Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget szeretnék kérni! fórum

Segítséget szeretnék kérni! (beszélgetős fórum)

28. 35491a860f (válaszként erre: 27. - Anname)
2010. okt. 7. 22:26

Az ingatlanközvetítőről is tudnék mesélni....! Inkább kerülje, aki csak tudja! Nekünk csak annyira marhára tudott segíteni, hogy mindennek nekem kellett utánajárnom, ha valamit meg akartunk tudni, mert a csajszikám semmire nem tudott válaszolni, amit kérdeztünk tőle. Magyarul a fizetését inkább nekem kellett volna felvennem.


Egy a lényeg: Lakásvásárlásnak nem szabad úgy nekiindulni, hogy nem jársz utána semminek. Nem szabad másokra hagyatkozni, mert akkor átvernek, vagy épp "elfelejtenek" közölni számodra életbevágó dolgokat.


Ha nem vagy körültekintő, akkor így jársz, mint a fórumindító.

27. Anname (válaszként erre: 1. - 3c111cc40f)
2010. okt. 6. 15:11

Barmennyire is sokan ellenzik,de ha ingatlankozvetiton keresztul inteztetek volna az adas-vetelt,akkor ilyen nem fordulhatott volna elo.Nektek ez ugye mar nem segitseg,de masnak talan igen!

Remelem sikerul elrendezni a dolgot.

2010. okt. 6. 12:47
Rendben
25. puritan (válaszként erre: 24. - 3c111cc40f)
2010. okt. 6. 12:45
biztosan fognak akkor most is...majd számolj be :)
24. 3c111cc40f (válaszként erre: 23. - Puritan)
2010. okt. 6. 12:43
Hátha ők az előbbi csoport. Mondom, nyáron is mentek fizetni a Tigáznak, pedig akkor csak szóban fenyegettük meg az ügyvéddel őket
23. puritan (válaszként erre: 22. - 3c111cc40f)
2010. okt. 6. 12:41
ki tudja...vannak, akik fizetnek egy ilyen felszólító levél hatására, vannak, akikkel pereskedni kell sokáig és hát pénzt behajtani ugye nagyon nehéz...
22. 3c111cc40f (válaszként erre: 21. - Puritan)
2010. okt. 6. 12:38

Ma estére bejelentkeztünk egy ügyvédhez, azt mondta, ír nekik egy felszólító levelet, hogy 8 napon belül fizessenek.


Ha nem, akkor per lesz.


Meddig fog ez elhúzódni?

21. puritan (válaszként erre: 20. - 3c111cc40f)
2010. okt. 6. 12:37
próbáljátok meg kideríteni az összes ilyen tartozást és aztán üljetek le gondolkodni azon, hogy megéri-e az ügyvédi költség és a sok utánajárás...ki tudja látnátok-e valamit abból a pénzből...hát igen...kár, hogy csak utólag okos az ember...
20. 3c111cc40f (válaszként erre: 19. - Puritan)
2010. okt. 6. 12:34

Nem, mert tegnap mentem el a Községgondnokságra, ahol is közölték, hogy április óta nem fizették a csatorna részletet, így mostmár 5 havi tartozásuk van.

CSak úgy kerülhet a csatorna a nevünkre, ha ott és akkor kiegyenlítjük a 35.000 Ft-os számlát.


Ügyvéd tanácsára én ki is fizettem, ekkor derült ki, hogy az eladónak tudnia kellett, hogy nem adhatja el a házat addig, amig ki nem fizette egyben ezt, ő mégis beleíratta az adásvételibe, hogy ezentúl mi fizetjük a részleteket.


Ezzel telt be a pohár

19. puritan (válaszként erre: 17. - 3c111cc40f)
2010. okt. 6. 12:30
akkor mostmár minden rendben nem?
18. c62e5b7d24 (válaszként erre: 16. - Napkelet)
2010. okt. 6. 12:23
akkor ez is szolgáltató függő, mert én csak bevittem az adásvételit az Elműbe és a Gázművekhez és már át is írták a nevemre az órákat:)
17. 3c111cc40f (válaszként erre: 16. - Napkelet)
2010. okt. 6. 12:18

Úgy, hogy ők kifizették, miután megfenyegettük őket először az ügyvéddel. Hitelt vettek fel, vagy nem tudom honnan lett nekik pénzük hirtelen.

Ez már 1 hónappal azután, hogy beköltöztünk.

16. napkelet (válaszként erre: 14. - 3c111cc40f)
2010. okt. 6. 12:11

Szia!


Én már adtam el lakást és vettem is, de a szolgáltatók csak akkor írták át az én nevemre, ill. az új tulaj nevére az órákat, ha az eladó és a vevő is ott volt. Az átírás csak akkor történt meg, ha az eladó kiegyenlítette a számlákat.

nem értem, hogy került a Ti nevetekre a gáz, villany... óra?

15. 3c111cc40f (válaszként erre: 13. - 35491a860f)
2010. okt. 6. 12:07
Nálunk sem írták át a köüzműveket addig, amíg volt tartozás.
14. 3c111cc40f (válaszként erre: 10. - Lyrian)
2010. okt. 6. 12:05

Igen, mi is így tudtuk, hogy kikapcsolhatják a gázt, villanyt, ezért is fizettünk.


Sajnos mi egy nagyon amatőr ügyvédet fogtunk ki, akiben fel sem merültek ilyen dolgok.

Mi meg tapasztalat híján nem is gondoltunk erre.

13. 35491a860f (válaszként erre: 10. - Lyrian)
2010. okt. 6. 12:04
Nálunk is így volt. Addig alá sem írhattuk a szerződést, amíg az eladó nem rendezte a lakáson lévő 80.000 Ft-os tartozását. A vízműveknél sem írták át addig az én nevemre a fogyasztást, amíg az eladó a saját tartozását nem rendezte, ezért nem értem én sem, hogy nálatok ez mégis hogy jöhetett létre. Az ügyvédet is megkenték az eladók?
12. 35491a860f (válaszként erre: 5. - Annamari0825)
2010. okt. 6. 12:02

Egyetértek. Ha ők ezt a szerződésbe belefoglalták és alá is írták, szerződéskötéskor meg el is szokták kérni a személyi igazolványt stb. (ha csak nem hamisak az eladó személyi igazolványai), akkor fel lehet őket jelenteni, meg is kell, hogy büntessék őket emiatt. Én is ugyanezt javaslom, menjetek ügyvédhez. A legjobb, ha visszamentek ugyanahhoz az ügyvédhez, akinél kötöttétek a szerződést és beszéljétek át vele, hogy ilyenkor mi van.


A szolgáltatókhoz pedig személyesen lenne jobb bemennetek a szerződésetekkel együtt és megbeszélni velük, hogy a szerződéskötés előtti tartozást az eladón hajtsák be, mert nektek közötök nincs hozzá.


Nullás igazolást viszont jó lett volna kérnetek.

Eleve nem értem, hogy ilyen link eladótól hogy voltatok képes házat vásárolni. Én egy babszemet nem vettem volna tőle.

11. enid79
2010. okt. 6. 12:00
Mi anno együtt mentünk átíratni a közüzemi számlákat és utána egyenlítettük ki a vételár végét. Különben mi is megszívtuk volna nagyon. Ha bementek a bíróságra, kérhettek fizetési meghagyást is, hogy hajtsák be rajtuk. Ne futkozzatok feleslegesen, intézze el a behajtó cég/bíróság. Nem kell könyörögni senkinek.
10. Lyrian
2010. okt. 6. 12:00

Olvasgattam itt a jogi fórumokat ezzel kapcsolatban. A lényeg, hogy a közüzemi tartozásokat ha ti nem fizetitek ki, akkor kikapcsolhatják a villanyt, vagy akár ráterhelhetik végrehajtásként az ingatlanra. Mivel nem néztetek utána, hogy nullásak-e, ezért csak utólag, perrel kérhetitek azt, hogy benneteket kártalanítsanak.


De beszéljetek egy ügyvéddel is. Egyébként nem értem az ügyvédet, hiszen amikor én megvettem a lakásom, az adás-vételi szerződé aláírására nem kerülhetett sor addig, amíg az eladó a nullás-papírokat be nem mutatta.

9. 3c111cc40f (válaszként erre: 7. - Ac808a6b30)
2010. okt. 6. 11:52

Még jó...


De ez sem sokkal jobb :)

8. 3c111cc40f (válaszként erre: 6. - Ac808a6b30)
2010. okt. 6. 11:51
Nem, mert megbeszéltük hogy este megyünk, addigra ők leléptek. De előtte _állítólag_ leírták az óraállást
2010. okt. 6. 11:51
Még jó, hogy nem a lakásmaffia áldozatai lettetek.
2010. okt. 6. 11:50
Leolvastátok együtt az óraállásokat?
2010. okt. 6. 11:50

Szia!

Elméletileg az adás-vételi szerződésben minden adat megvan a felekről.Attól,hogy eltűntek,ezek alapján meg lehet találni őket.

Ha tényleg aláirta,hogy nincs semmiféle tartozása,ráadásul egy ügyvédi okiratban,és ti mégis szembesültetek ezzel,ráadásul igazolni is tudjátok,akkor őket akár büntethetik is.

Mindenképp menjetek ügyvédhez.

A pénzt valószinűleg úgy lehet behajtani rajtuk,hogy ráterhelik az összeget a vagyonukra /ház,kocsi/.

4. 3c111cc40f (válaszként erre: 3. - C62e5b7d24)
2010. okt. 6. 11:47

Sajnos utólag okítottak ki, ez volt az első házvásárlásunk...

MEg sem fordult a fejünkben, hogy hazudik

2010. okt. 6. 11:46

Nem kértetek tőle nullás igazolásokat?

Az hogy ő állít valamit, az egy dolog...

2010. okt. 6. 11:46
szerintem a közüzemi tartozás tekintetében jó esélyetek van illetve ne is fizessétek ki azt a szolgáltatónak csak az adásvételi szerződés utáni fogyasztást,a többit majd megoldja a szolgáltató illetve beszéljetek mindenképp ügyvéddel is
2010. okt. 6. 11:42

Júliusban vásároltunk egy házat. A tulajdonost többször is megkérdeztük, hogy van-e a házon bármiféle teher (jelzálog, közüzemi) állította, hogy nincs.

mikor mentünk átíratni a nevünkre a vizet villanyt, gázt, mindenhol több 10.000-es tartozások bukkantak elő, holott a nő ügyvéd előtt aláírta, hogy nincs közüzemi számla tartozás.


Ahogy azt is belefoglaltuk a szerződésben, hogy tisztán adja át a házat, az udvart. Ehhez képest bentről több zsák koszt, az udvaron több konténernyi szemét fogadott bennünket, addigra persze eltűntek, csak a kulcsot hagyták a postaládában.

1 konténer szemetet mi elvitettünk, 15.000 Ft, ígérte hogy kifizeti nekünk-azóta sem. Számla van róla.

Tegnap 35.000 Ft tartozását fizettem ki a csatorna díját, ugye erről is van papír hogy őt terheli.


Ha ügyvédhez fordulunk, mi az esélyek hogy behajtják rajtuk a pénz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook