Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség kellene a hőmérőzéssel kapcsolatban. Hüvelyben mérem, de tényleg 0,5 fokot le kell vonni a kapott eredményből? fórum

Segítség kellene a hőmérőzéssel kapcsolatban. Hüvelyben mérem, de tényleg 0,5 fokot le kell vonni a kapott eredményből? (tudásbázis kérdés)


2015. aug. 13. 18:21

Sziasztok!


Engem az érdekelne a hőmérőzéssel kapcsolatban, hogy mennyire fontos az ébredés utáni azonnali mérés és hogy mit takar is ez pontosan? Mindjárt leírom hogy miért is.

Van egy cicám aki reggel 4 és 5 között szokott ébreszteni, hogy ő éhes. Ha 4-kor felébreszt vagy meg van a min 5 óra alvás vagy nincs. De miután kimegyek a konyhába és adok neki enni, visszafekszem és alszom tovább fél 7-ig. Akkor ezt figyelembe véve mikor mérjem meg a hőm? Illetve mennyire kell betartani az időpontot a mérésnél? Hétvégén is keljek fel korábban, hogy megmérjem ugyan abban az időpontban?

Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 19. 20:26

Szia!

Ha babatervezés miatt méred,akkor szerintem teljesen felesleges hüvelyben mérni.Én simán szájban mértem,teljesen hitelesen mért,és gyönyörű trifázisos babás görbém lett.

22. Grösl Panni (válaszként erre: 21. - Vigyorex6)
2012. febr. 19. 17:59
igen köszi a ciklus.hun vezetem
21. Vigyorex6 (válaszként erre: 18. - Grösl Panni)
2012. febr. 19. 17:55

Én például nyelv alatt mérem. Mutat néminemű kilengést, de jól elkülönül a follikuláris és luteális fázis.

Csináld szépen végig. Aztán a ciklus végén minden kiderül.

Nem tudom vezeted-e valahol, de például a ciklus.hu-n tudod, és akkor nem kell fejben látnod, meg rajzolgatnod, hanem ott lesz naprakész a szemed előtt.

20. 04be84614c (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2012. febr. 19. 17:51

Akkor marad a végbél:) Én ezzel lezártnak tekintem ezt a dolgot.

Mindenki ott méri felőlem, ahol akarja...

2012. febr. 19. 17:51
Köszönöm a Normális válaszokat!!!!
18. Grösl Panni (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2012. febr. 19. 17:50

Köszönöm a Váalszod hátva valakinek elhiszi hogy nem a perverzióm a hőmérés..

De inkább a hüvely mint a végbél,de ez az én meglátásom...

szerintem meg végbélben gázosabb!!!!!!!!!!!!!4

17. Grösl Panni (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2012. febr. 19. 17:48
nem tervezem honlajban mérem neki de azért irtam ha hüvelytől undorodik akkor végbéltől mit csinál????
16. andi6020 (válaszként erre: 12. - Grösl Panni)
2012. febr. 19. 17:43

Semmi esetre sem hüvelyben.

Főleg gyereknek. Te azt tervezed, hogy majd ott méred neki?

15. Vigyorex6 (válaszként erre: 13. - 04be84614c)
2012. febr. 19. 17:41

Sajnos a hónaljban mérés abszolút nem felel meg erre a célra, mert elég nagy kilengést mutat a hő, mivel a bőr szabályozza a test hőháztartását.

Ezért javasolják a nőgyógyászok endokrinológusok a valamilyen testnyílásban történő mérést (szájban nyelv alatt, hüvelyben, végbélben), és kizárólag ébredés után.

14. 04be84614c (válaszként erre: 12. - Grösl Panni)
2012. febr. 19. 17:39

Sajnos, a hülyeséget nem lehet szó nélkül nézni:)

Képzeld, van babám, és a nem hüvelyben mérem neki:)

Hanem míg kicsi volt végbélben (mint írtam, ezzel nincs bajom), most hogy elmúlt 4 éves, már a hónaljban...

13. 04be84614c (válaszként erre: 11. - Grösl Panni)
2012. febr. 19. 17:38

Ez most hogy jön ide?

A hőmérsékleti görbe a lényeg, és szerintem, bőven jó, ha azt a hónaljban méri bárki is. De lehet, hogy te arra gerjedsz...

2012. febr. 19. 17:37

Tudjátok nem igazán értem olyan minek ir akinek valami nem tetszik???

Ha van babád annak hogy méred a lázát????

11. Grösl Panni (válaszként erre: 10. - 04be84614c)
2012. febr. 19. 17:36
mást is kesztyüben fogsz meg igaz?:D:D
10. 04be84614c (válaszként erre: 8. - Virag32)
2012. febr. 19. 17:32

Na, ezzel nincs is bajom:) Ettől nem is zárkóztam el.

Nekem a hüvelyi mérőcskével voltak fenntartásaim:)

Ja, és üzenem, hogy nem süllyedek, csak csodálkozok-és gusztustalan az, aki a hőmérőt nem oda teszi, ahova az való:) Puszi

9. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Grösl Panni)
2012. febr. 19. 17:32
Panni! Nem kell levonnod semmit, mert igazából az a fontos, hogy az alaphődhöz képest miként alakul a hőd a továbbiakban. Valóban magasabb a hő hüvelyben, és végbélben, mint nyelv alatt, de a kapott görbe a lényeg egészben. Ha kivonsz mindenhonnan fél fokot, akkor tulajdonképpen a görbe ugyanolyan képet ad, csak az egész tartomány lentebb helyezkedik el. Akkor jó a görbe nagy vonalakban, ha az ovuláció előtti és utáni időszak jól elkülöníthető egymástól.
2012. febr. 19. 17:24

No akkor ide is bemásolok valamit. Ettől az igen tapasztalt nőgyógyász-főorvostól már többször idéztem, szerintem érdemes megfogadni a tanácsait.


"Lehetőleg nem digitális hőmérővel minden reggel, közvetlenül ébredés után /még pisilni sem szabad kimenni!/, az ágyban fekve, végbélben kell a hőmérsékletet megmérni. A mérés a menzesz első napján indul és naponta folyamatosan a következő menzesz első napjáig tart. A mért értékekből grafikont kell készíteni.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Grösl Panni)
2012. febr. 19. 17:12

Hol hallottad, hogy hüvelyben kell mérni a testhőt?

Hónalj nem elég megfelelő neked?

2012. febr. 19. 17:12

Ha minden áldott nap ugyanabban az időpontban és ugyanott méred - jelen esetben hüvelyben -, semmit nem kell levonni, mert nem elsősorban az számít, hogy mit mutat a lázmérő, hanem a görbe maga. Vagyis indulhatsz pár tizeddel magasabb vagy alacsonybabb fokról, a lényeg, hogy havi szinten jól meghatározható pár tizedes emelkedés illetve esés legyen akkor, amikor annak ideje van. Tehát nem önmagában a 37 fok körüli hő jelzi a peteérést, hanem maga a pár tizedes emelkedés.


(Amikor én próbálkoztam hőmérőzéssel, nekem is szimpatikusabb volt a hüvelyi mérés, mint a végbélben való, sorry. A számban történő méréskor mindig attól féltem, hogy elharapom a lázmérőt, ráadásul azt olvastam, hogy kizárólag a nyelvgyöknél érdemes szájban mérni, hát én sehogy nem tudtam ott tartani. A hónaljban mérés itt egyáltalán nem megbízható, túlságosan külső felület, és sok külső téneyző befolyásolja a mérést, pedig itt egy-két tized már sokat számít)

2012. febr. 19. 16:56

A hónaljhőmérőzés nem jó???

És semmi fertőzésveszély :)

2012. febr. 19. 16:53
Miért nem végbélben méred? Ott kell a hiteles eredmény miatt, már ha peteérés miatt méred.
3. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Grösl Panni)
2012. febr. 19. 16:51
Hüvelyben mérni a testhőmérsékletet? :o Hát, ez nagyon bizar. Különben meg annyi a hőmérsékleted, amennyit a mérő mutat.
2012. febr. 19. 16:45
a mensim utolsó napján kezdtem el,de akkor 37,5 volt most 36,6 okat mérek reggel mindig ugyan abban az időben...ebből nem vontam le a 0,5 fokot
2012. febr. 19. 16:44
Sziasztok segitség kellene a hőmérőzéssel kapcsolatban.Hüvelybe mérem de tényleg 0, 5 fokot le kell vonni a kapott eredményből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook