Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség! Nem beszélek idegen nyelvet! fórum

Segítség! Nem beszélek idegen nyelvet! (beszélgetős fórum)

2009. okt. 18. 17:40

MelisUK,


ilyen kellene ebben és feketében


[link]


Meg a barátom kinézett egy helikoptermodell típust, a Walkera Lama 400D-t, ezt szeretné megvenni kintről, boltból, mert nálunk nem árulják. De hát megint ez a rht nyelvtudás :-((

17. mint (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2009. okt. 17. 20:34

Szia!

Miert nem irod ki az aukcioid ala,hogy a postan elveszett,megrongalodott cuccokert nem vallalsz felelosseget..de a postai blokkot megorzod..

pl. valami ilyesmi

WE POST ALL ITEMS OUT SECURELY AND ALWAYS OBTAIN PROOF OF POSTAGE,WHILE WE ARE HERE TO HELP IN ANY WAY WE CAN NOT ACCEPT LIABILITY FOR LOSS OR DAMAGE IN THE POST

En is szoktam neha arulni az ebayn es soha nem volt problemam.

2009. okt. 17. 13:49

Most nézem, rengeteg Buffalo van, csak én nem vagyok ezzel a márkával képben. :D Papucs, szandál, mamusz, csizma, cipő, magas sarkú szandál, magas sarkú csizma, futó cipő, mindenféle van.

A 36-os méret az nálunk a 3-as, 36-osként keresve egy magas sakrú fekete csizma van, 3-asként keresve pedig egy darab sincs. Nagyobb méretekben van bőven választék, ez elég kis méret sajnos.

15. MelisUK (válaszként erre: 13. - 4ab67f870d)
2009. okt. 17. 13:43

Tudsz valami képet küldeni, hogy milyen Buffalo-ra gondolsz? Mert emlékszem még mikor Mo-on éltem, akkor nagy divatja volt egy bizonyos féle Buffalo cipőnek, nem tudom, h van-e másféle, stb. Nálunk ez a márka egyáltalán nem ismert szerintem, itt rengeteg otthon ismert nagy márka nem található meg és sok egyéb márka van, ami meg Mo-on nincs.

Jobbára új dolgokat lehet venni felénk az eBay-en.

2009. okt. 14. 08:02
Ja, ha valaki kedvet kapna, hogy utánam nézzen, mielőtt segítene, a Vaterán ugyanezen a néven vagyok, eladóként és vevőként, 100%-os pozitív értékeléssel.
13. 4ab67f870d (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2009. okt. 14. 07:59

Fú... Hát, én még azt hittem, hogy mi magyarok vagyunk a legrosszabbak... Amúgy ahogy néztem a reges felületet a német ebay-en, a megjelölhető országok között olyan, hogy Hungary, nincs is. Komolyan, nézzétek meg. Mintha nem is lennénk a térképen.

Kedves Melis, felétek nincs használt 36-os Buffalo? Ha véletlenül találnál elfogadható áron, és megelőlegeznéd a bizalmat, megvehetnéd nekem. Anno egy Angliában dolgozó sráccal úgy csináltuk, hogy én a magyar rokonának utaltam, magyar számlára a valutának megfelelő összeget, és amikor hazajött, egyszerűen hozta a cipőt és felvette a pénzt. Én nem akarok semmiféle nemzetközi netes számlákkal bajlódni, ha nem muszáj, nem igazán bízom meg bennük... Amúgy régen ügynököltem telefonon zuhanyrózsával. Ugyanaz volt, amit mondasz: a megkeresettek válasza: már vettünk, nem emlékszik? Ráadásul sokkal olcsóbban... Mi árultuk egyedül az országban az olaszt, viszont amit a cégtulajok nem tudtak, hogy valaki behozott párszáz darab olcsó horvát zuhanyrózsát, ami egy év alatt tönkrement. Mondjuk, szidjuk a Postát, de nekem még a két és fél centis csomagot is kézbe adja a postás, pedig nem hivatalos helyről jön. Eddig adtam-vettem pár dolgot, semmi baj nem volt a postával.

2009. okt. 13. 16:35

Sziasztok! Én árulok a brit eBay-en, Skóciában élek. Az a tapasztalatom, hogy ahhoz, hogy licitálva ki tudjon fogni az ember valamit jó áron, ahhoz állandóan a gép előtt kell ülnie. Annak, akinek erre nincs ideje, annak ajánlatos a fix áras termékek közül választania - meglepőnek tűnik, de sokszor olcsóbbak, mint a licitálósak, ez a tapasztalat. Jobbára borotvát árulok, de mikor mit, ha licitálósra teszem fel, akkor sok esetben többért megy el, mint amennyiért fix áron árulom.

A postával folyamatosan gond van. Ahhoz, hogy árulhasson valaki, szükséges a PayPal, az internetees számla. Erre pillanatokon belül megérkezik a pénz, egyből lehet küldeni a megvett terméket. Viszont a postán rengeteg csomag eltűnik a kedves postásoknak köszönhetően, ezért a vevő reklamál, a PayPal sok esetben visszaadja a pénzét, az eladó meg csak veszít. Vagy kénytelen mégegyszer elküldeni a terméket, hátha megérkezik.

Ezen bizonytalanság végett már csak úgy postázunk, hogy aláírás kelljen az átvételkor és hogy neten követhető legyen a termék, hogy megérkezik-e, de képesek a kedves postások azt sem bejegyezni, hiába fizet az ember érte több pénzt plusz hiába biztosítja be a csomagot. Nekünk is folyamatosan bedobják a postaládába a kicsi csomagokat, amikhez aláírás kéne, tudjuk a számát, leellenőrizzük a neten és nincs regisztrálva, hogy megjött... Ugyanez van akkor is, mikor mi küldjük, ezt kihasználva a vevők jelentik, hogy a csomag nem érkezett meg, pedig megkapták és még a pénzt is visszakapják. Az eladónak megint rossz, fizetett több pénzt a postára, de megint levonja a PayPal tőle a pénzt, amit a termékért kapott. A posta meg nagy ívből lesz.rja, hogy "eltűnt" a csomag, max néhány bélyeget küldenek cserébe érte annyi értékben, amennyi a feladás volt. Hiába biztosítjuk be xy összegre, abból soha semmit nem kaptunk még vissza és rengeteg pénzt veszítettünk ezek miatt.

Ajánlatos olyan dolgokat vásárolni az eBay-ről, amik nagyok, azok biztosabban megérkeznek.

Több embert is ismerünk, akik árultak az eBay-en, de szüneteltetik a sok probléma miatt.

Nekünk is mostanában folyamatosan jelenti valaki a termékeinket, hogy nem eredetiek, ezért leveszik a hirdetést, úszik a felrakás díja és egy hétig nem lehet újra feltenni újabb hirdetést... És fogalmam nincs, hogy honnan veszik, hogy nem eredeti a termék, mikor még egyet se adtunk el. Pusztán arról van szó, hogy egy másik eladó, egy konkurens eladó jelent. Kipróbáltunk, mi is jelentettünk mást, hogy nem eredeti a terméke, fél óra és nincs is fent a hirdetése...

Remélem változni fog ez a postai hozzáálás, meg persze a PayPal hozzáállása, mert így nem éri meg árulni, sőt, lehetetlen is, ha leveteti más a hirdetést.


Annyit tudok ajánlani, hogy inkább fix áras terméket válasszatok. Azt, hogy külföldre postáznak-e, azt az egyes eladó dönti el, sokan nem teszik meg, mert sok gond van a külföldiekkel.


Pl mi is ha látjuk, hogy valami indiai vagy pakisztáni nevű ember fizeti ki a terméket, akkor visszaküldjük neki a pénzt inkább arra hivatkozva, hogy a termék megsérült, szétrágta a kutya, stb, mert minden egyes alkalommal eljátsszák, hogy nem érkezett meg vagy nem eredeti a termék, persze nem küldik vissza, mint ahogy kéne, de a pénzt visszakapják és használják az eredeti terméket...

Az olaszokkal, spanyolokkal, nigériaiakkal, írekkel szintén gond van, kivétel nélkül visszakérik a pénzüket és a terméket megtartják.


Mi postáztunk már Mo-ra, soha nem volt gondunk a magyarokkal, még visszajelzést se felejtettek el adni és mindig elégedettek voltak a termékekkel. Viszont hallottam, hogy a franciák nem szeretnek Mo-ra postázni, mert sok a gond a vevőkkel.

2009. okt. 13. 09:46
Amúgy megnéztem, három van az oldalon, amire szeretnék licitálni. Egy fekete, egy barna és a fehérek közül valamelyik. Mindet más árulja :-(( De most végigvárok egyet, hogy mennyiért kelnek el, aztán ahhoz igazítunk.
2009. okt. 13. 09:38

Tudod, mi jutott eszembe? Hogy van egy ismerősöm, aki jár ki... Megnézem, ez az illető árul-e több párat, mert akkor egyszerre vennék három párat, és nem kellene posta, ő hazahozná. De egyért nem kérem meg. És nem sürgős :-)) Semmit ne halassz miattam!


Üdv.: AlieN

9. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 6. - 4ab67f870d)
2009. okt. 13. 08:19
Este jövök, most el vagyok havazva, ne aggódj szólok ha sok.
2009. okt. 13. 07:59

[link]


Na ez lenne a praktikusabb. Jó lenne tudni, milyen áron mennek el ezek a cipők itt, hogy tudjak egy max viszonyítási árat, hogy érdemes-e regelnem... Mert választék az van bőven, már tegnap óta is kerültek fel újak :-(


Most nagyon utálom a magyar aukciós oldalakat, ahol a 35-36-os méret ennyire fehér holló...

7. 4ab67f870d (válaszként erre: 5. - Doxikri)
2009. okt. 13. 07:55
Hogy lehet lefordítani? Erre nem sikerült rájönnöm :-((
2009. okt. 13. 07:54

Köszi mindkettőtöknek! :-)) Hát, izé... Naked, ha ritkán, évente egy-két alkalommal vennék cipőt (csak ez érdekel, nem vásárolnék notóriusan), lebonyolítanád nekem? Természetesen állom a költségeket. Nem hiszem, hogy ezért megéri a regcirkuszt végigcsinálni. A fordítóprogival az a bajom, hogy egyszer próbáltam egy nagyon egyszerű magyar szöveget angolra fordíttatni egy viszonylag jobb programmal, az eredmény enyhén szólva is érdekes lett. A magyar ragokkal nem boldogul :-))


Én nyolcezret szánnék rá mindenestől, de félek, hogy horribilis a postaköltség. A magyar legalábbis drága :-(( Amúgy egy hófehér cipőn mit is jelent az, hogy "hordási nyomok"??? Nem mindegy, hogy foltos, vagy a talpa kopott...


Megnéznél még egyet, ha szépen kérnélek? Lehet, hogy átgondolva ez praktikusabb lenne...


Köszi, hogy segítesz, ha sok vagyok, szólj nyugodtan :-))

5. doxikri (válaszként erre: 3. - 4ab67f870d)
2009. okt. 12. 21:22

Nekem 3 hét alatt jött meg a regisztrációs kód az e-bay-ről. Ezt számold bele!!

Én sem beszélek németül, de az oldalt le lehet fordítani, úgy már könnyebb regisztrálni!!

4. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 3. - 4ab67f870d)
2009. okt. 12. 19:58

Szóval, ez egy használt, 36-os, de szerinte 37-nek is hordható cipő, hordási nyomokkal de nem szakadt és jó állapotú a cipő. Mindjárt rákérdezek, hogy mennyiért küldi el Magyarországra. Mennyi a max. amit rászánnál?


Ha magad szeretnéd használni, regisztrálni kell, utána postán küldenek kódot, tényleg papíron, postán így elkerülik a csalókat. És utána tudsz majd licitálni.

2009. okt. 12. 19:50

Szia!


Nagyon köszönöm, hogy reagáltál. Régen jó lenne az ebay-en vásárolni, de ez mindig akadály volt. Mármint hogy nem beszélek semmilyen nyelvet:-( Egy barátom javasolta, hogy próbáljak segítséget kérni nyílt fórumon, hátha segít valaki.


Szóval, a link az alábbi:


[link]


Sajnos hozzá sem tudok szagolni, de ha nem megy túl bizonyos áron, szeretném ezt a cipőt, persze, csak ha pl. a posta nem túl irreális.


Köszönöm előre is, ha ránézel :-)

2. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - 4ab67f870d)
2009. okt. 12. 19:43
Persze, mond csak mit segíthetünk. Németül beszélek és sokat vásárolok az ebay-en.
2009. okt. 12. 19:37

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem. Szeretnék az osztrák ebay-en vásárolni, de sajnos nem beszélek sem németül, sem angolul (ebből következik, hogy már regisztrálni sem tudok). Segítene valaki lebonyolítani a tranzakciót?


Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook