Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Egy nagyon jó gyermek gasztroenterológust keresek pesten! Nem baj ha maszek! fórum

Segítsetek! Egy nagyon jó gyermek gasztroenterológust keresek pesten! Nem baj ha maszek! (tudásbázis kérdés)


18. Meastick (válaszként erre: 12. - Zsanetta)
2013. jún. 8. 17:16

Kedves Zsanetta!


Olvastam,hogy a SOTE II.-esen dolgozol. Én Hétfőn megyek a kislányommal a gasztroenterológiára, Veszprémből küldik tovább. Azt akartam csak tudni, hogy a szülő elhelyezése milyen módon lehetséges? Bent lehet maradni? Ha viszek hálózsákot nem nézik rossz szemmel, ha a gyerek ágya mellett alszom éjjel, vagy ilyesmi? Ha van anyaszálló az mennyibe lenne? Bocs, hogy zavarlak, de nagyon rossz a bizonytalanság.


Üdv. Tímea

2013. máj. 28. 14:47

A tapasztalataimat szeretném leírni a Dr. Dorax Gyermekgyógyulda magánrendelőjéről (Dr. Géczi), hogy aki ide akar menni kivizsgálásra ne számítson arra, hogy hamarabb végére jár a problémának, mert hosszadalmas a várakozási idő. Így nem biztos, hogy hamarabb kap diagnózist, mintha állami intézménybe menne!


A két fiammal május elején kerestük fel a rendelőt. A kisebbiknél volt vérvétel, a nagyobbikat visszarendelték 3 hét múlva hidrogén kilégzési tesztre + vérvételre. Megtörtént a vizsgálat és az előző labor eredménye is a kezünkben volt, de orvos akkor nem tudott minket fogadni, pedig korábban az időpontfoglalásnál ezt jeleztük. Azt mondták, hogy telefonon jelentkezzünk be. Felhívtam őket és 1 hónap múlva tudtak csak időpontot adni! Ez felháborító, miután összesen 60 ezer forintot hagytunk ott. 24000 Ft volt a két gyerek konzultációja, a laborvizsgálat 19500 Ft, a Hidrogén kilégzési teszt 12000 Ft és a másik vérvétel 4000 Ft. A leletekkel a kezünkben még várjunk 1 hónapot, hogy mondjon valamit az orvos, persze szintén 12000 Ft-os konzultációs díjjal.

Ennyi idő alatt ugyanezeket a vizsgálatokat meg tudtuk volna csináltatni egy állami gyermek gasztroenterológiai szakrendelésen is, és nem került volna 60 ezer Ft-ba. Mivel az állami szakrendelésre 2 hónap a várakozási idő, ezért gondoltuk, hogy meggyorsítva a folyamatot inkább elmegyünk egy magánrendelésre.


Ezt csak azért írtam le, hogy mielőtt magán dokihoz mentek, tájékozódjatok arról, hogy mennyi a várakozási idő két konzultáció között, mert nem biztos, hogy előbbre juttok!

16. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - Bebekriszti)
2009. szept. 16. 04:57
mielőtt mentek, kezdj el vezetni 1 táplálkozási naplót, hogy mikor, mit eszik a gyerek és próbáld meg fifgyelni, hogy mi után milyen a széklete, vagy mennyire bűzös, híg, stb. Sztem ezzel már előrébb leszetk egy kicsit (legalábbis a vizsgálatok lefolyásának gyorsaságát illetőleg)! A kilégzési teszt sztem nem lesz elég, de majd meglátjátok. Ettől függetlenül remélem elég lesz!
15. Csillu... (válaszként erre: 12. - Zsanetta)
2009. szept. 15. 19:47
írok priv!
14. Csillu... (válaszként erre: 9. - Zsanetta)
2009. szept. 15. 19:45

Én most itthon,pocaklakóval:D

egy évig voltunk gyakszin a Lászlóba,a fertőző gyerekosztályon...

utoljára a Heim Pálban voltam,ortopédián!

valószínűleg igazad van a Kicsi érzékenységével kapcsolatban,de fura h ennyi idő alatt nem jöttek rá!!!

hajrá!!!

13. bebekriszti (válaszként erre: 12. - Zsanetta)
2009. szept. 15. 19:37
Köszönöm ! Valószínű,hogy akkor holnap felhívlak.Adjál meg kérlek pontos elérhetőséget,nevet,címet,tel.számot és holnap hívlak.Írd meg hogy mikor. És nagyon köszi !!!!!!!
2009. szept. 15. 19:27

az a baj ha ambulánsként szeretnéd csináltatni akkor hónapok de igyí nem és mondom nem kell bent aludni,csak esetleg 1-2 napig jönni aztán menni.

csak vizsgálatokra kell bejönni.

annyi hogy kell egy beutaló korházi bennfekvéshez,

2009. szept. 15. 19:25

figyi!!!!

a vizsgálatok amiket itt csinálnának az nem vérvétel hanem ilyen hidrogén kilégzési tesz ez a lactose.

figyi szerintem 1 próbát megér.

annyi tudok segiteni,hogy ha holnap felhivsz minket kérj engem és zsanettot a telefonhoz de akkor a 2927-es melléket hivd és esetleg ugy mint ismerös segithetek hamar idöponot keresni.

probáld meg nem tudom milyen az elöjegyzési naptár,de ha eljöttök akkor azek a vizsgálatok és eredmények meg vannak még az nap.

van játszóház,le tudod vinni,el tudod foglalni és legalább pontot tennétek a végére.

de maszekot nem ismerek.

gyerekgyógyászok nem hinném hogy maszekba dolgoznának,ez csak felnötáplásra jellemző inkább.

gondold meg.

10. bebekriszti (válaszként erre: 9. - Zsanetta)
2009. szept. 15. 19:19

Lányok ! Az a baj,hogy több mint 4 hónapja "vizsgálgatják" szegénykémet. Egy -egy leletre 3-4-5 heteket várunk.Ez őrület.A gyerek meg hasmenéses kb.1 éve....

Ha most megint bejelentkezek valahová az újjabb 3 hónap.Erre nincs idő már...Nincs maszek ismerősötök aki azt mondja,jövő kedden jöjjenek 10-re?

2009. szept. 15. 19:14

szia csillu!!!

te hol dolgozol??

lehet ö is jó,én nem ismerem,a bebekrisztinek most már van választási lehetösége.

de szerintem csak tej,vagy laktózérzékeny lesz estleg fruktóz ,de ha kivizsgáltatja mindent megtudunk.:)

2009. szept. 15. 19:06

dr Géczi Máriát tudnám neked ajánlani a László kórházban!

én ott voltam gyakorlaton és csak hozzá vinném a gyerekemet,a gastroról lenne szó!

azt nem tudom,h mikor van bent,de egy telefon mindenképpen megér!!!

2009. szept. 15. 19:04
2009. szept. 15. 19:01

szia én tudok segiteni neked!!!

én a tüzoltó utcai gyerekklinikán dolgozom és itt pesten és gasztroenterologián és gyerekosztályon.

sok minden lehet az oka a hasmenésének,tejérzékenység,lactose ,stb.

én ha felajánlhatom a doktornöket akikkel dolgozom az egyik DR csoszánszki noémi ,a másik dr tomsits erika nagyon jók szerintem.

de ami szükséges az hogy kell negativ székletminta.

ha gondolod akkor kérj idöpontot hozzánk holnap felhivsz minket és akkor eldöntik a dokik hogy mi legyen,ambuláls vagy bentfekvös kivizsgálásos.

ez nem jelenti azt hogy akár bent kéne ,maradni,de ezt a dokik elmondják majd.

a klinika száma 215-1380 és a 2927 es vagy a 2990 es melléket kérd.

remélem tudtam segiteni.

és kitudja össze is futunk.:)

2009. szept. 15. 18:58

Sajnos nem tudok ebben segíteni, nem is vagyok pesti. De ha bármi másban kell a segítségem, akkor szólj. Amúgy elég gáz, hogy a Heim Pálban nem tudják, mi a baja.

JObbulást a kisfiadnak!

2009. szept. 15. 18:58
A Budai Gyermekkórházat is próbáltátok? Ott is vannak remélem most is /két éve még igen/ jó szakemberek.
2009. szept. 15. 18:53
Hónapok óta fenálló hasmenés gyötri hol erősebben,hol gyengébben a 2.5 éves kisfiamat.A Heim PÁlba csak annyit tudtak megállapítani,hogy nem lisztérzékeny.....széklete bűzös,nyálkás,acetonos szagú.Tuti valami ételallergia,de én már tovább nem kísérletezem szegénykémen!!!
2009. szept. 15. 18:49
Hogy mit?
2009. szept. 15. 18:49
Segítsetek! Egy nagyon jó gyermek gasztroenterológust keresek pesten! Nem baj ha maszek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook