Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítség kéne! - Mi a NŐ definiciója? fórum

Segítség kéne! - Mi a NŐ definiciója? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. 9c1ff51505 (válaszként erre: 54. - Cilumiluci)
2010. szept. 1. 18:55
Szerintem is:)
55. Samy18 (válaszként erre: 54. - Cilumiluci)
2010. szept. 1. 13:11
de jó ez az idézet. szép.
2010. szept. 1. 13:02

A NŐ édes melegség, puha álom, ölelő karok egy csendes délutánon...


A NŐ örök! Örök a léte!

Mit érne a férfi, ha a NŐ nem élne?

Dajkál, kényeztet, óv és ihletet ad.

Álmodik róla: Író, költő, zenész és maroknyi had.


Háborúban: béke!

Télen a hó!

A szellő, az enyhet adó, Virágsziromban bújtatott illatos melegség.

Kedves odaadó, Reményt adni tudó!


Ki is ő: Maga a NŐ!

53. access
2010. szept. 1. 10:16
Olyan pontok halmaza, amely képes egy egyenes fel állítására ☺☺☺☺
52. 448f1a930a (válaszként erre: 51. - 0d750a8686)
2010. szept. 1. 07:09
:-)))
2010. aug. 31. 21:59

Nő az, aki képes hiszti árán elérni valamit, és nyomorba dönti a férfiakat. Egyszer hallottam, sose bízz olyan lényben, aki Öt napig vérzik, mégsem pusztul bele.

Bármilyen átkozottak tudnak lenni, nem tudnánk létezni nélküle.

50. 4e51fafc75 (válaszként erre: 45. - Cel)
2010. aug. 31. 09:49
:-)
2010. aug. 31. 09:17
Nőnemű felnőtt ember.
48. Doryyy
2010. aug. 31. 00:23
A nő az a lény,aki soha nem tudja mit is akar pontosan,de fenn tartja a jogot,hogy hisztizzen ,ha nem kapja meg!!
47. Shaikan (válaszként erre: 45. - Cel)
2009. szept. 28. 20:39
Ez erdekesen hangzik... Beszeltem Ancsuval, es arra iranyult a kerdese feletek, hogy szerintetek mitol no a no, milyen belso tulajdonsagok teszik azza... ahogy vszinuleg az is kerdes lesz egyszer, hogy mitol ferfi a ferfi, de ne rohanjunk elore.
46. isztu
2009. szept. 28. 12:58
Ez így igaz!!!
45. cel
2009. szept. 28. 12:15

"Ha egyedül vagyok a szobában, akkor ember vagyok. Ha bejön egy nő, akkor férfi lettem. És annyira vagyok férfi, amennyire nő az, aki bejött a szobába..."

Fordítva is igaz.

A férfi teszi a nőt nővé. A nő férfi nélkül "csak egy nőnemű ember" minden jó-rossz tulajdonságával együtt.

Ha egy nő nemű ember lép be egy üres szobába, az marad aki belépett, de ha a szobában egy férfi van, annyira leszel nő, mint amennyire a szobában lévő hímnemű ember férfi.

44. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 43. - 005977f620)
2009. szept. 28. 09:25

Ahogy elnézem te tudod ezt..akkor?


"Pl: Önbecsülés, Céltudatosság, Szeretet, stb. "



kb...

2009. szept. 27. 21:29

Lehet, hogy még mindig nem fogalmaztam meg jól a kérdésemet.

Megpróbálom újra.


Milyen személyes tulajdonságai tesznek valakit Nővé?


Talán ez most jobb megfogalmazás.

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy egy nőnek, milyen rászabott kötelezettségei vannak, hanem benső értékekre.


Pl: Önbecsülés, Céltudatosság, Szeretet, stb.


Talán, így támpontok alapján könnyebben tudtok segíteni.

42. Zarahell (válaszként erre: 40. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 26. 21:14

Nem is lenne baj egyébként azzal, ha pár dolog olyan lenne, mint régen.

A mosttal az a baj, hogy a nő már férfi is egyben, mert amellett, hogy ő foglalkozik nagyobb részt a gyerekekkel, ő tartja rendben a házat, főz, még dolgozzon is le 12 órákat.

Mert ugye a munkahelyeken már nem tesznek különbséget nő és férfi közt.

Mondjuk a másik oldal sem jó, hogy a nőnek kuss a neve, és nem rendelkezhet szavazati joggal sem. Jó lenne valami arany középút. :)

2009. szept. 26. 20:43
gy.k.:faluk nem fa luk :DDDD
40. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 37. - Shaikan)
2009. szept. 26. 20:42

Azért még most is sok helyen (pl faluk)

még "divat " az hogya nő tizen akárháy évesen férjhez megy szül 2-3 gyerket előtte sosem dolgozott az ember mg kettő helyett is húzza.Még mindig van ilyen és lesz is szép számmal.


Nálunk pl az ember keres vagy több mint kétszer annyit mint én.Rendjén van ez így.

Nekem nem kell karrier, meghagyom neki.

már öreg vagyok, végülis 1680 körül születtem :DD

2009. szept. 26. 19:58

.. +gondolat..


A nők finomabbak. Sok lovasnapon voltam a nyáron, és majd' minden elmondták, hogy a nők teljesen máshogy (finomabban) bánnak az állatokkal, és érdekes módon jobban is engedelmeskedtek a lovak. :)


Érzelmesebbek a férfiaknál, jobban tudnak örülni és sírni is.


De hát ez csak az átlag, mert bizony vannak férfiak erősen nőies mentalitással megáldva, és nem is feltétlenül melegek.

Aztán vannak olyan nők, akik.. blabla. :)


De értitek! :)

38. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 37. - Shaikan)
2009. szept. 26. 19:44
1657-ben születtem:))
37. Shaikan (válaszként erre: 32. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 26. 19:42

Merlin szakállára! 1csajszi te valójában mikor születtél? 1680 körülre saccollak a menatlitásod alapján. Ez az elavult gondolkodásmód, miszerint a "a nőnek ura van, aki dolgozik és eltartja a kancáját = nőjét" már nem igazán helytálló. Sokan szeretnék a nőket emódon lekicsinyíteni, degradálni, de hála a (nemlétező) istennek már 2009-et írunk... ;)


Ancsu, eredeti kérdésedre reagálva személyesen én ezt gondolom:


A nő és a férfi közt az a különbség (a biológiai evidenciákat hadd ne kelljen felsorolni), hogy a nő képessége az érzelmi intelligencia használata és kamatoztatása. A férfiak ugyanis pontosan ezt akarják elnyomni - magukban.

2009. szept. 26. 19:17
Utálom azt amikor a nő veszi át a férfiszerepet a férfi pedig a nőét(csak nem tud szülni)
2009. szept. 26. 19:16
Mindenkinek tudnia kell hol a helye :)
2009. szept. 26. 19:10
2009. szept. 26. 19:09
Igen, igazad van. Teljes mértékbe tisztában vagyok a Női mivoltunkkal kapcsolatban , de én ehhez a problémához kevésnek bizonyulok.
32. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 23. - 005977f620)
2009. szept. 26. 19:06

Nem tudom, szerintem isten nincs ,én nem hiszek benne,csak magamba ...stb.de ez nem ide tartozik.


Szerintem a nő elviekben arra van hogy gyereket szüljön,a férfi pedig arra hogy biztosítsa hozzá az anyagiakat.

De sajnos már sok minden miatt ez változott.

2009. szept. 26. 19:05
30. 656f03db60 (válaszként erre: 25. - 005977f620)
2009. szept. 26. 19:05
Megkérdezhetem, hogy miért ilyen fontos ez? Hiszen te is Nő vagy! :O :)
2009. szept. 26. 19:04
De köszönöm az infót, majd óvatos leszek. :-)
2009. szept. 26. 19:04

[link]


a legaljára görgetve:



a férfit és a nőt egymástól jól elkülöníthető, egymással ellentétes neműnek gondoljuk el [...] A nő alávetett mássága, (szexuális) tulajdon-pozíciója, illetve kizsákmányolt dolgozó helyzete ennek a heteroszexuális mátrixnak a következménye, melyben a nő mint a férfi természetes ellentettje van jelen." (Hennessy, 2000: 24; kiemelés tőlem - a szerző) (7) A fordítás eredetijéül szolgáló szöveg: In positing male and female as distinct and opposite sexes that are naturally attracted to one another, [they are practices of] heterosexuality [that are] integral to patriarchy. Woman's position as subordinate other, as (sexual) property, and as exploited laborer depends on [this] heterosexual matrix in which woman is taken to be man's [natural] opposite.


Azaz, a férfi és nő közötti egyenlőtlen hatalmi viszonyok a nemi különbségeket ideologikus érdekek mentén rendezik el, ahogyan azt a szociolingvisztika kanonizált beszédmódja is teszi. A „beszélő nemének/testének" eleve adott, „független változóként" történő kezelése a nők elnyomásának újabb megnyilvánulási formája csupán, jóllehet célkitűzése, amennyiben különbséget tételez a nők és a férfiak beszédmódja között, elismeri a nyelvhasználat egy lehetséges másságát, s mint ilyen látszólag akár elő is segíthetné a nemek közötti egyenlőség helyreállítását. De ennek ellenkezője valósulhat meg csupán, éppen azért, mert az általa is használt kétpólusú kategorizálás alapjául szolgáló értékrendben a nő definíciója mindig a férfihoz képest, illetve mindig a férfival való viszonyaiban tételeződik csupán, mert ez a kategorizáció a férfi és női test „természet adta rendjébe" ágyazottan tételeződik, és tartja magát annak ellenére is, hogy a határhelyzetekre, az egymásnak ellentmondó eredményekre nem tud reagálni.


A helyzet további iróniája, hogy jóllehet a kutatás bevallottan a nyelvi viselkedés specifikusságára kíváncsi, az eredmény mégis a konkrét szituációtól biztonságosan elvonatkoztatott, absztrakt „nők" nyelvhasználata, akiket azonban fogva tart testük mássága: mondandójuk „adat csupán", a férfi maszkulin pozícióval azonosuló kutató tekintetnek kitett adatbázis, transzparens immanencia, anyag.

2009. szept. 26. 19:03
Aranyos vagy R.H.72, de az a gondom, hogy akinek segíteni szeretnék, nem hisz nekem, és ezért kértem ki a Hoxás felhasználók segítségét.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook