Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! fórum

Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 1. 16:23
mi is ezen gondolkozunk, de ki tudja, akkor meg a fa lesz drága,
138. benvik (válaszként erre: 136. - Andika751)
2010. márc. 1. 16:14
Meg sem merem nézni a gázórát:-( Éves elszámolás van, de elég kemény tél volt. Csecsemő mellett meg nem spórolhattam. Jó, nappal 21, éjszaka 19,5 fok van. Ennél lejjebb már nem vehetem. A következő amire gyűjteni fogok egy kandalló lesz. Éjszaka úgyis kelnem kell valamelyik gyerekhez, akkor rádobok pár fát, és kész. De a kandalló építése is olyan drága:-(
137. benvik (válaszként erre: 135. - Benvik)
2010. márc. 1. 16:11
Meg én még több ismerősömnél is azt látom, hogy nincs ideje főzni, fáradt stb. Rendel pizzát, elmegy Mekibe és társaiba. Aztán hónap végén meg nincs pénz, mert egy vagyont el lehet ezekre költeni. Én amikor disznóvágás van a szomszédba, idehívom egy időre valamelyik nagyit vigyázni az unokákra, beszabadulok a konyhába, és teszek el a mélyhűtőbe kész pörköltet, előregyártott fasírozottat, bepanírozott husit, sajtot. Amikor nyűgösek a gyerekek vagy én vagyok fáradt, akkor nem a telefon után nyúlok, hogy pizzát rendeljek, hanem valamelyiket kikapom a mélyhűtőből. De ha valaki annyira pizzára vágyik, van lefagyasztva pizzaszósz és tészta is:-) Hamarabb kész, mint ideér a futár:-)
2010. márc. 1. 16:09
sziasztok, épp mérgelődök megjött a gázszámla megint több, mint, amire számítottam, az évesk alatt borzasztó sokat emelkedett, most néztem meg a régi számlákat, le vannak fűzve, hiába csökkent a fogyasztásunk ( a házunk azóta be lett szigetelve) mégis több még így is a fizetni való...lehet is így spórolni...
135. benvik
2010. márc. 1. 15:50
Mi havonta egyszer megyünk nagybevásárolni listával. Akkor megvesszük a nem romlandó dolgokat egész hónapra. Rízs, tészta, olaj, cukor, vegyszerek stb. Utána hetente megyünk a kisebb dolgokért. Előre leírom, hogy melyik nap mit főzök a héten, ahhoz mit kell venni. Kenyeret itthon sütöm. Tejet egy közeli tanyán vesszük. Itt vesszük meg a túrót és a sajtot is, jóval olcsóbban. Húst meg a szomszédtól, aki tart állatokat, és a környéket ellátja egy-egy disznó és csirkevágás alkalmával. Legalább látom honnan származik, és így nyugodtabban megeszem. Van egy nagy mélyhűtőnk, ilyenkor feltöltöm szépen. Nyáron meg anyós telkén termő zöldség, gyümölcs megy a mélyhűtőbe, illetve a kamra polcára. A fiamnak még a nyáron nagy pocakkal mélyhűtőztem fincsi őszibarackot, szilvát, meggyet. Kicsit olcsóbb, mint az üveges bébiétel. De így van elrakva sütőtök, cukkini, tök, zöldborsó, spenót és még sorolhatnám. Biztos macerásabb pepecselni vele, de jóval olcsóbb. A férjem is itthonról visz mindig ennivalót magával. Így jóval olcsóbb, mintha a büfében költené a pénzt. Üdítőt is csak akkor veszünk, ha vendégek jönnek, jó nekünk a víz is. Ha meg unjuk, akkor főzünk egy nagy adag teát:-)
134. 874eb11dfd (válaszként erre: 132. - 37fda6506d)
2010. márc. 1. 15:23
miért néznek le?? Ez olyan hülyeség ... :(
133. taziandi (válaszként erre: 132. - 37fda6506d)
2010. márc. 1. 15:13
Érdekes ismerőseid lehetnek!!!
2010. márc. 1. 15:12
Mosogatni pedig nem folyó víz alatt szoktam(több ismerősöm lenéz érte).
131. babli
2010. márc. 1. 15:03

Én a megmaradt kenyeret szoktam felszeletelni s elhasználni zsemlemorzsaként.Energiatakarékos az izzónk,ezeket mások is írták!


Ami nekem új volt az az,hogy ecetet teszek az öblítő helyére,de miért tesztek bele ecetet?Az fertőtleníti plusszban a ruhákat?


Illetve ami nagyon tetszett az a szekrénybe az illóolajos cucc!


Nagyon jó ötlet!


Nekünk sajna nem nyerő a fagyasztott zöldség,mert nincs meg az igazi íze mint a frissen vásároltnak,mostmár 2 felnőtt s 3 kiskorú gyermeem van,így ránkfér a spórolás,de kire nem...


Írtátok,hogy az ablakot is ecetes vízzel mossátok meg,nem lesz tőle "bűdös" a lakás?


Illetve ha jól értelmeztem akkor a csaptelepeket nem muszáj lemosnom ecettel hanem jó a citrom lé is?Na de az is higitva?Ha higitva akkor milyen arányban?Illetve ecetnél?

Gondolom utána kell egy jó nagy szellőztetés is...


S hány %-os ecetet használtok? Vagy az mindegy csak ecet legyen?

S minden fajta ruhát ki lehet mosni ecettel?Tehát a gyerek ruhákat is vagy azt inkább hanyagoljam? / 26 hós s két 3 hós csajaim vannak/ ?


Köszike,s bocs a sok kérdezősködésért,de ezek most érdekelnének nagyon!

2010. márc. 1. 15:01
dalina, hogyan néz ki a háztartási naplód, érdekelne, megosztanád velünk? köszi
2010. márc. 1. 14:45
Én pl. a felmosáshoz öblítővizet (autómata mosógép) használok, szikkadt kenyeret felkockázom be a sütőbe néha napján jól jön jöménymagleveshez.
128. babli (válaszként erre: 101. - Maya80)
2010. márc. 1. 14:44
Maya:Merre fele laktok,ha nem titok,hogy ilyen olcsó a kilós ruha?
2010. márc. 1. 13:40

érdekes , hogy sokan tanácsolják,hogy tisztítószerekkel hogy lehet spórolni... szerintem pont ez a "nemolyandrága rész", 1,5 év alatt 2 5 literes mosóport használtunk el ( igaz 2-ten vagyunk), de ezek 1000 ft körül voltak (por), a folyékony mosószerből is olcsót veszünk, az is kb. annyi, de nekünk ez mindig sokáig kitart. Igaza vizkőoldó az iszonyat drága, de azt se kell minden hónapban venni...én pl tesósat vettem (por), nem emlékszem mennyi volt, de már vagy 2-3 hónapja vettem és még mindig sok van benne. Ablak , tükör mosására én sima vizet szoktam használni, azzal is tiszta marad. Habár ha az ablak nagyon piszkos, akkor fújni kell rá ablaktisztítót, de az is tök sokáig elég.. fürdőszobában sem ecetettel tisztítok ( én nagyon nem birom a szagát), hanem flóraszeptel, az is sokáig tart, pedig minden héten van takarítás.

Felmosni a folyékony mosószerrel szoktam, nem kell bele sok...

Inkább a legtöbbet a kaján lehet spórolni.. persze amikor már cetlivel megyünk, és tényleg azt vesszük, akkor nem tudom,hogy lehet tovább :) Az a max spórolás.. :))

2010. márc. 1. 13:33

na összeírtam mindent, ami van itthon, hűtő-fagyasztórész, szárazáru-kamrapolc, most láttam így leírva, hogy mennyi minden is van itthon, amiől már meg is felejtkeztem, ezt a listát kiraktam a hűtőre, most azt fogom csinálni, hogy megpróbálok ebből főzni, azután, ahogy fogy én is kihúzgálom, és felírom mi kell, és csak utána töltöm fel a készletet, úgyis elseje van, el lehet kezdeni mától!


megpróbálok az újság akcióihoz is igazodni, ami ugye nálunk nem sok, és ahhoz vásárolni, sajnos most annyira nem tudok előre bespájzolni a gyes miatt.

125. gilmore*girls (válaszként erre: 122. - MelisUK)
2010. márc. 1. 12:52
Én pl olyanra gondoltam, hogy ha van otthon tej, akkor mindenki bátrabban azt iszik még víz helyett is. ha nincs, muszáj vizet inni...Gyerekeknél meg különösen nehéz a beosztást megértetni. Ha valami nincs otthon, az embert még kreatívvá is teszi. Volt már olyan, hogy nem tudtunk elmenni a boltba és akkor sem haltunk éhen, valamitv a szinte "semmiből" is összeütöttünk. ha sok minden van otthon, az ember hajlamos még ebből is-abból is belevágni a zöldséglevesbe, még ezt is azt is a szendvicsbe tenni...legalább is nálunk
124. gilmore*girls (válaszként erre: 123. - Kefekötőke)
2010. márc. 1. 12:49
Szerintem is ez válik be legjobban...
123. kefekötőke (válaszként erre: 120. - Gilmore*girls)
2010. márc. 1. 12:42

"...összeírtam, miből mennyi fogy..."


Ezt mondtam az előbb ,excellben írom a napi bevásárlást,A program összegzi ,pontosan látom a havi az évi fogyasztást tételek szerint.

A konyhapénz külön borítékból van,jól lehet követni ,hogy mire mennyi és a hónap végére hogy állunk.

122. MelisUK (válaszként erre: 121. - Gilmore*girls)
2010. márc. 1. 12:41

Egy ideig mindenképp több fog fogyni, ha elkezdessz nagyobb adagokban vásárolni, de nem fog sokáig tartani, mert egy idő után mindenki érzékelni fogja, hogy van és már annyira nem is fogja kívánni, mint mikor nem volt vagy csak kevés volt belőle. Pl emlékszem régen, mikor még anyumékkal éltem, ha vett kukoricapelyhet, akkor egyből bezabáltuk a húgommal, most meg csak áll belőle itthon a nagy adag, jó ha eszembe jut enni belőle. :D

Meg fognak változni a szokások, ha több van kevesebbel is be fogjátok érni - legalábbis nálunk így sült el.

2010. márc. 1. 12:31
Naplószerűen írtam, hogy februárban mire mennyit költöttünk. Minden blokkot elraktam és otthon első dolgom volt feljegyezni. Külön a fix kiadást és a fix bevételt. Külön az élelmiszert, a tisdztítószert a higiéniai kiadást. Heti bontásban. Külön a váratlan kiadást, gyógyszer, suli, névnap, szülinap. Külön, hogy mennyit vesz le a ban ilyen-olyan címen a kártyákról. Megdöbbentő az eredmény, csütörtökön a naplómba be is írom a véglegest, mert még csak február első 3 hetét összesítettem. Most már tudom, hogy havonta mennyi tejet iszunk. Viszont ha hónap elején ott lenne az a 20 liter tej, akkor vajon nem innánk bátrabban, mert még van? Vagy nekem kellene mindenkit figyelmeztetni: napi 2dl és több nem jár? Ez elég szar lenne...Azt hiszem maradok a szigorú anyukám korabeli péntekenként bevásárláshoz...
2010. márc. 1. 12:25
Az tuti, hogy előre kell tervezni, hogy mit főztök, mit esztek. Aztán ezt leírni, és csak azt venni. Ha van valami olcsón, csak akkor vedd meg, ha mást viszont lehuzol a listából. mert akkor már többet költöttél. Én februárban összeírtam, miből mennyi fogy, hogy ha valami olcsó és fontos, hogy legyen otthon, ki tudjam számolni , mennyi a havi adag belőle. És így is megéri-e. ha hónapról hónapra szigorú beosztás szerint élsz, marha nehéz az olcsóból bespájzolni. mert nincs miből, az valami másra szánt pénzből megy. És váratlan kiadás mindig van. Én most szembesülök, hogy egy hónapban mennyi tejet, kenyeret, sajtot, felvágottat, túrót, tejfölt...eszünk meg.
119. c33bd8536b (válaszként erre: 86. - 81Krisztina)
2010. márc. 1. 11:57
Ott rontottad el, hogy nem kell kiengedni, fagyottan tedd a levesbe.
118. MelisUK (válaszként erre: 117. - Kefekötőke)
2010. márc. 1. 11:52

Szerintem te se úgy pakolod meg a fagyasztót, hogy egyszerre tömöd meg az egészet, hanem folyamatosan teszel bele 1-2 dolgot és veszel ki 1-2 dolgot. Ahhoz, hogy az az 1-2 dolog lehűljön, amit betettél, nem kell extra nagy energia, de egyébként az éves fogyasztásába az is bele van számolva, hogy az ember nyitogatja az ajtaját.


Egyébként azt meg honnan vetted, hogy elég egyszer lehűteni egy fagyasztót aztán meg ingyen van? :D:D:D Ugyanúgy ahogy a hűtő is napi pár alkalommal elkezd hűteni, a fagyasztó is ugyanezt teszi, akár van benne valami, akár üres.


Már nem is tudom, hova csöppentem? Nálatok nem szokás, hogy legyen hűtője és fagyasztója a családnak? :P Végülis besózva meg füstölve is lehet tartósítani. :D

117. kefekötőke (válaszként erre: 116. - MelisUK)
2010. márc. 1. 11:42

Ez elég érdekes ,Akkor elég ha egszer lehűtünk egy fagyasztót aztán az egész utca hordhatja bele a cuccot ,mert ingyéééé van? Atömeg felfűtéséhez,lehűtéséhez energia kell,az igaz hogy a hőntartáshoz már kevesebb,csak férfi ember ne menjen az ajtó közelébe,mert ha megfigyeltétek a férfi kinyítja aztán nézeget,bámul,gondolkodik ,mit is kéne ennem.

A nők csukot szemmel odanyúlnak ahova kell.))

116. MelisUK (válaszként erre: 114. - Kefekötőke)
2010. márc. 1. 11:28
A fagyasztó üresen is annyit fogyaszt, mint megpakolva. Egy álló hűtőm van, felül a hűtő, alul a fagyasztó, külön ajtóval nyílnak. 3 fakkja van a fagyasztónak, szóval nem extra-extra nagy, 99literes, akkora, ami épp elég arra, hogy lefagyasszuk azt, amiket megveszünk olcsóbban, vagy amit főzünk. A hűtő része 203 literes. Az egésznek az össz fogyasztása 335.8 kWh éves szinten. 1 kWh 44 forint, azaz 14775 forint 20 fillér évente, ami nem egy nagy pénz.
115. katus3 (válaszként erre: 111. - 9c6a3d164e)
2010. márc. 1. 10:55
Igen,az tényleg jó érzés,hogy megvehetném,ha akarnám,mert lenne rá pénzem.:-) Tesóm is rengeteget megspórol így. nekem már kicsit nehezebb,mert két gyerek is van.
2010. márc. 1. 10:51

Végigolvastam a spórolási praktikákat.

maya80 különösen sok tanácsok adott.

Azért nehéz a tanácsadás mert a szokások általában be vannak betonozva,sokan nehezen fogadják el mások bevált dolgait.

Aztán a családok sem egyformák,a problémák sem amik összegyőjtöttünk.


Érdekes módon szinte mindenki tanácsolta:

"be a fagyosba,lefagyasztani ,csak bedobom és majd előveszem stb"

" benyomod a mikroba azt kész "

Nem kéne elfeledkezni a fagyasztó is energiát használ :Q=c*m*(t2-t1)kalóriát amit majd a villanyszámlában viszontlátunk.

A mikro meg egyenesen energiagfaló,nem beszélve a káros hatásairól,mert ugy-e abban biztosak lehetünk,hogy sok háztartásban több éve működik a mikro, De a rendszeres sugárzásmérést azt nem végeztetik el az biztos.

Itt valamennyien, valahol számítógép előtt ülünk

és senki nem írta hogy papircetlik,jegyzetek helyett a gépet használja.

Én 12 éve excel tábblázatot használok az összes háztartási,rezsi,jövedelem-SZJA számításokhoz.

Oszlopokban az élelmiszerek(kenyér,péksüt,hús,felvágott,tej,gyümölcs,zöldség,élvezeti cikk stb)

Hónap végén az összesítést számolja,a sor végén a havi kiadás kategóriánként.

113. cd2f2f0546 (válaszként erre: 112. - MelisUK)
2010. márc. 1. 10:50
wc papír, mindig van akciósan a tacsóba. 36 gurigás 990 körül. 3 rétegű, és illatosított. mi ketten vagyunk, hát legalább 2 hónapig elég:)
112. MelisUK (válaszként erre: 38. - Syria)
2010. márc. 1. 10:49
A wc papírból mi is próbáltunk olcsót venni, de azok tényleg olyan sz.rok, hogy olyan sok négyzetet le kell tépni egy pisihez is, hogy 1 guriga 1 nap, minőségi wc papírból meg 1 guriga 1 hét kettőnknek. Drágább a minőségi, de mégis olcsóbb. :D Ja, és a szemetet is ritkábban kell levinni. :P
111. 9c6a3d164e (válaszként erre: 106. - Katus3)
2010. márc. 1. 10:34
Szerintem ez nagyon elgondolkodtató...Az egyik hoxás ismerősöm azt írta, hogy világ életeében kevés pénzből kellett megélnie, mégis mindíg sikerült emellett még félre is tennie, nem az okozott neki örömet, hogy megvehette az x.-ik szoknyát vagy blúzt, hanem a tudat, hogy van annyi megtakarított pénze, hogy ezt is meg azt is megvehetné!Manapság én is így járok-kelek, és még büszke is vagyok magamra, nem kell mindíg a legújabb divat szerint öltözködnünk, nem kell bedőlni a reklámoknak.
110. MelisUK (válaszként erre: 108. - BollerKrisz)
2010. márc. 1. 10:33
Vannak ételek, amiknek nem tesz jót a fagyasztás, valószínűleg ebbe a körbe tartozik a tök is. Én mindig frissen veszem és csak akkor, mikor le van értékelve (nem akciózva). Nagy bevásárlóközpontokban minden zöldségnek-gyümölcsnek is van lejárati dátuma, aznap, mikor lejárnak potom pénzekért meg lehet venni őket és természetesen még semmi bajuk sincs, még utána egy hét múlva is tökéletes szokott lenni a káposzta, tök, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook