Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítséget szeretnék kérni, az autóbejárónk szabadon tartása érdekében fórum

Segítséget szeretnék kérni, az autóbejárónk szabadon tartása érdekében (beszélgetős fórum)


12. J.B.
2010. szept. 7. 18:27
Csak egy kis poén: pár hete a főnököm "eltaposott" egy parkolásgátlót. Elmondása szerint alig döccent az autó, nem is látta. A tulaj persze pattogott, hogy az neki 30eFt-be került, és egyébként is, stb. Lényeg, hogy ezért a pénzért kapott egy kb. 25-30 cm magas, 0,7-es lemezből hajtott valamit, amire szinte ránézni elég és eltörik. Persze megjavítottuk, de közöltük vele, hogy nézze meg, amit mi csináltunk. "Na persze..." szöveggel ment el. Másnap hívott, csinálnánk-e neki is olyat. Ja igen, vastagfalú, rozsdamentes horganyzott csőből van, 80 cm magas. Még egy IFA-t is megfogna. :-)
11. db78bacc4f (válaszként erre: 6. - J.B.)
2010. szept. 7. 11:16
egyet értek
10. 25117645d2 (válaszként erre: 9. - Cbe267d9cf)
2010. szept. 5. 16:01
Igen erre is gondoltunk, szerintem meg is csináljuk.
2010. szept. 5. 15:22
Első lépésben kiírnám, hogy kérem, ne álljon a kapu elé, mert akadályoz a szabad ki-és bejárásban...udvarias formában, megállni tilos táblicskuval. Ha ez nem eléggé hatásos, kiállnék a kocsival, elmennék valahova, majd diszkréten leparkolnék a szomszéd kapuja elé, és amikor ő akar menni, 10-20 percig "nem érnék rá" elállni onnan... majd angyali mosollyal kijönnék, és azt mondanám: "jajj, bocsi, de biztos megérted, nálam is csak annyi történt mint a múltkor nálatok, amikor mi vártunk rád negyed órát... de már állok is arrébb" Gondolom azért ebből leesne neki, hogy illetlenséget művel. :)
2010. szept. 5. 14:49

Mi külön álló családi házban élünk,az utca elég szűk,és mi készíttettünk a magánterületünkre beugró kétautós beállót.Na itt előszeretettel forgolódtak,még a szomszédaink is,amiből elegünk lett és lánccal oldottuk meg,amin egy behajtani tilos tábla van.

A garázsokra szoktak tenni megállni és behajtani tilos táblát.Intelligens ember észreveszi ettől magát,és nincs min megsértődni sem:)

Amúgy teszek én is mások véleményére ilyen esetekben.

7. 25117645d2 (válaszként erre: 6. - J.B.)
2010. szept. 5. 14:06
Igazad van, mi is így érezzük. Annyira nem is dühített először, aztán mindig egy kicsit jobban. De úgy érzem , ha nem dühvel közelítem meg, talán több célt érek el.
6. J.B.
2010. szept. 5. 13:40

Közös terület, vagy magánterület? Ha magán, akkor parkőr felszerelése, ha közös, akkor előbb szép szó, utána autó elszállíttatása. Én magasról le....nám, hogy ő "csak" 5 percre állt oda. Az én garázsom, akadályoz a szabad ki/behajtásban, innentől kezdve akadályoz szabad mozgásomban, ami az állampolgári és személyiségi jogok súlyos megsértése, stb, stb, stb.

Nem vagyok ám ennyire durva, de az ilyen dolgok nálam nagyon ki tudják húzni a gyufát. Ha van saját beállója, akkor oda parkoljon és kész.

5. 25117645d2 (válaszként erre: 4. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 5. 12:14
Csak a humoros felirat hiányzik!
4. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 2. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 5. 12:06
szerintem jó ötlet,maximálisan!:)
3. 25117645d2 (válaszként erre: 2. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 5. 12:03
Gondoltam humort viszek a dologba, mert amúgy bírom a szomszédaimat. Csak nem értem hol nevelkedtek?! ..amúgy nem mosnak hajnali 3kor:)
2010. szept. 5. 12:02
nem lehet lánncal lezárni,kiirni hogy kapubejáró ne álld el stb?
2010. szept. 5. 12:00

A történet a következő. 5 lakásos társasház, mindenkinek külön elektromos kapuval ellátott autóbeállója van. A kapuk egymásra nyílnak,ez a történet szempontjából fontos.

A szomszédaink egész nap jönnek-mennek-ami szívük joga-, hazaugranak, leparkolnak a MI kijárónk elé, kinyitják távírányítóval a saját kapujukat, ami rányílik a miénkre, nyitva hagyják, bemennek a lakásukba 5-30percre. Ezalatt csak akkor tudnánk kocsival elmenni itthonról, ha helikopterre cserélnénk. Béketűrő emberek vagyunk, a szomszédaink se állatok, de én érzem már kényelmetlennek, hogy szóljak. („Csak egy percre ugrotta be”). A múltkor negyed órát ültünk a kocsinkba vártuk, hogy a szomszéd elvégezze a nem tudom milyen dolgát, és kibattyogjon. Higgyétek el, nem túlzok, de a vadidegenek is mindig előttünk parkolnak le (gondolom valami karma lehet…)

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy keveset járunk autóval, de azért vettük, ha rohanni kell (kisgyerek van), rohanhassunk.


Gondoltam kirakok valami vicces feliratot a kapura, ami egyértelművé teszi, hogy a nap 24 órájában igényt tartunk a ki-be járásra.


Nincs valami ötletetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook