Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában a jogosítványommal tudom magam igazolni? fórum

Angliában a jogosítványommal tudom magam igazolni? (tudásbázis kérdés)


6. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Foxone)
2018. okt. 28. 08:17
Azt szeretném megkérdezni mi az ami megakadályoz abban, hogy akár holnap bebattyogj a kormányhivatalba és csináltass egy újat? Nem feltétlen kell megvárni hogy lejárjon a személyi, lehet azt hetekkel előtte is megújítani és nincs bonyodalom.
2018. okt. 28. 07:52
szerintem igen
4. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Foxone)
2018. okt. 28. 07:37

Gondolom, repülővel mentek, és néha visszajönnétek családot megnézni/látogatni.


Vagy ha csak rájössz, hogy Angliából olcsó mondjuk a Kanári Szigetekre vagy Párizsba kirándulni, akkor mivel tervezel utazni?


"A jogosítványok, bankkártyák és adóigazolványok nem tekinthetők érvényes úti okmánynak".


Akkor majd rohangálhatsz kint, hogy legyen érvényes személyid.


+ a személyi ingyenes, úgyogy végképp nem értem, miért nem mész el a kormányablakba/okmányirodába. Egyszer 10 perc ügyintézés, és 10 évig nincs vele gondod.....

2018. okt. 28. 07:13

Azt gondolom, haszosan válaszoltam, és estais így teszek, de komolyan érdekel, hogyha valaki olyan országba akar költözni, akikkel maholnap megváltoznak a nemzetközi egyezmények (nem mintha bárhová nem kellene)Z miért nem csinaltatsz azonnal igazolványt, útlevelet. Meg otthon, személyesen megjelenne is kell egy érvényes igazolvány, hogy másikat csinaltass. Egy vizsgára is két tollal ülünk be minimum, hogy legyen másik, ha az egyik kifogy. Idegen országba miért nem viszel 2 igazolványt? Meg lehet oldani a konzulátuson, ha elhagyod vagy ellopják az egyiket, de minek bonyolítani az életet?

Amugy az utasbiztosítás érvényes amíg X ideig munka nélkül vagy esetleg, és bankkatyahoz kötve nem drága, és nem kell napokra kalkulálni előre. Érdemes megfontolni.

Számlát nyitni meg tudsz online, nem úgy, mint az otthoni bankoknál, és rögtön lesz cimre érkezett leveled is, mikor kártyát küldenek. A Revolout jól vált, euró, frank, font, forint közt is szoktam használni. Kell egy fotó az igazolványodrol, és egy szelfivel igazlod magad. A fenntartása olcsó, es egész jó a használati felülete. Nekem a szerződés aláírásakor a fizikai kártyám be kellett mutatni a munkahelyen, hogy tényleg elmentem a számla (ami szerintem vicces). Kicsit más a felulete, mint az otthoni kártyáknak (a magyarokkal azonos), így a számla egyeztetesnel megmutattam az appom azon oldalát, ahol a bank adatai vannak. Ez mas munkahelyeknel lehetett eltérő.


Ha mobil számot, SIM-et veszel online (így is lesz címed), a giffgaff tök olcsó. Mo-ra 4 penny egy perc, ami a legnagyobb tétel, és 5-10 font között van egy ilyen csomag.

2. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Foxone)
2018. okt. 28. 06:26

Ha elköltözol miért nem csinaltatsz új igazolványokat? Egy logikus érvet szeretnék hallani. NINo-hoz cím kell, amit egy levéllel tudsz igazolni. Valahova "hivatalosabb" levél kell, a jobcenterben nem foglalkoznak vele, honnan jött.

ügyfélkapun keresztül tudod a külföldi munkavállalást jelenteni, de egy saját programon keresztül csak, ami úgy szar, ahogy van (À-betuvel írjak a telepített program kezdobetujet, a karaktertablazatbol egyesével nem lehet ekezetes betűt másolni). Érdemes megnézni, milyen platformon fut egyaltalan. Rögtön kérik a biztosítási számod, ami először nincs meg akkor sem, ha bejelentve dolgozol. El kell küldeni, h folyamatban, hianypotlassal meglesz.

Pár hét az interjú időpont, és kb. egy hónap mire NINot kapsz. Addig az EU-s biztosítási kártyan bemutatott magyar számot használják.

Ha bármilyen juttatasban ressesulsz, akár csak a biztositasod nem fizeted magad, külön jelenteni kell kézzel írott, szignozott levéllel, amiben feltünteted az új munkahelyed.

2018. okt. 28. 03:03
Angliába fogunk költözni a párommal és érdekelne hogy a jogosítványommal én tudom magam igazolni? Csak mert a személyim lefog járni nemsokára útlevelem meg nincs. Vagy ott ha az NI szám megvan akkor más nem is kell? Előre is nagyon szépen köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook