Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítségeteket kérném menstruációs problámával kapcsolatban! fórum

Segítségeteket kérném menstruációs problámával kapcsolatban! (beszélgetős fórum)


19. youlcsi (válaszként erre: 17. - Fd40fbf4fa)
2009. dec. 26. 17:54

ha nagyon aggódsz, inkább menj orvoshoz. abból a szempontból tuti megnyugat, hogy nem vagy terhes... de a mensiddel nem fog csinálni semmit.

én sokáig szedtem gyógyszert, nekem azt mondták, hogy lehet kell 1 év is, mire rendeződik (az már más kérdés, hogy azóta egyéb problémák kiderültek)


tesztelni reggeli első pisivel kell, ha az neg kb 14 nappal azután, hogy óvszer nélkül is próbálkoztatok, akkor nincs félnivalód.

18. fd40fbf4fa (válaszként erre: 16. - Youlcsi)
2009. dec. 26. 13:16
Köszönöm, azt hiszem rám fér a szurkolás! Aztán remélem csak túlaggódom az egészet, mivel ez az első alkalom, hogy abbahagytam a gyógyszert és még nem volt ilyen bajom. A párommal óvszerrel védekeztünk, bár néha volt bennem úgy is, hogy nem volt rajta, de ezt úgy értem, hogy az aktus pl. első 3-4 percében. Rövid ideig, de tudom, hogy akár ettől is lehetnék terhes, ezért is félek annyira.
2009. dec. 26. 13:14

Hát ezt nem tudtam, nekem mindig csak kiírja, aztán kész... de nem mondott semmi ilyet... jó mondjuk nem is foglalkoznak valami sokat itt az emberekkel. :S De akkor én is váltok azt hiszem másikra...

És ha tényleg várok 60 napot, akkor onnantól milyen gyorsan intéződne el az esetleges abortusz? Gondolom azért vizsgálatokkal meg mindennel együtt még belefér az 1 hónapba ugye? (Semmiképpen nem szeretnék most gyereket, de nagyon félek, hogy lelkileg teljesen meg fog viselni ez az egész, dehát nem szülhetek a szüleimnek. :( ) És ha csinálok 2 tesztet, akkor azokat melyik napszakban kell, hogy a lehető legtutibbat mutassa? Bízhatok bennük? Az a bajom, hogy a hasam sokszor ugyan úgy görcsöl, mint mikor megjönne, a mellem egyáltalán nem fáj és a derekam se. Nagyon szeretném a gyógyszer abbahagyásának betudni, hogy ez kavart be.

16. youlcsi (válaszként erre: 15. - Fd40fbf4fa)
2009. dec. 26. 09:14

a cypromixnek és a dianénak a fogamzásgátlás csak egy éppen kívánatos mellékhatása. súlyos hormonális problémákra szokták felírni, és ha az ember rendbe jön, akkor ált valami erősebb foggátlóra (pl yadine) cserélik.


a 60 napot meg tapasztalatból írtam, hiszen hiába mész orvoshoz, vsz úgysem fog semmit csinálni, csak ha a köv mensi is kimarad. én pl a 45. nap körül szoktam orvoshoz menni, mert onnan még 10 nap gyógyszer + 3-5 nap, mire megjön... de persze attól is függ, hogy a doki mit fog látni hüvelyi uh-n, mert ha elég vastag a nyh és van vmiféle sárgatest, akkor tuti mondja, hogy várj csak, megjön ez magától :)


de drukkolok, hogy minden rendben menjen! :)

15. fd40fbf4fa (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2009. dec. 25. 23:04

Szia!


Igen, ezt már több embertől is hallottam, és hát... utána olvastam a betegtájékoztatóban, ezt találtam: "A ciproteronacetát és etinilösztradiol kombinációja szabályos menstruációs ciklust biztosít és kivédi a terhességet, és mint minden kombinált fogamzásgátló, hatását akkor fejti ki megfelelően, ha a betegtájékoztatóban leírtak szerint alkalmazzák." Így mindenképpen fogamzásgátló hatással is rendelkezik amellett, hogy a bőrproblémámat csodálatosan helyrehozta. :) Amikor gyógyszert mentem íratni, akkor azt kértem az orvosomtól, hogy olyat írjon, ami jó lesz a bőrömre és a nem kívánt terhességre is. Ő ezt írta. Aztán a barátnőmnek is ezt írta fel az egyik orvosa, aztán a másik meg már egy másikat, mondván: ez nem fogamzásgátló. Elég érdekes lenne, ha nem lenne fogamzásgátló hatása, mert akkor már nagyon rég terhes lennék. Az a problémám, hogy 60 napot semmiképpen sem tudnék várni, így is ideges vagyok (bár ez sem tesz jót, sőt...). 27-én tesztelek és meglátjuk mi lesz. Több helyen olvastam, hogy a meleg(forró) vizes fürdő jót tesz, hát ma megvolt és még egy kicsit melegítettem a hasam villanypárnával is. Remélem, hogy tényleg csak a gyógyszer abbahagyása kavarta így össze a mensimet, még az is jó hír lenne számomra.

14. youlcsi (válaszként erre: 1. - Fd40fbf4fa)
2009. dec. 25. 20:14

szia!

a cypromix nem fogamzásgátló! ezért gondolom, volt komoly oka, hogy éppen ezt szedted!

én diane-t, majd yadine-t szedtem, és 2 éve hagytam abba. 10 hónapig össze-vissza menstruáltam, majd utána tavaly nov óta most volt az első spontán vérzésem.

szóval, ha kimarad egy vérzés nem gond, de ha eltelik 60 nap mensi nélkül, akkor irány az orvos, mert kivizsgálás illenék...

13. fd40fbf4fa (válaszként erre: 11. - Bóbitu)
2009. dec. 25. 13:12
Ez tényleg nagyon rossz lehet. :( Jó, hogy leírtad, ami veled történt, mert nekem megnyugtató, mivel babát még nem szeretnék. Anyumék 2 éven keresztül próbálkoztam velem (én voltam az 1. gyerek:D) és már kezdték feladni a reményt, aztán egyszer csak becsusszantam. :) Nektek is össze fog jönni, beáll a ciklusod és minden rendben lesz, csak hát tudom, ez sok idő! Kitartást Nektek is. :)
12. fd40fbf4fa (válaszként erre: 7. - Koperta)
2009. dec. 25. 13:09

Igen, orvoshoz is el akarok menni, de majd csak tesztelés után. Remélem, hogy negatív lesz és megnyugodhatok valamennyire.

Köszönöm!

11. Bóbitu (válaszként erre: 7. - Koperta)
2009. dec. 25. 11:15
Szia! Én csak leírtam, ami velem történt. Sajnos mióta foglalkozom a témával kiderült, hogy rengetegen vannak így a szűk környezetemben is, szóval a helyzet igenis elég "borús", sajnos. Persze, aki ezen nem megy keresztül, annak nem olyan ijesztő a helyzet, mint aki benne van. De nekem, aki több, mint egy éve abba hagytam a fog.gátló szedését abban a reményben, hogy kisbabánk legyen, elég elkeserítő, hogy még egy halvány remény sincs rá, amíg nem rendeződik a ciklusom.
2009. dec. 25. 11:10
Értem. Akkor megvárom a 27-ét, tesztelek. Ha negatív, akkor irány a doki. :) Remélem, hogy nem baba! :( Még nem szeretnék. :(
9. boszi1968 (válaszként erre: 5. - Fd40fbf4fa)
2009. dec. 25. 11:07

mindenkinek másképp hat a gyógyszer a szervezetére.

nekem kiderült hogy kiskorom óta hormon zavarom van.

a gyógyszer szedése viszont tetézte azt.azért írtam hogy vizsgáltasd ki a problémádat,mert lehet hogy

tudnak segíteni.de a gyógyszert én nem szedném többet.

8. fd40fbf4fa (válaszként erre: 6. - Bóbitu)
2009. dec. 25. 11:05

Szia!


Köszönöm, hogy leírtad! Nagyon bízom benne, hogy velem is ez történik vagy valami hasonló és nem vagyok terhes! A stressz mellett gondoltam arra is, hogy most azért más ugye a szervezetemnek, ezért remélem, hogy ez játszik közre. :)

Próbálok erős maradni és nem stresszelni, bár nagyon ideges vagyok. :(

2009. dec. 25. 11:04
Annyira nem látom borúsan a dolgot, mint Bóbitu. A huzamosabb ideig szedett fogamzásgátló abbahagyása után kimaradó vérzés(ek) "normálisnak" mondhatóak. Természetesen azért az orvost mindenképpen megkérdezném. Kitartás!
2009. dec. 25. 10:57

Szia! Nem akarlak megijeszeteni, de amikor tavaly októberben abba hagytam a fog.gátlót, én is ugyan így jártam, mint te. Először én is azt hittem, hogy egyből össze is jött a baba, de negatívat teszteltem. Elmentem orvoshoz, aki azt mondta, ha baba is van dologban, akkor még annyira korai a terhesség, hogy az uh sem mutatja ki, ezért ha addig nem jön meg, akkor menjek vissza 2 hét múlva. Nem jött, visszamentem. Baba nem volt. :-( Azt mondta sokan vannak így huzamos fog.gátló szedése után, nem kell megijedni. Vártunk még pár hetet, de amikor másodszorra is kimaradt, akkor felírt egy gyógyszert (Clostylbegyt). Azt beszedtem, rá 5 napra meg is jött. Vártam a következőt, ismét semmi. Vissza a dokihoz, aki javasolta tovább szedni a Clostyt. Én azonban ezt nem szerettem volna, mivel a barátnőm is ezt szedte, és tele lettek tőle a petefészkei cisztákkal, valamint 1x elvetélt, és volt egy álterhessége is (bár meg kell hagyni, ugyanezt a gyógyszert szedve esett teherbe, és napokon belül megszületik a babája, de hát hosszú és rögös út vezetett idáig). Ezért úgy döntöttem, hogy más megoldás után nézek. De ez már egy másik történet, a lényeg, hogy most látszik rendeződni a probléma. Hosszú folyamat volt, de örülök, hogy nem gyógyszerek segítségével sikerült eljutni idáig.

Bocsi, hosszú lettem, a lényeg, hogy lehet nálad is a fog.gátló szedése zavart be. Érdemes tesztelned, aztán ha negatív, akkor irány az orvos! Hátha tud vmi okosat mondani, és nem egyszerre gyógyszerekkel tömni, mint az enyém anno. Remélem hamar rendeződnek a dolgok! Kitartás!

5. fd40fbf4fa (válaszként erre: 4. - Boszi1968)
2009. dec. 25. 10:51
És ez a hormonzavar a gyógyszer szedése közben mutatkozik valamilyen formában? Mert legalább 1,5-2 éve szedem ezt a gyógyszert.
4. boszi1968 (válaszként erre: 1. - Fd40fbf4fa)
2009. dec. 25. 10:47
szerintem meg hormon zavarod van.én is így voltam.aztán az orvos azt mondta hogy ne szedjem tovább a gyógyszert.szerintem neked is elkéne menni az orvoshoz.
3. fd40fbf4fa (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2009. dec. 25. 10:41
Igen, én is a stresszre gondolok, de mégis nagyon ideges vagyok, mert még soha nem késett a menstruációm. Félek, és azt hiszem így még soha nem vártam, hogy megjöjjön. :) Az egyik fórumban olvastam, hogy a meleg vízben csücsülés és a vörösbor segíthet, hogy minél előbb megjöjjön. Valaki hallott már erről? Vélemény? :)
2. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Fd40fbf4fa)
2009. dec. 25. 10:35

A stressz sokszor okozhat hasonló problémát.

Nem kell mindjárt megijedni :)))


A teszt pedig mindent meg fog mondani.

2009. dec. 25. 10:31

Sziasztok!


Cypromix fogamzásgátló tablettát szedtem november 15-ig. November 20-ától 23-áig megvolt a menstruációm, idáig nincs is probléma. Aztán már nem kezdtem el szedni a következő levél gyógyszert. Úgy számoltam, hogy mivel 21db -os a gyógyszer és 23-án kellett elkezdenem, így december 13-án fogyott volna el és a szünet pedig 14-21-ig tartott volna. A szünetnek általában az 5. napján szokott megjönni, ami azt jelenti, hogy már 18-a környékén meg kellett volna jönnie. Remélem jól számoltam mindent! A mellem nem fáj egyáltalán, a hasam fájt már 3-4 napja, de mára már az is elmúlt. A stresszre gondoltam még, mert mostanában az is volt (hitel, egyéb problémák) és nagyon megviselt az is, hogy nem Karácsonyozhattam a párommal. Szerintetek lehetek terhes? Sajnos tesztet majd csak 27-én tudok venni, addig marad a remény, hogy megjön.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook