Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség! Serdül a lányom... fórum

Segítség! Serdül a lányom... (beszélgetős fórum)


2014. febr. 20. 02:44
ÉN SZÓLTAM!
2014. febr. 4. 02:15
hatalmas turelem kell hozzajuk,de ez a korszakuk is elmulik s utana minden megy a rendes kerekvagasban.gondolj vissza cask amikor te voltal ebben a korszakban es mindjart jobban megerted ot!
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Bekkencs)
2014. febr. 3. 23:16

Próbálj meg a saját tinédzser korodra visszaemlékezni, mi volt a legnagyobb félelmed,

miért voltál olyan, amilyen.

Könnyebb lesz beszélni vele, meglátod.


A tini nem érzi jól magát a bőrében, keze lába megnőtt, megnyúlt, lóg mindene, nem érti az egészet.

próbáld meg erről megközelíteni.


Ne felejtsd el azokat a gondokat, amik a nőknél havonta jelentkeznek és ha még neki nem volt eddig, az érzés, amit nálunk kivált ez az egész, lehet attól ilyen.

2014. febr. 3. 22:53
Próbálj beszélgetni vele, vagy ha nem akar, bíztasd naplóírásra.... Az érzéseivel valószínű nem tud mit kezdeni. Igaz, nekem még csak 2,5 éves a fiam, de még emlékszek a saját serdülőkoromra, húgom pedig most van benne. Minden esetre ne veszekedj vele a tanulás miatt, mert még ellenkező hatást válthatsz ki...
2014. febr. 3. 22:47

Gondolom, többen is voltatok vagy vagytok olyan helyzetben, amiben most én vagyok. Lányom most lesz 13 éves és igencsak belépett a rettegett serdülő korba. Pár hónapja már nem érdekli a tanulás - idáig jó tanuló volt, de most kezdi rontani a jegyeit. Itthon elutasítóan viselkedik az egész családdal - van egy húga (11 éves) és egy öccse (9 éves) és szerencsére egészséges a családi háttere. Apukája és én is igyekszünk segíteni a tanulásban, de abszolút érdektelenné vált. Sosem volt egy pörgős gyerkőc, de most semmit nem hajlandó elvégezni itthon.

Próbáltuk több vonalon is motiválni, de sajnos nem értünk célt vele. Tudom, hogy ilyenkor nehéz a szülőnek, de rossz nézni, hogy mennyire szenved. Látom, hogy nem érzi jól magát a bőrében, de hiába próbálkozom, nem segít. Félek, hogy a továbbtanulási lehetősége elvész. Most hetedikes, már számítanak az eredmények és éppen most kezdi a jó jegyeit lerontani és a kapcsolatait elrontani:-( Teljesen bezárkózott.

Mit tegyek? Segítsetek, ha tudtok!!!

Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook