Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni, ha a kárpiton foltot hagy a folttisztító? fórum

Mit lehet tenni, ha a kárpiton foltot hagy a folttisztító? (tudásbázis kérdés)


8. babyapocakban (válaszként erre: 7. - 989059ae1f)
2021. ápr. 13. 14:28
És a foltot is kivitte legalább? :)
2021. ápr. 12. 16:09
Igen, olyasmi. Szerencsére reggelre megszáradt, és egy alapos porszívózás után kiment belőle.
6. Borian (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2021. ápr. 12. 07:35

Nekünk is volt hasonló kanapénk, ez olyan plüss-szerű szövet rajta, ugye?


nem a kárpittisztító hibája, nagyon szar anyag


egy ideig próbáltam karbantartani azzal a módszerrel, hogy átsikáltam az egészet nagyon alaposan, aztán vízszintesen és függőlegesen elhúzogattam a habnyomokat, és száradásig tilos volt bárkinek megérinteni


esetleg kipróbálhatod


de egy idő után ez sem működött, az anyag is kinyúlt, a végső megoldást az jelentette, hogy varrattam rá egy levehető, mosható huzatot

5. Domimami (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2021. ápr. 12. 06:12
Bizti kárpittisztító?Már csak azért,mert egyszer nem nagyon nézvén a cimkét folttisztítót vettem és azzal fújtam le a kanapét,pont így nézett ki.De ugye a folttisztítót ki is kell mosni.Száradás után vizes kefével sikáltam az egészet.
2021. ápr. 12. 00:45

Köszönöm a segítséget! Holnap mindenképpen megpróbálom porszívóval. Az az a spray egyébként.


Eszembe jutott, hogy a porszívóm vizes felületen is használható, úgyhogy holnap még arra is teszek egy próbát, ha szárazon nem jön ki.


Ami még nehezíti a helyzetet, hogy albérlet, így a kanapé sem az enyém.

3. NomNom (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2021. ápr. 12. 00:40
Követem mert én is így jártam...🙈
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2021. ápr. 12. 00:29

Ez lenne az?

[link]


Ki kellett volna próbálni egy nem túl feltűnő helyen.


Mit tennék?

- Teljes száradást követően megpróbálnám porszívóval.

- Kölcsönöznék egy kárpittisztító gépet.

- Vennék egy új kanapét (addig letakarnám valamivel)

- Ha nagyon kedvemre való a kanapé, akkor kárpitost keresnék.

2021. ápr. 11. 23:59

Vettem egy Van. folttisztító sprayt, szőnyegre és kárpitra. A kanapémon volt pár régebbi folt, lefújtam őket, hagytam hatni, de az előírtnál kicsit több ideig (5 perc helyett kb. 20 percig). Vizes szivaccsal átdörzsöltem, de még rosszabb lett. Az adatlapomra tettem ki róla képet, hogy lehessen látni!


Alig szárad, és ahol szárad, ott is, mintha nagyobb foltot hagyna maga után. Szerintetek mit csináljak vele? Valaki használta már ezt a sprayt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook