Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsenek egy 16 éves lánynak!! fórum

Segítsenek egy 16 éves lánynak!! (beszélgetős fórum)

1 2
2007. okt. 31. 16:17
Mondjuk a topiknyitó válaszolhatna. Ha ennyire tragikus a helyzet, én a lány helyében egyszerűen besétálnék a megyei gyivibe, ha van ilyen. Ha összevernek akkor a rendőrségre, mert kiskorú. AZt komolyan szokták venni.
25. 274c9996b8 (válaszként erre: 24. - Pirosalma)
2007. okt. 31. 15:51

Egyenlöre nem olvastuk sem a nagymama , sem pedig az edesanya sorait ! ? Hogyan es miböl itelsz olyan biztosra ?

Esetleg akkor lovagiassan fel is ajalhatnad a kislany eletenek tovabbi anyagi financzirozasat ! Ebböl aztan orszag,vilag latna hogy menyire sziveden viseled ezeket a "borzaszto!"sorokat , amiket ugye a vilagon semmi nem tamaszt ala ? !

24. Pirosalma (válaszként erre: 21. - 274c9996b8)
2007. okt. 31. 15:27
A fizikai erőszakot semmi sem legitimálhatja.
23. 53cc09e608 (válaszként erre: 21. - 274c9996b8)
2007. okt. 31. 15:24
Ne haragudj ,de nem adok igazat neked ! Mivel Te magad is tudod ,hogy egy 16 éves gyereknek esélye sincs egy állást minden iskolai végzettség nélkül megpályázni ! Ugyan akkor ,itt nincs szó arról ,hogy a nagymama a saját nyugdíjából tartsa el ! De a lánya után valószínű ,hogy ápolási díjat is kap ,az unoka után családi potlékot és gyerektartást is !Egy 16 éves gyereknek tanulnia kell ez a feladata. És íróm ezt neked úgy ,hogy én is nagymama vagyok és nagyon súlyos beteg . De soha nem várnám el az unokámtól ,hogy miattam feladja az iskolát ,főleg a mai világban . Az meg normális ,hogy vannak haverjei, és az is ,hogy látni szeretné az édesapját ! És az én elvem az ,csak az érdemel tiszteletet ,aki másoknak is megadja azt ! Ez lehet akár idős ,akár fiatal !!!!! Még egy kivülállótól is nagyon csúnya dolog ,ha másokat megaláz ,de egy családtagtól méginkább !!! És ha már a becsületről írtál ! Én vállaltam az unokáimat , de nem azért mert kényszer ,hanem mert Szeretem Őket !!És igyekszem a legjobb tudásommal neveleni Őket és szeretni ! És persze megvédeni Őket ,nem megalázni!!!!!!!!!!!
22. 53cc09e608 (válaszként erre: 1. - Damian)
2007. okt. 31. 15:11
Megdöbbenve olvastam soraidat! Mivel én is nagymama vagyok ezért duplán érint! Ti haverjai is mondjátok el az igazgatónak ! Nemtudom nincs-e lehetősége az édesapjához költözni ,mert én elmennék a helyében . Kérheti a gyermekelhelyezést Ő maga is .Ennyi megaláztatást egy tini nemigen tud elviselni ,de a gyámügyis felé folyamatosan kell jelenteni .A nagymamát elítélem ,nem is kicsit!!!!
2007. okt. 31. 14:14

Egy nagymama aki a sovany , nyugdijat megossza a a lanyaval , hogy besegitsen a gyermeknevelesbe csak tiszteletet erdemel ! Mert erre ö nem köteles !

Nem hinnem hogy a nett a legjobb hely szimpatiat keresni , amikor az ember ugyhiszi hogy igazsagtalanul bannak vele ! ? Sokkal becsuletessebb ha az ember utanna nez annak hogy levegye a terheket az edesanyjarol es a nagymamajarol ! Pl ellehet menni dolgozni es besegiteni a haztartas költsegeibe , ugyanakkor halassan meg kell köszönni azt , ha ezek utan meg egyutt szabad lakni nagymamaval es az anyukaval , szerintem.

2007. okt. 31. 05:45
Igen,nehéz el hinni,hogy egy kis öregasszony igy uraljon egy családot.Egy 16-éves lány probáljon valami meg oldást találni,és ne a nagymamát megváltoztatni.Solyom, te pedig nem válaszoltál nekem,mi van veled?
2007. okt. 30. 18:30
Miert ne tudna? Gondolom, nem ut vissza a lany.
18. 274c9996b8 (válaszként erre: 17. - 0c97fbb607)
2007. okt. 30. 17:57
Hat ez az ! ? Nehez elhinni hogy egy öregasszony megtud egyalltalan verni egy jolkifejlett , egeszseges 16-eves tinit ?
2007. okt. 30. 17:54
16 éves koromban már anyám sem üthetett meg.De még apám is kétszer meggondolta.
16. 0260f21e84 (válaszként erre: 9. - 274c9996b8)
2007. okt. 30. 17:51

Szerintem mindegy, mi az igazsag. Mindenkinek a sajatja. Engem nem nagyon erdekel, miert veri a nagymama. Nem hiszem, hogy erre lehet ok/indok. Hogy lehet egy 16 evest verni?! Szegeny.

A lenyeg, hogy o mit erez, ez a lany elkeseredett, es segitseget kert.

Azt kerdeztek, mit csinaljanak. Szerintem is jo otlet a munkakereses, a suliban meg a gyamugynel is tudnak talan mondani valami okosat.

15. 274c9996b8 (válaszként erre: 10. - Caravell)
2007. okt. 30. 17:18
Hogyha a közvetlen környezet erröl tudna ? ! Akkor szerintem mar regen közbelepett volna a magfelelö intezmeny ! De en ugygondolom hogy egyhazi es egyebb szervek , akiknek ugyebar a segitsegnyujtas a "föallasuk!" gondolom hogy jelenvannak a legtöbb topikon ? Ilyenforman lehet abban bizni hogy kinyomozzak honnet indult el , ez a "segelykerö" iras es minden bizonyal utanna is jarnak , hogy mifele alapja van az egesznek ?
2007. okt. 30. 16:42
Én még most is csak azt gondolom,hogy nagymama beteg,mert normális esetben nem üti az ember az unokáját.Szerintem ne itéljük el a nagymamát mindjárt.A kislánynak kell segitséget kérni,ha igz ez az egész dolog.
13. fe20557d00 (válaszként erre: 1. - Damian)
2007. okt. 30. 15:19

Menjetek be a barátnőddel a Gyámhivatalba!

Hozzánk így került be két lánytestvér,el kell mondanotok a bántalamazást és kérnie kell a lánynak az ideiglenes hatályú elhelyezését!!Már korából adódóan megteheti!!!

2007. okt. 30. 15:14

Véleményeket lehet írni,de ha valóban ez a helyzet segítséget csakis a környezetében élők tudnának érdemben adni.

Mindenféle vita,vagy vélemény ezen a fórumon meddő lesz,mert nem egy hétköznapi ,általános szituról van szó.

11. gerna
2007. okt. 30. 15:08
Kollégium! ebben az iskola tud neki segíteni.
10. caravell (válaszként erre: 9. - 274c9996b8)
2007. okt. 30. 14:36

Azért a közvetlen környezet ezt nyilvánvalóan leszűrte már,hogy nem erről van szó - vagy gondolod,h ezért topikot nyit valaki? A gyerekek verését pedig semmilyen indokkal nem tudom elfogadni,még követelőzésért sem. Bár nem tartom túlzott követelésnek,hogy egy kamaszlány az apjával rendszeresen találkozni akar...

Tényleg nem hallottuk sem a nagymamát, sem az anyukát. Meg a gyámügyist sem. Tehát nyugodtan odaírhatjuk a hozzászólásaink elé,hogy "feltételezve,hogy igaz, amit a topik indítóban olvastunk..." de hát ez nyilvánvaló,nem?

2007. okt. 30. 14:24
A helyzet az hogy nem hallottuk sem a nagymamat,sem pedig az anyukat ! ? Tehat erdemes feltenni kerdeseket pl hogy mi az igazsag ebböl az egeszböl ?? Mindenki tudja hogy nem könnyu tini-nek lenni , ebben az idöszakban szoktak fellepni olyanfalyta követelödzesek , amiket meg egy teljes csaladnak is nehez kivedeni !
2007. okt. 30. 13:08
Hát nem tudom,mit is gondoljak.De arra is kéne gondolni,hogy a nagyszülönek is van gondja,mármint beteg.Én is azt gondolom,hogy egy 16-éves lány probáljon meg önálloan gondolkodni,valamit tegyen a saját érdekében.Igen el mehetne dolgozni,ha jobb megoldást nem lát.A nagymamát már ne kényszeritse senki semmire.Biztos beteg,agyilag.
7. caravell (válaszként erre: 4. - 274c9996b8)
2007. okt. 30. 12:57
Biztosan van igazság abban, amit írsz,hogy sokan ebben a korban indokolatlanul szídják, azokat, akik felnevelték és én is visszataszítónak tartom - bár sok kamasz csak akkor ért meg dolgokat,ha már szülőként felelősséggel benne van,de mintha itt nem ilyesmiről lenne szó. A nagymamának nyilvánvalóan sajátos nevelési elvei vannak, amik már korából adódóan sem biztosan a legmegfelelőbbek. A nagymamának egyébként ehhez sztem nincs joga, nem ő a hivatalos gyám, csak anyuka nincs a helyzet magaslatán. Ahhoz meg,hogy az apától eltiltsa,még az anyának (vagy más hivatalos gyámnak) sincs joga, ahhoz bírósági végzés kell, komoly indokkal (szexuális bántalmazás, fizikai bántalmazás, alkoholizmus stb.)
6. Ági28 (válaszként erre: 4. - 274c9996b8)
2007. okt. 30. 12:53

Valamit rosszul olvastam, vagy az első vagy az utolsó hozzászólást. ???? Solyom, te mit olvastál???

Nem tudom minek vannak a gyermekvédelmisek. Eddig még nem hallottam olyan esetről, ahol jól dolgoztak volna és megmentettek volna bárkit is! Sajnos használható 5letem nincs, de ha a lányon vannak sérülések, azokról mindenképpen vetessen fel látleletet. És sztem is baj van a nagyival. Kezeltetni kellene!

2007. okt. 30. 12:50

Sziasztok!Én nem gondolom,hogy egy ember bármit megtehet egy másikkal azért,mert felnevelte!

Szerintem vannak olyan szülők,akik jobban tették volna annak idején,ha átengedik a gyereknevelést másnak!Ha pedig Ő beteg ahoz,hogy ezt észre vegye,akkor igenis kell külső segítség!

2007. okt. 30. 12:16
16-eves koraban az ember elmehet dolgozni , es lassan de biztossan önallova tud valni , anyagilag es egyebkent is ! Nagyon nem csipem amikor az ember ebben a korban szidja azokat akik felneveltek ötet ! Plane nem szimpatikus amikor 2-3-ik szemelyben törtenik az ilyesmi !
2007. okt. 30. 12:09

Nincs jó ötletem... de nagyon-nagyon szomorú lettem... milyen szülők/nagyszülők vannak... szörnyű,hogy gyermekek milyen közegben élnek...


:((

2. NOA (válaszként erre: 1. - Damian)
2007. okt. 30. 11:58

Körzeti orvos segitségét kérd.Ez nagyon nehéz, mert az ember nem diagnosztizálhat de biztos vagyok benne, hogy baj van a mamával.

Erőszakkal senkit nem lehet kezeltetni és elvitetni, pedig lépni kell valamit mert tönre teszi a családot és ez jobb nem lesz.

Orvosnak el kell mondani, hogy pörög ezerrel és olyan dolgokról beszél ami nem történt meg.

2007. okt. 29. 16:43

Szinte a testvéremnek érzem, és sajnos, a családi állapota, nagyon nagyon rossz.

Anyukájával, és Nagymamájával él.

Az anyukája nagyon beteg, izomsorvadása, és egyéb betegsége is van.

Mamája "segít a nevelésben". Viszont, nagyon sokszor, szinte állandó rendszerességel üti, vágja szegényt, sem tanulni, sem szórakozni nem hagyja.

Sokszor a barátnője láthatását is megtiltja, az édesapja láthatásáról nem is beszélve.

Amint kiejti hogy szeretne édesapjával lenni, ordít vele, bántalmazza, és folyamatosan azt hajtja, hogy jobb lenne ha nem élne, és hogy "eltirhítja" őt onnan, mert csak nyűgnek van.

Mások szemébe mindennek elhordja, hogy ezzel bemocskolja mások előtt. Barátnője édesannya, már többször került miata kényes helyzetbe, munkahelyén, ahol azzal vádolta unokája barátnőjét, h 5000 Ft-ot lopott tőle.

Ami persze nem igaz. Az iskolába is bejárt, és az osztályfőnöke előtt is előadta ezeket, többször volt kinn a gyermekvédelmis, mindeddig reedménytelenül.

Ezt szeretném megosztani másokkal, segítséget/megoldást kérni.

A helyi gyermekvédelmis nem veszi komolyan ezt a helyzetet, egyszerűen nem törődnek vele, vagy csak nem hisznek egy 16 éves gyermeknek.

Utólag a mamája azt mondta, h kirakja őt, és édesannyát a lakásból.

címem: mlaci4@gmail.com ha tudnak esetleg valamiben segíteni, kérem irjanak. Köszönjük.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook