Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítséget kérnék!!! Babát várok és nagyon lelassult az anyagcserém!!! fórum

Segítséget kérnék!!! Babát várok és nagyon lelassult az anyagcserém!!! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 18. 18:17

Nekem mikor 3 éve babát vártam a gyógyszertárban kapható bio szilvalé. Minden nap megittam egy decivel vagy egy picivel többel és simán ment.


Remélem minél előbb sikerül valamit találni.

35. kifa
2011. aug. 2. 23:38
nekem a káposztás kaják segítenek. Szerencsére engem nem puffaszt, és olyankor mindig nagyon jó az emésztésem, ha eszem.
34. Timtsi
2011. aug. 2. 09:45
Igaz,még nem vagyok terhes,de szinte egész életemben a székrekedéssel szenvedek.:-(((Vasat kell szednem egy ideje,a Neo-Ferro Folgamma jött be nekem,ettől nincs székrekedés,szedtem egy másikat is,de azt 1 hét után abba kellett hagynom,mert nem tudtam wc-re menni.Ami még segített:a tamarinlax,meg állítólag terehsek szedhetik a Guttalax cseppeket is,nem folyamatosan.Savanyított káposztát szoktam enni,jó pár villával és másnap simán megyek tőle,ez nem olyan régóta működik,de hatásos.meg tele van c-vitaminnal,csak lehet,hogy valakit puffaszt nagyon!:-(((( Barátnőm terhes,ő is ilyen gondokkal szenved,ő a "Wörishofener darmtpflege" nevű kapszulát szedi,kerek tégelyben lehet kapni a DM-ben,rossmannban!Gyógynövény alaú cucc,neki ezt ajánlották,segít is neki,de nem szedi állandóan!!!!
33. Clau26
2011. júl. 29. 14:45
Szűztea kapszula napi 1 este
32. 5221355151 (válaszként erre: 1. - Vizsgyiné)
2011. júl. 29. 10:43

Szia!


Ismerős a helyzet. Amikor a kisfiamat vártam, eléggé vashiányos vérszegény voltam. Akár milyen vaskészítményt írtak fel nekem, amiket hiába szedtem, ugyan úgy csökkent tovább. Emellett természetesen iszonyú székrekedésem is volt. A védőnőm ajánlott egy homeopátiás készítményt. Az állította meg a további csökkenést, el is kezdett tölteni. És nem volt tőle székrekedésem sem, max. egy nagyon minimális. Elevit helyet meg Gravidát szedtem. Ha esetleg érdekel a neve, szívesen megírom.

31. d8e82b94f7 (válaszként erre: 11. - Vizsgyiné)
2011. júl. 29. 07:56
nekem sincs soha ingerem,de már leírtam,hogy én mikkel próbálkoztam.próbáld ki te is hátha beválik neked valamelyik.nekem csak a sok sok gyümölcs meg folyadék segít!
2011. júl. 29. 07:55

Szia! Nekem is ez a bajom,két hetente egyszer eltudok menni wc.re az már jó dolog.

Próbálkoztam szilva lekvárral,nekem nem jött be...

Tamarin lekvárral(ebből napi egy kiskanál kell)de nekem ez sem segített...

Ittam Hunyadi és Ferenc József vizet mondhatom valami pocsék ízűek de nekem ezek sem segítettek azért próbáld ki őket.

Vagy van még a Slüsszer sók...ha ezek nem jönnek be csak azt tudom ajánlani ami nekem is bejött.nagyon nagyon sok folyadék...víz,vagy rostos üditő sok gyümi persze nem banán mert az mégjobban megfogja a székletet.Sok szerencsét.

2011. júl. 29. 00:36
Én az elején evőkanállal ettem a házi szilvalekvárt, az segített. Később magnéziumot kellett szednem orvosi javaslatra, mert görcsöltem. Emiatt úgy paráztam,nehogy koraszülés legyen belőle, hogy nagyobb mennyiséget szedtem az előírtnál, jobb volt, mint a hashajtó:)
28. Titánia83 (válaszként erre: 11. - Vizsgyiné)
2011. júl. 28. 20:19

Az előbb írtam, hogy a rost kell, csak sok vizet kell mellé inni. Saját magaddal szúrsz ki, ha nem eszel rostosat.


Én még napi 2 vas tablettát is szedek, és rostdús táplálkozás mellett van napi 1-2 nagydolog.


De te tudod.

27. vizsgyiné (válaszként erre: 21. - 432d0af620)
2011. júl. 28. 20:06
jaja, én is örülök ennek,mint amikor Karácsonykor meglepetést kapsz,de tényleg!:)
26. Bebe83
2011. júl. 28. 20:02

Mindeg voltak hasonlo problemaim , a terhesseg alatt is. Terhesseg alatt a centrum multivitamin segitett, amikor elkezdtem azt szedni teljesen rendbejott a "dolog", naponta megtortent a csoda.


Aztan terhesseg utan par honapig minden WC-zes meg egy szules volt.


Most tavasszal nekikezdtem fogyokurazni. Odafigyeltem a kajara, elkezdtem itthon tornazni es minden nap megittam 2,5 l vizet.


Ezekre figyelj oda, hatha megoldodik magatol!

2011. júl. 28. 19:59
Nekem mindkét terhességemnél ilyen gond nem volt amugy.
24. Wecuska (válaszként erre: 17. - Vizsgyiné)
2011. júl. 28. 19:59
elküldtem.
2011. júl. 28. 19:58
Barátnőm mikor kismama volt két hétig nem volt nagy wc-n.Tamarinlax lekvárt evett és attól lett neki újra.Ez hatott neki.
2011. júl. 28. 19:57

Szia nálam is ez volt a gond mind a két terhességemnél mindent ki próbáltam még ezt a szirupot is amit lentebb írnak meg a sok folyadék rostos aszaltszilva és a többiek aztán mikor megszültem a kórházban ez még rosszabb lett tudtam úgy nem engednek ki hogy nincs egyszer valami produktum így ettem össze mindent a madártejet és a szilva lekvárt de semmi ami végül segített az a mazsola volt kb fél csomag és utánna egy kefír jól is esett és eredménye is volt,de a kórházban volt aki például narancsra esküszik.....

Nekem a védőnő reggel éhgyomorra langyos cukros vizet ajánlott egy pohárral.....

21. 432d0af620 (válaszként erre: 19. - Vizsgyiné)
2011. júl. 28. 19:55
nem kell minden nap kakilni, a szülésznő azt mondta Nekem hogy a 3 napot nem szabad megvárni. Én a terhességem alatt örültem ha heti 1x volt... :-S
20. kisj
2011. júl. 28. 19:55

fehér mustármag naponta 3x egy kávéskanállal étkezések előtt egy jó nagy pohár vízzel

(olcsó, egyszerű de nagyszerű, nem hashajtó, görcsöket sem okoz)

2011. júl. 28. 19:54
Beöntééés :D lehet azt kéne ...no de minden nap ?:D
2011. júl. 28. 19:51
Sok-sok vizet igyál és mozogj! Ez a leghatásosabb és a legegészségesebb módszer. Nekem is bejött. A sima séta is megteszi. Csak rendszeresen kell.
17. vizsgyiné (válaszként erre: 16. - Wecuska)
2011. júl. 28. 19:50
Várom,várom!!:)
16. Wecuska (válaszként erre: 11. - Vizsgyiné)
2011. júl. 28. 19:49
na nekem is pont ez a bajom.megírom priviben ha érdekel,mi szokott segíteni.
15. Zebra25 (válaszként erre: 11. - Vizsgyiné)
2011. júl. 28. 19:48

Esetleg aszaltszilva? vagy szilvalekvár?

Nekem legvégső esetben egy csésze kapucsínó segít.

2011. júl. 28. 19:48
vagy ami még hatásos: glicerines kúp...vagy beöntés...
2011. júl. 28. 19:46
Én Tamarinlaxot vettem patikába de drogériába is kapható volt. Azt tudom, hogy egy ideig nem lehetett kapni....
12. Lacry
2011. júl. 28. 19:46
Homeos termékek közt is van, ami jó, no meg sok gyümölcs, joghurt, ilyesmi.
2011. júl. 28. 19:44

Szia Wecuska: Még csak ingerem sincs... :S



A rost kihúzva,mert nem segít,a Laevolac és társai segítenek egy darabig aztán a szervezet hozzászokik és ismét kezdődnek a gondok egyébként néhány dologot azért ki fogok próbálni,amit javasoltatok:) De még várok ötleteket:)

2011. júl. 28. 19:42

Én is a lenmagot akartam javasolni, de nem az őröltet. Tegyél egy evőkanállal minden nap egy joghurtba vagy kefírbe. Vagy ugyanez csak zab vagy búzakorpából.


Ha sok rostot eszel, akkor innod is kell jó sok vizet, mert az is okozhat székrekedést. Napi 2 liter legyen meg.

9. Wecuska (válaszként erre: 1. - Vizsgyiné)
2011. júl. 28. 19:40
szia.ingered az van,vagy az sincs a wc-ésre?
2011. júl. 28. 19:38
Én minden nap ettem egy kanál őrölt lenmagot,DM-ben lehet kapni,az segített.
7. vikucka (válaszként erre: 1. - Vizsgyiné)
2011. júl. 28. 19:37
Nekem a multkor - igaz nem varok babat, de elõtte vagyok - a doki a duphalac szirupot javasolta minden este, de a hatas csak 3 het utan jelentkezik. Ezt lehet szedni a terhesseg, es a szoptatas alatt is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook