Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! fórum

Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! (beszélgetős fórum)


49. vviki2
2010. márc. 1. 08:19
Azt esszük ami hazai. Alma, körte, répa, burgonya, káposzta. Mi nem szeretjük a téli zöldségeket. Nincs jó íze... Persze néha veszek (pritaminpaprikát, kaliforniait), de nem mindennapos.
48. VTünde (válaszként erre: 43. - Cd2f2f0546)
2010. márc. 1. 08:19

Részleteznéd hogy mi mire? Azt tudom hogy ablakra jó az ecet (csak a párom kiszalad a lakásból a szagától...) és vízkő ellen is.


A többi??

47. globus
2010. márc. 1. 08:18
A csip-csup nyalánkságok is sokba kerülnek, ezért ahol gyerekek vannak, lényegesen olcsóbb sütni-főzni egyszerűbb desszerteket, kiadósabb, sőt talán egészségesebb is. Tejbedara, rizsfelfújt, palacsinta, aprósütemények stb.
2010. márc. 1. 08:18

a felvágottakat én sem annyira szeretem, de akisfiam meg állandóan csak azt enne, próbálok ötleteket innen-onnan összeszedni, hogy milyen szendvicsalapot lehet kitalálni, ami egészségesebb


lehet, hogy nem értetek vele egyet, de egy kis kacsaháj kisütve zsírnak, megturbózva fokhagymával, nyáron paradicsom-paprika hozzá, friss kenyérrel szerintem egészségesebb, mint ezeke a felvágottak, nem eszik az ember úgysem annyi zsírt, hogy ártson

45. f8db0709b8 (válaszként erre: 42. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:17
Én tisztitószerekből mindig a drágábbat veszem tuti jó,és kb 3-4 havonta kell rá pénzt kiadni!
44. titati (válaszként erre: 39. - Vviki2)
2010. márc. 1. 08:15

De ilyen alapon semmit nem szabad megvenni.


És akkor hogyan juttathatod a szervezeted vitaminhoz? A vitamintabletták se nyújthatnak megoldást, mert nem ugyanaz, mintha valódi forrásból jutnál a vitaminhoz.

2010. márc. 1. 08:15
tisztítószerek helyett: ctrom, szódabikarbóna és az ecet csodákra képes
42. VTünde (válaszként erre: 13. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:13

Sziasztok!


Ez a téma engem is érdekel, csak sajnos mi már annyira minusszal kezdünk, hogy nem tudok minden csekket befizetni:(


Az olcsó megoldásod érdekelne, mert a tisztítószerek rengeteg pénzt elvisznek..

Elárulod?

41. vviki2 (válaszként erre: 40. - Andika751)
2010. márc. 1. 08:13
:-))))
2010. márc. 1. 08:11
úgy látom működik a topik, ennek örülök, csak így tovább
39. vviki2 (válaszként erre: 34. - Titati)
2010. márc. 1. 08:10
Zöldség? A téli paprika, paradicsom, uborka tele van vegyszerrel. :-(
38. syria
2010. márc. 1. 08:03

Listát kell írni, lehetőleg olyan sorrendben, ahogy a megszokott üzletben ki van helyezve az áru.

Nem szabad nézni se jobbra, se balra, a listán szereplő termékekre kell koncentrálni, hogy ne essünk kísértésbe.

Bizony, figyelni kell, hogy hol, mi mennyibe kerül. Pl. nem szabad megvenni a trappistát abban a boltban, ahol a Ráma margarint, mert ott 1600 Ft kilója, de a másik boltban 1200. A Ráma viszont éppen 50 Ft-tal olcsóbb, mint ott, ahol a trappistát veszem. Ugyan az a gyártó, ugyanaz a márka, mégis ekkora különbségek vannak a boltok árai között. Ugyanez a helyzet a többi termékkel is.

A felvágottakból nem érdemes az olcsót venni, mert az inkább felturbózott húsipari hulladék, mint egészséges táplálék.

A háztartási és vegyi áru már nehezebb eset. Pl. a WC papírból nem mindig érdemes az olcsóbbat választani, mert abból annyival több kell, hogy drágábbra jön ki, mit az, amelyik többe kerül.

Mellőzni kell a flancos illatosítókat, mert túl azon, hogy drágák, rákkeltőek is.

Szintén a polcon kell hagyni a vízkőoldót, vegyünk helyette 20%-os ecetet, fehérítő helyett használjuk hypot. A puccos mosogatószereknél olcsóbb és jobb a jó öreg Ultra. Az agyonreklámozott drága samponok helyett szintén a jó öreg WU2-őt veszem, 1 l-es kiszerelésben. A legnagyobb családnak is elég hónapokig!

A mosóporok területén nem vagyok tapasztalt. Ott mindössze annyi a trükköm, hogy ha pl. egy blúz rajtam van valahol 2-3 órát, az nem megy rögtön a szennyesbe, hanem még egyszer felveszem, tehát kímélem az agyonmosástól.

Én nem veszek papírzsebkendőt sem, textilzsebkendőt használunk. A törölközőkkel mosom ki, főzőprogramon. Ezért nem is vasalok, amivel rengeteg áramot és időt takarítok meg.

És igen, érdemes figyelni az akciókat is.

Azon kívül nem szabad bedőlni a marketingesek trükkjeinek, akik az alsó polcokra teszik, amit gazdaságos megvenni, s szemmagasságba azt, amit ránk akarnak sózni. Ugyanezért rendezik át időnként egyes áruházak a boltot, hogy a kényszerű keresgélés közben a nem elég öntudatos vevő azt is megvegye, amit nem is szándékozott. Ezért barikádozzák el áruval az átjárókat is, hogy az ember kénytelen legyen a soron kétszer is végigmenni. Ezért haragszom a legjobban. Egy helyen szóvá is tettem: ha túrázni, gyalogolni akarok, azt nem egy boltban óhajtom megtenni.

37. maya80 (válaszként erre: 34. - Titati)
2010. márc. 1. 07:59
Ezt én cáfolnám. Lehet kevés pénzből is egészségesen táplálkozni. Igaz, sok odafigyelést, szervezést igényel, de megoldható. Én is ezt teszem.
36. maya80 (válaszként erre: 31. - Vviki2)
2010. márc. 1. 07:57

Igen, ez így igaz. Mi szinte egyáltalán nem eszünk felvágottakat, páriszit pedig végképp nem adnék a családomnak. Még a jó minőségű sonkák is tele vannak sóval, a többiről meg ne is beszéljünk. Ha mégis veszek, mondjuk pizzára, csakis csirke vagy pulykamell kerülhet a kosárba. Nagyon tudatosan és egészségesen igyekszünk táplálkozni. Nem eszünk sertéshús, de még marhát se nagyon, csak szárnyasokat valamint tengeri halhat, főképp pangasiust, többször veszek bio élelmiszert, mégsem költünk egy vagyont.

Lista és célirányos vásárlás, ez a legfontosabb.

Ezen kívül a zöldség-gyümölcsfélét, mi Szociális boltban vásároljuk, mert magyar, nem az ország másik feléről hozzák, hanem helyi őstermelőktől, és ott a legolcsóbb.

35. titati (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2010. márc. 1. 07:56
Ez így van!
34. titati (válaszként erre: 31. - Vviki2)
2010. márc. 1. 07:56

Igen tudom...de annak a pár szelet párizsinak a rossz öszsetevőjét kompenzálod zöldséggel amit a szendvicshez adsz pluszba, vagy az étkezések közti gyümölccsel. És már rögtön egyenesben vagy :-)

Amikor pl chips-et vagy fagyit kér a gyerkőc ugyanúgy egészségtelen.

Sajnos a tökéleteses egészséges ételeket, komplett egészsges táplálkozást nem lehet olcsón kihozni!

33. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Vviki2)
2010. márc. 1. 07:55
Párom nekem is a drágább cuccokat ette mindig aztán rájött igy nem lehet spórolni.....ha mindenből minőségit vennénk,2 hétig nem lenne elég a pénz.
32. vviki2
2010. márc. 1. 07:54
Legnagyobb gondot a menü jelenti. Ha már tudod mit főzz egy hétre, az már fél siker!
31. vviki2 (válaszként erre: 25. - Titati)
2010. márc. 1. 07:51
Ezzel csak az a problémám, hogy az akciós 400Ft-os párizsi alig látott húst, tele van E-vel és szójával. Én igyekszem egészségesen táplálni a 3 gyermekem, megnézem mindennek az összetételét. A sonkát látott sonkás felvágott 2000Ft-nál kezdődik...
30. titati (válaszként erre: 25. - Titati)
2010. márc. 1. 07:50
bocsi most nézem, rendesen félrenyomtam a betűket...reggel van ;-)
29. maya80 (válaszként erre: 24. - Vviki2)
2010. márc. 1. 07:49
Nincs külön fagyasztószekrényem, csak egy nagy hűtő, három fagyasztófiókkal. Ez elég, mert nem szeretem, és nem is egészséges sokáig ott tárolni élelmiszereket. Max. egy hónap, amíg bent van valami.
28. 9c6a3d164e (válaszként erre: 16. - Andika751)
2010. márc. 1. 07:49
Az elején még rendes voltam, írtam, mire mennyit költök, de sajna az utóbbi időben nem érek rá mindent forintra bepötyögni! Hó elején összeírom a bevételeket, ez azért kb majdnem ugyanannyi, levonom a fix kiadásokat, majd kiszámolom mennyit költhetek! Az is bejön, ha a pénzt hetekre lebontva egy borítékba rakom és egy héten csak annyit próbálok költeni, amennyit SZABAD!Én is figyelem az akciókat, és ott veszem meg, ahol olcsóbb, higgyétek el érdemes odafigyelni! Ja, és gyűjtöm a 200-okat, hó végén még az is jól jöhet!
27. titati (válaszként erre: 24. - Vviki2)
2010. márc. 1. 07:48

A kenyeret szerintem nem éri meg fagyasztani...

Nekünk is csak a hűtőnek van fagyasztó része (60liter, és a felében anyatej van, a többit kel beosztani.


Amikor nem lesz anyatej, visszatérek arra, hogy pl ha főzök pl pörkölt vagy mlánói, akkor nagyobb adagot készítek és fagyasztom.

26. vviki2 (válaszként erre: 23. - Szabokisandi)
2010. márc. 1. 07:48
Mi is így csináljuk, mégis elfogy egy csomó pénz. Én nem tudok spórolni, a párom viszont nagyon skót. Jó lenne ha megtanulnám megfogni a pént.
25. titati
2010. márc. 1. 07:47

Sziasztok!

Mi 5-en vagyunk, igaz a legkisebbel még nem kell számolni..bár a pelust is mindig akkor veszem meg amikor akciós, de akkor 3-4 csomagot egyszerre.

Mi heti 1* járunk vásárolni, auchan v tesco, és hétköznap már csak és kizárólag kenyeret kell venni. Ha valami akciós, akkor aból mindig jó előre bevásárolok...pl most a daráét hús 650ft volt, így vettem 4 kilót, és lefagyasztottam...sajttal ugyanez a helyzet, amikor 800ft, akkor veszek 1-2 gurigát és fagyasztom. Felvágottból csak nagykiszerelést veszek, így a párizsi megvan 400/kg áron, a sonka maximum 1000/kg, a szalámi 900/kg...és itthon szépen felszeletelem.

Tényleg az a titka, hogy ritkán és célirányosan vásárolni, ha valami meg nagyon akcoós, akkoról bevaásárolni belőle előre.


Főzni pedig mindig 2-3 napra főzök....és nem minden nap eszünk húst.


Ja és a LISTA fontos :-))

24. vviki2
2010. márc. 1. 07:47

Gondolom van fagyasztószekrénye annak aki mindent fagyaszt... Nekünk csak hűtőnk van, s azon külön fagyasztó. Ebbe belefér sokminden, de több egész kenyér nem. :-(

Mi 5-en vagyunk, rengeteg pénzt elverünk kajára. Érdekelne minden trükk hogyan spóroltok.

Van a közelben egy pékség ahol este 6 után féláron van minden. Ott szoktunk pékárut venni, a többit pedig a közeli Tesco szupermarketben.

2010. márc. 1. 07:44

Szia

Régebben azt csináltam, hogy a szükséges dolgok (tartós élelmiszer, tisztítószerek) megvásárlása és a rezsi kifizetése után elosztottam a maradékot 4 felé (4 hét). Ha kellett, akkor azt felosztottam 7 felé (mennyit költhetek egy nap). Megterveztem mikor mit főzök, és csak azt vettem meg hozzá, ami kellett. Ha úgy láttam nem jövök ki belőle, akkor átterveztem egyszerűbb ételekre.

Nekem ez hosszú éveken át bevált, akkor egy gyerkőc volt.

22. maya80 (válaszként erre: 20. - 51cb72b771)
2010. márc. 1. 07:42

Sokat számít, hogy én nem megtervezem a heti a menüt, és ahhoz vásárolok, hanem megnézem az újságokat, és az akciók alapján állítom össze a menüt.

Pl. Tegnap voltunk vásárolni, és most 1-et fizet 2-őt kap akcióban van az egyik kedvenc zöldségkeverékem, így 519 Ft-ért kaptam kettőt, tehát féláron. Akciós a csirkecomb is (499 Ft), így azt is vettem. Ezen kívül vettem túrót féláron, amiből majd túrógombóc lesz, de mivel majd csak hét vége felé, egyelőre beraktam a fagyasztóba.

Jó minőségű kolbászt is vettem féláron, mert a szavatossága néhány nap múlva lejár. Vettem három csomaggal, egyet előhagytam, a másik kettőt beraktam a fagyasztóba.

Én ezzel a vásárlási technikával, hetente ezreket spórolok.

2010. márc. 1. 07:38

Suncika04: le tudnád írni a havi menü tervezést, nagyon-nagyon érdekel, hogy csinálod, és a reggeli alapanyagok is érdekelnek, többször nekiültem már, de nem skerült


ha nem nagy fáradság, leírnád, hogy néz ki egy hónap nálatok, biztos sok új ötletet tudnék használni, köszike

20. 51cb72b771 (válaszként erre: 15. - Maya80)
2010. márc. 1. 07:36
Mondjuk erre most én is ráálltam...hajtok az akciókra! Míg Pesten voltunk jobban megérte havi 1x @uch@n-ozni...vidéken ugye az nincs, maradnak az akciók...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook