Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! fórum

Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 3. 11:17
Eléggé csúszós ez a fórumtéma. Hogy adhatunk egymásnak tanácsot, vannak itt veteményeskerttel rendelkezők, panelban lakók,Mindenki más összegű pénzből gazdálkodik.Feltankolni is csak akkor lehet, ha van miből, ha havi fixből kell megélned, nem költhetsz 15000-et(csak példa)mosóporra mert nem marad másra.Saját magunknak kell kitatapasztalni a fogyasztási szokásainkat,hiába van hónap végén 6 kg mosóporom, ha a gyerek beteg, cse...hetem ,ha nincs pénz gyógyszerre!Lehet képezni egy tartalékot(jó esetben)abból lehet finanszírozni a rendkívüli akciókat.
198. MelisUK (válaszként erre: 195. - MelisUK)
2010. márc. 3. 11:13

Ebben a kis füzetben azt is leírják, hogy minek a következménye az, hogy mosás után mosópor foltos a ruha. Sokan írják, hogy szenvednek emiatt, mert hogy a mosógépük nem oldja fel rendesen a mosóport, ezért rengetegen képesek mosás előtt a mosóport egy kis vízben feloldani és úgy tenni a gépbe. Pedig a probléma csak az, hogy túl meg van tömve a gép ruhával. Annyi ruhát kell a gépbe tenni, hogy a dobba a tenyerünk beférjen, de nem vízszintesen, nanem függőlegesen, egy ábra is mutatja. Mivel túl megpakoljuk a gépet, ezért nem tud a ruha rendesen mozogni benne, így nem lesznek rendesen kimosva és a mosópor is közte marad. Ennyi a titok. (Én is azt hittem, hogy akik ezekkel a foltos ruhákkal szenvednek, azok vmi sz.r mosóport használnak, de nem ez az ok.)


Azt is leírják, hogy hogyan kell a különféle mosószereket használni. Az ilyen folyékony tablettákat, amik ilyen átlátszó valamiben vannak, azokat úgy azzal az átlátszó valamivel együtt kell a mosógép dobjába tenni még a ruhák előtt. Ugyanígy kell a tablettákkal is eljárni, de ezek tehetők a mosópor adagolóba is. Ha viszont egyéb gélt használunk, akkor azt mosólabdába téve a ruhák behelyezése után a ruhák tetejére kell tenni. A mosóport pedig természetesen az adagolóba.

Sokan nem oda teszik, hanem a dobba szórják a ruha betétele előtt, pedig sok mosási program először szív be egy kis vizet, majd leengedi, ezzel együtt lemegy a dobba betett mosópor is.


Azt is elmagyarázzák, hogy pamut mosáshoz (cotton) annyi ruhát tehetünk bele, mint ahogy fentebb írtam, hogy a kézfejünk beférjen függőlegesen a dobba. Szintetikus anyagokat mosó programhoz 50-60%-áig legyen a dobban a ruha. Kényes anyagok (delicate) mosásához 20-50%-ban legyen ruha a gépben. Gyors mosásokhoz (fast washes) pedig 20-60%-ban legyen megpakolva.


Rengeteg oldalon magyarázzák, hogy milyen fontos a ruhák szín szerinti helyes szétválasztása és a hozzájuk megfelelő mosószer használata (fehérítős vagy nem fehérítős).


Az öblítőknél is leírja, hogy miért nem szabad a maximumon túl tölteni öblítővel az adagolót, sőt jobb, ha maxig se töltjük, mert alulról fog bele vizet pumpálni a maximum jelig, amitől felhígul, majd azt fogja leszívni és ha nincs hely vizet pumpálni hozzá, akkor sok öblítő benne fog maradni az adagolóban. Ilyenkor könnyen eldugul az adagoló, ezért lesz az, hogy mosás után vízzel lesz teli az öblítő adagolója.


Tudom a téma nem épp ide illik, de gondoltam hasznos infók.

197. maya80 (válaszként erre: 189. - MelisUK)
2010. márc. 3. 11:06
Én is hasonlóképpen szoktam vásárolni. És a mosható pelust is csak ajánlani tudom a spórolni kívánó, környezetbarát megoldást kereső kisgyermekes anyukáknak.
196. maya80 (válaszként erre: 195. - MelisUK)
2010. márc. 3. 11:02

Ezt még nem hallottam, de nem kizárt, hogy kipróbálom a fehérítős átmosást.

Köszönöm az ötletet!

195. MelisUK (válaszként erre: 191. - Maya80)
2010. márc. 3. 10:58

Ugyanígy a fehérítő is jó a gépbe - bár én még az ecetet nem próbáltam, azt inkább a mosáshoz adok, mert lágyítja a vizet, ennek következtében pedig javul a mosópor/gél/tabletta mosási hatása, vagyis kevesebb mosópor és társai elég a mosáshoz, mert ugye lágy víznél kevesebb is elég.

Én mindig fehérítővel mosom át a gépet, ez nagyon olcsó. Van is most egy új kis újságom az Arieltől, amiben mosási tippeket és mosógép ápolási prtaktikákat írnak le. Ebben is azt írják, hogy 4-6 hetente 60-90 fokos mosást végezzünk ruha nélkül fehérítős (fehér ruhákhoz való) mosóporral. Én ezt szoktam egy kicsit felturbózni azzal, hogy még egy kis (kb egy deci) folyékony fehérítőt is öntök hozzá. Így a gép nem lesz büdös, koszos, nem fog penészesedni, stb.

194. maya80
2010. márc. 3. 10:55
Azt hiszem, most már sikerült minden dohányos embert magamra haragítanom itt a hoxán... :)
193. maya80 (válaszként erre: 176. - B43860c232)
2010. márc. 3. 10:54

Pontosan.

Mikor még tanultam, volt egy idősebb csoporttársam, négy gyermek édesanyja, munkanélküli volt, a férje is, pénzük alig, de mindketten dohányoztak. Kérdem én: ha munkanélküliek, ott van négy gyermekük, legalább erre az időre miért nem hagyják abba? Egy felnőtt ember, hogy lehet ilyen felelőtlen, egy szülő hogy lehet ennyire önző, ennyire akaratgyenge?!

192. maya80 (válaszként erre: 175. - FormáSan)
2010. márc. 3. 10:51

Bocs, ha kicsit erős volt, senkit nem akartam megbántani.

Nekem is dohányoznak és kávéznak a szüleim, Mégsem élek egyikkel sem. Nem azért mert ellene neveltek, hanem mert így gondolom, ez a véleményem, hogy ez egy függőség, szenvedélybetegség, amire nincs szükség.

Még a tizenéveseket megértem, hogy kipróbálják... kíváncsiság, a többiek is ezt teszik, stb... de egy felnőtt embertől furcsa. Hisz ő már tudja, hogy milyen hatása van, és mégis szívja... szerintem ez butaság. Buta dolog, hogy valaki így direkt módon árt magának. No meg a környezetének! Az volt a legdurvább, mikor szültem, és a terhes anyukák nagy pocakkal mentek le dohányozni. Én nem értem, hogy képes valaki valaminek ennyire a rabja lenni, legyen szó bármiről. Fontosabb, mint a kisbabája egészsége...

Fodrászhoz, kozmetikus én sem járok. Igaz, csokit fogyasztok, de kb. hetente-kéthetente egyszer, nem naponta 10-20 alkalommal, és ha hetente egyszer sem lenne, az sem jelentene problémát, mert nem vagyok függő.

Nekem furcsa az, hogy egy felnőtt embernek ennyire nincs akaratereje. Mindegy, hogy alkoholról, cigarettáról, drogról, játékgépezésről stb. van szó.

191. maya80 (válaszként erre: 180. - Babli)
2010. márc. 3. 10:42
Igen, kb. 2 havonta célszerű így átmosni a gépet. Mosópor és öblítő nem kell bele! Csak az ecet. Öntsd a dobba, hagyd egy éjszakát állni, majd másnap reggel indíts el egy programot.
190. maya80
2010. márc. 3. 10:40
Hááát... ez nem tűnik valami bíztatónak...
189. MelisUK (válaszként erre: 188. - MelisUK)
2010. márc. 3. 10:33

Persze kinek mi jön be, megbántani senkit sem akarok.

Nekünk mindenképp az jött be, hogy mindig felpakolunk abból, ami akciós, mert az akkor egy összegben hiába drága, de összességében spórolás. Pl wc papírt is már egy éve nem vettünk, úgy bevásárolutnk belőle, mikor akciós volt. :D És mint korábban is írtam, mosógélem és öblítőm is annyi van, hogy simán két évre elég, de nem várom meg, míg elfogy, ha lesz valami jó akció, akkor megint veszünk. Kereken fél áron vettük a géleket, nagyon nem mindegy.

188. MelisUK
2010. márc. 3. 10:30
Kisbabásoknak ajánlani tudom a mosható pelenkát, szép színesek, mintásak, designosak vannak manapság, olyanok, amik együtt nőnek a babával, azaz nem kell külön méreteket venni és nagyon tartósak. Igaz egy pelus így drágább, mint 1 papír pelenka, de összességében sokkal olcsóbb. Persze erre is be kell ruházni. Való igaz, hogy úgy lehet spórolni, ha van miből beruházni. Szerintem az nem megoldás, hogy szétosztod a pénzt borítékokba és annyiból vásárolsz ami a hétre a borítékban van, mert így félretenni és akciók/leértékelések esetén nem lehet felpakolni az olcsó dolgokból.
187. velociraptor (válaszként erre: 183. - Babli)
2010. márc. 3. 09:04

Szia Babli!


Pelus nincs benne,viszont benne van az "Anyu be kell vinni x forintot az iskolába" meg a "betelt a füzetem,és az eltört a vonalzóm" ,és természetesen a vegyi áru(mosópor,fogkrémstb.)


Üdv.


Velociraptor

2010. márc. 3. 08:59

fura, de nem elítélendő:)

én is sokmindennel próbálkozom, (pl @von, gélelés, szórolap) ami éppen időmből kitelik, de már voltam a Zep.ternél is, az o.v.b-énél is ahol időm az igencsak telt, de pénzt valahogy soha nem láttam.. márpedig az idő pénz...

185. 9c6a3d164e (válaszként erre: 184. - Cd2f2f0546)
2010. márc. 3. 08:47
Nagyon üzlet szaga van a dolognak! (o: Kaptam már én is ilyen ajánlatot, majd a végén derült ki hogy nem adják csak úgy...
2010. márc. 3. 08:35
én inkább lottózom. kb. ugyanannyi esélye lehet annak, hogy megnyerem, mint hogy (valaki aki ide, közösbe nem akarja leírni) segítenek havi több tízezret megspórolni.
183. babli (válaszként erre: 182. - Velociraptor)
2010. márc. 3. 06:39

Akkor ha jól értelmezem akkor ebbe a kaja,ruha van benne a 150ezerbe?Más kiadás nincs benne,ugye?

Jól csinálod,bár ha leosszuk akkor fejenként 15 ezer/hó,bár nem tudom milyen idősek a családtagok,de ha vannak pelusosok az viszi az árat rendesen...

2010. márc. 2. 19:33

én 10-ünkre beosztok 150 ezret osztok be úgy,hogy ebből egy-egy konyhafelszerelésre és ruhadarabra is futja-persze a rezsi nincs benne. Barátságosan hangzik?


"velociraptor"

181. szimba (válaszként erre: 157. - Maya80)
2010. márc. 2. 16:11
Köszi szépen, kipróbálom!
180. babli (válaszként erre: 172. - Maya80)
2010. márc. 2. 14:30
Köszi,úgy hallottam,hogy 2 havonta érdemes,ez igaz?S ha elindítom a programot úgyan úgy töltsem meg a gépet mosóporral s öblítővel?
179. MelisUK (válaszként erre: 177. - Cd2f2f0546)
2010. márc. 2. 14:22
Úgy nőttem fel, hogy dohányoztak és kávéztak a szüleim, mégis úgy neveltek, hogy egyiket se fogyasszam. Sikerült is, se kávéval, se cigivel nem élek. Mindig mondták, hogy fölösleges pénzkidobás, és ez tény, nélkülük is meg lehet élni.
178. FormáSan (válaszként erre: 176. - B43860c232)
2010. márc. 2. 14:17
ÉrtElek:-)
2010. márc. 2. 14:15

nem ideillő, de eszembe jutott valami. keresztanyukámnak van egy 12 éves kislánya. Leszokott a cigiről, mármitn nem a kislány, hanem keresztanyám:D:D:D hehe. és tavaly történt, hogy kora tavasszal vett neki epret, és bevitte a suliba, há tmondanom sem kell, hogy aránylag drágA volt, és jól megszólták hogy jah nekik telik eperre ilyenkor. és akko mondta keresztanyám, hogy a máik szülő cigizik, ő meg inkább a gyermekére költ.

tudom, hog ynem idevaló... bocsánat:) csak eszembejutott:)

176. b43860c232 (válaszként erre: 175. - FormáSan)
2010. márc. 2. 14:11
,hogy maya nem rólad beszélt,(mert belőled úgy is sok van),hanem azokról akik panaszkodbnak,sírnak,néha még itt a hoxán is kéregetnek és a kezük tele van cigivel,,meg felesleges mobillal,stb
175. FormáSan (válaszként erre: 174. - Maya80)
2010. márc. 2. 14:04
hm... azért ez egy kicsikét erős volt! Mindenkinek meg van a maga nasija, biztos nálatok is van! Én pl. magam töltött a cigimet és fele annyiba kerül, mint egy csomag! Tudom számodra ez nem lesz pozitiv, de nekem az! De nem csokizom és süteményezek, nem járok fordrászhoz, kozmetikushoz és még sorolhatnám, hogy mennyi minden kiesik az életemből, de nem a cigi miatt! Sajnos ide jutottunk((((( Abban igazad van hogy plusz kiadás!
174. maya80 (válaszként erre: 170. - MelisUK)
2010. márc. 2. 14:01

A cigin sokat lehet spórolni, az tény! Én nem is értem a dohányosokat, hogy tudnak ennyi pénzt kiadni olyanra, aminek semmi értelme. Csak büdös, és rontja mindenki egészségét, ezért pedig vagyonokat vesznek el a konyhapénzből vagy a nyaralás árából stb.

Eladtuk nemrég a lakást, és egy fiatal pár vette meg. Az alkudozásnál mondták, hogy nekik minden fillér számít... Legközelebb, mikor találkoztunk velünk az utcán, mindketten bagóztak...

Amíg valakinek cigire van pénze, ne sopánkodjon, hogy nem telik erre se meg arra se.

2010. márc. 2. 13:58

Háztartási naplót érdemes vezetni. Mi egészben vesszük a felvágottat, sajtot, szalámit. Itthon felszeletelem, és így teszem a hűtőbe.

Ha kenyeret kell venni, leküldöm az egyik fiamat, ő tuti csak azt hozza, nem vesz mellé semmit.Mi hozatjuk az ebédet, mert a kicsi az oviban, a középső a suliban eszik, mi ketten a nagyobb fiammal így jövünk ki jobban.

172. maya80 (válaszként erre: 168. - Babli)
2010. márc. 2. 13:56
Igen, egy teljes üveggel. De nem kell gyakran így átmosni a gépet.
171. cd2f2f0546 (válaszként erre: 169. - Andika751)
2010. márc. 2. 13:54
Mi részben üdülési csekkből nyaralunk. Ezenkívük a fizunkból mindig félreteszek 5000ret,már régóta, és elkezdtem a 200asokat is gyüjteni. Kis pénz nem érzem hiányát,de 2 hónap alatt összeszedtem csak ebböl majdnem 9000ftot
170. MelisUK (válaszként erre: 169. - Andika751)
2010. márc. 2. 13:51

Apum új módszere az, hogy nem dohányzik és félreteszi a pénzt. Ha végérvényesen úgy érzi, hogy leszokott, akkor anyum is leteszi a cigit. Hatalmas pénzeket meg lehet vele spórolni, ha mindketten leteszik az több mint 30ezer forint havonta.


Mi most nem tervezünk nyaralást a párommal, csak a szüleinket látogatjuk meg, mert nyakunkon az ablak csere, ezt követően szigetelés, tapétázás, majd konyha renoválás és egy időben gáz központi fűtés kialakítása... és még sorolhatnám. Decemberben vettük a lakásunkat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook