Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség nélkül gyereket nevelni. Hogyan? fórum

Segítség nélkül gyereket nevelni. Hogyan? (beszélgetős fórum)


19. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Papája)
2022. okt. 30. 08:30
mikor mindenki dolgozott,én is vittem a boltba,mint sokan mások.
18. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 30. 07:40

Én még boltba sem tudok majd elmenni, majd vinnem kell magammal.


Jövő időben írod le, hogy mi lenne, ha gyereked lenne.


Unokatestvéred nagyon ideális helyzetét hasonlítod össze a te lehetséges egyedülálló helyzeteddel.


Először is, senki ne vállaljon gyereket úgy, hogy majd a rokonság segít, mert nem kötelesek, nem az ő dolguk.


Másodszor, ha egyedüliként akarsz gyereket, akkor igen, ez vár réd. Mindenhová vinned kell a gyereket. Fizetni a szittereket. Irigykedni másokra és beleszakadni a mindennapokba.

Mind ezek miatt minden tiszteletem azoké, akinek ez a nagyon nehéz élet jutott.

2022. okt. 29. 17:35

Úgy hogy összekapod magad ha már megszülted.

Az én anyám azt mondta: ha borjad, nyaljad!

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 17:30

Gyereket akkor vállalj csak, ha úgy érzed egyedül is megbirkózol vele.

Manapság többezer km távolságra is élnek egymástól családok, ha olyan szerencsések, hogy a közelében élnek, gyakran még a nagyszülők dolgoznak, ha szeretnék sem tudnak segíteni.

Esetleg, megoldás lehet a bébiszitter.

15. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 15:36
51 éves vagyok 3 gyermek Édesanyja,26 éve nevelem egyedül a gyermekeimet. A 12 éves Kislányom születése óta tartós beteg,ápolásra szorul,én magam 6 éve vagyok rokkant. Semmilyen segítségem nincs,sem Apai sem Nagyszülők,sem egyéb rokon. A két Fiam a legnagyobb 31 éves a kisebb 26 a házasságomból,míg a Kislányom élettársi kapcsolatból született. Soha semmilyen módon nem támogatott bennünket senki,volt hogy 3 műszakban dolgoztam ( a legnagyobb vigyázott a kisebbekre ) de mindent megteremtettem nekik. A nagy már önálló 7 éve szolgál TEK-esként a kisebbik velem lakik saját munkahelye van,de én látom el őt is. A Kislányom SNI és súlyos tüdőbeteg,én ápolom. Ha szükségem van valamire a szomszédba megyek át Pista Bácsihoz egy talicskáért vagy hosszabbítóért. Senki soha nem segített,mégis mindent megkaptak tőlem,igaz én ebbe rokkantam bele,össze teszem a 2 kezem ha nem kerülök tolószékbe 2 éven belül,olyannyira megviselt az élet. Ja....Anyám 10 éve eldobott minket,hallani sem akar rólunk. Jelenleg fodrászkodom a nyugdíjam mellett és minden nap főzök. Hálát adok Istennek,hogy vannak nekem!
2022. okt. 29. 11:46

Egy nő mindig magának szüli a gyereket. Az én gyerekem az én "púpom". Viszem mindenhova 🤷‍♀️


amikor bölcsis ovis lesz el kell kapni egy szimpatikus óvónenit, sokszor vállalnak fusiban gyerek felügyeletet (nem kevés pénzért).

13. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
2022. okt. 29. 11:07
meg persze az apja is,ahogy tudott.
12. tumbo2
2022. okt. 29. 11:06
nem könnyű az biztos.de mikor kellett segített a húgom a szüleim.életem legjobb döntése volt,hogy megszültem,
2022. okt. 29. 11:05

Nehezen :) de meg lehet oldani:)


Ketten oldunk meg mindent a párommal 20 éve :) én úgy gondolom H sokszor a párok mikor van nagysuloi, bármilyen segítség, elengedik magukat és szinte elvárják H a segítők készenlétben álljanak

10. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 11:00
Az utolsó mondatodból arra következtetek, hogy még nincs gyereked. Most komolyan..ezen aggódsz, hogy nem lesz aki segítsen? Elsősorban magadnak szülöd azt a gyereket. Más is nevel gyereket, nem is egy családot ismerek, ahol a fiatal pár senkire nem számíthat. Gondolom, nálad is azért egy apuka csak belefér a képletbe. Ha eleve így állsz hozzá, bele se vágj. Nézz körül, mérlegeld a lehetőségeket, mire érzed képesnek magad és mire nem. Ha nagyon akarod megtudod oldani!
9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 09:46

Ahogy már sokan írták rengetegen nevelnek egyedül gyereket, nem kétséges, hogy nem könnyű, de a nehézség inkább a munkahely, hogy olyat találj, amit össze tudsz egyeztetni a leírtakkal, ha nincs apa, aki keressen pénzt, mert hát ez a leglényegesebb pont, amit nem tudunk.

Nálunk bár volt nagyszülő, fel sem merült bennem, hogy neki kéne teregetni, főzni, stb. És hát a suliba sem ment helyettem soha senki. Szóval, ez azért nem akkora nagy dolog, mint ahogy itt leírtad, ha van apa...

8. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 09:14

Nekem lassan 5 éves a kisfiam. Egyedül maradtam vele már a terhességem elején. Apja nem látta még, nem hajlandó, azon az ágon a nagyszülők sem, számunkra nem léteznek.

Nekem csak a szüleim élnek, aki 70 körüliek mindenféle eü bajjal. Apu még dolgozik is. Illetve egy keresztanyám van, aki kvázi egyedülálló, kissé labilis idegekkel.

Tesóm, unokatesóm nincs. Ennyi a család.


Anyuék sokat segítenek.

- Heti 1-2x elhozzák a gyereket oviból. Így tudok bevásárolni, orvoshoz, fodrászhoz menni pl.

- Rendszeresen kapunk főtt kaját. Alig főzök.

- Ha beteg a gyerek, náluk van. Max. ha nagy a baj, akkor az első 1-2 napon maradok otthon.


Kevés az időm magamra nagyon. Sokszor gondolkodni sincs időm, mert folyton kell vele foglalkozni, ha ébren van,,este meg azonnal elalszom, nincs alvászavarom. 😜


Anyuék nélkül nem tudom, mit tennék.

Ismerőseim, akik házasok, de nincs nagyszülő a közelben, bébiszittert fogadnak. De nekik bp-i fizetésük van és ketten keresnek. Nekem erre nem lenne anyagi lehetőségem.


Olyan volt, hogy kozmetikába, fodrászhoz vittem a gyereket. Megkapta a telefont, mesét nézett, nem volt gond. Bevásárláskor is rendes gyerek, csak kicsit lelejmol… 🤣 mindig kell vmi apróság, amit nem vennék meg amúgy.

A legjobban egyébként akkor lehet bírni vele, amikor csinálunk vmit, megyünk vhova.


De rendelhetnék neten is házhozszállítással.


Lakásban lakunk, nincs háziállat, fűnyírás. Autóm van, ez is óriási segítség!


A betegség a legnagyobb gond. Azt lenne pokoli nehéz megoldani anyu nélkül. Mert beteg gyereket barát sem vállalna. A bölcsiben állandóan beteg volt 1 éven keresztül. 2 hét betegség, 1 hét bölcsi. Ez a sorminta ismétlődött 1 évig.


Ha előre tudtam volna, hogy ez lesz, ugyanígy vállaltam volna. Mert mégis mindent megér ez a kismanó. ❤️ Utálnám az életemet nélküle!

7. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 09:07

Nekunk sincs semmi segitsegunk a ferjemmel. Legkozelebbi csaladtag 1700 km-re…

Van egy 3 eves es masfel eves gyerekunk. Rohadt nehez, de tisztaban voltunk a helyzetunkkel mikor gyereket vallaltunk. Alapbol nem varnam el senkitol hogy fozzon, mosson, vasaljon rank. Hozzaszoktunk hogy mindent magunk kell megoldanunk, mar akkor is mikor meg nem volt gyerekunk. Nekem maximum olyan segitseg hianyzik neha hogy meg fogorvoshoz sem tudok elmenni ha a ferjem nem home office-on van mert a kicsit senkire sem tudom hagyni. De ez van, vegul mindenre talalunk megoldast. A ferjem mindenben segit, en is segitek neki amiben csak tudok. Ennyi, senkinek se panaszkodom.

6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 09:01

Hol a gyerek apja?

Amikor szültem, már csak anyu élt. 60 km-re lakott, és még dolgozott. Férjem 3 hétig reggel 4-kor ment dolgozni, egy hétig éjjel fél 12-kor jött haza. Én heti 3 nap 18-ig dolgoztam. Fele fizetésemet bébiszittyóra költöttem, aki elment a gyerekért, és vigyázott rá pár órát. Hát így.

5. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 08:51

Nekem sincs segítség.Mindenki oldja meg magának,ha már gyerek kellett ...

Ne más segítségére alapozzon az ember szerintem,mert úgy akàr 10et is lehet szülni..

4. 55Judit (válaszként erre: 2. - Aszparagusz)
2022. okt. 29. 08:06
Igen, már az is könnyítt a helyzeten ha van férj. Hátha van neki. Nekem nem volt. 22 hónapos volt a fiam mikor elváltunk.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 08:04

Rendkívül nehéz. Gyerek apja? Régen is csak úgy lehetett gyerekkel egyedül boldogulni, hogy 6 órában tudtunk mi kisgyerekesek dolgozni. Hajnalban vittük oviba, délután mikor végeztünk, mentünk érte. Igen, vásárolni is vinni kellett. Nincs flangálás, célirányosan hamar összekapkodni mindent, és irány haza mert vár mindenféle munka. Ha magad vagy ezt vállaltad a gyerekkel.

Az unokatesód szülei a te nagy nénéd vagy nagybácsid. Ők is, és azok szülei is rokonaid. Vagy mind 60km-re lakik?

2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 08:02

Rengetegen nevelnek segítség nélkül gyereket.

Mint, ahogy az én 23 éves fiam is úgy nőtt fel, hogy nem volt semmilyen rokoni segítségünk.

Megoldottuk a férjemmel.

Mennyi idős a gyereked?

2022. okt. 29. 07:56

Nincs senki rokonom, mindenki meghalt. Egy 60 km-re élő Keresztanyám van.

Egy unokatestvéremmel szoktam beszélgetni, 2 kisfia van. 4 és 8 évesek. Neki ott az anyukája, apukája, 2-2 nagyszülő, testvér, plusz a férje. Ha beteg a gyerek 4-en fixen rendelkezésre állnak. Vagy pl a papák mennek az ovi-suliba a gyerekekért. Vagy ők viszik reggel. Vagy a mamák teregetnek, vasalnak nála. Vagy pl neki nem is kell főznie mert 3-an főznek rájuk. Most a Halloweenre az egyik dédi mama ment be a suliba a gyereket öltöztetni mert az anyuka dolgozott. Vagy a mama kíséri el az uszodába az osztályt pl.

Vagy elviszi a gyerekeket péntek du a mamákhoz és vasárnap megy értük.


Sorolhatnám milyen nagy segítségei vannak. Ha ilyen nincs, hogy lehet kivitelezni az életet? Én még boltba sem tudok majd elmenni, majd vinnem kell magammal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook