Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget szeretnék kérni munka ügyben! fórum

Segítséget szeretnék kérni munka ügyben! (beszélgetős fórum)

2011. márc. 21. 21:10
A BPJ-ást márc. 31-ig kapod. :)
2011. márc. 21. 21:08
Pontosan nem tudom, hogy a leendő dolgozónak a munkaügyiben mit kell csinálni, talán valamilyen kérdőívet kell tölteni (hangsúlyozom EU-s támogatás, azért ilyen nyakatekert) és adnak valamilyen igazolást vagy ott, vagy az önkormányzatnál, hogy BPJ-n vagy.(inkább az önkormányzatnál) Ezzel kell az apeh-ba menned a start kártyáért.
2011. márc. 21. 21:06

Szia!


Hatósági bizonyítványt kell kérned a Start kártyához. Ezzel az igazolással kell elmenned a területileg illetékes APEH-hez. Ott állítják ki a kártyát az igazolás alapján. A munkaügyiben keresd meg az az embert, aki a közvetítésekkel foglalkozik. Valószínűleg ő már tud arról, hogy te közvetítve leszel egy munkáltatóhoz, mivel a munkáltató őt felkereste. :) Majd a közvetítés alapján törölni fognak a rendszerből. A papírokat postázzák. (nyilvántartásból való törlés határozat). Az OEP igazolványod már nincs a kirendeltségen, mivel nem vagy ellátott. Több mint valószínű, hogy az Önkormányzatnál van, ahonnét kapod az BPJ-ást. Ez egy ellátás, aminek a folyósítási időszakát rögzíteni kell a könyvecskében.

Remélem, hogy segíthettem. Szép napot! :)

4. Szandikkka (válaszként erre: 3. - Csicsy22)
2011. márc. 21. 21:04
Akkor nekem kell intézni a munkáltató támogatását?
2011. márc. 21. 20:57

Szia!


Gondolom ez melyik támogatásos foglalkoztatás lesz. Igen, ehhez be kell menned a munkaügyibe, és ott aki intézi majd az ügyedet (aki ezt az EU-s támogatást intézi) fog veled foglalkozni.

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Szandikkka)
2011. márc. 21. 20:56

A start kártyát kell elintézned, valamint a szükséges papirokat össze kell szedned. Ezek nagy része otthon vannak.(előző munkahelyi kilépő papirok, tb kiskönyv, stb.)

A támogatás lemondására úgy emlékszem, hogy 15 napod van.

2011. márc. 21. 20:50

Több,mint 1éve regisztrálva vagyok a mezőkövesdi munkaügyi központba és kb:1év kapok az önkormányzattól bérpótló támogatást(28.500ft)

Megkaptam egy állást és valószínű,hogy április 1-től leszek foglalkoztatva,annyi volt a munkaadó kikötése,hogy bérpótló juttatásban részesüljek illetve legyen start extra kártyám.

És mondta,hogy menjek be a munkaügyi központba és intézzem csütörtökig a papírokat.Most nem tudom,hogy jelentsem-e be a munkaügyibe,hogy lesz munkahelyem április 1-től?Vagy elég csak jövőhéten bemenni és akkor addig még kapok ezt a bérpótló támogatást?Csak akkor nem tudom,hogy a munkáltató milyen papírokra gondolt?

Vagy nem tudom,hogy nem -e arra gondolt,hogy a támogatást intézzem,amit a bérpótló támogatás után kap a főnök.Vagy azt neki kell intézni?

Felhívni sajnos nem tudom,mert külföldön tartózkodik és csak csütörtökön jön haza és akkor fog hívni,hogy mit sikerült intéznem.

Aki tud kérem segítsen!Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook