Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek! fórum

Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 5. 18:25
Szörnyű, amit itt elolvastam az a hölgy egyáltalán nem volt tisztában azzal, hogy a gyermeknevelés és a gondozás mekkora felelősséggel jár. A tévében Romániában a Csengődi gyerekotthonban mutatták milyen áldatlan állapotok uralkodtak szinte egyezett azzal, amit az egyik fórumozó leirt. Már előre bocsánatot kérek, könyörgőm aki ilyet elkövet annak biztosan az elméjével komoly gond van. Az ilyen szigorú büntetést érdemel, mert ezt embertelen bánásmód miatt kellene felelősségre vonni elsősorban és gondatlan veszélyeztetésért. A többi fórum arról szól, hogy mennyire jó anyának lenni és mi mindent megtesznek azok, akiknek nem lehet sajátjuk, erre az örökbeadás, örökbefogadás oldal szolgáltat információt megtudjuk abból, akik felelősségteljes szülők mi mindent megadnak a csemetéjüknek és felnevelik becsülettel. Üdv.
2010. márc. 5. 14:57

Ez szörnyű...sose értettem, hogy valaki miért képes arra, hogy más gyerektől lopjon...gyerektől...ehhez aztán tényleg vastag pofa kell...remélem sikerül megtalálni a tettest babakocsival együtt.


Más...régebben kutakodtam bírósági eljárások között (a forrás biztos, tényleg megtörtént, szerencsére nem ebben az országban). 2 történetet találtam, amit sose fogok elfelejteni.

Az első: egy anyuka hosszú idő után gyanús lett a gyámügyeseknek (ezt nem részletezem). Aztán valamelyik nap kiküldték hozzájuk az egyik munkatársukat. Az ő információjuk szerint a nőnek több gyereke volt. A gyámügyes olyan körülmények között talált 5 gyereket, amik a náci koncentrációs tábornál is rosszabbak voltak. Egy pár nm2-es, ablaktalan szobába voltak bezárva. A földön egy lestrapált matrac volt, ezen kívül semmi más. Átható bűz az ürülékek miatt. A gyerekek szó szerint csak csontból és bőrből álltak. A legkisebb (2 éves) a földön feküdt, és alig kapott levegőt. Végül elállt a légzése, a férfi megpróbálta újraéleszteni, de nem tudta. Erősebben kellett volna nyomja a mellkasát, de sajnos olyannyira sovány, gyenge, beteg volt a gyerek, hogy a bordái valószínűleg beszakadtak volna...(pontosan nem tudom, hogy orvosilag ez most mennyire igaz, azokat a szakvéleményeket kicsit nehézkes megérteni). A legszörnyűbb az az egészben, hogy ezt a saját anyjuk tette, és egyszerűen nem tudta megmondani az okát, hogy miért...

2 eset: egy fiatal, 9. hónapban lévő anyuka séta közben megismerkedett egy fiatal nővel. A hosszú, szimpatikus beszélgetés után a nő elhívta magához a terhes anyát egy csésze teára, további csevelyre. A nő a lakásában sikerült lecsalogassa a pincébe, ahol párjával együtt élve kivágták az anyából a gyereket. Az anyát egy kuka szerű tárolóba tették. Viszont megijedtek, mert a gyerek nem sírt fel, ezért kihívták a mentőt, mondván, hogy a nő szült otthon. Persze ez a bagatell hazugság egyből kiderült, kihívták a rendőrséget. Azt mondta a pár, hogy nem lehetett gyerekük, pedig már minden lehetséges módszerrel próbáltak babához jutni, és ez hirtelen, kétségbeesett ötlet volt...ez az ötlet okozta egy nő és egy gyermek halálát...


Szóval, lassan nem is kell csodálkozni, hogy babakocsikat lopnak el...úgy látszik, addig van "szerencsénk"...:P

32. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 14. - Hetessycintia)
2007. okt. 5. 11:57
Ugye nem mondjátok,hogy ezt a kacsat vki is megeszi??Ne csináljátok,annyira egyértelmű az egész.Szerencsére vkinek élénk a fantáziája.Ennyi.
31. Bernuska (válaszként erre: 29. - Szunda)
2007. okt. 2. 17:18
jaja! erről az álsztoriról már én is hallottam...
30. Rozália (válaszként erre: 28. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 9. 12:24
Köszi, nézegetem....
29. szunda (válaszként erre: 14. - Hetessycintia)
2007. aug. 31. 21:41
Szerintem te meg ezt nyomtasd ki a férjednek: [link]
28. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 22. - Rozália)
2007. aug. 30. 11:26

Próbáld meg a hirdetéseket, azon belül is a kerti dolgoknál.

Én pl. az egyik aukciós oldalon láttam ilyeneket.

Ha érdekel, privát megírom, hogy működik!

2007. aug. 30. 08:21
hová fajul el a világ??????? borzasztó
26. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 18. - Hetessycintia)
2007. aug. 21. 13:03

Nekme ez a történet is furcsa.

Ha annyira közel volt a homokozó az "alig betolató" kamionhoz, én akkor is odarohanok.

Vagy annyira gyorsan tolatott?

Aztán kiderült hogy miért tette? Ennyire hülye volt vagy részeg?

25. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 18. - Hetessycintia)
2007. aug. 21. 13:00

Én is ilyen "hülye" vagyok, legalábbis mások szerint. Mindig azt mondják a barátnőim, "jajj, ne fossál már annyira". De én nem érzem cikinek, én így érzem biztonságban magam, és főleg a gyermekeimet.

előfordul, hogy 1 nap 3-5 helyre is kell mennem, mert végre nálam van a kocsi, a gyerekek gyalog elfáradnának.

A lányom 11, fiam 3,5 éves.

Mégsem hagyom őket egyedül a otthon, vagy kocsiban, pedig nekem sem kényelmes 10 percenként ki-bekötni a gyerekülésbe. Fárasztó, de nem halunk bele.

24. 754c7e07c3 (válaszként erre: 14. - Hetessycintia)
2007. júl. 28. 19:50
Micsoda? Ilyen nálunk is van? Borzalmas.
2007. júl. 27. 06:42
Ez nem igen jön össze. Mindegy én is felnőttem csúzda nélkül... Majd spórolok rá.
2007. jún. 17. 05:31
Eltelt egy kis idő, újból megkérdezem, nincs-e valakinek feleslegessé vált kerti csúzdája? A hároméves ikerunokáimnak szeretném, de venni nem tudok.
21. 4c35511f0b (válaszként erre: 20. - Hetessycintia)
2007. máj. 30. 23:10

Ő arról írt s arra feleltem.

Igen a babakocsit.

Már akkor is ez volt:)

20. hetessycintia (válaszként erre: 19. - 4c35511f0b)
2007. máj. 30. 23:07
a babakocsit??
19. 4c35511f0b (válaszként erre: 1. - Emesecske)
2007. máj. 30. 23:02
nem akarlak elkeseríteni, de amikor én születtem is ellopták (lépcsőházból),úgyh nem sokat változott...
2007. máj. 30. 22:58

Sajna van még egy elég bizarr történetem.

Mikor Pesten laktunk,(15 éve)a szomszédunk úgy veszítette el a kislányát,hogy kimentek a játszótérre,és a gyerekek a homokozóban játszottak az anyukák meg egy kupacban csevegtek,látták hogy tolat egy kamion,de azt gondolták(és bárki azt gondolta volna)hogy biztos csak egy kicsit betolat aztán elmegy.Csak éppen a kamionos nem állt meg és elütötte a kislányt.Ott rögtön meg is halt.Borzasztó volt,főleg még én is gyerek voltam és mély nyomot hagyott bennem.Én azóta még a széltől is védem a gyerekem.Sokan furcsának tartanak,pedig csak annyi hogy nem bízom senkiben.Ebből nem lehet akkora probléma.sajnos nagyon sok szülő felelőtlen,nem gondolnak bele,hogy ha megtörténik a baj azt már nem lehet visszacsinálni.

17. rika (válaszként erre: 14. - Hetessycintia)
2007. máj. 30. 15:02
Jézusom ez nem semmi történet a hideg is kirázott.
2007. máj. 30. 14:36
Ez egyszerűen borzasztó.Bele sem merek gondolni, hiszen nekem is van egy ötéves lányom.
15. Csibe78 (válaszként erre: 14. - Hetessycintia)
2007. máj. 30. 14:34
Ahogy olvastam végig futott a hátamon a hideg. Bele sem merek gondolni az ilyen helyzetekbe. Hová fajul ez a világ?????????? ÉBRESZTŐ emberek!!!!!!!!
14. hetessycintia (válaszként erre: 13. - Csibe78)
2007. máj. 30. 14:28

A férjem a minap egy papírral a kezében jött haza amit a munkahelyén nyomtatott ki v-honnan.Ez állt benne.

A minap egy bevásárlóközpontban vásárolt egy anyuka a kislányával.A kislány 2éves volt és benne ült a bevásárlókocsiban. Már beállt a kasszába,amikor valamiért visszaszaladt.Kb fél perc telt el,s mire visszaért a kocsihoz,már nem volt a kislány a bevásárlókocsiban.Az anyuka tudta hogy nem mászhatott ki a kocsiból,mert az lehetetlen,és azonnal riadóztatta a biztonsági őrséget.A kislányt a személyzeti mosdóban találták meg elkábítva-levolt vágva a haja-átt volt öltöztetve.

Magyarországon gyermekszerv-kereskedelem folyik,amit külföldre adnak el.Mindenkit kérek,egy pillanatra se hagya ott a gyerekét sehol.Nem tudhatja ki áll mögötte-melette.

13. Csibe78 (válaszként erre: 1. - Emesecske)
2007. máj. 30. 14:04
Ez tényleg nagyon szörnyű! Az ember bele sem mer gondolni, hogy mi történhetett volna. Engem mindig kinevettek az ismerőseim, hogy amikor vásárolni mentem a Gergővel, és még nagyon pici volt mindig hívtam az anyukámat, hogy maradjon kint a babakocsinál, mert féltem, hogy gyerekestől eltolja valaki. És ebben a mai rohanó világban nem figyelnek az emberek egymásra. Most már beviszem magammal, de ez sem minden üzletben oldható meg. De ha esetleg valaki pofátlanul eltolja a kocsit, hát legyen boldog vele, és ez legyen az utolsó cselekedete ebben az életben.
2007. ápr. 21. 15:49
Nincs valakinek feleslegessé vált kerti csúzdája? Az ikerunokáimnak szeretném. (Venni sajnos nem tudok.)
11. chippolino (válaszként erre: 10. - Rózsaszál1)
2007. márc. 5. 09:56

Ha késve is válaszolok, de köszönöm, hogy gondoltál rám. Közben megoldodótt a gondom.

Üdv. Klára

10. rózsaszál1 (válaszként erre: 6. - Chippolino)
2007. febr. 5. 12:37

Ha ezt a kérést, még decemberben írtad volna, akkor ingyen bérmentve odaadtam volna a mieneket.

Már sajnos elvitték.

Sajnálom:-((((

9. m_marcsa (válaszként erre: 1. - Emesecske)
2007. jan. 11. 12:17
Ez nagyon durva.
8. chippolino (válaszként erre: 7. - 93a74b44ea)
2007. jan. 10. 17:51

Köszönöm, hogy írtál. Egyelőre még nem találtam, ill. nem jelentkezett senki.

Szép napot kívánok.

7. 93a74b44ea (válaszként erre: 6. - Chippolino)
2007. jan. 10. 10:59

Találtál segítséget?

Én nem budapesti vagyok, és nem is tudnék...:(

2007. jan. 9. 16:32

Szeretnék segítséget kérni minden kedves Hoxa tagtól. Nehezem szántam el magam, hogy megírjam, de a muszáj nagy úr.

Tönkre ment az ágyam, nem tudok újat venni, mert anyagi helyzetem nem engedi meg. Szeretnék egy használható 2 személyes ággyá nyitható kanapét, v. egy kisebb méretű (160x200) franciaágyat. Kérem, h. akinek feleslegessé vált, vagy már nem tudja hol tárolni és szívesen odaadná, írjon nekem, esetleg minimális összeget (10-15 Ft) tudnék fizetni. Kérem azt is, hogy budapesti legyen az illető, mert a fuvarköltség is megterhelő számomra.

Nagyon köszönöm előre is.

freemail címem: chippolino59@freemail.hu

5. anita72 (válaszként erre: 1. - Emesecske)
2006. dec. 14. 11:00
Most olvastam mi történt veled. Meg lett a babakocsi?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook