Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek, elkezdett hullani a mandarinbokrom levele. Mi baja lehet? fórum

Segítsetek, elkezdett hullani a mandarinbokrom levele. Mi baja lehet? (tudásbázis kérdés)


8. Welker Melinda (válaszként erre: 7. - Rolvisa)
2008. júl. 19. 10:32
Szia, na meg is néztem tényleg kicsit kicsi az edénye van itthon citrusföldem úgyhogy át is ültetem. Tavaly vettük akkor tök szép volt tele mandarinnal ahogy kell, mivel 10 fokon kéne kiteleltetni nálunk meg a szobába 20 fok volt lehet, hogy ez is befolyásolta kicsit. A tavalyi mandarinok ezáltal mivel gondolom melege volt mind lehullottak, idén késő tavasszal virágzott és most tele van pici zöld mandarinokka. Megpróbálom nagyon óvatosan átültetni majd délután amikor már nem tűz a nap.
2008. júl. 18. 22:45
nézd át a levelekzugaiban nincsen-e kártevő,vagy a talajban.Nappalra elbujnak, este találhatsz rájuk.vannak kis rudacskák amelyek elriszják a földbe szúrva.A ketté tört cigaratta a földbe sülyesztve, (nikotin tartalma)is segithet. Az ültető edény nem kicsi? Nézd meg az alján tul ér-e a gyökér.
6. hevniki (válaszként erre: 5. - 8ef78160df)
2008. júl. 18. 22:11
igen talán nem szabad helyváltoztatás, de nem lehet, hogy alocsolás körül van gond? vag y avízzel?
2008. júl. 18. 21:24

nem tudom akkor mi lehet, talán már nem olyan jó az ajtónak a szigetelése...


de én azt javaslom, hgyo csinálj mindent a bokorral úgy ahogy eddig, hátha visszanő a levele

2008. júl. 18. 21:08
Szia nem változtattam semmit tavaly is ugyanitt volt a bejárati ajtó mellett, van ami déli fekvésű úgyhogy a fincsi délelőtti nap éri délután meg kellemes az idő.
2008. júl. 18. 20:05
nem változtattad meg mostanában a helyét, vagy nincs huzatos helyen?
2008. júl. 18. 19:55
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, két napja elkezdett hullani a mandarinom levele de annyira, hogy már a fele lehullott. Kap tápot is vizet is napos helyen van mi baja lehet?
2008. júl. 18. 19:53
Segítsetek, elkezdett hullani a mandarinbokrom levele. Mi baja lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook