Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! fórum

Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2010. márc. 1. 07:36

Sziasztok!


Mi 3an vagyunk ugyan,de én is úgy csinálom,hogy hó elején nagybevásárlás,inkább a a vegyi dolgokból,aztán hetente egyszer megyünk hipermarketbe!Ez azért jó-mint már előttem írták-mert nem csábul el az ember,így hetente max egyszer veszel olyan dolgot is ami nem is kellene!

Én egy hétre előre megtervezem a menüt,hogy mit fogok főzni és ahhoz írom a listát!A többit pedig nagyjából tudom,hogy mennyi felvágott,sajt,tej fog fogyni!A férjem esetleg kenyeret hoz hazafelé munkából.

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Andika751)
2010. márc. 1. 07:35
Én minden kiadást és bevételt felirok,csatolom a blokkokat,és nyomonkövethető a dolog.
2010. márc. 1. 07:35
Én mostmár a maradék húsleves, gulyáslevest, ilyenket is elfagyasztok...kincs, amikor nincs kedvem főzni! Csak benyúlok a fagyasztóba és kész a leves 2 személyre! :)
2010. márc. 1. 07:34

olyan sok jó mindent írtok, nem győzöm olvasni!


filcike: érdekel a tied is!


dalina: háztartási naplót vezetsz? az érdekel engem is? hogyan csinálod?

15. maya80 (válaszként erre: 12. - Andika751)
2010. márc. 1. 07:34

Nem. Mi mi minden héten elmegyünk egy körútra (Tesco, Aldi Lidl, Spar, CBA). Ezekben a boltokban szoktam vásárolni, de persze nem megyek minden héten mindegyikbe, csak amelyikbe éppen érdemes, ez úgy heti 2-3 boltot jelent.

Ezen kívül én szoktam figyelni az akciós újságokban lévő kuponokat is. Tescosba, Sparosban szokott néha lenni, azt kivágom, és felhasználom.

2010. márc. 1. 07:32
Én úgy szoktam, hogy hónap végén megtervezem kb a jövő havi menüt (levesek, főtelek és desszertek, plusz a reggeli alapanyagok-kivéve a kenyér) és mindent de mindent megveszek hozzá, amikor megjön a gyás...nekem ez 2 éve bevállt, igaz csak 2en voltunk, most hárman, de Petra még nem eszik csak tejcit! :D
13. maya80
2010. márc. 1. 07:31

kenyeret sem vezek minden nap, hanem csak hetente egyszer járunk boltba, és azt is lefagyasztom. Ezen kívül ha akciós a túrós batyu, kakaós csiga, pogácsa stb., abból is többet veszek, mint ami éppen elfogy és lefagyasztom. Teljes áron, mi nagyon ritkán szoktunk bármit is megvenni.

Tisztítószerre meg alig költök, mert környezetmérnök vagyok, és elég környezettudatosan élünk. A drága és környezetterhelő tisztítószerek helyett, olcsó megoldást alkalmazok, ami a környezetet sem terheli.

2010. márc. 1. 07:31

maya80, akkor te nem az a havi nagybevásárlós vagy?


a nagybevásárlással az a gondom, hogy az akciókat nem nagyon tudom figyelembe venni, mivel mi is kisvárosban lakunk (lidl, penny, cba) van csak nagyobbak közül, és ezeknek hetente új akcióik vannak, ha előre megveszek mindent (liszt, cukor, olaj...stb), akkor tuti a következő héten pont az lesz akciós, mindig más, tudom nem sok 20-30 Ft, van amikor több is egy terméken, de összeadva hó végére (még nem írtam sose fel, de érdemes lenne), biztos összejön egy pár ezer

11. 9c6a3d164e (válaszként erre: 8. - Andika751)
2010. márc. 1. 07:31
Szia! A háztartási naplómban van egy bevásárló lista, ennek alapján könnyedén össze tudod állítani a nagybevásárlást! Csak a személyekhez kell igazítanod!
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Andika751)
2010. márc. 1. 07:30
Az enyém?
9. maya80 (válaszként erre: 8. - Andika751)
2010. márc. 1. 07:28
Én fagyasztom a kenyeret és a sajtot is. Sajtot is mindig akkor veszek, mikor 900 Ft alatt van kilója, de akkor jó sokat, és darabokban berakom a mélyhűtőbe. Elég gyakran vannak ilyen akciók, csak a megfelelő boltba kell menni.
2010. márc. 1. 07:25

sziasztok! üdvözlök Mindenkit!


Tudnál bővebben írni arról, hogy mit tartalmaz a nagybevásárlási listád? És a heti? Mit fagyasztotok? Hallottam arról, hogy van, aki a kenyeret, sajtot is.


Nálam az a baj, azért is indítottam ezt a fórumot, hogy nem igazán tudom felmérni előre mi fogy, mivel nem tervezek, csak vásárolok, így sokszor rajtam maradnak dolgok, amit sajnos kidobok, és ezen szeretnék változtatni, ezért tudatosabban akarok vásárolni, meghát, gyeses vagyok és oda kell figyelni!


Nagyon várom az ötleteiteket! Előre is köszi!

2010. márc. 1. 07:25
Hozzáteszem, hogy nagyon minőségien étkezünk, magyar termékeket fogyasztunk kizárólag, csak megnézem, hogy mit mikor veszünk meg.
2010. márc. 1. 07:24

Szia! Mi hárman vagyunk, és egy fizetésből élünk, mivel én gyesen vagyok. Így is futja mindenre, és a párom míg egyedül élt, többet költött, mint most együtt hárman.

Én elég spórolós vagyok, és azt szoktam csinálni, hogy minden héten leülök, és átnézem az akciós újságokat. Kisvárosban lakunk, de szerencsére megtalálható több hipermarket is.

Az újságokból mindig összeírom az éppen akciós és szimpatikus dolgokat, és csak a listán szereplőket veszem meg.

Ez az újságból vásárlás azért is jó, mert nem kell azon gondolkodnom, hogy mit főzzek, az lesz mindig, ami éppen akciós.

2010. márc. 1. 07:23
Mi nem megyünk minden nap a boltba, mert akkor rendszerint elcsábulunk. Simán lehet frissárut is több napra vásárolni, a kenyeret megesszük másnaposan, de ha valaki nem szereti, berakhatja a mélyhűtőbe. Onnan elővéve olyan, mint a friss.
2010. márc. 1. 07:22

Szia!

Mi is 4-en vagyunk,igaz nehéz még a nagy bevásárlás is,mert a férjem külföldön dolgozik és havi 4 napot tölt idehaza.

Hetente 2x járunk el babakocsival a fiúkkal vásárolni,és tejes autó,kenyeresautó jár,igy egyszerűbb.

Az olcsó dolgokat én is megkeresem ami egyre nehezebb.

2010. márc. 1. 07:15
Szia!Mi is 4en vagyunk és én ugy szoktam,hogy hó elején nagy bevásárlást csinálok(tisztitószerek,zsepi,meg ilyenek)és utána csak 1 hétre előre vásárolok.És ha kell 4 boltba is elmegyek mi hol olcsóbb:)
2010. márc. 1. 07:14

Ezt én sem tudom, pedig mi csak hárman vagyunk:)

De azt szokták mondani, hogy listát kell írni, és csak azt megvenni, ami tényleg kell.

2010. márc. 1. 07:12
Várom az ötleteiteket!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook