Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget kérnék!!!! Akik már megjárták a használt autó kereskedőkkel- lehetőségek? fórum

Segítséget kérnék!!!! Akik már megjárták a használt autó kereskedőkkel- lehetőségek? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 4. 12:48

Most beszéltem egy igazságügyi szakértővel, hogy pontosan mondja el mi a teendőnk, amilyen gyorsan tudtam jegyzeteltem, így leírom, hátha hasznos az infó másnak is:


1 alváz szám alapján márkaszervizben le kell kérni az adatokat.

2. meg kell nézni a vásárlásnál kapott hivatalos papírokat,forgalmit hogy a kereskedő volt a tulaj, vagy csak bizományba vette át az autót! Ez azért fontos, mert akkor előveszik az előző tulajt is!

3. Megnézni, hogy az előző tulaj mennyi ideig használta az autót, ha csak egy évet akkor az széttárhatja a karját, hogy ő is így kapta, nem tud semmiről semmit, de ha évekig, akkor nagy valószínűség szerint az utolsó tulaj+a kereskedő a hunyó.

4. rendőrségen ismeretlen tettes ellen feljelentést kell tenni, kárbejelentés/csalás, akik hivatalból kirendelnek egy igazságügyi szakértőt, így nekünk nem kell érte fizetni, majd az megvizsgálja, és papírozza hogy valóban vissza lett forgatva az óra... elindul a per, bebizonyosodik hogy csaltak, majd a csaló fizeti a perköltséget, és minden díjat amit kell. Plusz ugye visszakapod az autód árát meg amit ráköltöttél.


azt mondta a szakértő akivel most beszéltem, hogy ugyan maga ellen beszél, de ne kérjek rögtön igazságügyi szakvéleményt mert sok sok pénzbe kerül, a rendőrség úgyis elvégezteti ezt a műveletet. De a feljelentést mindenképpen tegyük meg!

2011. nov. 4. 11:33

ez lemaradt:

Kárigényét polgári peres eljárás keretében az Önnel jogviszonyban álló gépkocsi eladóval szemben tudja érvényesíteni. Kérhet hibás teljesítés címén árleszállítást, mivel a gépkocsi a kilométer túlfutásra tekintettel a szerződéskötés pillanatában nyilvánvalóan kevesebbet ért, mint a szerződéses vételár. De, ha bizonyítani tudja, hogy a tényleges kilométer futás tudatában nem vásárolta volna meg a gépkocsit, abban az esetben el is állhat a szerzősétől és kérheti az eredeti állapot helyreállítását.

2011. nov. 4. 11:33

Találtam egy hozzászólást!!!!



Dr. Újvári Zoltán hozzászólása:

Jelen helyzetben a törvény lehetőséget biztosít mind polgári jogi, mind büntetőjogi számonkérésére. Amennyiben a fenti tényállás alapján Ön bejelentést tesz ismeretlen tettes ellen az illetékes rendőrkapitányságon, abban az esetben a rendőrség megindítja az eljárást és ha fel tudja deríteni az elkövető kilétét, akkor nagy az esély, hogy csalás gyanújával fog vádemelési javaslatot küldeni az ügyészségnek.

8. Pahet a vadász (válaszként erre: 6. - Danina)
2011. nov. 4. 11:11
Értem én, és tudtuk hogy öreg, nem is ezzel van a bajom,és még ki is cseréltek már rajta ezt azt azóta hogy megvan, de azzal, hogy visszatekerte az órát, csalást követett el....nem? És nem 100ezer kilométerről beszélünk.
2011. nov. 4. 10:54

Az, hogy tönkrement a váltó, nem a kereskedés hibája. Ahogy öregszik az autó, annál több meghibásodás van benne. Ez ellen tenni nem lehet, csupán folyamatosan szervízbe járni.

A kilóméter óra visszatekerés viszont csalás, az ügyben lehet érdemes lenne intézkedni. (Viszont ez se feltétlenül a kereskedés hibája, lehet, hogy már így vették be...)

2011. nov. 4. 10:54
Szerintem nincs perre ok.Ha át is nézte a szerelő,mindig vannak,főleg öreg autóknál rejtett hibák,és olyan alkatrészek,amik megadják magukat.Ez a korral jár.Mi is használt autót vettünk,szerelő is átnézte,1,5 éve vettük,na,azóta már egy csomó mindent ki kellett benne cserélni.Javára legyen írva,hogy mind eredeti alkatrész volt...De ez van...
5. Pahet a vadász (válaszként erre: 4. - A1a5b8f69a)
2011. nov. 4. 10:53
Értem... lehet hogy rosszul gondolom, de nem az autókereskedés tekeri vissza az órát??? az meg bűncselekmény... és ráadásul 500.000km-t???
4. a1a5b8f69a (válaszként erre: 3. - Pahet a vadász)
2011. nov. 4. 10:50
ok értem....akkor talán az autószerelőt kellene perelni...az autókereskedő úgyis azt fogja mondani hogy használtautó egy millárét? mit szerettetek volna ennyiért, működött amikor elvittétek...még ment 9000 km -t is ...köze nincs hozzá...én nem pereltem de nem is tenném...ha nem ti nyeritek a pert még a perköltség is a tiétek...bocsi nem tudok segíteni ..én nem perelnék..
3. Pahet a vadász (válaszként erre: 2. - A1a5b8f69a)
2011. nov. 4. 10:42
az a vicc, hogy mindez megtörtént! majd egy milla volt az autó, szóval nem olcsó, és öreg. De ettől függetlenül motorikusan kiváló, de ugye a váltót nem lehet rögtön kiszűrni. Szakember átnézte a lényegesebb dolgokat, volt olaj csere is, és profin működött... elment egy hónap alatt 9000km-t és akkor állt meg az út szélén. Nem is ez a lényeg, hanem hogy volt-e már valaki olyan helyzetben hogy perelt emiatt?
2011. nov. 4. 10:39
sajnos ha használtautót veszel jó áron...átsem nézetitek szakemberrel, szervízkönyv ellenőrzése nélkül (km)...hiszékenyek is vagytok...fejet falba :(
2011. nov. 4. 10:35

Páromék vettek egy volkswagen transitot, nem mai darabot, de nagyon jó állapotban volt, és a kilométer óra állás szerint 240.000.-km volt benne... Múlt héten megállt az út szélén, úgy kellett 300 kilométerről hazavontatni 60ezerért, majd kiderült hogy a váltó ment benne szét! Ami alsó hangon 160ezer+szerelési költség még egy százas. Ma a szerelő nem tudom milyen módszerrel megállapította, hogy olyan 700.000 km van benne reálisan... Két lehetőség van, szakértővel megvizsgált/lepapírozott adatok alapján (mindenképpen hivatalosan felveszik a csalást)beperlik a céget és kártérítést kérnek, vagy peren kívül megegyeznek, hogy visszaadják az autó árát, plusz a szerelési költséget...

Kérdésem lenne, hogy esetleg volt-e már valaki ilyen helyzetben, lett-e belőle per? mire lehet számítani, illetve hogy mi lett a vége a dolognak.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook