Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek, hogy tudom kisfiam rávenni, hogy pisiljen az oviban? fórum

Segítsetek, hogy tudom kisfiam rávenni, hogy pisiljen az oviban? (tudásbázis kérdés)


14. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - Chajnalka)
2011. nov. 11. 14:39

Ezek a férfiak! :))) Hát nem könnyű velük! :D Nekem is sok álmatlan éjszakát okozott, hogy hogy tudnám rávenni a másnál való pisilésre, de a fiam győzött. A mai napig eszik-iszik, ahol van, de a "végterméket" hazahozza. Az oviban se pisilt be soha, pedig ott aludt. Nem értem... mekkora hólyagjuk van?!

Nem tisztaságmániás véletlenül? Mert az enyém az még most is, és lehet, ezért ódzkodik a közös mellékhelyiségektől.

13. chajnalka (válaszként erre: 12. - Pan Dóra)
2011. nov. 11. 09:59
reggel pisil itthon csak ha gondolom megissza reggelinél teát akkor van mikor a levest nem eszi meg ebédnél mert már kell pisilnie!a másik bib,hogy amig nem pisil nemtom ott altatni!én fiam se pisil sehol!
12. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Chajnalka)
2011. nov. 11. 07:50
Sehogy. Pisiltesd meg reggel otthon, és kibírja a napot. Az én fiam mind a mai napig csak itthon hajlandó elvégezni a szükségleteit, még a nagyszüleinél sem megy el WC-re. Hogy hogy bírja ki azt nem tudom, de működik nála a dolog :)
11. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Chajnalka)
2011. nov. 9. 11:09
Jah, a gyerekpszichológus lehet, hogy valami jelképes nyelven ki tudja deríteni az okot, és fel is tudja oldani.
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Chajnalka)
2011. nov. 9. 11:08

Lehet, hogy nem lenne rossz megoldás.

Szerintem fél valamitől, vagy mikor valahol pisilt, valami rossz történt.

Itt pl. majd' mindenhol elszívó van, és fél annak a hangától is, mert nem olyan, mint az itthoni. Itthon néha észre sem veszi, hogy bekapcsol, de valamelyik nap pl. beszélgetett vele. :D

9. chajnalka (válaszként erre: 8. - Zsuzsika83)
2011. nov. 9. 09:35
És ő mit tud vele csinálni?szerinted oda kellene vinnem?
2011. nov. 9. 09:32
Gyerekpszichológus tud ilyen problémán segíteni!
7. chajnalka (válaszként erre: 5. - Krisztina1969)
2011. nov. 9. 09:29
persze ez is lehet de már probálták becsukják neki ajtot meg egy gyerek sincs ott,de sikertelen volt!
2011. nov. 9. 09:29

Köszi,faggatom,de nem igazán válaszol csak,hogy mert nem.igazábol nálunk is ez van idegen helyen nem pisi,inkább akár milyen hideg legyen,de kint.pl.mikor nyáron nyaraltunk akkor is kint pisilt vagy csak bilibe ottbent,a kaki az meg 4.napon addig nem!de ez az ovis pisi,nem tudom milesz,mert tegnap mondom nem ette meg ebédet,mert mondta már ugy kellett pisilnie.kijöttünk ovibol és pisilt,de pl.ovonővel se pisil kint ha udvaron vannak!én nem tudom mi lesz ebböl!mondhatok már bármit szépt jot,akár mit,a válasz de én nem!mert a fejébe vette,bár ez van még jo pár dologgal!

Azért köszi nektek!

nem vagyok egyedül teljesen látom!

2011. nov. 9. 09:22
Én voltam olyan, hogy hazavittem a pisit az oviból. Szégyenlős voltam és inkább nem pisiltem.
2011. nov. 9. 09:21

Sajnos nem tudok segíteni, én is hasonló dologgal küzdök. Az én fiam meg kakálni nem hajlandó aztán nem bírja tovább és bekakál :-( Én már mindent kipróbáltam ami csak létezik. Próbáltam szépen is, csúnyán is, de semmi. Most azzal bíztatom, hogy, ha időbe szól és csak a wc-be megy a dolog akkor megyünk a centerbe és játszunk a horgászós játékkal, azt imádja. De ez már tényleg az utolsó ötletem.


Most az jutott az eszembe, hogy minden nap rajzoljatok felhőket. Amikor nem pisil akkor szomorú felhőt eső nélkül amikor pisil akkor vidámat esővel. Hátha bejön. Hasonló nálam bevált gyerekkoromba.

3. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Chajnalka)
2011. nov. 9. 09:19

Hasonló a szitu nálunk is, bár nálunk a lányom WC-fóbiás. Itthon elintézi egyedül, nagyszüleimnél és anyósomnál csak szűkítővel hajlandó, de sehol máshol. Múltkor, mikor bejöttek a hidegek, kint volt vagy 7 fok, utaztunk el autóval, és mikor pisilnie kellett, inkább bevállalta, hogy a 7 fokban, meg hideg szélben pisil a bokorba, minthogy bemenjünk a benzinkútra a WCbe.


Próbálj meg vele beszélgetni erről, hogy miért nem akar. Ha kellő türelemmel faggatod, szerintem legkésőbb pár napon belül elmondja.

Meg faggasd ki az óvónéniket, miben már az ovis pisi-rutin, mint otthon.

2011. nov. 9. 09:13
sziaszatok talán valaki tud segíteni kisfiam oviba jár,de nem hajnlandó ott pisilni,és mondják ovonők elvisuik de nem pisik csak sir,de látják rajt,hogy nagyon kell neki,és csak sirdogál sokat valoszinü emiatt,és van,hogy nem eszi meg az ebédet,mert már ugy kell neki!már sokmindetn mondok neki de semmi sajnos!
2011. nov. 9. 09:10
Segítsetek, hogy tudom kisfiam rávenni, hogy pisiljen az oviba!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook