Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! fórum

Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 1. 08:44

Sziasztok,

én még nem vagyok olyan gyakorlott "háziasszony", de ahol tudok spórolok én is. Tisztítószerekből általában a nagyobb kiszerelés éri meg. Pl mósópor 4,5kg két embernek kb 3 hónapig elég kb, heti 5-6 adag mosásnál, és ha az árát lebontom havi szinten, akkor nem olyan vészes. szeretem azokat az akciókat is ahol pl tisztítószerekből 2-t fizet 3-at kap (persze előtte körülnézek máshol is, mert előfordulhat hogy másik boltban darabonként olcsóbb). Nagy bevásárlásra nem gazán járunk, mert nincs külön fagyasztónk. Így a húsfélét piacon veszem meg kb 2-3 hétre. akkor veszek több félét, kisadagokban lefagyasztom, darálni való húst is ledarálom, és szétadagolom, így időt is spórolok szerintem. Zöldségfélét én is ott veszem ahol olcsóbb, nézegetem az újságokat. régebben hazafelé menet zöldségeseknél vásároltam, de ők horror áron dolgoznak...


és most el lehet ítélni, de pl itt pesten lehet aluljárókban itt-ott nem legális árusoktól zöldséget venni. sokszor nagyon jó áron adják, persze megnézem milyen az áru minősége (kizárólag zöldséget veszek náluk) sokszor olcsóbb mint a legakciósabb:) régebben cikinek tartottam, de már egyre jobban megy nekik az üzlet. hiszen ők "ingyen" szerzik be, és bármennyiért adják, nekik nyereségük van csak rajta, azért ilyen olcsó.


én azt is meg szoktam határozni, hogy egy héten x összeget költhetek csak el, és azt beosztom, így marad hónap végén is... (hacsak nem jön közbe betegség, vagy más váratlan kiadás)

78. VTünde (válaszként erre: 72. - Lizesett)
2010. márc. 1. 08:42
Citromlevet milyen formában, módon és mire?
77. titati (válaszként erre: 72. - Lizesett)
2010. márc. 1. 08:41

Mi is folyamatosan írjuk, hogy mire va szükség :-)


Ja és még egy tipp:

a régi kenyeret mindig megszárítjuk és ledarálom prézlinek.

76. VTünde (válaszként erre: 71. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:41
Nagyon köszi!
75. VTünde (válaszként erre: 70. - 51cb72b771)
2010. márc. 1. 08:41
Köszi:)
74. maya80 (válaszként erre: 71. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:40
Ha nem tudsz varrni, és nem akarsz költeni rá, az is megteszi, ha egy kiselejtezett pólót feldarabolsz négyzetekre, a közepébe teszed a pamutvattát, és egy madzaggal összekötöd. Mindtha buktát készítenél, csak ezt össze kell kötni.
73. maya80 (válaszként erre: 67. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:38
A legjobb (szerintem) a citrom, narancs és levendula. A lenvászon tasakokat én varrtam.
2010. márc. 1. 08:36

Sziasztok!

Nem tudom írta-e már valaki ezeket, de én is megosztanám veletek a tapasztalatomat!

1. Nálunk a bevásárlás csakis "bekajálva" indul, ugyanis az éhes ember olyan dolgokat is megvesz, amit egyébként nem! (Felmérést is csináltak már róla)

2. A szemmagasságban lévő termékek a legdrágábbak. Onnan nem veszek le semmit.

(A csokoládépultok alacsonyabbak, hogy a gyermekek ráláthassanak!)

3. A bevásárló lista nagyon jó dolog! Már a bevásárlás után inditok egy lapot, amire felkerül minden, hiszen főzés közben derül ki hogy mit felejtettünk el venni, vagy mi fogyott el. Hónap végén meg nem kell tüzetesen átnézni a spájzot, a hűtőt, hanem már lehet indulni vásárloni. Én mindig kihúzgálom azt ami már a kosárban van. Olyan dolgot nem veszek ami a listán nincs, csak nagyon kivételes esetben, de akkor is olyat ami kihagyhatatlan ajánlat!

Pl: pár napon belüli lejáratú tej, vagy sajt. (Ilyenkor a tejből palacsintát is készíthetünk, a sajtot pedig le is lehet fagyasztani!)

Az olajat és a tejet a településünkről vásárolom termelőktől, sokkal olcsóbban és nem utolsó sorban nagyon jó minőségűeket! (sok helyen van ilyen, csak jól szét kell nézni, ráadásul nálunk a helyi termelők termékeit a helyi boltok polcain is viszontlátjuk!)

Ja és mégvalami!

A konyhában és a fürdőben a drága tisztítószerek helyett lehet használni a citromlevet és az ecetet! Fehérít, fertőtlenít, vízkövet old. Olcsó -vagy legalábbis olcsóbb mint a tisztítószer- és még "bio" is.

71. maya80 (válaszként erre: 66. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:36

Ablakhoz higítva szoktam, és aztán konyhai papírtörlővel áttörlöm.

Vízkőoldáshoz szintén vízzel keverem egy flakonban.

Gumikesztyűt célszerű használni, mert ha van akár csak egy pici karcolásod is, nagyon tud csípni. Amúgy vízkő ellen a leghatásosabb! Az ecetes vízbe belemártok egy szivacsot, áttörlöm vele a csaptelepeket, leöblítem tiszta vízzel, és már kész is. A kádat szoktam egy kicsit dörzsölni a lerakódott szappanmaradék miatt, de szépen oldja azt is.

2010. márc. 1. 08:35
Én a kávéfőzőt szoktam ecettel vízkőteleníteni, plusz a csaptelepet...nagyon jó! Én minden vegyszerhez vagy ilyen maró anyaghoz használok gumikesztyűt...szerencsére anyósom idősek otthonában dolgozik, úgyhogy ingyé megúszom annak az árát! :D
2010. márc. 1. 08:34

Sziasztok!


Engem az érdekelne, hogy pontosat mit fagyasztotok és utána hogyan olvasztjátok ki és használjátok fel? Pl túró, felvágott, kakaós csiga, túrós táska, sajt stb...? Nálunk 20 km-re van a legközelebbi bolt, így muszály mindent egyszerre előre megvenni. Kenyeret nem eszünk, csak zsemlét, azt előző nap kiveszem a fagyóból az asztalra és másnap reggel kicsit átsütöm. De a többivel vagyok bajban. Köszi

68. 51cb72b771 (válaszként erre: 55. - Globus)
2010. márc. 1. 08:33

Ez így van, és ahhoz képest, hogy most csináltam először, iszonyat finom lett! Én nem szeretem, csak párom, de ezt még én is megettem! :D

Idén már a kertet is tudatosabban fogom művelni! Tavaly volt először az is, tapasztalatnak jó volt (meg sokmindent elraktam), de mostmár tudom ,miből érdemes sokat és hogyan...

67. VTünde (válaszként erre: 65. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:33

Milyen illatú illóolaj pl?


Köszi az ötleteket, hasznosak!


Lenvászon zacsit hol kapok?

66. VTünde (válaszként erre: 56. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:32
Pl. ablakhoz elég csak az ecet, vagy vízzel? Vízkőoldáshoz hogy használod, miben kevered? Gumikesztyűt használsz?
65. maya80 (válaszként erre: 60. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:31

Általában vízzel higítva használom, de így sem kellemes a szaga, ez tény. Szellőztetni kell...

A ruhák nem lesznek ecetszagúak. Úgy egy fél decit szoktam az öblítő helyére önteni, valamint lehet mellé csepegtetni illóolajat, ha azt akarod, hogy finom illata legyen a ruháknak. Illetve az i jó megoldás, ha egy vattapamacsra csepegtetsz illóolajat, azt berakod egy szép lenvászon zacskóba, és be a ruhás szekrénybe vagy fiókba.

64. VTünde (válaszként erre: 54. - 51cb72b771)
2010. márc. 1. 08:30
Ezek nagyon jó ötletek, csak mi sajnos társasházban lakunk :(
2010. márc. 1. 08:29
érdekelne akkor konkrétan, hogy a bevásárlás során ki mennyit vesz, menüsor hozzá esetleg, konkrét példával, köszi
62. VTünde (válaszként erre: 52. - 9c6a3d164e)
2010. márc. 1. 08:29
Hogy fehérítesz szódabikarbónával, gyógyszertárival?
61. vviki2 (válaszként erre: 47. - Globus)
2010. márc. 1. 08:29

Na ezzel vagyok gondban én is. Nálunk sok elmegy ezere. Rudi, tejszelet, cukros joghurt (a legdrágább)...stb. Pedig ezek sem egészségesek.

ezt csak úgy tudom kivédeni ha nélkülük megyek boltba.

60. VTünde (válaszként erre: 50. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:27

A szagát hogy bírod? Mert nagyon erős, de tény hogy olcsó!


Öblítő helyett is azt használsz? Hígítva? a ruhának milyen illata lesz?


Mosódióról és szódáról már rengeteget hallottam, de nem ismerem őket, utána nézek majd.

2010. márc. 1. 08:27

nekünk is van kertünk, és az idén be is vetjük, csak sok mindent meg kell tanulni eltenni


befőtt-lekvár nekünk is van (anyáéknak sok a gyümölcsfájuk, úgyhogy legalább azt nem kell venni, ez is sok segítség)

58. maya80 (válaszként erre: 57. - Kefekötőke)
2010. márc. 1. 08:27
Erre a kifordítós dologra nem fogok rászokni... :)
57. kefekötőke (válaszként erre: 38. - Syria)
2010. márc. 1. 08:25

"nem megy rögtön a szennyesbe, hanem még egyszer felveszem"


)))))) Végigolvastam az egészet,hátha eltanulom a meggazdagodás titkát tőletek.

A fenti idézet tetszett a legjobban.

Azért nem tudtok ám mindent.Ha elárulom,hogyan lehet még a fehérnemü mosáson takarékoskodni ,hadititkot szolgáltatnék ki.

Na jó felvállalom.


Amikor katona voltam,volt szokás,ha nem jött meg a tiszta fehérnemü szállítmány ,kifordítottuk az inget,belül ki látja?

56. maya80 (válaszként erre: 53. - Globus)
2010. márc. 1. 08:24
Én csak felhasználáskor szoktam az ecetet szódabikarbónával keverni. Amúgy én is tartok ecetet kiürült ablak tisztíós flakonban, valamnint van egy külön a wc-hez is, amivel a perem alá is be tudom folyatni az ecetet.
55. globus (válaszként erre: 54. - 51cb72b771)
2010. márc. 1. 08:23

Ügyes vagy!

Hű, a házi baracklekvárnak párja nincs!

54. 51cb72b771 (válaszként erre: 39. - Vviki2)
2010. márc. 1. 08:21

Ha családi házban laktok és van kertetek:

én azt csináltam idén: paprikák ősszel tejes ládába, garázsba, még télen is volt saját házi paprikánk...csináltam egy csomó csemege ubit, paprikát, a kertben még mindig kint van a kelbimbó, a paradicsomokat, amik hibátlanok voltak és zöldek(még rengeteg volt), becsomagoltam egyesével hagyományos újságpapírba, rekeszekbe tettem, be hátra a sufniba és karácsonykor is házi érett piros paradicsomot ettünk...barackbefőttet és lekvárt is tettem el jó sokat, lecsót, paradicsomszószt, ribizlilekvárt, plusz még nyáron fagyaztottam le saját termelésű zöldborsót, zöldbabot, répát, petrezselymet ilyeneket, úgyhogy nekem ezek meg vannak oldva egy ideje...amúgy 180 literes a hűtőm fagyasztója, sok benne a hús, anyatej, de van apumnak egy fagyasztószekrénye, amit telerakok És hasznos!

53. globus (válaszként erre: 50. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:21
Ha egy spray-s flakont feltöltöttem ecettel, abba még lehet tenni szódabikarbónát, vagy csak a felhasználáskor, a felületen keverhető?
52. 9c6a3d164e (válaszként erre: 42. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:21
Mosóporhoz+ mosószóda, öblítő , hypo,vízkóoldó helyett ecet, fehérítésre szódabikarbóna, lefolyótisztítás szódabikarbóna+ecet(nem fölé hajolni!!)
2010. márc. 1. 08:21

Én pl mindig tudatosan vásárolok,mindig tudom hogy hol mennyibe kerül.Nem viszünk túlzásba semmi,ha heti 3-4 joghurt az hát akkor ez van...Ennyi luxus tán csak jár.

Vezetek kiadási listát pont azért hogy tudjam mire mit költünk.

A kaja kettőnkre havi szinten 50 000 Ft.Nos ez nem semmi,ráadásúl mindig úgy jövünk el a boltból hogy egy csomó pénzt ott hagyunk a hűtő mégis majdnem üres...

Durva...

50. maya80 (válaszként erre: 42. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:19

Én szinte mindent ecettel tisztítok, ami nagyon olcsó. Ezt öntöm a WC-be, ezzel vízkőoldózom a csaptelepeket, a konyhai gépeket (vízforraló stb). Szódabikarbónával keverve még erősebb.

Ecetet öntök a mosógépbe az öblítő helyére is, valamint Calgont sem használok, hanem kb. 2 havonta át kell mosni a gépeg egy üveg ecettel. Ezen kívül mosásra ott a mosódió és a mosószóda, ami sokkal olcsóbb és környezetkímélőbb, mint bármilyen mosópor, valamint hatékony is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook