Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget kérnék, hogy Ausztriában hogy működik a lakásbérlés? Mi micsoda egy hirdetésben? fórum

Segítséget kérnék, hogy Ausztriában hogy működik a lakásbérlés? Mi micsoda egy hirdetésben? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 10. 14:57

Sziasztok! Nekem is hasznosak voltak ezek a rövidítésekre érkezett válaszok. Ha lehetne én is kérdeznék párat...

Ausztriában mitől függ h kell e kauciót fizetni v sem. Van ahol nem is tüntetik fel és van ahol meg hatalmas több ezer eurósak. Egyáltalán ez hogy működik?


ha vaki válaszolna, akkor előre is köszi!

2012. dec. 16. 16:57

Exkl.=nem számítva

USt.=forgalmi adó

BK=Betriebskosten

HK=Haus zum Kauf


A dzt-ben nem vagyok biztos, de most utánanéztem a neten, azt találtam rá, h derzeit (=jelenleg).

Az inkl. azt jelenti h benne van az árban teljesen, az exkl. pedig azt, h azon felül kell még fizetni.

2012. dec. 16. 14:45

Szia Pera0322!

Miete exkl. USt. (exkl. BK, HK)

dzt.

exkl. USt.


ezek így. mert a legnagyobb bajom az, hogy meg vannak bontva a bérleti díjak ilyen részletesen. és ebből én nem tudom, hogy melyeket kell minden hónapban fizetnem vagy hogy mit miért kellene fizetni.


próbáltam utánaolvasni, de csak még nagyobb zűr lett a fejemben.


nagyon szépen köszönöm.

2012. dec. 16. 14:34
BK: Betriebskosten.
2012. dec. 16. 14:33
Melyik szó okoz gondot? Mert ebben a hirdetésben elég sok a rövidítés, és túl sok lenne mindet leírni.
2012. dec. 16. 14:29
vagy a BK a betriebskosten lenne? mert az EBK az Einbauküche,nem?
2012. dec. 16. 14:29
A bérleti díj bérleti díj, a kaució az kaució, az alapterület alapterület, úgy működik, mint itt.
2012. dec. 16. 14:28

Sziasztok, teljesen tanácstalan vagyok, mert nem tudom értelmezni a hirdetéseket teljes mértékben:

ilyen hirdetések vannak(sort kihagytam, hogy elkülönüljenek)


Miete incl. BK dzt.: EUR 550,00

Heizkostenakonto dzt.: ca. EUR 55,00



Mietkosten: 530 Euro (inkl. BK und HK)

der Strom ist extra (ca. 40 Euro pro Monat)



Bruttomiete: (inges. 440 €):

313 € Wohnung

30 € Carport

70 € BK

7 € sonst. Nebenkosten

20 € HZ



Miete € 470,-- inkl. BK und HZ



Nettokaltmiete: EUR 318,10

Gesamtmiete: EUR 497,75

Nebenkosten: EUR 76,90

Heizkosten: EUR 40,21


HWB 45,81, fGEE 1,9



Gesamtbelastung (inkl. USt., BK, HK und sonstiges): EUR 497,84

Mietpreis pro qm (netto-kalt): EUR 7,38

Miete exkl. USt. (exkl. BK, HK): EUR 246,69

Betriebskosten: EUR 77,90

Heizkosten exkl. USt.: EUR 33,44

Sonstige Kosten (Gesamtbelastung - Betriebskosten exkl. USt. - Heizkosten - Summe USt.): EUR 86,62

Summe USt.: EUR 53,19

Kaution: EUR 1.500,-

Maklerprovision: 1 BMM

mi az az exkl. Ust? még pluszba kell fizetni egyszer vagy minden hónapban?

BK az a Einbauküche? azért is külön felszámolnak havonta pénzt? vagy csak egyszer?

a HZ az a Heizung lenne? bajban vagyok az olyanokkal hogy inklusive. azt az árba kell beleérteni teljes mértékben?



Semmit nem tudok arról, hogy működik az osztákoknál a bérlés. Annyi infot kaptam, hogy legyek nagyon körültekintő. Sajnos a rövidítések nekem nem mondanak sokat, amit meg fel tudok oldani, azzal sem tudok sokat kezdeni :(

Aki egy kicsit ért hozzá, tudna nekem segíteni? köszönöm szépen előre is!!!

2012. dec. 16. 14:19
Segítséget kérnék, hogy Ausztriában hogy működik a lakásbérlés? Mi micsoda egy hirdetésben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook