Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítsetek, hogy kell kiszámolni a leves kcal értékét? fórum

Segítsetek, hogy kell kiszámolni a leves kcal értékét? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 10. 22:21

Bocsánat, á helyett sok helyen é-t írtam.

Tehát kalóriabázis.

9. Guruljka (válaszként erre: 4. - Mikebubu)
2012. okt. 10. 22:20

Igen, így ahogy Mikebubu mondja. Nem árt ilyenkor lemérni egy adagot a mérlegen, mert a kalória-számolás súlyra megy. (Persze a tányért le kell nullázni előtte, azaz tárázni kell.)

Én csak egymagamra főzök, lassacskén beletanulok, mennyi egy adag, és annyit főzök, amennyit aznap megeszem.


Itt is javaslom, nézzétek meg a kalóriaszámolós oldalt. (kalóriabézis). Ott sok számolás egyszerűbbé válik, fogyni meg nem közelező, hízni is lehet a segítségével.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - ChrystalM)
2012. okt. 10. 22:15

Felesleges, csak abból fő bele, amit beletettél, és csak azt kell számolni.

Végtére is lehet sűrűbb, lehet hígabb, a hozzávaló számít, azaz pl. az a 20 deka zöldség ugyannannyi.

Ami belefő a vízbe, azt ugyanúgy megeszed, csakhogy a víznek, hozzávalóként nincs kalória-tartalma.

A kész levesnek van, de nem külön eszed a levét és a sűrűjét, nem igaz? Hanem együtt.

2010. márc. 16. 11:15
Én a víz súlyát is bele szoktam számolni, elvégre abba belefő a zöldségek, stb. egy része is.
2010. márc. 16. 11:14
Én pl. imádom a zellerkrémlevest, 40 dkg zeller 160, 20 dkg sárgarépa, 160, 10 dkg hagyma 40 kalória, ezt felőntöm 1,5 liter vízzel, megfőzőm, összeturmixolom pici sóval. Ha ezt 5 alkalomra elosztom, /egy tányére leves kb. 3 dl./akkor 1 tányér leves kicsit több, mint 60 kalória.
2010. márc. 16. 11:12
belenéznétek a naplómba?Jól csináltam? Higítás nélkül kell számolni?
2010. márc. 16. 11:09

Józan parasztésszel:

Összeadod az összetevők kalóriáját, és elosztod, hogy a leves kb hány adag. Így megkapod egy adag értékét. Szerintem:)

2010. márc. 16. 11:09
kiszámolod külön külön mit akarsz belerakni, aztán a végén leméred mennyit eszel belőle....Én mondjuk nem mértem már le a kész ételnél hogy hány deka répa,stb...
2010. márc. 16. 11:09
lemered mibol mennyit raktal bele ,utanna kitudod szamolni h mennyi a kaloriaja.
2010. márc. 16. 11:06
Segítsetek, hogy kell kiszámolni a leves kcal értékét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook