Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítség szül a macskám! fórum

Segítség szül a macskám! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. aug. 13. 09:12
vidd el szegényt, biztos fáj neki. meg nehogy elfertőződjön. de betadinnal ha lekezeled és ápolod - talán annyi is elég.
86. kevian (válaszként erre: 85. - Sipumsipum)
2010. aug. 13. 07:08
Szerintem ne vidd az egész almot. Fecskendőbe tegyél vizet és itasd meg az úton. Persze, ha úgy 10 km-ről van szó. Ha meg messze van, tényleg bízd a természetre./de ez csak egy vélemény/
85. sipumsipum (válaszként erre: 84. - Kevian)
2010. aug. 13. 07:00

azt tudom, hogy a hideg nózi a legjobb ;) :)

a mi doki(jai)nk nem feltétlenül a pénzre mennek...

mikor legutóbbi ellésénél elvittük, hogy vizsgálja meg (akkor sajnos minden cicó meghalt...), nem kért egy fillért sem!


akihez most vittük, az legombolt rólunk 4000Ft-ot... gondolom a szuri miatt is...


de azok, akikhez szeretjük vinni a macskákat, a városban vannak...


és igazából ez a dillemám, hogy most megutaztassam őket a dög melegben, vagy elvihetem-e csak a betegcicust?

vagy hagyjam a "természetre"... bár elég csúf látvány egy csöpp nyúzott hátsóláb... :S

gon

84. kevian (válaszként erre: 83. - Sipumsipum)
2010. aug. 13. 06:54

A doki csak örül, ha viszik a beteg állatokat, abból van a pénze.

De az nem baj, ha hideg az orra.

2010. aug. 13. 06:49

sziasztok!


szerintetek egy 5 napos kiscicát el tud látni a doki... úgy értem, hogy kaphat antibiotikumot, ilyesmit?...


az történt, hogy tegnap este észrevettük, hogy az egyik kis szürke combja nyúzott.. :S

enni eszik, hideg a nózija.. szóval nagyon nagy baj nem lehet...


nem tudjuk mi történhetett.. sajnos ugye egész nap melózunk :(


nem akarom feleslegesen megutaztatni az egész családot kánikulában... de ha nem néz hülyének a doki, megteszem :D


nektek volt már ilyen csöpp sérült cicátok? :S

82. elszabadult hold (válaszként erre: 81. - Kevian)
2010. aug. 12. 12:14
Ja, tényleg, nem napi egyet kell adni neki, hanem heti 1 szemet. Oké. Igazad van.
81. kevian (válaszként erre: 80. - Elszabadult hold)
2010. aug. 12. 12:04
30 szemet kapsz 800 forintért, ami egy évre elegendő! Én már csak tudom! :D
2010. aug. 12. 11:56
Valamit nem jól számoltál, szerintem sokkal több! Egy havi adag 800 Ft, ha mondjuk 8 hónapig adod neki, márciustól októberig, az 6400 Ft egy évre, és 8 évre 51200 Ft.
79. kevian
2010. aug. 12. 11:34

A macska max 8 éves koráig lesz terhes, a könyvek szerint. Évi 800 forint a gyógyszer. 6400 forint 8 évre, de ha 10-re nézzük is max 8000.

Ha tudtok olyan állatorvost, aki ennyiért megműti a cicát szóljatok. :D

78. d62762eb79 (válaszként erre: 75. - Sipumsipum)
2010. aug. 12. 08:43

csak azért kérdeztem rá, h mindegyik kijött-e, mert a 4 elég ritka szám kölyköknél. a mi egyik macskánknál is volt úgy, h akkora maradt a hasa, h el kellett vinni dokihoz, nehogy benne maradjon egy halott kölyök... ő is kapott akkor szurit, és utána jól lett. szépek a kicsik. gondoltam h a szürkék kelnek el legelőbb...

műtét vs. fog.gátló: a műtét mindenképpen jobban megéri. a fog.gátló hosszú távon sokkal drágább, és sok vele a hercehurca.

77. elszabadult hold (válaszként erre: 75. - Sipumsipum)
2010. aug. 12. 08:25
Az az igazság. hogy a dokik mindig találnak valamit amiért kell egy szuri, vagy antibiotikum - na de ettől függetlenül jól tettétek, hogy megvizsgáltattátok a cicamamát. Biztos tejláza volt. Mi is beszéltünk itthon a macska-tablettáról és arra jutottunk, hogy jobban járunk anyagilag, ha megműttetjük, mint hogy a gyógyszerre költsünk.
2010. aug. 12. 06:56
*tabletta :)
2010. aug. 12. 06:56

na, jó ötlet ez a tableta, majd megbeszéljük a párommal :)


helyzet-jelentés:

a párom elvitte Milut állat orvoshoz

azt mondta a doki, volt egy kis láza, ezért kapott egy kis antibiotikumot, meg vmi szert, ami kicsit összehúzza a méhét, cica nem maradt benne szerencsére

mondta, hogy van tejci rendesen, és hogy ahhoz képest, hogy a cicák 3 naposak hatalmasak :D

meg, hogy lehet, hogy az egyik szürkének tudna gazdát :D


kettő már félig-meddig "elkelt", de úgy néz ki a cirmosok nem lesznek annyira kelendőek... pedig cukik :D


szóval, most már nyugodtak vagyunk, hogy minden rendben ;)

2010. aug. 11. 18:58
köszi
73. kevian (válaszként erre: 72. - Elszabadult hold)
2010. aug. 11. 18:18
Recept nélkül kapható gyógyszer. Nekem az állatorvos ajánlotta. Provera a neve. Én tavasztól-őszig, heti egy gyógyszert adok neki.
72. elszabadult hold (válaszként erre: 71. - Kevian)
2010. aug. 11. 13:35
lehet kérni állatgyógyszert forgalmazó patikában vagy felírja az állatorvos? Mindig szedni kell neki, vagy csak a kritikus időszakban? Mi a gyógyszer neve?
71. kevian (válaszként erre: 70. - Sipumsipum)
2010. aug. 11. 13:26
Olyan 800 forint 30 szem és egy héten egy szemet kell adni neki. Az enyém már 2 éve szedi.
70. sipumsipum (válaszként erre: 68. - Kevian)
2010. aug. 11. 13:22
és mennyibe kerül egy cicafogamzásgátló?...
69. elszabadult hold (válaszként erre: 66. - Sipumsipum)
2010. aug. 11. 12:37
Ez jó felosztás - most legutóbb nálunk is így volt: 3 fiúcica és 1 lány. Az a tapasztalat, hogy a lánycicák nem kelendők, most is legutoljára kelt el - szegény kis cicakislány :) Addig itt dajkálgattam, hogy "szegény kicsikém, te nem kellesz senkinek?" De emeletes házba viszik, oda meg pont megfelelő, bár sajnálom, hogy szobacica lesz csak :(
68. kevian (válaszként erre: 66. - Sipumsipum)
2010. aug. 11. 12:27

Nekem egy hófehér nőstényem van kék szemekkel, meg egy koromfekete kandúrom sárga szemekkel. De kiscicám nem lesz, mert gyógyszert kap a kislány. Tudom ajánlani, ha már nem akartok több nemkívánt vemhességet.

Ja a sziámi cicáim édesanyámnál vannak, mert itt már nem férnének el. :S


Irigykedem is ezerrel, hogy kiscicázhatsz. Lehet jövőre az enyémnek is bevállalunk egy alomnyi kiscict. :D

67. sipumsipum (válaszként erre: 64. - Éffi85)
2010. aug. 11. 12:25

le sem tudom tenni őket :D


persze muszáj, mert a vinnyognak és Milu meg azonnal ott terem védelmezőn :D


de majd ha nagyobbak lesznek, háhááá :D

66. sipumsipum (válaszként erre: 65. - Kevian)
2010. aug. 11. 12:24

még nem voltunk, majd délután viszi a párom, mert kedden nem rendelt a doki, ma meg mikor elkezdte a rendelést mi már dolgoztunk...


de mára már jóval kisebb a hasa...


azért továbbra is megnézetjük :)


a cicamicák ennivalóak :D


ahogy néztük 3 kandúr és 1 cicalány :D

65. kevian
2010. aug. 11. 07:36
Ha voltatok az állatorvosnál, írj, hogy jól vagytok-e?
2010. aug. 10. 22:43
Gratulálok a cicmilikhez! Kis-, puha-, pamutgombócok!!!
2010. aug. 10. 22:37

Aranyos kiscicák!

Vigyétek azért el a macskoszt, biztos ami biztos, főleg, ha valami fura dudor van ott. Azért remélem, semmi baj nincs, és kijött az összes cica. Lehet, hogy csak az egyik tejmirigy duzzadt be ennyire.

62. sipumsipum (válaszként erre: 61. - Elszabadult hold)
2010. aug. 10. 22:33

az biztos :D


de a cicik felett oldalt van vmi...


volt egy kutyusunk, aki abba halt bele, hogy nem szülte meg az összes kölykét...

szörnyű volt...


inkább megnézetjük, az a biztos :D

61. elszabadult hold (válaszként erre: 59. - Sipumsipum)
2010. aug. 10. 13:50
Mi az, hogy fura a hasa? Lóg szegénynek, meg lehúzza a tej. Szegény kis cickom - szerintem marhára örül, hogy túl van rajta :DD
60. sipumsipum (válaszként erre: 58. - Elszabadult hold)
2010. aug. 10. 13:30
:)
59. sipumsipum (válaszként erre: 56. - D62762eb79)
2010. aug. 10. 13:30

hát kicsit félünk, hogy van még benne, de látszatra jól van, eszik, hideg a nózi... dörcög, vidámkodik :)

csak olyan fura a hasa...

holnap azért elvisszük dokihoz, hogy minden tuti-e

58. elszabadult hold (válaszként erre: 55. - Sipumsipum)
2010. aug. 10. 12:26

Ezen behalok!! -----> már full-extrás a doboz ;)

finom falatok mancsnyújtásnyira :)


:DDDDDDDDDDDDDD

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook