Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség, kicsi az akaraterőm! fórum

Segítség, kicsi az akaraterőm! (beszélgetős fórum)


14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Noémi111)
2014. febr. 25. 07:04

Én sem ítélkezek, csak leírtam, amit gondolok.

Rossz dolgok velem is és mindenkivel történnek, de ezek inkább átmeneti "kifogások" arra, hogy nem fogyok.

A terhességem alatt meghalt az anyukám 40 évesen, kiderült, hogy a férjem rákos, és innentől 2 évünk másról sem szólt, csak a műtétekről és a kemoterápiáról. Aztán meghalt az apukám is, a férjem szülei is, és nekünk is voltak anyagi gondjaink. Én pl. 2 évig voltam munkanélküli, közben a férjem 1,5 évig, mindenünket elveszítettünk. Tehát mindenkinek vannak rossz évei, mindenki gyászol, mindenki küzd, de az igazságot ezzel nem lehet elfedni.


Tehát, én csak bátorítani tudlak arra, hogy menj el orvoshoz, egyél kevesebbet és mozogj sokat!

Én ezt teszem.

13. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Noémi111)
2014. febr. 25. 06:58
Nem itelkezunk es nem akarunk bantani, magyarazkodnod sem kell miert vagy 90 x kg. Mindenkinek megvan a maga keresztje es problemai amiktol el lehet fuggetleniteni egy fogyokura soran. Itelkezni meg aztan foleg nem akarok hiszen a 20 as eveimet 80 kgosan toltottem el, csak en nem is akartam lefogyni, nem voltak probalkozasaim. De amikor bekattantam, megmagyarazhatatlan okbol, 6 honap alatt fogytam 22 kgot. Kivanom neked h te is bekattanj!:)
2014. febr. 24. 22:02
Köszönöm a jószándékú és a kevésbé jószándékú hozzászólásokat.Elismerem,az utóbbiban is sok az igazság.Tény és való,hogy 69 kg-val kezdtem a terhességem.5 hónapos terhesen még csak 6 kg-t híztam.De onnantól végig fekvésre voltam ítélve.Szülni már 92 kg-san mentem.Azóta nagyon sok rossz dolog történt velem,amit nem részleteznék.De volt betegség,családi,lelki,anyagi problémám,ami nagyjából most is fennáll.Laborba készülök a közeljövőben!Szóval nemcsak a zabálásról van csak szó,ahogy egyesek hiszik.Vam hogy egész nap tudom tartani magam és este eszek.Tudom,hogy ez a legrosszabb!De nagyon nehéz századszor is felállni az életben,ha az emberrel folyamatosan rossz dolok történnek,főleg ha közben még gyászol is!Szóval köszönöm akik bátorítanak és továbbra is örömmel olvasom!A másik oldal véleményét is meghallgatom és elismerem,de a tények ismerete hiányában ne ítélkezzünk elsőre!
11. 388b941089 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2014. febr. 23. 14:07
Nagyon jo az utolso mondatod. Ennyi az igazsag. Se tobb se kevesebb.
10. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Honeywald)
2014. febr. 23. 14:05
Felesleges. Ha nem donti el magaban, mi barhogy erolkodhetunk, hiaba gyozkodjuk.
2014. febr. 23. 13:17

Igen,ahogy írod.

Nekem is van egy barátnőm, túlsúlyos és mindenféle dolgok összeeszik, nem akar mozogni, nem érdekli, de közben mindenféle ízületi és térdproblémái vannak, nulla önbizalom és az sem motiválja, hogy én folyton a sportról dumálok, mert imádok mozogni, tornázni..viszont,ha velem van, el van ájulva magától és nem is értem ezt a kettősséget..

De a lényeg, hogy akkor mégsem zavarhatja annyira mindezek ellenére, mert változtatni nem akar.

Ja és fiatal lányról beszélünk, semmi pajzsmirigy, cukor (még) és szülés.

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Porcukor16)
2014. febr. 23. 12:03

60 kilóval kezdtem a terhességet és 83,6 kilóval fejeztem be. Szülés után pedig 75 kiló voltam a 165 cm magasságomhoz, ami szintén nem volt sok, mert elég feszes voltam még akkor.


Mindenképp azt gondolom, hogy az embernek van egy genetikai súlya, ami a normál súly, ha ezt átlépi valaki, akkor bizony ott zavarok vannak a test működésében. A súlyfeleslegnél számít, hogy mennyi idő alatt érte el valaki a nagy súlyát. Én pl. pajzsmirigy beteg vagyok és képes vagyok 1 hónap alatt akár 10 kilót is hízni a szokásos étkezésemmel, ha nem vagyok kezelve. Ezt befolyásolni sem tudom, hiszen betegség miatt történik ez velem. Biztos tudnék akár 100 kiló is lenni, ha nem szednék gyógyszert és nem mozognék, de nem akarok idejutni.


Ha valaki nem betegség miatt hízik el, akkor az illető évek alatt hizlalja fel magát 100 kg-ra és ehhez az kell, hogy ne mozogjon, illetve olyan sokat egyen, mint aki napi 8 órában kemény fizikai munkát végez.

Van egy barátnőm, aki egészséges elvileg és kövér, mert reggelire megeszik 2-3 szelet kenyeret valamivel, ebédre is 3x annyit eszik, mint kéne, ami azt jelenti, hogy pl. egy pörköltből legalább 3 nagy adagot eszik. Jó púpos tányér tészta sok pörkölttel, illetve vacsorára szintén legalább ennyit, mellé az étkezések közötti nasi+üdítő a víz helyett.

Én már attól is rosszul vagyok, ha nézem, amit magába töm. Ugyan ez a barátnőm, ha rendesen eszik, akkor néhány hónap alatt lefogy akár 40-50 kilót.


Tehát, ha nem beteg valaki, akkor sokat eszik és keveset mozog.

2014. febr. 23. 11:30

Tévedés, hogy mindig kell valami bajnak lenni.

Sok embernek nincsen semmi gondja, amikor elkezd hízni,hanem a hízás következtében alakul ki,de egészségesen indul mindössze azért, mert nem törődik magával, nem mozog, nem érdekli, az evésbe menekül és aztán sír mert ott a baj.

A lassú anyagcsere nem betegség, azt lehet kontrollálni, de feltételezem itt a szülés utáni felesleg is jelen van.

100 kiló kellett ahhoz, hogy végre észbe kapj.

Határozd el magad, kösd le magad máshogy, engedd ki a feszültséget máshogy, ha valami rossz ér és tarts ki, ez rajtad múlik, mi mondhatunk bármit!

Rendszerezd az étkezést, nézd mikor mit eszel, ennyi az egész. Ha nem akarod igazán, nem fog menni.

2014. febr. 23. 10:36

Na, de ki tudná bátorítani? Hogy kell bátorítani?

Vagy csak drukkolni kell?

Én a helyedben megnézetném a pm. hormonokat, illetve az összes hormont, elmennék terheléses cukor vizsgálatra és még PCOS-re is vizsgáltatnám magam. Én el nem tudom azt képzelni, hogy valaki tudjon annyit enni és nem mozogni, hogy ennyire meghízzon. AZ ilyeneknek van valami bajuk, abban biztos vagyok.

Én ha többet eszek a saját mennyiségemnél, akkor órákon át rosszul vagyok, pedig a többet nem úgy kell elképzelni, hogy 3 tányér kaját eszek, hanem a reggelim és az ebédem közt eszek egy kis sütit pl. Ilyenkor egész délután rosszul vagyok, pedig a reggelim és az ebédem 2-2 szelet korpás toast kenyér tejeskávéval.

A vacsit sem szabad elhagyni, hanem kevesebbet kell enni. Pl. nem 3 szelet kenyeret egy tábla szalonnával, hanem csak 1 szelet kenyeret, sonkával. Én is imádom a szalonnát, de épp ezért nem is nagyon van itthon, mert akkor megeszem, mindet és egyedül, legyen az bármekkora:))))

5. honeywald (válaszként erre: 4. - 388b941089)
2014. febr. 23. 07:51
És ő pont ehhez kért segítséget! Egy kis bátorítást!
4. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Noémi111)
2014. febr. 23. 07:46
Ezen senki nem fog tudni segiteni, a te fejedben kell rendet tenni.
3. Moni(ka) (válaszként erre: 1. - Noémi111)
2014. febr. 22. 21:26
Szia Noémi , en nem vagyok túlsúlyos de szeretnek fogyni kb 5 kg es egyszerűen nem megy. Tavaly Aviva tornaztam ami nagyon jo volt! fogytam, is meg sok mindere is jo volt! az erdemes kipróbálni. Nem nehéz torna. Vagy a FUTÁS ! Ami a legnehezebb de a legjobb. En látom a párom aki rendszeresen fut es most nagyon jol nézz ki, 2 éve nem ugy volt. Gondolom neked nehéz lehet a futás, azert ajánlom az Aviva torna. Az otthon csinálhatod. En most megint kezdem tornázni mert ugy látom mas nem segít. Futni utálom, hátha megint olyan leszek mint régen.
2. Anettka0101 (válaszként erre: 1. - Noémi111)
2014. febr. 22. 21:24

remélem segíteni fog....


[link]

2014. febr. 22. 21:14
Olyanok hozzászólásait várom,akik küzdenek illetve küzdöttek a fogyókúrájukban.Jelenleg közel 100 kg vagyok a 164 cm-emhez.Szóval nagyon túlsúlyos.Az estékkel vannak gondjaim,nagyon nehéz megállni az evést.1 hete már nem ettem este,de ma lement egy csoki,amit már megbántam.Hozzátenném egyszer már fogytam önerőből 31kg-t,tudom mivel állok szemben.De sajnos ha történik velem valami negatív dolog,mindíg az evésbe menekülök.Ez ma is így volt.1 hete tornázom is 20 percet!Segítsetek erősíteni a lelkemet,hogy nyáron én is büszkén mehessek ki a strandra a Párommal és a Kisfiammal!Köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook