helyzetben vagyunk.

A másik,ez a tű,és orvos fóbia.

A terhesség alatt a sok vérvétel,vizsgálat,aztán ki tudja,császár is lehet,meg varrás,meg injekciók...ezektől rettegek.

Egyelőre ez a félelem erősebb bennem.

De tuti hogy eljön az idő,amikor ezeket félre tudom tenni,de szerintem ahhoz az is kell hogy a helyzetünk rendeződjön.

Más oka nincs,hiszen lejjebb is írtam,hogy egyre többször jár a fejemben,hogy milyen jó lenne egy pici baba :)

2013. máj. 28. 21:34

Valaki segítene?

Egy másik oldalon mindenki azt írja,hogy aki fogamzásgátlót szed,annak TILOS sürgősségit bevenni!

Mi ez a hülyeség?

De hát nőgyógyász írta fel.Meg a tájékoztatóban is benne van,hogy ha tablettát szed,akkor az EllaOne bevételekor,ugyanúgy szedje tovább ahogy eddig.

2013. máj. 28. 16:19

Kívánom, hogy ne legyél terhes, ha ennyire nem akarod.

De tudod, ha ilyen csekély esély mellett megfogant, akkor az a baba nagyon menni akar hozzátok.


Miért félsz tőle ennyire?

2013. máj. 28. 14:48

Megvan a bogyóm!

Kerek 7000 ft volt.

Ha nem írok ide többet akkor kampó!

52. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 50. - Taste)
2013. máj. 28. 11:52

3 év alatt ez volt az első alkalom.

De már most a telefonomra tettem ilyen jelző bigyót,hogy még véletlenül se felejtsem el.

Irtózom a tűtől,már kisgyerekként se tudtak lefogni a szurinál,és irtózom mindenféle orvosi vizsgálattól.

Tegnap este is ott paráztam hogy a nőgyógyász majd meg akar vizsgálni.

51. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 31. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 11:51

Ezen jót mosolyogtam:-)

Én most várom a 2.babámat júliusra.

Kislányommal 12órát vajúdtam,kegyetlen volt nem tagadom,DE inkább bevállalnám 5X a szülést mint 1x a terhességet.Utálok terhes lenni.Nagyon..nagyon..számomra ez sokkal de sokkal rosszabb mint a szülés,pedig mondom nagyon megszenvedtem.Most úgy fogom fel,hogy ha olyan nagy fájdalmam lesz,majd kérek EDA-t és ennyi.Emiatt nem félek tőle egy percre sem..csak lenne már vége ennek a terhes állapotnak.Úgyhogy ha csak ez az oka nálad,akkor azt tudom mondani,hogy a nők többsége a terhességet csodaként éli meg,a szülési fájdalomra meg van már fájdalomcsillapító,szóval ettől nem kell félni.Ha más oka is van az már más dolog..

50. Taste (válaszként erre: 49. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 10:42

Az igaz.

Nem akarlak meggyőzni az igazamról (nem vagy terhes), de, ha ennyire nem szeretnél gyereket, talán más fogamzásgátló módszerhez kéne folyamodnod. Mondjuk 3 havonta szuri, vagy hüvelygyűrű, stb. Csak, mert a gyógyszer, az gyógyszer. Azt minden nap bekell venni, ha 1x-1x előfordul, h nem veszi be az ember lyánya, véleményem szerint van ilyen, én még nem lettem terhes 1 szem gyógyszer nem bevételétől, viszont a te olvasatodban ez katasztrófa.Gondolj bele, ha jövő hónapban is elfelejtesz bevenni egyet. Akkor is esemény utánit kell majd bevenned?!


Most csak "hangosan gondolkodtam", természetesen a te dolgod, h hogyan védekezel, csak bennem felmerült ez a kérdés, ha már ennyire parázol a terhességtől.

49. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 48. - Taste)
2013. máj. 28. 10:25
Az abortusz talán nagyobbat :(
48. Taste (válaszként erre: 1. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 10:22

Ha 1 szem tablettán múlna a dolog, sztem minden tablettát szedő nő terhes lenne már, mert nem hiszem, h van olyan, aki évekig szedi a gyógyszert és még 1x sem alakult úgy, hogy elfelejtett egyet bevenni :)


Szóval az én személyes véleményem az, hogy, ha tényleg csak 1 gyógyszert nem vettél be, nem vagy terhes. Persze, sosem lehet tudni, mindenesetre az esemény utánit én sem venném be. Nagy károkat tud okozni a szervezetben ..

47. Bihter85 (válaszként erre: 46. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 09:28

Szorítok!

Hidd el, semmi baj nem lesz! :)

46. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 44. - Bihter85)
2013. máj. 28. 09:21
Köszönöm!
45. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 43. - Youlcsi)
2013. máj. 28. 09:21

Pont ezt írtam az elején,hogy amikor elkezdem szedni,akkor megnézem hogy a keddit vegyem be,és utána már nem nézem a jelöléseket,mert ugye minek,sorba megyek a megfelelő irányba és kész.

Ezért van az,hogy a 2 hét alatt bármelyik nap lehetett.

44. Bihter85 (válaszként erre: 41. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 09:18

Igen, mert egy nap alatt nem jön létre peteérés + megtermékenyülés + beágyazódás. Egy nap, 24 óra, gondolj bele! Előtte is szedted rendesen, utána is szedd és nincs gáz.

Ha lelkileg megnyugtat az esemény utáni, vedd be, de nehogy galibát okozzon, vigyázz magadra!

43. youlcsi (válaszként erre: 41. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 09:18
nem mondom, hogy mindegy... de én sosem foglalkoztam vele. egyébként rendszerint amikor észreveszi az ember, hogy kihagyta, akkor az általában az előző nai adag, hiszen tegnap is észrevetted volna, ha több a drazsé, mint kéne :)
42. Bihter85 (válaszként erre: 40. - Youlcsi)
2013. máj. 28. 09:16
Én is azt szedem. :)
2013. máj. 28. 09:15
Akkor szerintetek az is mindegy hogy mikor hagytam ki?És ha pont az együttlét előtti napon?
40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Bihter85)
2013. máj. 28. 09:13
nekem ne magyarázd :) én vagy 7 évig szedtem a yadine-t :)
39. Bihter85 (válaszként erre: 36. - Youlcsi)
2013. máj. 28. 09:12

Mire egy terhesség kialakul és megmarad, az idő.

Ha egy nap után ugyanúgy megkapja a szervezet a napi hormonadagot, semmi nem fog változni!

A teherbeesés nem egy darab kihagyott tablettán múlik!

38. youlcsi (válaszként erre: 36. - Youlcsi)
2013. máj. 28. 09:10

sőt!

most elolvasva az ellaone tájékoztatóját: 100 használóból 2 terhes lesz!

és ellentétben más eseményutáni tablettákkal, ez az ovulációt akadályozza... ami ha már megvolt, akkor majdnem mindegy is. egyéb ilyen tabik a megtermékenyítést, illetve a beágyazódást is akadályozzák, ha már túl van pé-n az ember.


én nem venném ezt be!

2013. máj. 28. 09:08

Értelek titeket,de abortuszra nem szeretnék menni,babát vállalni pedig semmiképpen sem tudunk jelenleg.

Ezért veszem be inkább,hogy minél kevesebb legyen az esély a terhességre.

36. youlcsi (válaszként erre: 35. - Bihter85)
2013. máj. 28. 09:05
nem csak azért. 1 szem kihagyott yadine mellett olyan kicsi az esély a terhességre, hogy akkora esély még az eseményutáni bevétele után is marad. aki ennyire retteg a terhességtől, az az eseményutáni bevétele után is rettegni fog, hiszen az sem 100%.
35. Bihter85 (válaszként erre: 34. - Youlcsi)
2013. máj. 28. 09:02
Igen, ez iszonyú hormonterhelés!
34. youlcsi (válaszként erre: 29. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 08:57
én továbbra sem szedném be!
33. Bihter85 (válaszként erre: 31. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 08:54

Ezt megértem... :)

De hidd el, nem tévhit, hogy nem okoz bajt, mert fizikai, kémiai korlátjai vannak ennek az egésznek!

Nem adják azt olyan könnyen.

Persze a gyógyszerre nem írhatják rá, h semmi baj, ha kihagy egyet, de semmi baj, ha kihagysz egyet!:)


Idegileg próbálj megnyugodni inkább!

2013. máj. 28. 08:53

Nem szabad ennyire félni a szüléstől!Én is tartottam tőle, de most, hogy kismama vagyok már alig várom!Valószinüleg nem azok lesznek életem legszebb órái, de utána ott lesz akire addig vártam!


Amúgy szerintem bármikor terhes lehetsz, ugyanis a foggátló sem ad 100%os védelmet!

31. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 30. - Bihter85)
2013. máj. 28. 08:41

Állítólag tévhit az,hogy ha már régóta szeded,akkor az ilyen eset nem okoz "bajt" :(

Fene tudja.

Az ElleOne-t mindenképpen beveszem,lehet hogy feleslegesen,de olyan szinten rettegek a terhességtől,hogy az már beteges.

Sokszor előjön bennem a gondolat,hogy mennyire jó lenne ha kisbabánk lenne,de lelkileg még nem lennék kész a szülésre,nagyon félek tőle.

Jó lenne ha a 9. hónap végén csak úgy kivarázsolnák a picit a pocakból :)

30. Bihter85 (válaszként erre: 29. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 28. 08:37

Szerintem felesleges!

Ne parázz ennyire, nyunyodj meg. :)

Nekünk így tanították, ahogy már leírtam. Előtte is hosszú ideje szedted már, azóta is szeded, 24 óra alatt meg nem történik semmi!

29. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2013. máj. 28. 08:30

Így van!

Egyébként az egész városban nincs EllaOne...

Du. 2-3 órára mehetek érte,megrendelték.

Marha jó :(((

28. globus (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2013. máj. 28. 08:24

Hát ez érdekes :D

Ezek szerint tök mindegy, hogyan szedi, ha mellette más módszerrel is védekezik.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook