Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Babám 2 héttel le van maradva! fórum

Segítsetek! Babám 2 héttel le van maradva! (beszélgetős fórum)


1 2
39. Ani2
2012. jún. 16. 09:58
tegnap elmentem 4d-re és már 1674g, teljesen megfelel a korának, most már 31+5 napos vagyok. :))) remélem már majd nem kell az infúziót kapnom.
38. pepitaofélia (válaszként erre: 1. - Ani2)
2012. jún. 15. 16:18
2 hetet el lehet számolni, sztem sok emberrel volt már ilyen. Az UH-t végzőtől függ, és mivel ember végzi, bőven van tévedési lehetőség. Nekem a kiírt szülés előtt 1 héttel mondták, hogy kb 2300 gr-os, elmaradott a baba, aztán szültem 3400 gr-os kisfiút .
2012. jún. 15. 15:34
Ne aggódj nekem is azt mondták pici a baba 37 hetes UH-n. Következő nap megszületett, pici is lett 2600 g, 48 cm, de teljesen egészséges. Azóta 10 hónapos 8400g és 70 cm, eleven, mozgékony baba, gyönyörűen fejlődik, továbbra is egészséges, korának megfelelő méretekkel.
2012. jún. 15. 15:33
Nekem nagyobbat is mondtak és kisebbet is. Igazából nem nagyon találták el! Biztos, ami biztos, jó az infúzió. Így tuti nem lesz baj.
35. nikletty (válaszként erre: 29. - Derya)
2012. jún. 15. 15:25

nem nem az összesből, csak két méretből...

fej, és AC (pocak) ból becsülnek

34. viva70
2012. jún. 15. 15:07
Nekem is kisebbet mondtak a 30 hetes ultrahangon anno. 2800 grammal és 49 cm-rel született a lányom a 38. hétre egészségesen. Azóta már felnőtt.:)
33. Ani2
2012. jún. 15. 15:02
Én alacsony vagyok 158cm és 58 kg. Nem sokat híztam a terhesség alatt, mert 24. héten kiderült, hogy cukrom pont határértéken van... ugyhogy még vmi diétát is kellett tartanom. :( 12. heti uh még semmi eltérés nem volt. 15 hetesen 1 héttel volt lemaradva, 24 hetesen pedig 1 héttel a fej, comb csont 2 héttel a poci, de erre nem mondtak semmit, majd most 30 hetesen pedig mind a három 2 héttel van lemaradva. Én értágító infúziót kapok már 10 napja. A pocim növekszik igy remélem ő is. :)) Jövő hét kedden lesz ism. uh majd kiderül, de szeretnék elmenni egy 4d-re, hogy ott mit mondanak.
32. Derya (válaszként erre: 31. - ElErIm77)
2012. jún. 15. 14:59

hát igen, ha rosszul mérik, mert nem tudja eltalálni pont a megfeleleő szöget, akkor a rossz adat alapján rossz súlyt kalkulál a gép.

szerintem sem kell még egy rossz méréstől pánikba esni...

31. ElErIm77 (válaszként erre: 24. - Derya)
2012. jún. 15. 14:56

hát én sem értettem...rögtön az is volt a kérdésem,mikor mutatták, h és jól van??

mindenre felkészültem...de szerencsére "csak" bénák voltak ezek szerint..vagy nagyon rosszul feküdt a lányom:)

2012. jún. 15. 14:54

Ani, nem tudom

gondolom, hogyha már infúziót kapsz akkor annyira csak nem mérhették el

de azért szerintem ne aggódj, minden rendben lesz

az orvosok tudják, hogy ilyenkor mi a teendő


egyébként elmondanám a saját történetemet

a 28. héttől veszélyeztetett terhes voltam mert majdnem megszületett a fiam, feküdtem kórházba meg minden

onnastól kezdve nagyon sűrűn jártam uh vizsgálatra

mindig mondták, hogy pici baba lesz, nagyon pici lesz, 37. héten 2400 grammra saccolták

és rá kb 2,5 hétre megszületett a fiam 4290 grammal

szóval tényleg tévedhetnek

29. Derya (válaszként erre: 27. - Nikletty)
2012. jún. 15. 14:53

na jó, de akkor szinte az összes méretet el kellett mérjék... :-(

az meg hogy lehet?

mert azokból kalkulálják a súlyt.

2012. jún. 15. 14:52

Szerintem nem kell aggódni, nekem is 10 órakor mondták, hogy majdnem 4 kilós lesz mint a nővére, 13.30-kor meg meglett 3140 grammal...

Azt is érdemes szem előtt tartani valóban, hogy mekkorák vagytok, hogy szedtél e vitamint...

Szerintem menj el egy másik ultrahangra (máshova), és ott is nézesd meg, hogy megnyugodj..

27. nikletty (válaszként erre: 24. - Derya)
2012. jún. 15. 14:52

bizony ilyen is lehet

ezért nézett minket is a dokim 2hétente és volt hogy egyszer ő egyszer meg a szonográfus, volt hogy mindketten bent voltak

de az én dokim mondta is sokszor, hogy a baba fekvése, stb is változtathat és ilyenkor mm-ek sokat számítanak

de nekem nagyon pontosan megjósolták a szül. súlyt, 38.héten 2600 gr-nak mondták, és egy hétre rá 2650-nel bújt ki

26. pritta
2012. jún. 15. 14:50
most 2 hetes a lányom, de minket is idegesítettek a 30. héttől h le van maradva 2 héttel. volt gyakrabban vizsgálat, extra uh-k. később már csak 1 héttel volt lemaradva. végül 39. hétre jött 2945g és 47 cm-rel. nem votl lemaradva időben mert sok hosszú haja, körme, szempilla, szemöldök minden, erős baba. csak épp kisebb, de nem baj az. sztem ne aggódj.
2012. jún. 15. 14:46

kajával kapcsolatban: a fehérje sokat számít. Én a kb 32. héttől folyamatosan húst ettem volna hússal. Nem véletlen!

Pár éve minden nap mákosgubát ettem rengeteg mákkal. Kiderült erősen vashiányos voltam, a mák pedig tele van vassal.


Szóval amit valaki nagyon kíván, arra tuti szüksége van a szervezetének.

24. Derya (válaszként erre: 22. - ElErIm77)
2012. jún. 15. 14:45

ez de durva... :-(

hogy lehet ezt ennyire benézni??? :-o

2012. jún. 15. 14:44
majd írj te is fórumíró :D
2012. jún. 15. 14:44

szia.nekem is ez volt az utolsó hónapban,rám hozták a frászt..2 héttel a szülés előtt is kb 2 kilónak mérték, 2-3 héttel le van maradva,azt mondták, és h kicsi a feje, angy a gyomra.retardácio gyanú..beküldtek a honvéd kórházba, h nézzék meg, s ha kell,gyorsan vegyék ki.


ott a hölgy azt mondta, csak annyit lát, h kisebb a feje,de h jól van e, csak szüléskor derül ki,de nem fektettek be.


1 héttel jött előbb a lányom a kiírt időpontnál, és semmi baja, normális a feje,52 cm volt, és 3570 gramm, most meg már 4 hónaposan 7 kiló fölött van:)


remélem,nálad is minden rendben lesz!

21. nikletty (válaszként erre: 15. - Macskossz)
2012. jún. 15. 14:43
igen erre is gondolj, hogy a családban mekkorával születtek a babák, nekünk mindkét oldalról 2.8-3kg-val, meg én is vékony vagyok, szóval a doki is mindig azzal nyugtatott, hogy csak rám kell nézni, nem fogok 3.5-4kg-t szülni
2012. jún. 15. 14:43

Ja annyit még, ha cigizel, akkor attól is lehet. ha igen, akkor hagyd abba a cigizést, mert az nagyon ártalmas a babának és visszafogja üket nem csak a növésben, hanem a fejlődésben is.


Ha nem cigizel és jó a flow (véráramlás) és a méhlepény sem túl érett, akkor szerintem nincs ok az aggodalomra.

19. nikletty (válaszként erre: 12. - Encifinci)
2012. jún. 15. 14:41

hát nekem úgy tűnt nem sokat számít a kaja...

de mintha a tojás, az megdobta volna a kiscsajt, abban sok a fehérje! meg husi!

2012. jún. 15. 14:40

Nyugi. Soha nem mérnek pontosan. Simán tévedhetnek is.


Nekem egy nappal szülés előtt azt mondták, hogy húú, jó nagy baba lesz, három és fél kilós... következő nap megszültem 2650-el.


Ne parázz! Amúgy is, van még 10 heted, jó esetben.

17. nikletty (válaszként erre: 6. - Böbusz)
2012. jún. 15. 14:40
nekem 1180 gr volt 30.héten babám és 2,6-tal született
2012. jún. 15. 14:39
a végén havi 1 kiló is hizhatnak ha még van 2 hónapja simán jó sullyal szül majd:D
2012. jún. 15. 14:39

Nekem is kisebbnek mérték kb a 30. héttől. Meg is volt ilyedve az ultrahangos és "önszorgalomból" készített flow -t is. És sűrűbben kellett nézni, de minden rendben volt vele. Egyszerűen csak kisebb volt. 2700gr-mal és 48 cm-rel időre született és azóta is kisebb vele egykorú társainál. 18 hónapos lesz nemsokára és 9,5 kg. Viszont sokkal fürgébb is. Nekem már a hasamban sem akart megállni. Első terhesség létére 16 hetes kora óta éreztem és a mai napig nem áll meg egy pillanatra sem. Engem a gyerekorvos is folyamatosan idegesített, hogy de kicsi ez a gyerek. De a második kérdése mindig az, hogy mindig ennyit mozog? 4-en kellünk, hogy lefogjuk oltásnál. És 2 naposan majdnem kiugrott az orvos kezéből. Születése után fél órával megemelte a fejét. Szóval nagyon erős baba. És rendkívül értelmes is.

Nem tudom miért kapsz infúziót, de nálunk minden rendben volt. A kis méret nálunk normálisnak számít. :-)

14. Böbusz (válaszként erre: 10. - Derya)
2012. jún. 15. 14:39
Értem. :)
2012. jún. 15. 14:39

Szia


nekem volt!

Figyelj, fontos hogy ne aggód, a kicsid minél jobban érezhesse magát a pocidban amig bent akar lenni! Tudom nem mindig könnyű

De ha te sem vagy egy kövér alkat, meg a párod sem, meg a családodban, akkor pláne ne aggódj, genetika, és te kisebb babát tudsz szépen megszülni, ennyi.

Az én babám 18.héten volt először kisebb akkor 1héttel, azzal nem foglalkoztunk, aztán 30. héttől folyton kisebb volt, s volt az 2hétnél több is, 3-3,5 hét is volt valamelyik uh szerint.

Nekem néztek áramlást a babánál, meg méhlepényt, ill. gyakrabban mentem innentől uh-ra, két hetente, és figyelték hogy önmagához képest fejlődik-e, nől-e. Szerencsére igen, tartotta azt a kb. 2-3hét lemaradást.

Végül 39.hét előtt befeküdtem, hogy azért legyen több NST meg uh, meg messzebb volt kórház, s 39.hétre megszületett a pici lányunk, nagyon jó szülés volt, 2650 gr, és 49 cm-vel. Teljesen egészséges, csak ő ekkora ennyi. Én is vékony alkat vagyok.


Az én fórumomon is volt még egy ilyen, hogy ő is kapott infúziót, de ő neki valami áramlás is rossz volt, neked is azért adják?

Minden rendben ő velük is.

12. encifinci (válaszként erre: 1. - Ani2)
2012. jún. 15. 14:39
mikor kórházban voltam sok kismami volt akinek kicsi volt a babája és ezért be kellett feküdniük,semmi mást nem csinltak velük mint külön kaptak enni,méghozzá fehérjedús kajcsikat,sok tejet,sajtokat,joghurtot,minden tejterméket.Szóval lehet neked is csak kis étrendváltozás kell.
11. Böbusz (válaszként erre: 1. - Ani2)
2012. jún. 15. 14:38

Szerintem mostmár végig kórházban leszel... de no problem, jó kezekben vagy! :)


Amúgy... mennyit híztál a terhesség alatt???!

10. Derya (válaszként erre: 6. - Böbusz)
2012. jún. 15. 14:37

nem durván kevés.

kb. 2 hét, ahogy mondta.

kb. 1400-1500 grammok átlagosan a 30. héten.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook