Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek egy apukának, nehezet kért tőle a lánya fórum

Segítsetek egy apukának, nehezet kért tőle a lánya (beszélgetős fórum)


20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 21. 16:44

Ez az utóbbi megállapítás önmagában igaz...

Sokmindent megért. De ezt, legalábbis úgy, mint te vagy én nem fogja érteni. Tapasztalat. Még olyan fogalmai hiányoznak, ami nekünk már alap...

Ezért szerintem az "értéket" és nem a pénzt kell magyarázni...

Persze fokozatosan azt is kell, csak ne keverje a kettőt...

2011. jan. 21. 15:19
Szerintem igenis tudhatja egy 3 évrs, mi az a pénz. El kell neki magyarázni, és megérti. Nem hülye, csak kicsi...
18. jgrg
2011. jan. 20. 09:54

Szia


Szerintem a tönkretétel tanítható és tanulható. Hiába próbálod lenevelni róla, ha az oviban/iskolában ezt látja. A megoldás, hogy tényleg nincs helyette másik, de hagyd elől a töröttet, hogy "fájon" neki.


G

2011. jan. 20. 09:33

Szia!


A hat éves, átlagnál értelmesebb "kereskedő vérű" lányom sem érti még teljesen ezt a pénz dolgot, pedig néha meg megdöbbentő kijelentéseket tesz. Amikor például mondtam neki, hogy a szülinapi ajándékot én vettem meg, de a mama adta oda neki, és ő kifizette nekem az árát, akkor az volt az első kérdése, hogy jó, de akkor hol van az a pénz, amit én szántam a szülinapi ajándékra....


Ennek ellenére még annyira sincs az értékekkel tisztában, mint mi anno voltunk... A mai gyerekek ilyenek. 3 évesen ez teljesen esélytelen..


Szerintem a cserébe adandó dolognál kéne kezdeni. Pl. ha én adok egy almát, te adsz cserébe egy babát, vagy akármit...


Mert nekik szerintem a pénz "csak úgy van", és nem kötődik a kemény munkához, mint a mi agyunkban. Hiába beszélünk nekik erről...


Én egy kicsit ki is vagyok akadva, mert szegények vagyunk, nem tudunk új dolgokat venni, mégis mindent tönkretesznek, nem vigyáznak a dolgokra..., még akkor is, ha tényleg nem lesz másik...

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Jgrg)
2011. jan. 19. 18:49

Az én fiam mindig azt mondta, ha azt mondtam neki nincs pénzem, hogy menjek be a hetes bácsihoz adjak neki 1 pénzt és ő ad nekem sokat:)


A gyerekek nem tudják mi a sok pénz.:)

2011. jan. 19. 13:41
Én azt mondtam volna neki, hogy az almát majd anya és apa megveszi, és gyűjtse a sok pénzt, hogy vehessen belőle játékot.
14. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - Jgrg)
2011. jan. 19. 13:40
még szerencse, hogy így egy húron pendültök.:-)
13. jgrg
2011. jan. 19. 11:59
Köszönöm a hozzászólásokat. Amúgy nálunk is a húgának az apróból vett egy bóhocot a húg első születésnapjára (persze picit kisegítettük, de ő fizetett a kasszánál). Csak pont ahogy JK írta, nem akarnám, hogy teljesen pénz központú legyen a gondolkozása.
12. tulipfairy (válaszként erre: 11. - Lov.ildi)
2011. jan. 19. 11:57
Ez nagyon aranyos. :) Jó ötlet. :)
2011. jan. 19. 11:54
A Húgom kislánya 3.5 éves. Van egy külön pénztárcája amiben gyűjti az aprót. Ha látja valakinél az aprót,akkor mindig elkéri. Ha mennek boltba és kér joghurtot, túrórudit,stb akkor abból veszik meg. De így meg olyanra van elköltve,amit amúgy is megvennének neki. És egy jó élmény a számára,hogy Ő vett meg magának valamit. Természetesen a pénztárcáját nem Ő viszi a kezecskéjében,hanem az anyukájánál van és a fizetésnél együtt keresik ki a pénzt,de Ő adja oda a pénztárosnak.
2011. jan. 19. 11:54

A 3 éves unokámnak van "perselye",abba gyűjti a pénzt amit kap./ aprót/

Az alma,nem lehet alku tárgya.Mennyetek el a boltba és vegyetek együtt almát. :-)

2011. jan. 19. 11:52

Egy három éves gyerek még nincs tisztában a pénz fogalmával, szóval felesleges lenne elvárni, hogy megértse, mi az a "sok pénz". Tudhatja, hogy van olyan, hogy pénz, ismerheti azt a fogalmat, hogy valami drága vagy olcsó, de az ár/érték aránnyal még nem igen lehet tisztában. De még egy 6-7 éves sem igazán, nekik mondjuk lehet, hogy ezer forint is sok pénznek számít, ha azt édességre költheti el, de a nagyobb volomenű dolgok árával nincsenek tisztában.

Szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Lehet, hogy valaki mondta neki valamire, hogy sok pénzbe kerül, ezért azt gondolhatta, hogy minden sok pénzbe kerül, ezért az alma is. Én is szoktam mondani a 3 éves fiamnak, hogy itt pl. olcsó a kenyér, máshol meg drága, vagy hogy nem veszünk ezt-azt, mert az sok pénzbe kerül. Valamennyit biztos megért belőle, de kétlem, hogy teljesen tisztában lehetne egy három éves gyerek a pénz fogalmával.

8. Jk (válaszként erre: 1. - Jgrg)
2011. jan. 19. 11:50

szerintem pontosísd a kérdést:

- az érdekel, hogy mit neveljél neki a pénzzel kapcsolatosan vagy az hogy ebben az esetben mit kellett volna tenned?

2011. jan. 19. 11:50
Kér majd nehezebbeket is (-:
2011. jan. 19. 11:48

a kicsiknek általában a sok pénz a sok darabot jelenti.

ha pl. van 2 db. 50-ese, az nem sok neki, de a 20 db. 5-ös az már igen :)

5. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Tulipfairy)
2011. jan. 19. 11:48
:D:D:D
4. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 3. - Serry)
2011. jan. 19. 11:46
ez sztem is jó ötlet.
2011. jan. 19. 11:43
Adj neki kezébe egy 100-st vidd el a zöldségeshez és vegyetek almát. S mond el neki,hogy ez a pénz amit kapott pont arra az almára elég. Nem olyan bonyolult.
2011. jan. 19. 11:43
Hát ez nagyon értelmes.
1. jgrg
2011. jan. 19. 11:39

Az alábbi szavazáshoz várom a válaszokat, és ide a fórumba a kommenteket.

A 3 éves lányom reggel azt mondta, hogy sok pénz kell neki, mit mondjak neki? (egyébként almát akart venni)


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook