Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítséget kérnék diétával kapcsolatban (PCO) fórum

Segítséget kérnék diétával kapcsolatban (PCO) (beszélgetős fórum)


1 2
3. moonika80 (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2010. szept. 3. 22:10

köszi:)

szívesen fogadom amit kaptál a dietetikustól.

Neked is ilyen betegséged van?

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Moonika80)
2010. szept. 3. 22:06

Egyik sem. Felejtsd el mind kettőt. A pcos-hez speciális diéta kell és az orvosod egy állat, ha ezt nem mondta el. Mert enélkül a meforal csak ártani fog. Napi 160 g szénhidrátot kell enni. 5 részre elosztva (30-20-50-20-40) és meg van szabva, hogy hánykor kell enni (7-10-13-16-19). Reggelire csak és kizárólag lassan felszívódó szénhidrátot lehet enni (pl: 2 szelet teljeskiörlésű kenéyr). Tízóraira a fele lehet gyors (1 alma, vagy egy cukormentes joghurt) a másik felelassú (pl 3 korpás keksz), ebédre minimum 40g lassú, de lehet mind az 50 az és (zöldségek, vagy teljeskiörléű durum tésztam vagy teljeskiörlésű kenyér és hozzá husi vagy sajt vagy ilyesmi) és max 10 gyors (1 alma pl.), uzsonnára mind a 20g gyors szénhidrát kell, hogy legyen (pl: 2 alma, barack, vagy ennyi ch-t tartalmazó más gyümölcs, vagy diabetikus sütemény), vacsira 30g lassú ch (3 szelet teljekisörlésű kenyé pl) és 10g gyors (1 alma).

Cukrot és fehér lisztet egyáltalán nem ehetsz. És az édesítő szerkeből is cska nagyon keveset. Húst és sajtot bátran ehetsz, és olyan zöldségeket is amiben 100g-ban kevesebb mint 5 g a ch.

Az általad leírt diéták nagyon károsak lennének neked, ha gondol emailben elküldöm, amiket én a dietetikusomtől kaptam.

Ami még fontos, olyan kenyeret ehetsz cska aminek minimum a 60% teljekiörlésű lisztből van, de a legjobb ha az egész az.

2010. szept. 3. 21:47

Ma felírt a doki meforalt az inzulinszint csökkentésére. A PCO minden tünete jelentkezik nálam :S

Kérdésem, hogy melyik diétát válasszam? A 90 naposat vagy a szénhidrátszegény diétát?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook