Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

293. dzsigg (válaszként erre: 291. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 10. 11:57

:):)

Az nem olyan veszélyes mint a tehéntej,valoszinüleg.Ugye?

2009. dec. 10. 11:56
Jav: etetted.
291. fbb53e1d99 (válaszként erre: 290. - 4dedc2d5fa)
2009. dec. 10. 11:55
Akkor 2 hónaposan mért etetetted húslevessel, répával és krumplival?
290. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 289. - E59b092169)
2009. dec. 10. 11:50

Teljesen egyetértek veled!

Tejet én sem adtam neki 1 éves koráig 1 évesen pedig felesen adtam neki.

2009. dec. 10. 11:40

Sziasztok!

Visszaolvastam egy kicsit, én is azon a véleményen vagyok, hogy 1,5-2 éves nyugodtan lehet a tejet tápszerrel helyettesíteni. Egy szülő legyen inkább óvatos, nehogy kialakuljon a tejérzékenység. Mert ha már megtörtént hiába verjük a fejünket a falba utólag!!!

Különben pedig tele van vitaminnal!!! Nem árt!


Én mind a babámnak a mai napig adom. Tej helyett!!!!! Nem ezzel etetem egész nap! Főzök benne neki rizst, grízt. Ezen kívül pedig eszik mindent.


A nagyobb lányomnak pedig hamarabb be kellett vezetni a szilárd ételt, mert kegyetlenül hízott a tápszertől.


(Most sír, majd jövök)

288. dzsigg (válaszként erre: 286. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 10. 10:21
Ö akkor is ugy gondolja hogy mi vagyunk a marhàk,ö tudja hogy kell tàplàlni.És képes azt irni hogy orvosa és védönöje egyetértett vele.El is hiszem..
287. dzsigg
2009. dec. 10. 10:20

Na igen,és csak ezért haragszom,hogy mig a segitség kell valakinek addig meghuzza magàt,sajnàltatja magàt,jopofàskodik,és miutàn megvan amit akart,màr kimutatja a foga fehérjét.Esküszöm,nem kötekedni jöttem ide,de kiforgatja a szavam,hogy csak azért is neki legyen igaza.És mostmàr nem fél tàmadni,lökdösödni.

Ugyan màr....Igaz nem én segitettem,de én meg is irtam hogy azért nem segitek,mert külföldröl csomagot küldeni nem olcso,nem egyszerü,ràadàsul én nem küldenék senkinek akinek az életét nem làotm,vagyis életkörülményét.

286. 75fcec8bbe (válaszként erre: 278. - 4dedc2d5fa)
2009. dec. 10. 10:19
Beteg lazas embrenek nem huslevest ajanl az orvos,mert az nagyon nehez a gyomornak,az tomeny leves,valami konnyu zoldseglevesket esznek a beteg laza emberek,de 2 honaposnak huslevest adni az nagy riziko!!!
285. fbb53e1d99 (válaszként erre: 284. - Dzsigg)
2009. dec. 10. 10:16
Értem...
284. dzsigg (válaszként erre: 283. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 10. 10:15
Babruhàkat kapott egy Hoxa tagtol.Tudom,hisz attol kapja akit mindennap olvasok.Jo szivü ember,még ha személyesen nem is ismerem.
283. fbb53e1d99 (válaszként erre: 282. - Dzsigg)
2009. dec. 10. 10:14
Milyen segítséget kapott?
282. dzsigg
2009. dec. 10. 10:12
Hàt nekem nem kell visszaolvasni,az én emlékezetem jo.És azt irtam hogy a gyerek nem liba hogy tömni kelljen.Mert te azt irtad,hogy nem akartad tömni a gyereket tàpszerrel.Vàlogasd meg a szavaidat,mert tömés helyett irhatnàl etetést is.Ugye?Most kaptàl segitséget,kedves forum tàrsamtol,gondolod most akkor beinthetsz és tovàbb àllsz?Felölem.Még feltételhez kötöd a tàrsalgàst?Azilyen megérdemli a segitséget?
281. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 279. - Dzsigg)
2009. dec. 10. 10:08

olvasd vissza amit írtál és akkor mond mégegyszer,hogy nem kötekedés...

amúgy meg szerintem egy anya tudja mi jó a gyerekének és mi nem...

ha tudsz normálisan beszélgetni akkor beszélgethetünk tovább ha nem akkor itt befejeztem a társalgást!

280. fbb53e1d99 (válaszként erre: 278. - 4dedc2d5fa)
2009. dec. 10. 10:04
Nem, egyáltalán nem...főleg egy két hónapos csecsemőnek. A legtöbb mérget a húsleves tartalmazza, mivel a húsból az összes méreganyag kifő, s ezt megetetted a két hónapos bébivel. Gratulálok..
279. dzsigg
2009. dec. 10. 10:04

NMa ne haragudj,de nem kötekedni jöttem ide,csak a véleményemet nyilvànitani.

Te aztén nem vagy semmi!

Hallod nem azt mondtam hogy a 3 évest etesd tàpszerrel.

Olvass vissza!

Azt irtad hogy 2 honaposan màr huslevest kapott.

Erre irtam hogy miért??????????????$

Te irtad hogy nem akartad tàpszerrel TÖMNI.

Ügye igy volt?Vagy tagadd le azt is hogy a viz szintelen!

És a husleves jo,de nem 2 honaposnak!Nem csodàlkoznék ha màr azt irnàd hogy a korhàzban anövérke szülés utàn huslevest hozott cumis üvegben...

És nem kell felhàborodnod.Egyszerüen reagàltam a megjegyzésedre.

278. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 277. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 10. 09:54
ez érdekes mert ugytudtam egészséges a beteg lázas embernek is azt ajánlja az orvos.
277. fbb53e1d99 (válaszként erre: 276. - 4dedc2d5fa)
2009. dec. 10. 09:52
Akkor jól emlékszem...csak átfutottam, de nagyon elcsodálkoztam. Te nem tudod, hogy a húsleves az ételeink egyik legmérgezőbb egyike?
276. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 275. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 10. 09:51
de én írtam de nem tápszer helyett...és nem minden nap.
275. fbb53e1d99 (válaszként erre: 274. - 4dedc2d5fa)
2009. dec. 10. 09:43
Ne haragudj, nem Te írtad valahol, h két hónaposan húslevest adtál a kicsinek?
274. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 273. - Dzsigg)
2009. dec. 10. 09:39

Hidd el 2 gyerekem van most jön a 3. és a védőnő is meg az orvos is tudott mindig mindenről és megvoltak velem elégedve...

Nem tudom miért kell kötekedned.

Évek mulva? Milyen évek mulva? a nagyobbik 11 éves a pici 6 éves.

Kaptak tápszert de adtam mellé mást is.

273. dzsigg (válaszként erre: 264. - 4dedc2d5fa)
2009. dec. 10. 09:33

De a te gyereked nem volt tejallergiàs,ha jol értem?Akkor miért irsz ilyet hogy nem akartad egésznap"tàpszerrel tömni"?

A baba az nem egy liba hogy tömni kellene ,és hidd el a tàpszer ebben a korszakban nagyon fontos.Persze azt gondolod magadban hogy jajj a gyerek majd kicsattan az egészségtöl tàpszer nélkül is,pedig majd évek mulva làtni fogod az eredményt.Sajnàlom,és együttérzek azokkal akik nem tudjàk fedezni a csalàd összes igényét,de néha rosszul vagyok amikor ilyen kijelentésekkel talàlkozok.Nem tudom a védönöd,vagy a gyermekorvosod mitszolna ha ezt olvasta volna.Biztos megveregetné a vàlladat.Hozzàteszem,nekem sincs anyatejem.A gyermekem newm jàr màrkàs ruhàban,mint elözöleg irtam,van olyan nap hogy nekem sincs fött étel az asztalon,de a gyerekemet a mai napig etetem(tehàt nem tömöm)tàpszerrel.Most 9 honapos,és nem hiszem hogy felesleges.

2009. dec. 9. 22:53
csak ma tudták rákötni? Érdekes, napok óta reggeltől estig fent vagy! Mesélj másnak! Tegnap hallottad Angeltől, hogy a szomszédon keresztül netezik és most Te is ezt találtad ki, hogy a szomszéd adott gépet Neked! Szánalmas... És képzeld el, igen is segitek, amiben tudok annak, aki rászorul!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. dec. 9. 22:49
tudod ö a fogadot családom,aki amikor lehet evel segit ugy hogy nekik van olyan internetjük amire több számito gépet lehet egybe kötni és ,volt nekik egy ami ezer éves kölcsön adták és rákötöték a milyénket de csak ma tudtuk mert kijöttek és megcsinálták tudod egy pár embernek igaza van az köt bele az emberbe aki nem akar segiteni csak kötözködik.ezért ezután nem veszem figyelembe az ilyen embereket,amugy mindenkinek van keresztje cipelje.és seperjen a saját udvarán.
2009. dec. 9. 22:32

Ez kimeritő válasz volt!

Éjjelig netezel, mert azt mondod, hogy a szomszéd gyerekeire vigyázol, mert délutánosok és tőlük netezel, de akkor délelőtt, meg reggel 8kor honnan? Akkor is a szomszédtól? Biztos örökbe fogadtak már! :))))

2009. dec. 9. 22:22
mert
2009. dec. 9. 21:48
doroszita neked is nagyon szépen köszönöm,hogy segítettél és szóltál az érdekünkbe nem is tudom hogy háláljam meg nektek a segítséget.
267. 3f9dae7bb5 (válaszként erre: 266. - 3f9dae7bb5)
2009. dec. 9. 21:20
A gép nem jól választotta el a tápszer árát: 1550,- ft azaz: egyezer-ötszáz-ötven.
2009. dec. 9. 21:18

"SIMILAC vassal dúsított" tápszert ajánlom a figyelmedbe. A 2x1000 g ( nem tévedés: 2 kilogramm) 1.550,- Ft összesen!!!!!! Biztos vagyok benne, ugyanis ma váltottam ki. Én 1,5 éves gyereknek adom tej helyett. ( A tejérzékenység elkerülésére az orvosunk teljesen 2 éves korig ajánlja!)

Ugyanúgy használom mint a tejet, kakóval is szoktam ízesíteni: így változatosabb! Grízt, rizst is lehet benne főzni.


Abban igazad van, hogy 100.000 ft igencsak kevés 7 ember részére 1 hónapra. Nem lehet minden nap krumplis-, dióstésztát és vajas kenyeret enni. A felnőtteknek IGEN!, de a gyerekeknek kellene a vitamin, a változatos étkezés!


Viszont azt nem értem, hogy ekkora család - és benne kicsi - gyerek mellett hogyan tudsz szinte egész nap a gép mellett ülni?????


Nem neked szól - mert nálatok 2 házasságból jött össze az 5 gyerek - de bizony nagyon sok felelőtlen ember vállal erőn felül több gyereket!

Igenis csak annyi gyermeket szabad vállalni, amennyit normális körülmények között fel tud nevelni az ember!

Itt kivétel nélkül azokra gondolok, akik tartós kapcsolatban (ugyanazzal a személlyel élnek) szülnek 5-6 sőt több gyereket, enni meg nem tudnak nekik mit adni! (Se ruházni nem tudják, sem rendes fedelet nem tudnak nyújtani nekik.)


Az alábbiakkal nem dicsekedni akarok!!!!:

Én is és a férjem is dolgozunk, lakásunk van, autónk van, rendezetten élünk és "csak" 2 gyermekünk van! Még sem jut eszembe több gyermeket vállalni, mert annak már nem biztos, hogy tudnám biztosítani a szükségleteit. (Mivel nem látok a jövőbe és nem tudom meddig lesz munkahelyünk!)


Persze monst lehet azt mondani, hogy a gyermekvállalás mindenkinek a saját személyes ügye...

2009. dec. 9. 20:09
Miért nem mész be a családsegítőbe?
264. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 256. - Dzsigg)
2009. dec. 9. 20:06

Mert kevés volt a tejem és nem akartam egész nap tápszerrel tömni.

Egyik fiuval sem volt sok tejem és a nagyot 3 a kisebbiket 4 hónapig tudtam szoptatni de ki kellett nekik egészíteni tápszerrel de nem volt hasfájós és ízlett neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook