Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítséget várok fórum

Segítséget várok (beszélgetős fórum)


1 2
57. kefekötőke (válaszként erre: 55. - Beusmama59)
2011. júl. 27. 09:51
Ámen.
56. beusmama59 (válaszként erre: 50. - Mancicuska)
2011. júl. 26. 22:27

Azért köszönöm,a kedvességedet ha lehetőségem nyílik rá, biztos élek vele.

Bár az egészségem sem az igazi a munkánk is nehéz ,a megélhetés is ,de tudod mikor a szervezeted jelez hogy állj akkor oda kell figyelni bár milyen nehéz is!

55. beusmama59 (válaszként erre: 51. - Kefekötőke)
2011. júl. 26. 22:20

Hát ha én unatkoznék nem kérnék segítséget de sajnos nem igen sok helyen volt még lehetőségem megfordulni .ez is csak véletlen hogy megengedhetem magamnak ezt a kis luxust.

De ha bármilyen kérdésbe dönteni kell igen is szívesen veszem az ötleteket.

Sött még az ismerőseimnek is segített a sok jó tanács mert innen merítettünk ötletet!

Nem biztos hogy csak rossz emberek léteznek .lásd melyen sok segítőkész ,kedves ember sietett nekem is segíteni.

Hidd el neked is eljön a holnap és lehet hogy akkor én maradok itthon.

Ha sikerül a pihenés akkor is keservesen meg dolgoztunk érte!

54. beusmama59 (válaszként erre: 49. - Bnedora)
2011. júl. 26. 22:06
köszönöm szépen
53. mancicuska (válaszként erre: 51. - Kefekötőke)
2011. júl. 26. 22:01

Jajjj bocs! Valóban, de elkerülte a figyelmemet, mert engem sajnos nem érint a nyaralás...

Csupán véletlenül tévedtem ide, csak nagyjából átfutottam a javaslatokon, és gondoltam hogy az ötletemmel hátha tudok segíteni.

52. dokianya (válaszként erre: 51. - Kefekötőke)
2011. júl. 26. 16:22
:D:D:D
51. kefekötőke (válaszként erre: 50. - Mancicuska)
2011. júl. 26. 16:19

"de a Bakonyt nem ajánlotta senki.."


Ha jobban elolvasod megtalálod.pl A 36.HSZ-ben.Éppen a bakonyról írtam és ajánlottam,és éppen Bakonybélben voltam.De azt is írtam másutt hiába ajánlunk it akármit ,sokan csak azért írnak ide segítségkérést mert unatkoznak ,és különben is megvan a saját elképzelésük az utazásukról.

2011. júl. 26. 14:52

Csak most olvastam el a hozzászólásokat, és látom hogy közben el is döntöttétek hogy hova menjetek kikapcsolódni. De muszály megírnom, hátha még egyszer jól jöhet,hogy én Bakonybélben lakom, ez egy csodálatosan szép falucska. Borzasztóan közkedvelt, csendes, aki már járt itt, az visszavágyik. Egy völgykatlanban fekszik, körös-körül erdő veszi körül, tiszta, friss levegőjü falucska, ahol nagyokat lehet kirándulni az erdőben. Több vendéglátóhely is van, panziók, magánházak, és olyan is, ahol szállás és étterem egyben. (Vadszőlő) Nagyon hangulatos, finom ételek, programok várják a vendégeket. A Gerence patak partján fekszik, kellemes környezetben. Tudom hogy már döntöttetek, de azért gondoltam hogy megírom ezt a lehetőséget, hátha egyszer kedvet kaptok hozzá. Azt azért elmondanám, hogy semmi közöm hozzájuk, nem azért reklámozom, de tudom hogy nagyon szeretnek ott a vendégek!

Hát bocs hogy így utólag még belekotyogok, de a Bakonyt nem ajánlotta senki, és szerintem érdemes ide eljönni! Kellemes pihenést, és szép napsütéses időt!!!

2011. júl. 24. 20:19
Kellemes pihenést, jó időt kívánok nektek.
48. nunu (válaszként erre: 44. - Beusmama59)
2011. júl. 24. 20:02
Nagyon jó nyaralást!Pihenjétek ki magatokat!Az én kedvencem a Dum Spiro Spero!Amíg élek remélek!
47. dokianya (válaszként erre: 46. - Kefekötőke)
2011. júl. 24. 20:01
Hú aztaaaa! Mivel öntözted azt a mocit, hogy ilyen lett a hatása? Én is veszek olyan csodaszert. :D:D:D:D Igen, így vagyok az izmos, magas pasikkal. Maradt a nyálcsorgatás...bár izmai a 'zuramnak is vannak, de nem akar megnőni. :D:D:D:D Tehát akkor az a "szerettem" még sem múlt idő..mert most is szereted a motorokat, csak nem tartod a lábadközt. :D:D:D
46. kefekötőke (válaszként erre: 43. - Dokianya)
2011. júl. 24. 19:51
Most is szeretnék motorozni,élvezni a menetszelet.De közben tető nőtt a motor fölé és 4 kereke lett.Sajnos 2-3 millám nincs egy igazi motorra,így maradt a motoros találkozókon a nyálcsurgatás és az autózás.
2011. júl. 24. 18:36
Akkor kellemes nyaralást és jó pihenést! :D
2011. júl. 24. 18:19

Nagyon szépen köszönöm a sok kedvességet a sok tanácsot de végül a Poldi bácsi győzött .

A döntés meg született ,Harkányba megyünk ,de nem fürdeni hanem a szabadba túrázni,jókat sétálni nagyokat beszélgetni ,a főzés nem gond igaz konyha van de tízezerért én is meg csinálom az ebédet vacsi ,így nyolc nap hét éjszaka 65000ft.de eben benne van a reggeli amit én választok.

Mindenkinek kívánok nagyon szép nyarat, jó pihenést.és sok sikert .

Azoknak a kedves embereknek akik az idén nem tudtak eljutni sehova azt üzenem ,fel a fejel mert holnap is van ,nekem ma jött el a holnap csak bízni kel.,Nekem az a kedvenc idézetem a remény hal meg utoljára.

43. dokianya (válaszként erre: 41. - Kefekötőke)
2011. júl. 24. 16:20

Mire ez a nagy múlt idő, hogy "szerettem motorozni"? Azt meg lehet gyűlölni vagy ki lehet nőni? :D

Kedves házinéninek, nem a kétségbeesése volt nagyobb, hogy felszedted a parkettát, hanem a sértődöttsége, mert "alul értékelted" a szobát?! :D:D:D

Szerintem már nem lennék épelméjű ebben a zakkant világban, ha nem lenne egy minimális :) humorérzékem és az engem ért csapásokban nem próbálnék meg valami kis "poént" felfedezni. Nem szeretnék idősebb koromban sem a "savanyú ubik" osztályába tartozni.

Az ilyen "típusú" emberek - mint a lentebb említett házinéni - szoktak még egy fél órát dohogni azon, hogy milyen emberek vannak a világon és kezdenek bele a jó öreg mondásba, hogy "Bezzeg az én időmben..." :DDDDDDDD

42. kefekötőke (válaszként erre: 3. - A56fa55821)
2011. júl. 24. 14:11

Szia Poldi bácsi!Megírnád privátban a zebegényi kulcsos ház részleteit?

Mi 30,mi mennyi stb?

41. kefekötőke (válaszként erre: 39. - Dokianya)
2011. júl. 24. 14:05

Semmi gond a motorcsodákkal.Az évenkénti csopakin én is megbámulom a gyönyörű gépeketmert engem is érdekel.(Jobban szerettem motorozni mint autózni.)A "kötözködőért" nem haragszom ,sőt egész jó humorérzéket fedeztem fel a kefekötő továbbképzésével.Nem mindenki érti elsőre a humort.

A témánál maradva:Mint írtam most voltam 8 napos pihenésen a Bakonyban,a 8.nap reggelén a bérelt lakásban összepakoltunk,a konyhát,fűrdőt felmostuk magunk után,az ágyneműt lehúztuk,katonai szokásokkal sarkosra hajtogattam a párnákat,és bekopogtam a háztulajdonoshoz hogy vegye át a lakást tőlünk.

Mosolyogva mondom neki:csókolom ,letelt a szabadság ,jöjjön nézze meg a lakást,számolja meg hány parkettacsíkot szedtem fel, mert tegnap néhányat a szoba közepén el kellett tüzelnünk olyan hűvös volt.

Erre ő kicsit sértődötten:"pedig az a szoba nem is hideg, még egyetlen vendégem sem panaszkodott."

Mit lehet kezdeni ilyen humorérzékkel?

2011. júl. 24. 13:32

Én írtam a wellnesst. Tudni kell róla, hogy mi inkább ősszel és télen megyünk, és nem áztatjuk agyon magunkat. Reggel 15 perces szauna, úszás (a férjem kedvéért, és annyiban a magamért, hogy azóta tanultam meg úszni kb. 12 m hosszan, és már nem félek annyira a víztől), bőséges svédasztalos reggeli, majd kirándulás (múzeumlátogatás, stb.) a környéken. Délután pihenés a szobában, majd ismét szauna, úszás, este vacsora. Ha lehetőség van, akkor még vacsora után séta a környező utcákon. Mindig úgy megyünk, hogy előre megnézem a környék nevezetességeit az interneten, és azokat megnézzük. Egy wellnessben sincs nagy zaj, kivéve, ha gyerekek is vannak, mert oda is mindenki pihenni megy. Nem muszáj igénybe venni a masszírozásokat sem, de egy megfáradt testnek bizony nagyon jól esik az izmok fellazítása.

Hát ennyi a wellness-ről.

39. dokianya (válaszként erre: 38. - Kefekötőke)
2011. júl. 24. 12:17

Idefigyu Te kefe"kötöszködőke"!:DDDDDD A motoros taliról én beszéltem,(úgyhogy vigyázz, mert harapok!)mert mi odamentünk volna a férjemmel (lévén őt ez érdekli), mert még sosem voltunk sehol kettesben. Ez volt az én meglepim neki, neki meg az nekem, hogy előbb ment vissza külföldre dolgozni, így nem megyünk sehová. :D:D:D És épp ezért írtam azt, hogy szerintem Berekfürdő és környéke nem lesz éppen csendes azon a héten. Tudod?! És bocsi a megszólításért, csak vicceltem. Az ubi-helyzet meg ismerős, mi eddig azért nem jutottunk el sehová, mert kertészkedtünk (nagyban) így kora tavasztól késő őszig még gondolni sem tudtunk a pihenésre.

És így van! Sok segítség, ötlet és biztatást lehet kapni itt a Hoxán, de általában mindenki megy a feje után. Persze azért mint minden másban, ebben is vannak kivételek! :D

38. kefekötőke (válaszként erre: 37. - Dokianya)
2011. júl. 24. 12:08

Természetesen értem amit mondasz.Millió gyönyörű és csendes hely van a kis országunkban is,én csak azt hangsúlyoztam,hogy szinte mindenkinek a welness,a masszázs ,a fűrdő jut,sőt még "motoros tali"jut eszébe, ha pihenést ajánl valakinek.

El tudom képzelni az 52 éves házaspárt ,aki már nem annyira a bulikra vágyik ,hogy ki pihenné magát a bőr ruhás ,tonnányi vasakat bőgetők között.))

nagyon szép vidék a Mátra ,Szilvásvárad környéke,a Bükk ,a Mecsek hegység szerpentenjeivel.Nálunk például minden nyaraláskor az otthon maradt virágok,növények öntözése okoz gondot.Amig konyhakertünk volt a nyaralás alatt mindig az volt szöveg ,mi lehet az ubokával a kertben?

Éppen ezért az idén úgy választottunk kikapcsolódási helyet,hogy néha hazaugrottunk megitatni a virágokat,pedigh első vágyam az volt ,hogy az Őrség vidékére megyek ,onnan még a "sógorokhoz" is ki lehetne ruccanni.

Egyébként is az véleményem a hoxáról,mint segítségkérő fórumról,hogy hiába rengeteg tanács,tapasztalati javaslat,úgyis mindenki azt csinál amit akar.

37. dokianya (válaszként erre: 36. - Kefekötőke)
2011. júl. 24. 10:53
Mivel semmi konkrétumot nem mondott, hogy mit szeretnek csinálni, az ország melyik felébe vágynak inkább így ezért zúdítöttunk mindent rá, programokkal, lehetőségekkel együtt. Lehet, hogy zajos munkahelyen dolgoznak, de az is lehet, hogy ezer éve nem voltak együtt szórakozni sem. Szóval, nehéz így tanácsot adni valakinek, aki nyaralni szeretne. A nyaralás pedig, mint ahogy írtad is, úgyis működhet, ahogy Te átélted. Alföldi leányzóként :) én biztos a hegyekbe mennék kikapcsoldóni, mert tavaly is Lilafüreden az erdők, hegyek között nagyon jó volt. És a Mályi tón kívül be sem tettük a lábunkat egy "betonlavórba" sem, pedig 3 gyerekkel voltunk. Tehát kicsit több infoval, ezer más lehetőséget lehetne felsorolni.
36. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Beusmama59)
2011. júl. 24. 10:13

Azt írta itt valaki,nem vagyunk egyformák,kinek ez kinek az tetszik.Azt nem értem akkor miért van az,hogy kikapcsolódás,pihenés,feltöltődés céljából első gondolata sokaknak fűrdő a "csobbanjunk egyet",a wellnes jut eszébe?

Írod,hogy Budapesten egy nem éppen wellnes munkahelyen melóztok,nem keveset.

Ha én nem is oly fiatalon dolgoznék,élnék a pesti zajos,büdös környezetben biztos nem arra vágynék ,hogy egy betonlavórban, hangos dum-dum zene kiséretében több száz idegen emberrel együtt áztassam a tyúkszemem.

Szerintem nektek egy csendes,hegyvidéki kis falu különálló kis apartmanja kell,ahol akár a magatokkal vitt nyersanyagokból ,csinálhatsz kaját.

Már hallom is :"nem azért magyek nyaralni,hogy ott is főzzek" így is lehet igaz ,de ettől még van akinek a saját kaja elkészítése nem nyűg.El lehet menni a helyi kisvendéglőbe is napi 5 ezerért fagyasztóból elővett mikróban "frissensültet" enni.

Ha van energiátok ,kedvetek a hegyben túrázhattok.Ha este elfáradva egy sör mellett szabadtűzön megsütitek az akármit.Ha nyúgovóra tértek legfeljebb a szomszéd kutyát halljátok és nem a felkapott helyek tömegeinek éjszakai randalirozását.

Na de nem vagyunk egyformák,mondták mások.Én például tegnapelőtt jöttem meg 8 napos bakonyi pihenásből ,és nem került 100-120 ezerbe.

Ha sikerül a jót megtalálnod másodmagaddal 8 nap szállás 30-35 ezerből megvan.

A neten talált szállások nem mindig a valós helyzetet mutatják.Konkrétumokat privátban tudok mondani.

35. dokianya (válaszként erre: 17. - Basset)
2011. júl. 24. 09:07
Igen, Kunmadarason van, de én már májusban alig találtam szállást arra a hétre. Mi a motoros talira mentünk volna. Kunmadaras és környéke ilyenkor fullra tele van, mert arra a hétvégére a legtöbb szállást 1 évre előre lefoglalják. Szóval sok telefonba kerül szállást találni szerintem arra a hétre. De próba szerencse!
2011. júl. 24. 07:49
járt e már valki a Cseri Kastélyszállóba,ha igen tudna e valami infot adni,
33. slavi
2011. júl. 24. 00:42
Cserkeszőlő. Nagyon nyugis, fürdő van, lehet pihenni, nagyokat sétálni. Szállás olcsó. Jó pihenést!
2011. júl. 24. 00:19

Sajnos, néztem az időjárás előrejelzést, az augusztus elég csapadékos, kissé hűvös lesz. Pont 15-től egy lehűlést jeleznek, úgyhogy erre is kell számítani.

Mi tavaly úgy kifogtunk minden pihenést, hogy iszonyú rossz volt az idő. Az idén meg nem tudtunk még elmenni sehova, talán majd szeptember után.

31. nunu (válaszként erre: 28. - Bnedora)
2011. júl. 23. 23:21
Nekünk a társaságot a gyerekek jelentették és nagyon jó volt!Tudod kinek a papné kinek a lánya.Nem vagyunk egyformák!
2011. júl. 23. 23:15
Arra készüljetek fel, ha 20-án vagyis ünnepnap és hétvégén mentek, akkor drágábbak a szálláshelyek.
29. bnedora (válaszként erre: 23. - B81fcd1219)
2011. júl. 23. 23:12
Priviben légy szíves írj, hogy hol voltatok Harkányban.
28. bnedora (válaszként erre: 13. - Basset)
2011. júl. 23. 23:11
Nekem Berekfürdő nemigen jött be, annak ellenére, hogy nagyon jó társaságunk volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook