Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segitségkérés! fórum

Segitségkérés! (beszélgetős fórum)

9. cikicakk (válaszként erre: 8. - Cikicakk)
2015. jan. 18. 20:03
Elnézést, a gyerek adatait nem jól adtam meg. 8.ik után 170cm magas volt,most 192cm magas és csak 65kg. Nagyon sovány,és bár nem mondja,de sokszor látom rajta, hogy éhes még,de nem tudunk több ennivalót venni.Most azoknál vagyok,akiknek eladtuk a gépünket,de már megyek is haza,mert itt is van 2 gyerek,akik már kész vannak a leckével és játszanának.Nagyon hiányzik a számítógép,főleg most az érettségi előtt a tételek kidolgozásánál nagyon jól jönne. Üdvözlök mindenkit,azokat is akikkel már nem is egyszer leveleztünk, és azokat is akiket még nem ismerek. Nem vagyok vallásos,de a sorsomban bízok.Most arra kérem a sorsom,hogy vezesse a kezem azok felé,akik megértenek,akik nem gúnyolnak ki. Soha nem gondoltam,hogy egyszer én leszek bajban.Eddig mindig én segítettem.Árvízkárosultak, vörös iszap katasztrófa. egy rákos kisfiú műtétjére Németországba. Akkor még megtehettem. Kérlek benneteket most az egyszer segítsetek.Jövőre már jobb lesz,mert a fiam már tavaly előérettségizett Angolból kitűnőre és a tanárnője szerint megérné letenni neki a felsőfokút.Akkor már törvényesen is korrepetálhat diploma előtt állókat. A tanárnő szerint az Angol felsőfokú nyelvvizsga fel ér egy diplomával.Igaz,hogy annak az ára 50.000ft,de a gyerek nyáron dolgozni fog és annak megkeresi az árát.Csak ez az egyetlen év, a ballagás miatt,rót ki ránk ilyen megfizethetetlen összegeket.Köszönöm a türelmeteket. Privibe aki segíteni szeretne,bár mivel,annak megadom az elérhetőségemet.
2015. jan. 18. 17:48
Kedves Hoxa társak. Már 2007 óta tagja vagyok ennek az oldalnak és rengeteg jó tanácsot,rengeteg jó embert ismertem itt meg. Sajnos az utóbbi időben nem nagyon tudtam jönni.Egyik ok, hogy a férjem Parkinson kórja nagyon elhatalmasodott,lassan már semmit nem tud egyedül csinálni. A másik ok, hogy az én lebenyi epilepsziás rohamaim egyre gyakrabban fordulnak elő. A pánik betegségem már annyira rettegésben tart, hogy a lakásból már hónaok óta szite ki sem megyek. Fiunk most ballag a középiskolából,és e miatt fordultam hozzátok.Kettőnk rokkant nyugdíja + a családi Pótlék 125.000ft. A középiskola első három évét úgy vészeltük át,hogy mindenünket aladtuk,amire úgyéreztük megleszünk nélküle is. Pár hónapja lemondtuk az internetet, a kábel tévét. A férjem és én már egy éve szinte nem is eszünk főtt ételt.A férjem gyógyszerei havi 32.000ft-ba kerülnek, az enyém 28.000ft lenne, de már egy éve nem szedem,így nem is csodálkozom rajta, hogy gyakoriak a rohamaim. A férjem nem hagyhatja abba a gyógyszerek szedését,mert egy szem kimaradása után is képes vissza esni éveket. Sajnos az orvos megmondta, hogy ebből kigyógyulni nem lehet, az élet hosszát nem befolyásolja,csak a minőségét. Én a rohamaim után aránylag a kiinduló pontra érek vissza,de a rohamok után egyre hosszabb ideig szörnyű fejfájás kínoz. 2011-ig kaptuk a közgyógyellátást,de azóta nem. Azt mondták túl magas az egy főre eső jövedelem a családban.Sajnos ezt az évet már semmilyen megszorítással nem tudjuk megoldani.A gyereknek kötelező a fekete öltöny, a fekete fűzős cipő. az egyen nyakkendő,amit az iskola csináltat,de mi fizetjük i. Mindeb gyereknek kötelező beadni 7000ft-ot a tanárok ajándékára,3000ft-ot a konflis bárlésére,amivel a szerenádot adják az osztályfőnöknek. Kötelező a ballagáson a gyerekeknél egy csokor virág,ami szintén 4-5.000ft. Ennyi pénzt képtelenek vagyunk összeszedni.Csak az öltöny,30.000ft az ő méretében és ez a legolcsóbb.A gyerek 182cm magas, 65kg és 45-ös lába van. Kérlek benneteket,aki tud segítsen.Nem milliókról van szó.Kiszámoltuk,hogy a ballagás mindenestül,kb 80.000ft. Külcsön nem tudok kérni,mert kizárt,hogy megtudjam adni.Banknál ugyan ez van. A gyerek szinte minden ruháját cipőjét kinőtte,mert 4 év alatt nőtt meg 170cm-ről 182 cm-ra annak is nagyon örülnék, ha valaki tud ilyen magas gyerekre, és ilyen soványra pólót,nadrágot,pulóvert küldeni. Már fordultam segítségért más weboldalakhoz is, de akik küldtek is valamit,azok kisnyugdíjasok,több gyermekes anyák,szintén elég nehéz körülmények közt élők küldtek 500-2000ft közt- Mivel nem az én gépemről írok,majd csak holnap tudom megnézni,válaszolt-e valaki a kérésemre.60 éves vagyok,még soha nem kértem eddig semmit,de most a kisfiamról van sző és érte,még koldulni is képes vagyok.Előre is köszönöm ha segítenétek.Megadom az elérhetőségemet,annak aki segíteni tud,csak jelezzétek.Sziasztok,most mennem kell,mert kell a másik családnak is a gép.Üdv, cikicakk
2010. ápr. 2. 17:23
igen sajnos a munkadijat nem tudom kiszoritani!A pérommal és a nagyszülökkel élek!A nyukám le van bénulva neki zuhanyzo kell a kisfiamat meg nem lehet zuhanyopztatni és igy neki kádra van szügsége!Anem tudom pontosn a méreteket csak azt tudom hogy 16nm csempét vettünk és 6nm járolapot!A csempézéenél a falat 2,20m ig kell csempézni!A párom 3 müszakban dolgozik és ő nem ért az ilyesmihez!
6. kefekötőke (válaszként erre: 3. - 6ea43c1c6d)
2010. ápr. 1. 17:16

"a járolap meg 6nm ... fürdöszoba kb:16nm "


Ezért kérdezem,hogy most akkor melyik az igaz?

Én 6 nm saccolok jónak.

Még azt sem értem,hogy 2,5 éves gépilélegeztetett kisgyereked számára kéred az átalakítást,egyedül neveled,és valami speciális fürdőszoba igény van?

Itt a neten sokféle segítség elképzelhető,de mivel ilyen üzengetős módszerrel van megadva a bejövő,ugynevezett kezdő adatsor,nem árt pontosan tudni az adatokat,igényeket.

Mert azt mondtad minden megvan,vag meg lesz, "csak a munkadíjra" nem jut.

2010. ápr. 1. 13:45
a járolap felület 6nm és a csöveket még nem vettem meg mert azt még nem tudom hogy mennyi kell!vagy hogyérted hogy mekkora a járolap felület?én nem értek hozzá!normál járolap méretüek!bocsi ce ténleg nem értek hozzá!tudnál segiteni?
4. kefekötőke (válaszként erre: 3. - 6ea43c1c6d)
2010. ápr. 1. 12:59

Mekkora járólap felület? 6 vagy 16 nm?

Milyen méretű,anyagú csöveket és mennyit vettél?

2010. ápr. 1. 12:31
a csempe 16nm a járolap meg 6nm szerintem igen kell vizvezetékelni is!A fürdöszoba kb:16nm és már megvettem mindent
2. kefekötőke (válaszként erre: 1. - 6ea43c1c6d)
2010. márc. 31. 14:04

Mekkora fürdőszobád?Az anyagot (csempe,járólap,ragasztók,fugázók,kád,szerelvények,egyéb)már megvetted?

Hány nm.csempét vettél?

Vízvezetékcsövezni is kell?

2010. márc. 31. 13:47
Keresek Szolnok megyében olyan hozzáértő embert aki átalakitaná a fürdőszobánkat a 2,5 éves gépilélegesztetet kisfiamnak!a felszerelés megvan csak a munkadijat nem tudom kifizetni! nagyon fontos volna!Kádbeállitás ,csempézée és burkolás lenne!Kérm segitsetek!Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook