Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsenek egy 16 éves lánynak!! fórum

Segítsenek egy 16 éves lánynak!! (beszélgetős fórum)

1 2
2011. febr. 8. 08:22

Olvasva a hozzászólásokat teljesen fel vagyok háborodva ezen, amit olvastam el vagyok képedve, hogy a családban mik történnek. Véleményem szerint

a nagymamával vannak komoly problémák, aki nincs tudatában a cselekedetével, mert amit tesz az teljesen helytelen. Kiderül, hogy izomsorvadása van meg más egyéb betegsége, de könyörgöm szerintem nincs tisztában azzal, hogy a környezetében élők életét teljesen megkeseríti. A családtagokat nemhogy megbecsülné, hanem a testi épségüket is veszélyezteti. Nem hogy szeretné az unokáját inkább ellenséges viselkedésével üldözi el. Egyetértek azzal sürgősen tenni kell valamit ellene. Üdv.Ágnes

55. 94786a70d9 (válaszként erre: 4. - 274c9996b8)
2010. júl. 26. 09:17
Elmehet dolgozni??? Hova???? Amikor már egy takarítónőnek is kell papír a foglalkozásáról!!! Nem a 80-as és 90-es években!!! Egy sima érettségivel se tud az ember elhelyezkedni,végzettség és gyakorlat nélkül fel sem vesznek sehova + csak egy cseppet van munkanélküliség hazánkban. A nagymamát max a kora miatt tisztelhetné az ember semmi másért. Anyuka se mer gondolom szólni,mert akkor mehetnek. Egy anyának segítenie kell a gyerekén és szeretnie az unokáját, eléggé szívtelen egy öreglány,megérdemelné hogy vén korára egyedül maradjon.
54. nusoka (válaszként erre: 47. - Zsóka53)
2010. jan. 15. 16:24

"Szerintem egy 16-éves lány sokkal okosabb mint mi gondoljuk,ezért nem hiszem,hogy nem talál megoldást."

Dehogy okosak,csak úgy néz ki távolról,és azt is akarják elhitetni.Biztos vagyok benne,hogy megtalálja a kiutat,mint annó én is megtaláltam.

Különben meg nem is ő fordult segítségért,hanem a pasija.

2009. okt. 26. 20:28
Szerintem is a kolesz jó ötlet, de ott sem élhet egész évben. :S
52. manócska16 (válaszként erre: 23. - 53cc09e608)
2009. okt. 26. 20:27

Egyetértek veled/Önnel.


...és kedves Solyom... ha már minden hozzászólásodban azt írod, hogy honnan tudjuk, hogy ez igaz, akkor minek vagy te fent ezen a honlapon? Egy írást sem támaszt alá semmi, hogy igaz lenne. Csak egyszerűen azt feltételezi mindenki. Legalábbis én biztos, úgy látszik, mindenki magából indul ki. És főként, ha szerinted nem is igaz ez az egész sztori, akkor minek szólsz hozzá egyáltalán?

2009. júl. 3. 22:13

Kolesz nem hülyeség. amúgy mielőtt a nagymamát csesztetnétek, anyukám nemrég kapott agyvérzést, és totál más, mint előtte volt. Szóval...

De ebben a szituban az apuka is léphetne a lánya érdekében....

50. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 1. - Damian)
2008. márc. 9. 23:56
Keresse meg az apját és ő kérje a gyeekelhelyezést. mást nem tud tenni. A gyámügy és a gyerekvédelmi am xart sem ér, nem csinálnak semmit hiába jelentesz te bármit is. Tőlük nem lehet semmire számítani, személyes tapasztalat, a magyar jog egyenlő a 0-val. Jó példa a Simek Kitti ügye, egy gyerek odáig jutott, hogy lelőtte a nevelőapját. Sokszor jelentették mit művel a nevelőapja és a kisujjukat sem mozdították sem a gyámügyesek sem a gerekvédelmisek aztán még a gyereket csukták érte börtönbe .Azokat kellett volna akik nem reagáltak a sorozatos feljelentésre! Szerintem teljesen felesleges a gyámügy és a gyermekvédelmi szolgálat is! Csak pénzpazarlás, semmit nem csinálnak csak kapják a fizetést! Ha már megtörtént a baj, akkor kapkodnak.
49. gte
2008. márc. 1. 21:32

Minden településen működik Gyermekjóléti Szolgálat, ahol segítséget kaphat. Jelzéssel élhet az osztályfőnökénél, gyermekvédelmi felelősnél, gyámügy... stb. Édesapával működik-e a kapcsolattartása? Anya orvosi ellátása rendben van-e, ő látja-e a problémát? Jelezte-e valakinek?


A kérdések megválaszolása valamilyen útbaigazítást is magában hordoz. Érdemes elgondolkodni a az első lépésen! Sok skert!

48. anonimgirl (válaszként erre: 47. - Zsóka53)
2008. jan. 10. 16:11
Persze,lehet rá megoldást találni,de jogi úton szinte lehetetlen.Egyedül meg főleg.Segítség kéne neki!!Méghozzá gyorsan.
47. zsóka53 (válaszként erre: 45. - Anonimgirl)
2008. jan. 9. 16:54
Szerintem egy 16-éves lány sokkal okosabb mint mi gondoljuk,ezért nem hiszem,hogy nem talál megoldást.
46. spinneli (válaszként erre: 1. - Damian)
2007. dec. 22. 13:23
ez melyik településen van?
45. anonimgirl (válaszként erre: 42. - 7934d1ac97)
2007. dec. 22. 12:30
Mégis hogyan tudna megszökni otthonról?Nem tud felszívódni,azt sem tudná hirtelen hová menjen.A nagymama pedig tuti ráküldené a zsarukat.Akkor meg miértelme lenne?Míg befejezi a sulit,az két év.És azalatt a két év alatt mi lesz?Tűr mindent?És egy rosszul jött ütéstől kórházba kerül vagy mii??Úgy beszéljen mindenki,ha átélte egy kicsit is a családon belüli erőszakot!!Tapasztalatból beszélek!!Undorító ha egy szűlő.nagyszülő megüti a tinédzser gyereket!!
44. zsóka53 (válaszként erre: 41. - Ef1a32d478)
2007. dec. 13. 17:36

Szerintem te is találnál ki utat,bármi is legyen az.Lehet,hogy nem tudjuk meg oldani mi. De abban biztos vagyok,találnék meg oldást.

16-évesen azért már lehet lépni(szerintem)nem hagynám magam

2007. dec. 13. 17:02
ha a nagyanya nem hagy neki békét keresse meg az apját és kérjen segitcséget töle
2007. dec. 6. 14:09
Én a csaj helyében már megszöktem volna otthonról, az apjához. 16 évesen már azért elég nagy az ember ehhez, arról nem beszélve, hogy egy két év, befejezi a sulit és eltud menni dolgozni, lesz fizetése és önnáló életet tud majd élni. Nem fog rászorulni a nagymamára. ÉN biztos hogy a talpamra állnék és megoldanám a saját problémámat.
2007. nov. 1. 11:38
nem értem hogy lehet ilyen könnyen venni ezt a dolgot, vannak akik azt hiszik, h egyik napról a másikra, hipp-hopp csak úgy munkába tud állni egy 16 éves lány
40. gerna (válaszként erre: 39. - Ef1a32d478)
2007. nov. 1. 10:35
Ha középiskolás, a kollégium, és utána munka.
2007. nov. 1. 10:26
és mellette a suli? vagy hagyja abba a sulit csak mert a nagymamája terrorizálja?
38. fe20557d00 (válaszként erre: 36. - Ef1a32d478)
2007. okt. 31. 21:47
Bármilyen segédmunka...
2007. okt. 31. 21:46
Mcdonalds
2007. okt. 31. 21:33
Egy 16 éves lány dolgozni? És mégis hol, én 18 múltam de nem érzem hogy képes lennék dolgozni,egyébként sincs munka, még a felnőtteknek sem, akkor egy "gyereknek" lenne??
35. fe20557d00 (válaszként erre: 32. - 53cc09e608)
2007. okt. 31. 21:21

Egy idő után tudod kezelni...vagyis kénytelen vagy,mert különben nem tudnád végezni ezt a munkát.

Azért itt is vannak pozitív kimenetelű dolgok...talán ez erőt ad nekünk is.

34. fe20557d00 (válaszként erre: 31. - Gerna)
2007. okt. 31. 21:20

Igen a kollégium is megoldás lehet....ilyen esetben ha azt látjuk járhatóbb útnak a szakvéleményben arra teszünk javaslatot.Sok javaslati forma létezik....

Igen a gyerekek félnek az átmeneti nevelésbe vételtől...de vannak olyanok is akiknek már annyira nehéz,hogy inkább azt választják.

Igen akkor a kollégiumi ellátás ha átmeneti nevelt a gyerek ingyenes.

33. 274c9996b8 (válaszként erre: 30. - Smudlaagi54)
2007. okt. 31. 18:29

szia ! Mar ne haragudj , de hogy jön ebbe a temaba svedorszag ???

Ez egy magyar topik es itt olvasunk erdekes kerdeseket,elmeleteket stb..... aztan a tema milyensegetöl fuggöen hozzaszolunk ill nem szolunk hozza !

Szereny szemelyem mindössze megkerdöjelezte az itt megadott temat ? Tehat erdekelne mennyi alapja van ennek a historianak ! Marpedig amig nem olvastuk/hallottuk a nagymamat es az anyukat addig en szemelyessen nem foglalhatok allast ! Idönkent az embernek meg kell kerdöjelezni bizonyos dolgokat , szerintem.

32. 53cc09e608 (válaszként erre: 29. - Fe20557d00)
2007. okt. 31. 17:11
Csodálatos hivatásod van ,de nem írigyellek érte ! Mert Ti nagyon sok olyan dolgot láttok ,amit mások elsem tudnak képzelni ! Én is láttam ilyen gyermeket akinek a teste verésnyomtól volt tele !Mikor fűrdettem ,kikellett mennem ,mert annyira sírtam mikor megláttam !! És állíthatom tiszta szivvel, a kisgyerek soha semmi rosszat nem tett!!! Nagyon szigorítanám a törvényt ez ügyben !!!! És még most is kicsordulnak a könnyeim ,pedig ez több mint 20 éve volt!
31. gerna (válaszként erre: 29. - Fe20557d00)
2007. okt. 31. 16:59

Lehet, azért nem megy oda, mert az intézetbekerüléstől fél. De középiskolás esetében megoldás lehet a kollégium is! állami gondozásba vétel mellett ingyenes a kollégiumi ellátás.

Jól tudom?

2007. okt. 31. 16:46

Solyom én úgy tudom,hogy svédországban nagyon komolyan veszik a gyerekek érdekeit.Rosszul tudom?

Lehet,hogy rosszul olvastam,de az rémlik,hogy az édesanya is beteg.Ha az én anyám lenne,én nem hagynám ott azért,hogy nekem jobb legyen,és gondolom a kislány is ezért nem megy el koleszba.Bármilyen megalázó is,inkább tür az édesanyja miatt.

2007. okt. 31. 16:45

Sziasztok!Csak azért szólok közbe mert olyan helyen dolgozom, ahova futnak be az ilyen ügyek....GYIVI...régi néven így talán többeteknek ismerős.Abban a szakértői csoportba dolgozom,ahol mi vizsgáljuk meg az ügyeket,hogy a gyermeket valóban ki kell emelni egy családból....

Szerintem ne vitázzatok...az élet kegyetlen...hozzánk sok esetben kerülnek igenis súlyos bántalamzásokat elszenvedett nagyobb gyerekek,akik a kutyának nem szólnak évekig,termetük sem azt feltételezi,hogy nem tudnák magukat megvédeni...

Olyan dogok történnek az életben,amit el képzelni sem lehet....

Viszont a viszgálatok sokszor be bizonyítják a valóság tartalmat....a bántalmazásokat.Egy személyiségében sérült kamaszt ne hasonlítsatok egy "normál"tinihez!!Az ő reakciójához...

Menjen be a Gyámhivatalba a lány,ott kérje az ideiglenes hatályú elhelyezését,majd a Gyermekvédelmi Szakértői Bizottság megkezdi vizsgálatait.Ennek ez a járható útja!!!

28. Pirosalma (válaszként erre: 25. - 274c9996b8)
2007. okt. 31. 16:44

Nem Ítéltem, csak reagáltam arra, amit írtál.

Csak attól, hogy kvázi szívességet tesz, még nem jogosult bántalmazni a lányt. A törvények szerint kizárólag önvédelem esetén alkalmazhat erőszakot az ember (ill. bűneset megakadályozása végett, de ezt a jogászok biztosan jobban tudják nálam).

27. 53cc09e608 (válaszként erre: 20. - Zsóka53)
2007. okt. 31. 16:44
Pedig az én anyósom is ilyen volt ! Uralta az egész családot ! Velem nem volt szerencséje ! Mert én nem hagytam magam ! Az unokáját úgy hátba vágta ,hogy elesett a gyerek ! A lánya meg helyeselte ,pedig ott voltam ,semmit nem csinált a gyerek amiért bántani kellett volna !!!! Igaz mondtam neki az én gyerekemmel megne probálja mert agyonütöm !Minket nem vertek a szüleink ! És akit intézetből hoztunk kisgyermeket ,soha nem emeltem meg se a hangom ,se a kezem rá !!!! Szép szóval szeretettel többre mentem ! A búkásra álló tanulóból, egy 4 átlagú tanuló lett! Sportolt stb. ma egy boldog családapa ,háza is van, saját . Megdolgozott érte ! Egyszer egy beszélgetéskor annyit mondott ," Ha nem Ti neveltek fel ,elkallodtam volna " Tudna mesélni a megaláztatásról ,éhezésről ,bántalmazásról volt szegénynek mindenben része ,mielött idekerült hozzánk !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook